Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2962 / 3549
(#) sany válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Esetleg megváltoztatni a jelenlegi jelszavad és aztán nem tudsz majd belépni a felhasználó neveddel.
(#) zolika60 válasza sany hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Majd panaszkodom Topinak. De elfelejtett jelszóra küldenek az e-mailemre egy másikat amivel beléphetek.
(#) SzervízMacska válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Ja, ha addigra nem változtatták meg az emailt...
(#) zolika60 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Ellenőrzött felhasználó vagyok, a telefonom csak nem tudják megváltoztatni. Meghát mi értelme lenne? Csak úgy?
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Idézet:
„mi értelme lenne? Csak úgy?”

Kitolásból. Mert az is élvezetet jelenthet valakinek.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Nagyobb "élvezete" ne is legyen az olyan embernek egész életében.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Lehet a magánüzenetekre is kíváncsi valaki. Soha nem lehet tudni.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) zolika60 válasza sany hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 2
 
Aki kíváncsi, csak szóljon és megmutatom mindet.
(#) jani1987 hozzászólása Nov 11, 2018 / 1
 
Végig szenvedtem a nagy ablakot két nap alatt. A régit csak a jóisten tartotta egybe.
(#) Topi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
De alapvetően bárki is volt, kár a gőzért. Mindennemű felhasználói fiókot érintő jelszó módosítást csak akkor tud elvégezni, ha a mailfiókodhoz is hozzáfér és el tudja olvasni a saját e-mail címedre érkező leveleidet is. Ekkor azt hiszem a legkevesebb már a HE fiókod jelszava

A HE csak módosítási kérelmet küld, azt e-mailen jóvá kell hagynod, és csak akkor van lehetőség egyáltalán jelszóval bármit csinálni, elkezdeni újat megadni. Ne tudd meg, hányan hiszik azt, hogy ha beírják XY felhasználónevét és saját e-mail címüket, akkor arra kapják meg a jelszót...

Ott kezdődik, hogy jelszó nem is kerül kiküldésre, és nem is tudna, mert a valós jelszó nincs is tárolva sehol csak annak egy AES ujjlenyomata.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Akkor ideje volt. Ezt vastagon kend be lenolajjal festés előtt. Egyébként csinálhatod megint.
(#) jani1987 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Vettem főnök. De előbb illesszem be a helyére.
(#) Bakman válasza Topi hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Idézet:
„Ne tudd meg, hányan hiszik azt, hogy ha beírják XY felhasználónevét és saját e-mail címüket, akkor arra kapják meg a jelszót...”
Nahát, mik nincsenek a színfalak mögöt...
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Lenolajjal bekenheted előbb is, legalább ott is lesz rajta ahol a fal van.
(#) voodoo hozzászólása Nov 12, 2018 /
 
Sziasztok Szakértők!

Van valakinek tapasztalata utólagos ((szimpla illetve kétszeres) hőszigeteléssel kapcsolatosan? Az alap elgondolásom az lenne, hogy feldobnék egyenlőre 5cm dryvit réteget a homlokzati falakra, aztán ha lesz még pénzem és időm is ezzel foglalkozni akkor még kapna egy kiegészítő 5cm réteget. Jó gondolom biztos még hatékonyabb a hőntartás, mennél vastagabb a szigetelőanyag, de pénz szűkében nem túl olcsó. Csak arra lennék kíváncsi van-e valakinek olyan megközelítőleg elfogadható tanácsa, számítása, hogy kétszeres szigetelés esetén fele, vagy negyede a fűtésköltségének vagy egy szezon ha így elfut a ház, akkor mennyivel előzném ki saját magam ha rögtön kétszeres vastagsággal indítanék? Mert, ha csak két-három szezon alatt hozza vissza a befektetett többletet a kétszeres rétegvastagság akkor, most azon spórolok, ha csak a felessel kezdeném. (egyenlőre másra is kell a pénz sajnos és ezért megy a filózás) Kétszeres vastagság kétszer annyiba kerül.

Példázat:
dryvit nélkül január átlag -2C 50000
5cm dryvit január átlag -2C 40000
10cm dryvit január átlag -2C 30000

Tehát valami ilyesmi tájékoztató adatja ha lenne valakinek hálás lennék.

Köszönöm.
(#) nagym6 válasza voodoo hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Bővebben: Link Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) voodoo válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Érdekes, Köszi.
(#) pjg válasza voodoo hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Mint egykori energetikus sokat számoltam a témában.
Gyakorlatilag 7-8 cm vastag nikecelnél nem érdemes vastagabbat használni.
A dupla vastagság alig hoz javulást. Tehát nem éri meg.

Tehát, ha 5 cm-nél 40 ezret számoltál 10 cm-nél nem lesz 30 ezer. Inkább 37.
(#) kameleon2 válasza voodoo hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Arra vigyázz csak, hogy kívül mindig vastagabb legyen a szigetelés mint belül - mert bent is lehet ám szigetelni. Sokkal jobb is lehet a hőérzet. Gipszkarton - Ytong stb. Csak a harmatpont képződés miatt kívül vastagabb kell legyen. Olcsónak nem olcsó, de a fűtésszámla sem. Én anno emiatt gondolkodtam bioházban (földház) - amit ma is a legjobb módszernek gondolok. A föld olcsóbb szigetelő. Nedvesség ellen persze azt is kell szigetelni. Az sem olcsó. Deittermann, Schomburg anyagokkal. Mapei felejtős. Elszaladtam bocsi. Nekem a mostani 38-as nútféderes Porothermen van 2cm szigetelés - amit anno csak minimumként gondoltam, de pont ugyanennyi munka lett volna a 4cm is, vagy a 10. Azaz megbántam. Már le van színezve.
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Munka kb. ugyanannyi vele...
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Idézet:
„bent is lehet ám szigetelni. Sokkal jobb is lehet a hőérzet.”
Mintha ezen a fórumon olvastam volna (természetesen most nem találom a hozzászólást), hogy katasztrófális a belső szigetelés, nincs hőtehetetlensége a helységnek / lakásnak / háznak. Nagyon gyorsan ingadozik a hőmérséklet extrém magasságokba vagy mélységekbe.

Személyes tapasztalatom nincs az ügyben...
(#) elektroncso válasza Bakman hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Nekem viszont van. 10cm hungarocell belső szigetelés az egyik szobában, amíg megy a fűtés meg kell főni a melegben, alig leáll a fűtés egy órán belül már fázós a hangulat. A többi szoba (nincs hőszigetelés) bár lassabban fűt fel és nem is lesz olyan meleg sokkal tovább meleg marad. A belső hőzigetelés csak akkor ér valamit, ha van egy hőtároló közeg a szobában (pl. cserépkályha, hőtárolós kályha, régi öntvényradiátor) aminek van hőkapacitása.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Igen, én is olvastam sok más helyen is, hogy a fal hőtároló képessége biztosítja az egyenletesebb hőmérsékletet. Elektronikus nyelven, mint a pufferkondenzátor.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) Firefighter1 válasza pjg hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Nem tudom.. én nem vagyok energetikus, de ezt igy nem merném kijelenteni.
Össze fogfok szedni pár adatlapot, de itt felénk magánlakásra minimum 20 centis társasház vagy közületi épületnél pedig minimum 30 centis kőzetgyapot vagy 25 centis grafittartalmú szigetelés az előírt!

Úgyhogy szerintem van jobb a 7-8 centis nikecellnél.
De mondom.. mindezt mint laikus írom.. és lehet hogy ez itt azért előírás hogy mindenki költsön jo sok pénzt
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Vagy épp hogy eregessen minél kevesebb füstöt a levegőbe...
(#) pjg válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Pontosan! Két padlásszobám van. A falon 2cm-es nikecellel. Ha 3-an bent vagyunk, nem kell fűteni. Nyáron klíma nélkül használhatatlan.
(#) pjg válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Idézet:
„azért előírás hogy mindenki költsön jo sok pénzt”
(#) jani1987 válasza voodoo hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
(#) fastaction válasza voodoo hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
Szia . Az is számít , hogy mekkora a ház és miből vannak a falak . Az ablak is sokat takarít meg. Nekünk 15 éve lett leszigetelve a ház , illetve ablakok is . Gáz cirkó is nagyobbra . Így a 78 nm évesen kb 180.000.- . Előtte dupla volt a fogyasztás . 7cm lett felrakva a 40-es falra .
(#) Robin2 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Következő: »»   2962 / 3549
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem