Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keringető szivattyú
 
Témaindító: csatur, idő: Nov 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 18
(#) CIROKL válasza higinsvondenim hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Ott olvashato a sorkapocsban L. N. Egy dabab vezeték bedugva a hálózatba és egyböl kiderül hogy müködik vagy nem .
(#) higinsvondenim válasza vision61 hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Szia, köszi választ!
Tegnap volt használva reggeli órákban utoljára.
(#) higinsvondenim válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Szia, köszi a választ!
Rendben, meg is nézzem, láttam hogy ott van, csak nem mertem bele dugni nem tudtam mennyire biztonságos.
(#) vision61 válasza higinsvondenim hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Esetleg megpróbálhatod azt a narancssárga forgókapcsolót másik állásban is, azzal lehet a szállítóteljesítményt változtatni. Üzem közben is kapcsolható, nem szükséges áramtalanítani.
(#) higinsvondenim hozzászólása Nov 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Ahogy CIROKL írta be tudtam indítani , úgy hogy akkor nem ott van a probléma.
Érdemes inkább szerelöt hívni ehhez, vagy meg lehet oldani hogy házilag meg javítani?
A képeken a sárga-zöld, kék(N), barna(L) kábel el rendezés van. A sárga-zöld-nél lehet a bibi, esetleg van 5let?
(#) vision61 válasza higinsvondenim hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Ez sem mai készülék, FÉG C24-es? (Még az eredeti kondenzátoros utókeringetővel.)
A doboz alján lévő készüléktermosztát biztosan be van kapcsolva? Illetve a készülék bal oldalán a kazántesten lévő biztonsági hőfokkapcsoló is zárt állapotban van?
A második képen a kezedben tartott vezetéknek a villásdugó van a végén? Ha igen, akkor a sárga-zöld a készülék védőföldelése, ami a szivattyú működését nem befolyásolja, az az érintésvédelem miatt KELL.
A szobatermosztátnál már más a helyzet, mert pl. a régi MMG-nél is be van kötve a fázis, nulla, illetve kell egy kapcsolt szál, amire akár a zöld-sárga vezetéket is felhasználhatta, aki beüzemelte a készüléket. (Mondjuk illett volna megjelölni, hogy így már nem védőföldelésként van használva.)
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) higinsvondenim válasza vision61 hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Szia,
Nem ez egy C12.3 ez van írva típushoz. A doboz alján lévő termosztát be van kapcsolva, de az oldalán nem találni biztonsági hőfokkapcsolót. Igen kábelek végén villás dugó van. Igen pontosan egy régi MMG(csatolt kép) van.(Hol a titkos kamera? ) Arra tudok tippelni hogy a panel adta meg magát szépen, de nem látni rajta külső sérülést, se a szaga nincs, már mint éget szag.
(#) vision61 válasza higinsvondenim hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Szia!
Lehet félreérthetően írtam. Nem a lefényképezett dobozon, hanem a kazántest bal felső részén kell lennie a vésztermosztátnak, de ezeknél a készülékeknél ez nem a szivattyú áramkörében van, hanem a termoelemmel, termomágnessel van sorba kötve. Ha ez leold, akkor nincs gyújtóláng.
Ennél a panel meghibásodása esetén a szivattyú továbbra is működik, csak akkor nincs csökkentett fordulatszám. A két párhuzamosan kötött kondenzátor kapcsolódik olyankor sorosan a motorral. Üzem közben a kondenzátort áthidalja a termosztát.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) higinsvondenim válasza vision61 hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Szia,
Ha minden igaz akkor a gyújtó elem jó mivel őrláng van. Lehetséges hogy a panel adta meg magát, így most új panel után nézzek, hát ha találok még ilyen régi panelt. Vagy valami hasonlót ami ki váltja a mostanit. Csak miután begyújtom az őrlángot és a termosztátot fel csavarom nem gyulladt be így azt gondolom hogy a panelba valami ki éget.
(#) vision61 válasza higinsvondenim hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Szia!
Abban a panelben 3 db alkatrész van, bármelyik meghibásodik könnyen pótolható. Ez a panel már nem kapható, helyette SZMV-2 és klónjai kaphatók.
DE ha ez a régi hibás, a szivattyú akkor is működik, mert mint fentebb írtam ennek csak az utókeringetés miatt van szerepe.
Abban az esetben tapasztalhatsz emiatt a panel miatt szivattyú hibát, ha a vezetősáv(ok) megszakadtak, vagy a sorkapocs forrasztásai kontakt hibásak.
(#) higinsvondenim válasza vision61 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Szia,
Igen a szivattyú megfelelően működik. Azért gondoltam hogy a panel rossz, mert sajnos csak az őrláng van de nem indul be szivattyú se és a nem is gyullad be. Rendelni fogok egy SZMV-2 panelt hogy ki tudjam cserélni rá.
(#) Teaway válasza higinsvondenim hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Nem kell cserélni a panelt. Próbáld tovább olvasni a hozzászólást (az utolsó mondatot).
(#) vision61 válasza higinsvondenim hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Ez így fölösleges kiadás lesz, ha nem ellenőrzöd le előtte.
A szivattyút a helyére beépítve próbáltad direktre kötve? Szétszedve akkor is elidul, ha kopott, kondenzátor hibás.
(Abba már ne menjünk bele, hogy lehet még membrán hiba, impulzuscső dugulás, stb.)
Szereld össze a szivattyút, gyújtsd be az őrlángot, és így próbáld ki a 230 V direkt bekötésével. Ha a szivattyú jó, a termosztátoktól függetlenül be kell gyulladni a főégőnek.
A kazán többi részének nem kell tápfeszültség.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2018
(#) higinsvondenim válasza vision61 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Rá kötöttem az áramra a szivattyút beindult a keringetést, be gyújtottam az őrlángot, de nem gyulladt be a főégő.
(#) Teaway válasza higinsvondenim hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Esetleg szorul a szelepemelő rudazat vagy lukas a membrán vagy törött a membrántányér.
(#) Elektro.on válasza higinsvondenim hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Szia!
Gyorsan végig olvastam. Ha a szivattyúd megy rendesen akkor a gáz szelepnél a membrán szakadt vagy lyukas. Ezt a szivattyú nyomása nyitja ha teljes fordulaton megy. Az utó keringetésnél csak azért van lassítva a szivattyú, hogy lehűtse a kazántestet de a membrán ne nyissa a gáz szelepet.
Szerintem a gázos részhez szerelőt hívj!
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2018
(#) vision61 válasza Elektro.on hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Szia!
Csak egy kis pontosítás: Az a membrán, amiről jelenleg szó van, a vízarmatúrában van, annak az esetleges cseréjéhez nem kell a gáztömör részeket bontani. Ez egy különálló egység.
A gázarmatúrához egy tolórúddal kapcsolódik, amit egy tömszelencén keresztűl az alsó membrán mozgat, itt szokott megszorulni a szivárgó víz miatti lerakódástól.
Az elmúlt 15-20 évben én még nem találkoztam a gázarmatúrában lévő membrán hibájával, nem is javítható.
(#) Elektro.on válasza vision61 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Jogos , igazad van. Ott a tolórúd. Én is vagy 20 éve futottam össze ilyen hibával a szüleimnél.
(#) higinsvondenim hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Gondoltam leírom, meg rendeltem tegnap a SZMV-2 panelt ma meg is jött( jó gyors). Szépen be kötöttem a régi helyére rá kötöttem az új digitális termosztátot és működik. Igaz mikor állítok hőfokot akkor kb fél perc kell neki hogy kapcsoljon, de se baj fél percet lehet várni
Valamit olvastam hogy a SZVM-2be van valami kapcsoló ami 30 mp-re van állítva lehet attól van?
(#) vision61 válasza higinsvondenim hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Szia!
Az a kb. 30 sec az utókeringetés ideje, de csak akkor, ha a szobatermosztát kapcsolja le a kazánt. (A készülékben lévő termosztát kikapcsolásakor mindaddig megy csökkentett teljesítményen a szivattyú, amíg vissza nem kapcsol.)
Tehát ha jól működik a rendszer, akkor a szobatermosztát kapcsolásakor szinte azonnal indul a kazánban a főégő. Ha elérte a helyiség hőmérséklete a termosztáton beállított értéket, az elektronika a szivattyút kb. 30 másodpercig tovább működteti a panelen lévő trimmerrel beállított fordulatszámon, azért, hogy a kazántestben lévő meleg vizet kivigye a fűtési rendszerbe.
A trimmert úgy kell beállítani, hogy az adott rendszernél annyira csökkenjen a szivattyú teljesítménye, hogy ne maradjon égve a főégő.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2018
(#) sargarigo hozzászólása Júl 12, 2019 /
 
Kedves fórumozók!

A vizes ember felrakott nekem egy ecocirc pro 15-1 keringető szivattyút, de be már nem kötötte, mert az a villanyos ember dolga. A villanyos ember meg nagyon sok mindent csinált, és ez elmaradt. Elvileg én is be tudom kötni felkiáltással rám maradt a dolog. Csakhogy ez egy igen fura sorkapocs ami benne van, én még nem láttam ilyet. Meg tudná mondani valaki hogy működik? Valami gyors csatlakozónak tűnik, de nem merem nagyon piszkálni nehogy eltörjem. Próbáltam már húzni, vonni harapni, nem jöttem rá a módjára, pedig csináltam már pár dolgot.
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Lehajt/felcsuk?
Szerintem aludjál rá, és talán megjön a felvilágosodás (nekem néha bejön).
(#) Jancsika válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 12, 2019 / 1
 
Szia,
A furatok felöl kell tolni a csapokat a nyomtatott áramkör felé. Én egy kis csavarhúzóval szoktam tolni a csapot, miközben a vezetéket tolom a furatba.
(#) sargarigo válasza Jancsika hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Köszönöm, megpróbálom!
(#) ferci válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
A 3. képen felülről jól látod a hosszanti mélyedéseket a lyukak előtt.. Ott finoman lefelé tolod egy csavarhúzóval azt a műanyagot, ezáltal a lyukban lazul a rugós lemez és könnyen betolod a vezetéket. Utána már csak úgy tudod kihúzni, ha ismét lenyomod azt az idomot.
(#) sargarigo válasza Jancsika hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek, sikerült megoldani a bekötést!
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2019
(#) sargarigo hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
A vizes ember azt mondta nekem, hogy ez egy olyan szivattyú, ami a bekötést követően öt hétig figyeli a fogyasztási szokásaimat, és hozzátanul. Ezáltal mielőtt megnyitnám a melegvíz csapját, máris ott van a melegvíz. Namost ezen a készüléken van egy tekerő kapcsoló ami 7 fokozatú (az első kettő vagy három "eco" feliratos), és van rajta egy óra, szépen körbe körbe jár. Úgy néz ki mint a tescós kapcsolóóra. Jelenleg csak zölden villog a kapcsolója, valahol azt olvastam hogy ez a "standby" módja neki. Kérdésem, hogy tényleg tudja ezt az öt hetes tanulós játékot vagy ez csak vakítás volt? A másik, hogy nem kellene eltekerni a kapcsolóját valamerre, mert szerintem most ki van kapcsolva. Vagy az óráján kell nekem beállítani a pöckökkel hogy mikor keringessen?
Ez egy LOWARA ecocirc PRO 15-1/65 U nevű jószág. Kerestem hozzá manuált, de nem találtam semmi értelmeset, csak a bosúrát tudtam letölteni mindenhonnan.
Ismeri valaki???
(#) Teaway válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 22, 2019 / 1
 
Itt van egy soknyelvű (magyar nélkül, de van angol is), hátha segít ► PDF
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
A leírás szerint nincs benne semmilyen tanuló dolog.
ON: a szivattyú folyamatosan üzemel.
OFF: a szivattyú kikapcsolva.
(óra jel): a tárcsán beállított program szerint üzemel.

Azt már csak én teszem hozzá, hogy az óra az első áramszünetkor el fog állítódni. Hiába az időzítő, ha éppen akkor nem használsz meleg vizet, csak feleslegesen hűtöd a rendszert. Az öntanulókkal az a baj hogy megtanulják, általában mit csinál a gazdájuk. Aztán jön egy ünnepnap, szabadnap, szabad hét, tavaszi szünet stb. és már is nem általában van.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2019
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Pedig milyen jól hangzott. Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Akkor feltekerem kettesre, és meglátjuk mit csinál. Az órát beallitom fürdésre, aztán hadd menjen.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
Következő: »»   11 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem