Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1491 / 1673
(#) Szárnyas válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Ugyancsak a lábadozásod ideje alatti unatkozás eredménye ez a projekt?
(#) sonajkniz válasza Szárnyas hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Nagyrészt igen. Bár régóta terveztem valami hasonlót csinálni, de csak a hetekig tartó semmittevés alatt fajult el ennyire a dolog. Igaz, a befejezés kissé elhúzódott, (konkrétan a program írása) mert már egy ideje újra dolgozom.
Persze, ha az ember ilyesmire adja a fejét, és Kínából rendel olcsón anyagot, akkor mindjárt vérszemet kap a mennyiséget illetőleg. Így még van egy rakat UV LED-em, meg még fluoreszkáló fóliám is. Ezért máris töröm a fejem az újabb változaton.
(#) Szárnyas válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Nagyon jó lett, szívesen látnék még több ilyen egyedi ötleten alapuló munkát tőled, de azt azért nem kívánom, hogy emiatt újra nem kívánt pihenőre kényszerülj.
(#) Bagodi hozzászólása Okt 28, 2018 / 10
 
Nixie órát csináltam Nodemcu-val. Az UTC időt használja fel beállításra.
Internetről szedtem a projektet, a meglévő anyagaimból építettem. A cső Z573M.
(#) Gafly válasza Bagodi hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Szépen bedobozoltad, tetszik
(#) Bagodi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Nem az én érdemem a formája. Úgy nyomtattam PLA-ból.
(#) kleinie válasza Bagodi hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Szép darab! Látom a háttérben van VFD is. Esetleg több részletet tudnál közzétenni? Éppen most rendeltem IN-12 csöveket. Én is szeretnék építeni egy Nixie órát.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
(#) Bagodi válasza kleinie hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Ezt a projektet építettem meg.
A meglévő alkatrészeimhez módosítottam. Saját nagyfeszültségű panelt csináltam hozzá.
A dobozát nyomtattam alját és hátulját kávébarnából. Előlapot "fa" filamentből.
Van még párdarab megmaradt nyákom azokat majd más típusú csövekkel építem meg.
(#) zolek hozzászólása Nov 2, 2018 / 4
 
Üdv. Úgy hozta a sors hogy egy at89s52 kellet programozni , hát persze hogy olyan programozó nincs kéznél, irány a jó kis google , találtam is usbasp a neve, ez jól is lett volna csak az a baj hogy belevaló program nem kezeli a at89xxx. Keress tovább, és találtam hozzá módosított programot ami már kezeli at89xxx-t.
Nézzétek el ha kicsit butára sikerült a szöveg.
(#) sargarigo válasza zolek hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Idézet:
„Nézzétek el ha kicsit butára sikerült a szöveg.”

Sose azt nézd! Ha egyszer működik, hozza amit elvársz tőle, akkor gond semmi
(#) sandor1632 hozzászólása Nov 4, 2018 / 6
 
Sziasztok!
Megosztanám veletek frissen elkészült nixie órám.

Teljesen saját tervezés, RTC modul alapú, arduino nano-val vezérelve.
Minden cső külön meghajtóról dolgozik, nincs multiplexelés.
A különlegessége, hogy mivel a 6db nixi vezérléséhez 24db kimenet kell, ezért PCF8574-es I2C port bővítőről van a teljes kijelző rész vezérelve.

A vazérlő programot én írtam hozzá.

Beépítettem egy MP3 lejátszó modult, és egy kis sztereo 3w-os erősítőt, reggel zenével ébreszt.

A 4 előlapi gombbal a riszatást és az ébresztési időt lehet beállítani, melyet eepromban tárol, így áramszünet után is riaszt. Az RTC modulnak köszönhetően az időt sem felejti el.
Az időt számitógépről lehet beállítani, az rtc modul miatt felesleges lett volna ezt is előlapi gombra tervezni.

Táplálást külső adapterről oldottam meg, transzformátoros tápegységgel, mivel idegenkedem a kapcsolóüzemű tápoktól. Főleg hogy a szobában egy csöves erősítő is dolgozik..

A doboz alumínium és fa keveréke, fahatásúra festve.

A gombok feliratai még hiányoznak.
(#) zolek válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Üdv. Ez szerintem jól sikerült, használd egészséggel. De mintha a csavarok kintebb lennének Nixie hátul .jpg -en .
(#) sandor1632 válasza zolek hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Csak az egyik, ami a 7805-ös stabot rögzíti a hátlemezhez.
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 5, 2018 / 10
 
Sziasztok!
Beépítettem egy kis elektronikát egy játék autóba, aminek sosem volt meg a távirányítója.
Kapott egy gyenge lipo-t, Arduino nano-t, TP4056 töltő áramkört, meg egy H-hidat.
Ha meglökjük az autót, x mp-ig előre megy, ha hátra húzzuk, hátra megy. Ha 10 percig nem játszik vele senki, 10mp-ként röviden pittyeg, hogy kapcsoljuk az autót ki, ha az akksi feszültsége 3.5V alá csökken, hosszabban sípol, 10mp-ként ismételve.
A projekt a minél gyorsabban legyen kész elv szerint készült, kb. 4 óra volt így is. A projekt érdekessége a motor által termelt feszültség érzékelése, és a gyerekbiztos üzem volt (manuális túlmerítés védelem). Lehetne még LED-ezni, kanyarodást is meg lehetne oldani, de értelmes dolog nem jutott eszembe, ami hasznos 1-4 év közötti gyerekeknek.
A töltés alatt pirosan világít az USB csati környéke, ha kész a töltés, kékre vált.
Videó: Bővebben: Youtube
(#) sonajkniz válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Ötletes!
Az érzékelést hogyan oldottad meg?
(#) Kovidivi válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Leföldelem a motor egyik kivezetését, majd feszültséget mérek a másik kivezetésén. Ezután a motor másik kivezetését rakom földre, és ismét mérek. Ha mozog az autó, az egyik esetben feszültséget tudok mérni. Így megvan az irány is.
Mozgás után 1mp-ig fékezek (megállítom az autót) majd indul ismét a mérés.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2018
(#) sargarigo válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Jópofa, nekem tetszik!
(#) Kovidivi válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Köszi! Érdekelt, hogy milyen gyorsan, mit tudok kihozni, plusz egy kis programozás gyakorlás is volt.
(#) Gafly hozzászólása Nov 8, 2018 / 3
 
Alakul a cuccos

DSC_0008.JPG
    
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Nov 8, 2018 / 1
 
Imádkozó sáska érzés kerülget.
(#) kalmi.kalmi válasza Gafly hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Mi a csodabogár ez ?
(#) djcaveman válasza Bakman hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Pontosan..
(#) Gery78 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Hexenschuß.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2018
(#) Frankye válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Úgy vagyok én ezzel, mint az öreg székely, aki először lát elefántot: "Ez most vagy valami, vagy megy valahová".
(#) pjg válasza djcaveman hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Rovarcsapda? Mekkora feszültséggel üt?
(#) Firefighter1 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Ilyet alakítottam át énis... én mondjuk csak egy új külsőt huztam rá...
Nállunk mondjuk utána az asszony ütött méghozzá eléggé feszülten... De végeredményében jó lett!

Amúgy tényleg.... ez is az?
Bár most nézem jobban hogy ez mégse rovar csapda lesz pjg... csak szimpla háló van benne. És a lukméret is inkább verébhez lenne jó mint rovarokhoz!
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2018
(#) zsozso72 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Lehallgató bogár csapda?
(#) Gafly válasza zsozso72 hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Gityó kombó még az idén, ha kapok segítséget
(#) Triger válasza Gafly hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Nem értek hozzá, de szerintem azzal a forgó széklàbbal meg a két füllel eléggé kényelmetlenül lesz mozgatható.
(#) Gafly válasza Triger hozzászólására (») Nov 9, 2018 / 1
 
#1: Az a design része.
#2: Nem nekem készül.
#3: Én sem értek hozzá.
Következő: »»   1491 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem