Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2120 / 2486
(#) Laci66 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Szia Ge Lee!
Konkrétan melyik kapcsolásra gondolsz?
(#) Ge Lee válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Konkrétan erre. Szobai zenehallgatáshoz építve az áramkorlát tranyói elhagyhatók, sőt ajánlott elhagyni, illetve a szinteltoló tranyó bázisát úgy kell bekötni, hogy ha netán megszakadna vagy kontakthibás lenne a trimmer csúszkája, akkor se folyhasson nagyobb nyugalmi áram, tehát a nyitás felé húzzon.

HTA.JPG
    
(#) Laci66 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Ez már elég komolynak látszik, de most nekem elég lesz a TDA.
Mint írtam csak egy aktív dobozpárra van szükségem a számítógéphez.
Egyébként félkész állapotban van 4 db Texas végfokom (csak a végtranyók és az élesztés hiányzik), amit majd egy AKAI fejegységgel fogok összedobozolni. (MP3. távirányító,stb.)
(#) Pigi hozzászólása Nov 3, 2018 /
 
Sziasztok

Tranzisztor helyettesítésében kérném a segítségeteket!

Egy végfokozat meghajtó tranzisztorai jelenleg 2SA1659/2SC4370, a végfokozat szerviz könyvében egyébként 2SD1763/2SB1186 szerepel!

2SA1659/2SC4370 párosból a 2SA1659 zárlatos! Viszont ezt a párost úgy látom sehol sem kapni! Sőt a szerviz könyvben szereplő 2SB1186/2SD1763 párost sem kapni!

Tudnátok segíteni, hogy milyen jelenleg kapható párossal lenne kiválthatóak ezek a meghajtó tranzisztorok?!

Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy a jelenlegi végtranzisztorok (MJ15004/MJ15003) kiváltahtóak-e MJ15024/MJ15025 párossal?!

Szervizkönyvben duplán szerepelnek a végtranzisztorok, de a valóságban csak 1-1 van...

Mellékelten csatolom a tranzisztorok adatlapjait illetve az "emlegettet" szervizkönyvet!

Segítő szándékú hozzászólásokat Köszönöm!
(#) reloop válasza Pigi hozzászólására (») Nov 3, 2018 / 1
 
Szia! Meghajtónak 2SC4793, vagy MJE15030 és párjuk számít könnyen beszerezhető típusnak. A végtranzisztor helyettesítés talán elmegy, az MJ15024-nek sajnos alacsony a bétája.
(#) Steven19 válasza Pigi hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Szia. Pedig ebay-en van az emlitett meghajtókból, én ha javitok valamit mindig onnan szerzem be az alkatrészeket, itthoni forrással nem foglalkozok.
(#) MikulaSan hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Hello! Itt lenne az áldozat akit szeretnék a laptopom kimenetéröl használni mint 2.1 Alapajáraton a sub meghajtása kérdéses mert a job-bal oldalt, egyértelműen valamely satelit kimenetek adják majd. Igen egyszerre több 2.1 es projektem is van. Nos mivel minden bemenet le van választva a 2.0 ás jelböl hogy tudok bontani szimpla mély jelet? 2 darab 7-7 lábas ЧBA 733M van rajta amiknek a feladatát még nem sikerült beazonosítanom. A trafón 2x10v ill. : 2x13v váltó van a kimenetén. A nyák felirata: p5009-f 030801 (et700). Tranzisztor sor tipusait nem tudom mert nem bontottam meg. Segítséget előre is köszi!!
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2018
(#) latyakosa válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Nekem úgy tűnik ebben az esetben 6 független bemenet van azon a PS2 csatlakozón, a dobozban pedig vélhetően 6 végfok pl tda2030 vagy testvérei.
Kelleni fog hozzá egy a sztereó bemenő jelből a sub jelét előállító kapcsolás.
Példákat pl itt is találhatsz: Bővebben: Link
(#) Pigi válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Szia

Köszönöm, a segítségeteket!

Azok közül amit ajánlottál meghajtóknak a 2SC4793 és párját választottam! Végtranzisztornak marad az eredetileg is benne lévő MJ15003/4

Steven19: Nem szoktam/nem tudok ebay-ezni, így az beszerzési lehetőség kiesett számomra.

Ha már írok, a Hqvideo-nál jelenleg mik a tapasztalatok a félvezetők eredetiségét tekintve?!

Köszi
(#) reloop válasza Pigi hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 1
 
Korrektül jelölik a gyártót, a PMC-vel sem volt gondom eddig.
(#) davik hozzászólása Nov 5, 2018 /
 
Üdv uraim. Az alábbi Pioneer GM-203 típusú erősítőnél mit kell adni mire hogy bekapcsoljon ?
Gondolok itt az swd +B unswd+B és az illume+B -re.
Előre is köszönöm.
(#) latyakosa válasza davik hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Ez itt off.
Nem ismerem az erősítőt, de olyan érzésem van mintha az első képen lévő rajz baloldalán a 8 pólusi DIN csatlakozó egy Pioneer fejlegységhez való csatlakoztatásra szolgálna. Javaslom az autós topikban folytassuk.
(#) reloop válasza davik hozzászólására (») Nov 5, 2018 / 1
 
Üdv! Az Illume, világítás csak átmegy a készüléken, nem látok leágazást. Az 1-6 csatlakozókat összekötve beindul a tápegység. Természetesen a BACK UP fixen az akkumulátoron és az ACC bekötési pont az akku pluszhoz kapcsolva.
(#) Havadi hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Üdvözletem mindenkinek !
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok...
Van 4 különböző Hi-Fi-m , születésnapomra szeretnék csinálni egy kis zajt a házban , össze szeretném valahogy kötni az RCA bemeneteket hogy mind a 4 egyszerre működjön.
Hogy tudnám ezt megoldani ? Sehol nem kapok rá választ , csak hogy használjak swichboxot ami drága , vagy Y elosztókat.
Segitségeiteket előre is köszönöm , remélem sikerül véghez vinni valahogy.
(#) CIROKL hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Ez a kérdés igy értelmetlen .
Mit.is szeretnél ?
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) Havadi hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Arra szeretnék választ kapni hogy jó e az Y elosztós megoldás ? Vagy kellene valami áramkőrt építsek ? Vagy bármien más megoldás arra , hogy hogyan tudom a 4 hifit 1jack el "táplálni"
(#) Burglar hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Jó estét!

Egy gyors kérdésem lenne hozzátok.

Egy urh-s fülmonitor rendszer (adó-vevő) vevő része gyárilag 16 Ohmos fülhallgatóra van tervezve és az is jár hozzá. Szeretném egy másfajta fülessel használni, de az csak 13 Ohmos ahogy mértem a jack csatlakozón. A kimenő teljesítmény 100 mW.
20 Ohmos fülessel jól működik, de kisebbel még nem mertem kipróbálni huzamosabban. Vajon le fog égni a vevő?

Előre is köszi a válaszokat.
(#) bereczk.jans válasza Burglar hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Valószinűleg nem ég le, de biztosabb, ha kötsz vele sorba egy 3 ohmos ellenállást. Olyannal már én is találkoztam, hogy az új Maxwel fejhallgató 16 ohm helyett csak 14 ohm volt amiböl nem csináltam ügyet. Nem muszály dobhártya szaggatósra feltekerni a hangerőt.
(#) Kovidivi válasza Burglar hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Az ohmikus ellenállás, amit mérni tudsz, és az impedancia, ami frekvencia függő, két különböző dolog. Amekkora Ohm érték van a fülesre írva, vagy a használati útmutatójában szerepel, azt használd. De még ha 16Ohm helyett 13Ohm lenne, ekkora eltérés nem okozhat gondot egy előerősítőnek, amit 16Ohm-ra terveztek.
(#) Havadi hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Valaki ha tudna nekem segíteni , szeretnék RCA Y elosztókkal elsosztani audio jelet 4 Hi-Fi erősítőnek a bemenetére.
Jó megoldás ez ? Vagy elrontok vele valamit ?
(#) reloop válasza Havadi hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Szinte biztosan jó. Minden olyan kimenet mely fülhallgató meghajtására képes akár egy tucat átlagos bementi ellenállású készüléket is meg tud hajtani, ha azokat párhuzamosan rákötöd.
(#) Havadi hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Köszönöm a választ , akkor így fogom meghajtani a "rendszert"
(#) Havadi hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Mondjuk hogyha építek egy kis dobozt 1 bemenettel és 4 kimenettel + 4potméter hogy szabàlyozhassam a hangerőt az ugy ok lessz nem ?
(#) Johnny0004 válasza Havadi hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Ezt hívják keverőnek. (Igaz csak passziv)
(#) Havadi hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Ha 10K-s potmetereket használok jo lessz nem ? Stereo potmeterek
(#) Havadi hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Valami iesmire gondolok

RCA.png
    
(#) reloop válasza Havadi hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
A megnyugtató válasz érdekében írd meg mi lesz a jelforrás és miket szeretnél rákötni!
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
A kapott.zajt ne.feledd.cserébe. igaz a kolléga zajt szeretne .igy akkor rendben is lenne.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2018
(#) Havadi hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
A jelforrás egy telefon vagy egy számítógép , és szeretném a jelet elosztani 4 Hi-Fi erősítőnek , az erősítők 60w körül vannak és különböző típusuak , a jelforrás átlag feszültsége számítógépről 450mV kórül van. Ithon szeretnék egy kis "zajt" csinálni születésnapomra
(#) CIROKL válasza Havadi hozzászólására (») Nov 9, 2018 1 / 2
 
Telefon meg számitógép az csupán zajforrás nem jelforrás attól mind kettő távol ál.
Ja hogy te zajt szetretnél hu akkor tényleg jó !
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2018
Következő: »»   2120 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem