Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
Lapozás: OK   166 / 274
(#) tnl válasza tnl hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Bocsánat, az már úgy van
(#) hobbyjani hozzászólása Nov 10, 2018 / 1
 
Egy másik ötlet,hogy lehet felhasználni a TA7642-es ic-t szuper KF erősitőként,ezt az ic-t most vetten ki egy kinai játékrádióból .
(#) tnl válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Igen, az ilyen ic-k erre is jók!
(#) tnl válasza tnl hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Egyszer csináltam olyat, hogy keverő után kötöttem egy középhullámú
egyenesvevőt, amit nem hangoltam, hanem a keverő oszcillátorával
állítottam a venni kívánt sávot.
(#) tnl válasza tnl hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Az az egyenesvevő, egy kit-ben volt, és pont ilyen IC-vel!
(Mondjuk ez mellékes)
(#) bigrobi válasza tnl hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Utódja a zn415 es ott vana konkurens mk484. De soem építettem velük nem is találkoztam élőbenvele
(#) pucuka válasza bigrobi hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Pedig ilyesmi van a Conrados DCF vevő fekete pöttye alatt.
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 2
 
A mai megtalálható változat a TA7642,vannak kinai játékrádióim amit egy csomag cigi árában vettem és ebben megtalálhatóak,egyébként még vannak benne más hasznos ic-k,pl CD9088 és TDA2822,igy csak a keverő kell hozzá és meg van az AM szuper is,persze azt a vacak hangszóróját lecseréltem SOKOL hangszóróra,igy már jobban szól,még kell hozzá egy rendes AM FM forgó aztán kész a szuper.Ezek után már lehet tervezni egy rövidhullám keverőt is.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) hobbyjani hozzászólása Nov 11, 2018 / 1
 
(#) tnl válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Nem tűnik drágának, ha beszerezhető, hasznos alkatrész lehet.
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Itt kombinált valamit a szerző. A tekercsektől függően 70KHz-tól 200MHz-ig megy AM ben. Ja és egy egyszerű szuperhet. Ugye ajánlják az elejére még egy bemenetete NF erősítőt vagy tekercset. Én maradoka tranzisztoroknál, bár a 38ft az ingyen van 13 dinár. Nálunk nem kapható. HA MO-n élnék odaadnam a TDA 1083-asomat. Egy pici kapcsolót gondotlam küldeni valakinek MO-ra de 20 euro eltt volna a postakölcség.
(#) bigrobi hozzászólása Nov 11, 2018 / 1
 
Ha valakinek kell itt az egész könyv radiók detektorostól stereóig itt meg benne van az én írásom is Bővebben: Link. Nem az írás a lényeg, nár az is fontos de a rajzok jók, meg lehet értenia menetszámokat stb.
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
A tranzisztoros keverő elég egyszerű,az ic-t pedig be kell szerezni,tranzisztoros keverőt pedig még a kukából szerzet tranzisztorokból is fel lehet épiteni,ha kell tekercs adat ,az van nekem,a magokat be lehet roncsokból szerezni,a legjobb a fazékmag,de azt nehezeb megtekerni,ha be tudod szerezni,a legjobbak a gyári tekercsek,de azokat csak véletlen,valami régi rádió roncsban lehet kapni mind pl a Sokol.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Engem még míndiga régi kapcsolások vonzanak. Azthiszme középsulis voltam amikor csináltam szuperhetet, tranzisztorossat. Azota nem érdekelt a technika de pár éve megint de csak a szuperhet elötti korszak, nem tudom miért.
(#) sany válasza bigrobi hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Ez nagyon jó írás. Én is kedvet kaptam az építéshez.
(#) bigrobi válasza sany hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Köszi.
(#) sdrlab válasza pucuka hozzászólására (») Nov 12, 2018 1 /
 
Pedig ha felhagynál az olyan dolgok kinyilatkoztatásáról, amiről fogalmad sincs, akkor nem válnál olyan gyakran nevetségessé sem!
Az a modul x4224 vevő IC-t tartalmaz! A kettőnek egymáshoz max annyi köze van, hogy mind a kettő egyenesvevő...mar ha a többit is annak csúfoljuk...
A 4224 ezen kívül még pont erre a célra kitenyésztett IC, ennek megfelelő demodulátorral kiegészítve.
(#) tnl hozzászólása Nov 12, 2018 / 1
 
https://www.petervis.com/Radios/ta7642/ta7642-am-radio-ic.html

Itt az ic kapcsolási rajza is látható!
(#) tnl hozzászólása Nov 12, 2018 /
 
Engem érdekelne, hogy tudnám e használni ezt az ic-t detektálás nélkül?
(ne egyenirányítaná a felerősített jelet) Bár lehet egyenirányít, de nem szűr
ezért egy kondenzátor után újra váltóáram lenne.
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
A szuper előtti korszak kizárólag csöves volt,a tranzisztoros világ csak tanulók részére való amig nem jutnak el a szuperig.
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Igen, az egyenes vevők tranisztoros megoldásai már csak gyerek voki-tokiban hasznltak meg hasonlókban 20-30 évnek ezelőtt. Nekem a szuperig volt érdekés utánna már nem. Most megint érdekel de a szuepr előtti technológia de modern tranzisztorokkal. Kicsit még alám is adta a lovat hogy 3 tranzisztorral ferritantenáva sikerült olyan vevőt építeni ami jól múködik. Valójában erre nem számítottam.
(#) bigrobi válasza tnl hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Találtam egy ilyet Bővebben: Link tekints rá.
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Itt van a szuper elötti korszak négyes forgóval és még se éri el azt az eredményt amit tudsz csinálni egy kétcsöves szuperrel.
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Eredetileg azt akartam hogy kéthangoltörös legyen, de regenerativ lett, megtetszett amit itt az emberek csinaltak.
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Amúgy valahol olvastam hogy az egynes vevő egyetlen előnye hogy mivel nincs keverő szebba hang mert nem szűri le 4.5KH-re a hangot. Ez érdekes mert nem 4.5KHz-es sávban ad az adó, akkormitől menne több át.
(#) sany hozzászólása Nov 12, 2018 / 2
 
Itt van néhány kapcsolási ötlet MK484, TA7642 -vel.
(#) tnl válasza sany hozzászólására (») Nov 13, 2018 / 2
 
ta7642 helyetesítő?

Ez érdekes kapcsolás, de hogy egy ta7642-t tud normálisan helyetesíteni, nem hiszem el

Az első tranzisztor azért van, hogy nagy impedanciás legyen a bemenet, a második
erősít, harmadik egyenirányít, pufferel?
(#) bigrobi válasza tnl hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Ezen nekem is megakadt a szemem.
(#) sany válasza tnl hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Szerintem igen helyettesíthető ezzel az áramköri megoldassál is. Mindenesetre az eredeti ZN414-nek sokkal bonyolultabb az áramköre. A katalógusokat nézve sajnos nem találtam belső felépítést a TA7642 és az MK484 illetően. De biztos van valahol...
Következő: »»   166 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem