Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   172 / 210
(#) brugo válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Tehát ha szerzek 1 nyomtatot, akkor tudok direkt nyomtatni és nincs szükség pdf fájlra és lehet sokkal precizebb is ?
(#) Alkotó válasza brugo hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
A PDF formátum elég jól ki van találva. Ha abban viszed el egy nyomdába a dolgaidat, és nyomtatáskor nem állítanak el semmit akkor nincs semmilyen veszteséged a közvetlen nyomtatáshoz képest.
A saját otthoni nyomtatónak egyéb előnyei lehetnek, és általában hátrányai is vannak, mert olcsóságuk okán nem mindig elég jók.
(#) elektroncso válasza brugo hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Én sokat dolgoztam már eddig is olyannal, hogy SprintLayout-6-ban megterveztem a panelt/előlapot majd Solid PDF Creator nevű programmal "kinyomtattam" .pdf-ben amit aztán elvittem egy nyomdába ahol profi nyomdán kinyomtatták nekem. Arra kell csak figyelni, hogy mindig méretmódosítás nélkül nyomtass akár a pdf készítésekor akár a nyomtatónál. Amit Ge Lee ír hiba az profi nyomdánál nem áll fent mivel a kezelő beállítja az adott papír típusát és a nyomtató úgy "torzítsa" a fájlt, hogy a papíron a végeredmény megfeleljen az eredetinek. Ezt otthon egy "szerzett" nyomdával ismeretlen papírral nem tudod megcsinálni.
(#) Ge Lee válasza brugo hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Igen, de ha jól emlékszem vasalni szeretnél, ahhoz pedig lézernyomat kell és műnyomó papír. Nyomtatót csak ezért nem érdemes venni, de ha veszel akkor olyat érdemes amihez nem drága a gyári toner, vagy eleve olcsó az egész nyomtató, és tonercsere helyett eladja az ember és vesz inkább újat. Nekem egy Samsung ML1610 volt az első, most egy ML2525 van.
Precízebb elvileg nem lesz, de a pdf fájloktól én is idegenkedem, nem szeretem, nem lehet utólag belenyúlni csak célszoftverrel (pl. Acrobat DC), meg nem is alapértelmezése semmilyen oprendszernek a képfájlokkal ellentétben.
Az igazi a közvetlenül a nyákra nyomtató nyomtató (mint a nyomtatható CD vagy DVD lemezeknél) lenne, de ilyet házilag nem egyszerű csinálni, és csak a mi kedvünkért Kínában sem fognak ráállni a gyártására, mert nekünk nincs szükségünk több tíz vagy százezres darabszámra.
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Azt azért vedd figyelembe, hogy a PDF tud vektoros rajzot is tárolni, ellentétben a képekkel.
(#) brugo hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
Ma kinyomtam a suliba a pdf filet de nagyon tórzit a szélessége 4mm . a magasága türhető. Arra gondoltam hozzam haza azt a nyomtatót hétfőn és próbáljam meg direktbe pdf nélkül. Sajnos más lehetőségem nincs mert nagyon vidéki vagyok. Nagy kár lenne mert a tegnapelőtt vetem meg 49 euróért a Sprint Layout -ot . A nyomtató egy HP laser jet P1102 .
(#) (Felhasználó 122012) válasza brugo hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Na igen, a beállításokon sok múlik ...
(#) Ge Lee válasza brugo hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Erről beszéltem. Ha csak hosszirányú a nyúlás akkor lehet hogy csak a papír nyúlik, de torzíthat a nyomtató is. Hozzá lehet a nyomtatási méretet állítani, vagy ha nem nagy méretű a nyák én el szoktam fordítani, és azon a néhány centin már nincs akkora nyúlás ami a kész nyák esetén hátrányos lenne.
Csináltam már A5-ös méretű nyákokat is, és minden IC-t és alkatrészt be tudtam tenni a helyére feszegetés nélkül.
(#) morgo válasza brugo hozzászólására (») Szept 8, 2018 / 1
 
Szerintem töltsd le az ingyenes viewer programot, azt nem kell telepíteni. Magaddal viheted egy pendrájvon, és használhatod a nyomtatáshoz. Így nem kell pdf beállításokkal szenvedned, mérethelyes lesz minden.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2018
(#) brugo hozzászólása Szept 8, 2018 / 1
 
Kaptam egy Samsung ML- 1710- es nyomtatót és ezzel majdnem tökéletes de inkább tökéletes lett.
Nagyon örvendek ! (most már nem sajnálom a 49 eurot )
(#) freeJoco hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
Szevasztok!

PCB-t szeretnék rendelni a JLCPCB-től. A cégről még semmilyen tapasztalatom nincs, bár a hirdetéseit már egy jó ideje látom az internetes oldalakon. Amikor a gerber fileokat ZIP-be tömörítve feltöltöm visszajelez, hogy sikeres a feltöltés, de a feltöltött fileokat nem tudom visszanézni a felületen.
Valaki rendelt már innét, mik a tapasztalatok?

Esetleg más olcsó megoldást ismertek?
(#) niedziela válasza freeJoco hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Rossz topikban vagy,ez nem a ki hol gyártat nyákot
(#) Alkotó válasza freeJoco hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
A ZIP visszafejtése okoz gondot, vagy a benne lévő gerber megnézése?
A gerber egy viszonylag speciális fájlforma, ezért a megnézéséhez "alkalmas" program szükséges. Jellemzően amik a gerbert meg tudják jeleníteni, azok már a hozzá tartozó egyéb fájlokat is képesek láttatni (pl. kontúr és furatfájl).
Én a PCBWay-tól szoktam rendelni, és elégedett vagyok velük.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2018
(#) freeJoco válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Szia Alkotó!

Köszönöm, hogy válaszoltál a problémámra. A rendelési felületen található PCBwiew, amivel vissze lehet nézni a feltöltött fileokat. Amennyiben Eagle- vel tervezett fileokat töltök fel azt rendesen meg is jeleníti. Az Sp6-al generált gerberek esetén viszont ezt nem teszi. A visszajelzett hibaüzenet szerint egy rajzolat filet hiányol. Az Sp6 használatát az általad készített leírásból tanultam meg, de lehet, hogy elnéztem valamit. Bár korábban egy magyar cégtől rendeltem akik gond nélkül befogadták a tömörített ZIP filet. A leírásért utólag is minden köszönet és hála Neked!!!!
(#) Medve741 hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Sziasztok! A Layout 6 hoz lehet magyaritást letölteni valahonnan?
(#) niedziela válasza freeJoco hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Ha egy régi SP6 van meg, akkor lehet pont az aminek a gerber konvertálója nem volt sikeres.
Frissítsd a programot, szerintem nem maga a zip problémás.
Felmerülhet, hogy akkor a magyar cég... válasz, mert nem mindenki ugyan azt a gerber megjeleítőt használja.
(#) niedziela válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Itt nézegess a fórumban, mert valaki itt szokta bűvölni.
(#) zenebolond válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
írtam
(#) JZoli válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Az jó lenne nekem is, de nehéz hozzájutni.
(#) Ge Lee válasza JZoli hozzászólására (») Nov 9, 2018 / 1
 
Kétféle van, a gyári legális szoftverhez valót nemrég csatolta valaki, talán egy két oldallal ezelőtt. Meg van a nem legálishoz való, arra viszont nem emlékszem hogy az is egy külön fájl-e, vagy már a szoftver alapból magyar nyelven települ.
Nagy segítség az biztos, így is túl sok olyan szoftvert kénytelen használni az ember ami nem az anyanyelvén kommunikál.
(#) JZoli válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Igazából az alap funkciók használata nem okoz gondot, de ha valami ritkán használt dolog kellene akkor sok időbe telik mire kiderítem, hogy melyik is az a kifejezés, főleg, ha az angol teljesen más jelentésű szót használ az adott funkcióra. De ez csak azért van, mert elég hiányos az angol tudásom, ráadásul hiába derítem ki ott éppen akkor, hogy mivel is tudom végigcsinálni, mert egy-két hónap után, ha esetleg ismét szükség lenne rá, akkor már nem is emlékszem rá. Ez meg az öregedés jele.
(#) Ge Lee válasza JZoli hozzászólására (») Nov 9, 2018 / 2
 
Nem a nyelv tudásán vagy nem tudásán van itt a hangsúly, hanem egyszerűen szerethetőbb, kényelmesebb. Ez még közel sem egy olyan bonyolultsági szintű szoftver amivel ne lehetne elboldogulni idegen nyelven is, de minek ha nem muszáj. Az operációs rendszert illetően is elboldogulna az ember az angol nyelvűvel is, de ha van, akkor mindenki szívesebben használja a magyart.
(#) pjg válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 9, 2018 / 2
 
Nekem fel sem tűnik, hogy nem magyar, pedig nem tudom az angolt.
(#) zenebolond válasza JZoli hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Nekem megvan a magyar nyelvi file.
(#) ces98 hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok ovális "furatot" készíteni Sprint Layoutban, ami utána le is gyártható?

Köszi
(#) Alkotó válasza ces98 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Ovális furatot nem lehet "fúrni". De tetszőleges alakot lehet marni (ami a rézrétegen akár ovális furatként is felfogható.
Az Outline réteg erre való. Jellemzően a gyártóknál ez a fajta megmunkálás nincs benne az alapárban, ezért felárat kérhetnek.
Sok esetben (kisebb ovalitásoknál) egy nagyobb furat is kiválthatja a speciálisat.
(#) ces98 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Az outline-ra én is gondoltam, viszont az outline munkafázis a furatgalvánozás után van (gondolom), tehát nem lesz az ovális "furat" galvánozva. Vagy rosszul gondolom? A nagyobb furat az esetemben sajnos nem játszik, mert nem fér el.
(#) niedziela válasza ces98 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Jól látod, az nem lesz galvános.
(#) ces98 hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat!
Esetleg furatgalvános megoldást tudtok?
(#) Hp41C válasza ces98 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Az ovális kivágás mellett néhány kis átmérőjű furat (via).
Következő: »»   172 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem