Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   166 / 207
(#) komisa hozzászólása Okt 24, 2018 /
 
Kedves moderátor!!


Látom fáj az igazság ,törölted a hozzászólásom .
Én inkább egy "elnézést kérek"-et vártam ,de hát tévedni emberi dolog .

Most mi fog következni ? törölsz az oldalról ?

Sok boldogságot hozzá.

tiszt. komisa
(#) Topi válasza komisa hozzászólására (») Okt 24, 2018 1 / 1
 
Kit találtál magadnak ellenségnek épp?
Szerintem nagyjából esélytelen azt várnod, hogy bárki (nem csak moderátor), elnézést kérjen azért, mert Te igénytelenül írsz.

Persze-persze értem, hogy most már mindenkinek mindenre joga van, teljesen joga van igénytelenül és nehezen olvashatóan írni, de legalább ne keljen már ki magából.
Nyissunk esetleg egy fórum témát, melyben minden topik olvasó elnézést kér Tőled, amiért szeretnék olvasni a hozzászólásaidat? Így rendben lenne?
(#) Atis2108 válasza Joci74 hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Szia! Próbálj meg neki fix áramot adni közvetlen az akksiról.
(#) kisekecs hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Sziasztok,

DSR-N270 Px-8345-675 2din Android fejegységhez keresek rajzot sikertelenül. Lenne esetleg valakinek?
Gombok háttérvilágítása pár másodperc után kikapcsol, nincs kijelző háttérvilágítás. Háttérvilágítás élvilágitás panelon pár led és ellenállás rossz volt. Cserélve gyári újra az élvilágítást a hiba maradt. Az új élvilágítás külső tápról tökéletesen működik kb 9V-tól.( panelon csatlakozónál 5v van)

köszönöm ha valaki segít.
(#) lacik2 hozzászólása Okt 29, 2018 /
 
Sziasztok.
Szerintetek kapok valahol egy ilyen kijelző panelt?
4,1" TFT
Egy a képen látható Kínai autórádió kijelzője,a rádió müködik csak a kijelző tört be.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
(#) atus1981 hozzászólása Nov 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy kínai 2 DIN-es androidos autórádióm.
Sárga vezeték a fix 12V, fekete a test, piros pedig a kapcsolt 12V. Amikor leveszem a kapcsolt szálat a 12V-ról, akkor nem mindig, de van mikor nem kapcsol ki, csak lekapcsolja kijelzőt és így is az áramfelvétele 5-600mA. Ez normális?
(#) opelt hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Szép estét!
Van egy Hyundai autórádióm, cd-t lejátssza de nem ismeri fel sem az sd kártyát ( nem csinál semmit csak kiírja,hogy sd card aztán ennyi) és a pendrájvnál azt írja ki,hogy "No file" . Mi lehet a probléma? Tavaly ki lett szedve az autóból akkor még a pendrájvot felismerte. Ma beszerettük volna tenni a másik autóba és a felsorolt hibákat tapasztaltuk. Kontakt spré segíthet esetleg? Vagy mechanikai hiba lehet?
(#) BI-AMP hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy kocsimagnóm amihez szeretnék bekötni egy erősítőt, viszont nincs rajta vonal kimenet. A kérdésem az lenne, hogy a fejegység végfokának vonalbemenetére rá köthetem e az erősítőt?
(#) Joe_001 válasza opelt hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Üdv!
Talán a kártya fájl rendszere lehet a probléma.
(#) vargaf válasza opelt hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
SD kártyánál és pendrájvnál milyen mechanikai hibára gondolsz? Mire alkalmaznád a kontakt tisztítót? Milyen fájlrendszert használsz?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2018
(#) Inhouse válasza opelt hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Nagy valószínűséggel csak Fat32 fájlrendszert szeret, nézd meg, nem NTFS-e a kártya és a pendrive...
(#) opelt hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Köszönöm szépen a sok hozzászólást, tanácsot! Ma megnéztem a pendrájv fájl rendszerét, ami FAT volt. Én leformáztam FAT32-re ma. Csak a próba lesz hátra, ma este azt hiszem az is meg lesz. Kontakt sprével gondoltam befújatni a kártya és a pendrájv csatlakozását a rádión. Szóval jelenkezem minden képen a próba elvégzése után.
Köszi szépen még egyszer!
Szép napot nektek!
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) opelt válasza opelt hozzászólására (») Nov 8, 2018 / 1
 
Jó reggelt!
Siker! Olvassa a rádió a pendrájvot. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Legyen szép napotok!
(#) Inhouse hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a Pioneer KEH-1010QR kazettás autórádióban hogyan lehet kikapcsolni az alapból élő Loudness-t? Nincs rajta erre gomb, ennek nincs még menüje. Használati utasítás sincs már fenn a neten, csak hiányos Service manual-ok.
Öreg jószág, de meg kell hagyni, hogy a tunerje kiváló, agyonver mindent a későbbi készülékekből..pedig most én is egy régebbi (ennél azért újabb) Pioneer DEH-P6850MP-t használok, amiben elvileg valami kiemelt minőségű Super tuner III van. Na persze...
(#) atus1981 hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan problémával küzdök, hogy van egy fejegység, aminek nincs AUX kimenete.
Gondolom a hangszóró kimenetet kell feszültségosztóval ellátni, hogy megfelelő jelszint legyen a bemenet számára. Nagyságrendileg mekkora osztó kell?
Köszi.
(#) Inhouse válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Ha vonal kimenetre gondolsz, akkor jófelé kapizsgálsz, ha AUX bemenetre, akkor nem.
Nem elég egyébként az ellenállásosztó (kb. 1/10), hiszen a legtöbb autórádió kimenete hidalt, így testhez képest féltáp van a kimeneteken. Minimum még egy kondenzátor is kell. Egyébként talán érdemesebb lenne a végfok bemenetéről lehozni egy műveleti erősítővel.
Milyen autórádió ez?
(#) atus1981 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Egy 9colos Android, eléggé nevenincs márka.
Láttam illesztőket, de ha lehet, akkor megsporolnam az árát. Persze ha még tudom csinálni magamnak.
(#) Inhouse válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 23, 2018 / 1
 
(#) atus1981 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Köszi, viszont most sikerült megnéznem, hídban van a kimenet.
Amit linkeltél, annál nem híd kapcsolásban van a végfok.
Erre valami ötleted?
(#) Tomi111 válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 1
 
Dehogynem hidalt. Nézted az első képet, amit Inhouse linkelt?
Kép
Neked az kell. A hidalt végfok lényegében két db sima végfok ellenütemben vezérelve. ( a szokásos kicsatoló kondi így nem kell ) A négyhangszórós rádióban lényegében nyolc végfok van. Neked így a testre és a végfok (csak!) egyik (bármelyik)kimenetére kell csatlakoztatnod az képen látható osztót.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) atus1981 válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Ilyet találtam közben. Nem tudom melyik lehet jobb.
(#) Tomi111 válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Teljesen mindegy. Az osztást az 1k és a 10kohm végzi. A képeden az alsó 47 Ohmnak semmi szerepe, hisz a két 47 Ohm közös pontja a testen lesz az erősítő felől. Akkor meg minek? A felső 47 ohm sem lényeg. Az 1k és a 10k kell meg a kondi.
(#) Problémás_egyed hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Sziasztok! Nem akartam ezért új topikot nyitni, nem autórádió, hanem egy autós eq. Kaptam egy Roadstar eq-200 tipusú kocsiba való hangszínszabályzót, de bárhol kerestem, nem találok róla semmilyen leírást, és a kábelezésén sem tudok eligazodni! Odáig egyértelmű hogy a signal in R és L az a bemenet, a negative(ground) és a positive megy az akkura.
Viszont a HP AV/AR -(G); HP AV +D; L SP COMMON szálakat nem értem
(#) furik77 hozzászólása Nov 28, 2018 /
 
Sziasztok,

Legyetek szívesek segíteni, aki tud.

Vásároltam egy 7018b kínai típusú 2Dines fejegyéget a kocsimba, ami ISO csatival és antenna kimenettel csatlakozik az autóba. Álló helyzetben működik rendesen minden: filmezhetek, mp3-azhatok, telózhatok a készülékkel, de amint elindulok a gépjárművel, azonnal villogni kezd a kijelző kék háttérrel és a kijelzőn videó felirat olvasható!!!! Így menetközben semmi sem használható: se rádió, se mp3, se teló. Van kamera kimenet is rajta, de én nem tettem rá semmit és 2 aux kimenet is és usb. Várom segítségeteket, hogy tehetném működőképessé menetközben a rádiót vagy az mp3 lejátszót ? ÜDV Tamás
(#) V8engines válasza furik77 hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Szia!
Egy szál vezeték szokott lenni, amit kézifék kapcsolóra kötsz. (Én ezt nem bonyolítottam, bekötöttem testre és kész.) Ez esetben csak álló helyzetben nézhetsz videókat.
De hogy mp3, rádió miért nincs, azt nem értem mondjuk. Csak videóknál áll fenn ez a dolog.
(#) atus1981 válasza V8engines hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Hali!
Milyen autóban kell bekötni ezt a brake szálat? Honnan tudja, hogy mész vagy állsz?
(#) V8engines válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Hi!
Amilyenbe ilyen fejegységet raksz.
Bár, a Can-Bus egy külön téma. Ott még egyéb kacifántok is lehetnek.
Honnan tudja? Az említett, bekötött vezetékszál miatt. Miután az értelmesebb járművekben (bocs, nálam az, amelyik Can-Bus mentes) a kézifék kapcsoló testet nyit-zár.
Ahogy ez is úgy kívánta volna, de fix testre kötésnél nem tilt le.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2018

HIFI 006.JPG
    
(#) atus1981 válasza V8engines hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Nekem olyan problémám van, hogy amikor leveszem 12 voltot a piros, acc szálról, akkor teljesen kikapcsol a cucc. Azt hittem ennek a brake szálnak van egy olyan funkciója, hogy behúzott kéziféknél nem engedi kikapcsolni, ha leveszem a gyújtást.
Szóval
(#) V8engines válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Uh. Itt most nem látom/értem a problémát.
Az a bajod hogy "lenulláz" teljesen és elfelejt mindent?

...Ez esetben vezeték szál felcserélés a megoldás.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2018
(#) Inhouse válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Ha azt akarod, hogy gyújtás nélkül is működjön, akkor az ACC szálat is fixen +12V-ra kell kötni. Erre általában adnak egyszerű átdugós lehetőséget a gyártók. De ennek semmi köze ahhoz, hogy mi történik ha elindulsz vele, a kézifékhez sem...
Következő: »»   166 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem