Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 131
(#) robi72 hozzászólása Nov 13, 2018 /
 
Sziasztok,
meg tudja valaki mondani, hogy milyen típusú vezérlés ez? Az a gond vele, hogy nyitás közben is megállítja a fotocella a kapukat. Programozási gond lehet, vagy fotocella bekötési probléma?
Köszi!
R.
(#) uniman válasza robi72 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Lemaradt a képről egy része a cuccnak, meg az is hiányzik, hogy ez kétmotoros szárnyaskapu, avagy egymotoros tolókapu vezérlés lenne?
De tippem az lenne: Vidue V2 Elettronica PD2
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2018

V2_PD2.jpg
    
(#) uniman válasza robi72 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Ha előző tippem helyes, akkor a 2-es fotocellla sorkapcsaira kéne "átdrótoznod" a fotcelládat, amely valószínűleg jelenleg az 1. FOTO bemenetre van bekötve...
FOTO2 bemenet: a 2.sz. fotocella
csak zárás közben aktív.
(#) robi72 válasza uniman hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Köszi! Egy tolókapuról van szó.
Holnap ránézek (nem az enyém, egy ismerősöm bonyolódott bele).
(#) kiskobold hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Üdv. Twist 230 vezérlőhöz vásároltam pluszba 2 db Gate cc11 tanítható távot. Az eredeti távirányító Mater Round q. A gondom az, hogy miután a Gate-et feltanítom, nem történik semmit a vezérlőnél. tehát mind a 4 gombot egyesével feltanítom, de ez után hiába nyomom a gate-en a gombokat, a vezérlő nem veszi a jelet, pedig a távon villog a led.
Próbáltam azt is, hogy a vezérlőre rátanítom az új távot, villog is hogy vette a tanítás során a jelet, de az után csak annyi történik, hogy az egyik gomb nyomására kiskapu módban kinyitja az egyik szárnyat, de vissza már nem zárja. Ezt is csak pár alkalommal tette meg, de már ezt sem.
Elvileg mind a kettő 433,92 Mhz-es és ugrókódos. Van valakinek valami ötlete?
(#) Avogadro1986 hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Sziasztok. Volt egy 2 szárnyas kertkapum, szerettem volna automatizálni, végül a tolókapu mellett döntöttem, így átalakítottam tolókapuvá az egészet.
Egy börzén 7500 ft-ért találtam fotocellákat és egy roger r30 tipusú kapunyitó motort vezérléssel. A panelen a varisztor láthatóan átégett, kicseréltem.
A motor segédkondija kidurrant, cseréltem. Fogaslécem volt. A mechanika teljesen készen van. A gyártói programozó leírás szerint a panelen a tanítógomb
megnyomását követően a led egyet villan, majd veszi a jeleket a távirányítótól. Ha megvannak, akkor 3-at villan, ezzel jelzi, hogy megvannak a jelek.
A vevő, valamint az 1 db hunnor security tipusú dimmeres távirányító is 433,92 mhz-en kommunikál. A gondom a következő, kérlek titeket, hogy aki tud, segítsen:
A panelen lévő gomb megnyomása után a led reléklattyogás kiséretében pontosan tizenegyet villan, azután ennyi. Se kép, se hang. Mi lehet a gond?
Hiába nyomom a távirányítón a gombot, nem történik semmi. Létezhet esetleg az, hogy ez valamiféle villogókód, ami az esetlegesen hibás részt jelzi? Ha
igen akkor mi lehet a hiba? A segítségeteket előre is nagyon köszönöm.
(#) uniman válasza Avogadro1986 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Szóval van egy Roger R30 motorod, meg egy KEY 900CT-1E (ez bizonyára nem is az eredeti vezérlópanele)...és te abban reménykedsz, hogy egy fényerőszabályozó távirányító jelét ez venni fogja?!
Keress hozzávaló távirányítót...ha ez tényleg KEY panel, akkor az csak KEY távirányítóval fog működni. A frekin kívül ugyanis különféle kódolás-módszerek is léteznek...a KEY-t pedig ugrókódosnak saccolom.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) mraulajos hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Hali!
Tudna valaki segíteni, hogy a képen látható 3 fázisú kapuvezérlésnek mi lehet a típusa?
(#) Bender92 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Üdv! Milyen kapuhoz van felszerelve? ill. tudnál több képet felrakni a vezérlésről?
(#) mraulajos válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Egy nagy úszókaput vezérel. Megpróbálok több képet.
(#) mraulajos válasza Bender92 hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Hali!

A típus meg van, Mostmár csak egy magyar leírással ha tudna valaki segíteni, megköszönném.
(#) mraulajos hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Jobban megnézve, ez csak a motor. Még a vezérlés típusát ki kell nyomozni.
(#) djkoxi hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki információt adni erről a panelről? Típus, programozás, bekötés. Köszönöm szépen!
(#) zsoltee0001 válasza djkoxi hozzászólására (») Nov 28, 2018 / 1
 
Hello
A trafon nézd meg mi van írva.
Nekem nagyon V2 - nem tunik
Udv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 28, 2018 / 1
 
V2 nek tűnik.
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 28, 2018 / 1
 
Jól sejted...
(#) djkoxi hozzászólása Nov 28, 2018 /
 
Zsoltee, Uniman : Köszönöm szépen a segítséget! V2 Mascot néven találtam hozzá leírást.
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Föl lehet ismerni, a viszonylag jó minőségű áttekinthető paneljait elrontó, hitvény sorkapcsairól.
(#) uniman válasza djkoxi hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
V2 VIDUE PRGU433PP a pontos típusszáma...véletlenül nálam is pihen egy "sokk"-at megélt példány.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2018
(#) djkoxi válasza uniman hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Köszönöm szépen!
Egy barátomnak segítettem ezzel, említettem neki a fórumot és akkor kért meg, hogy kérdezzek rá.
(#) djkoxi hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Sziasztok! Erről is tudna valaki információt adni? Google képkeresővel nem jutottam semmire.
Köszönöm szépen!

Csaba 4.jpg
    
(#) Remci válasza djkoxi hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Erre hasonlít, de a trafón a matricán ott kell lennie a tipusának.
(#) djkoxi válasza Remci hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
V2 City 7 talán.Köszönöm, a linket sajnos nem tudom megnyitni. Azt írja, hogy az országunkból nem lehet megnyitni.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) Remci válasza djkoxi hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Pedig ha rákattintok akkor nekem behozza
(#) zolika60 válasza djkoxi hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Nekem is simán megy. Szerintem a PDF olvasással lehet nálad baj.
(#) uniman válasza djkoxi hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
(#) djkoxi válasza uniman hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Köszönöm, ezt már meg tudom nyitni. Nem tudom milyen gond lehet, de az egyik iskolai kréta rendszerbe sem tudok belépni. A routerem tilt valamit, de nem jövök rá mit kéne kikapcsolnom.
(#) bundaskenyer válasza kiskobold hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Azóta tegnap próbáltam hogy reseteltem a panelt. Az egyik master távot vissza tanítottam a másikat nem. Amelyik táv nem került vissza tanításra, azt klónoztam a gate távval. Feltanitottam a gate távot,villogta is hogy megtanulta,de nem regál semmit. Villogja hogy veszi a jelet de nem csinál semmit. Viszont ami érdekes, hogy annak távnak veszi a jelét es működik is minden amiről klónoztam, pedig azt nem is tanítottam fel.
(#) xssx23 hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Sziasztok! Tudnatok segiteni abban hogy hol talalok leirast ehez a vezerlohoz (roger 2 szarnyas kapuhoz hasznalom)? Nem nyilik a kapu, es sajnos miutan kinyitottam a vezerlo dobozat kicsuszhatott az egyik kabel (betap b.ro mini 1ch vevoegyseg fekete kabele). Szeretnem rekonstrualni hogy lehetett bekotve. A sorkapcsolon van 16 hely. Elore is nagyon szepen koszonom ha tudtok segiteni. David

IMG_0677.HEIC
    
(#) tailor80 hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Üdv csoporttagok .

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy SIMBA német gyártmányú garázskapu motorom ami régebbi technika egy ezer éves saját távvezérlővel ami nem a legjobb. (sajnos a neten ehhez a motorhoz csak német leírás van ami nem is lenne önmagában probléma de a panelról bekötési info semmi nincs abban sem sajnos). Szeretném ha ezt a garázskapu motort rá tudnám kötni a kb 2 éve vásárolt Proteco márkájú tolókapum távirányítójára ami 4 gombos de ebből a tolókapu csak 2 gombot használ, így azon lenne 2 felesleges gomb ami nekem ehhez pont jó lenne és így egy távvezérlőről menne mindkettő, de mégis külön gombnyomásra. Odáig eljutottam, hogy kell egy illesztőegység a régi motorhoz amit be is szereztem, ez az illesztő slave box 2 névre hallgat és a tolókapu (Proteco ) terméke.Mindkér mozgató 433,92 MHz frekvencián működik. Tehát az lenne a kérdésem, hogy a feltöltött képek alapján meg tudná e nekem valaki mondani , hogy hova kellene ezt az illesztőt bekötni a régi motoromba a feltett képek alapján. Illetve ha egy új antennát bekötök az illesztőegységbe akkor a motor saját gyári antennája ha bent marad akkor probléma e?

Előre is köszi.
Következő: »»   51 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem