Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagy LED kijelzős DCF77 óra PIC-kel
Lapozás: OK   20 / 20
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
"Tehát multiplex szinkronjel kellene a PIC-ből" És azt honnan veszed le? Mer bármakkor is a PWM frekvenciája, az interferálhat a muiltiplex léptetésével. Ha közel van a két freki egymáshoz, "hullámozni" fog a kijelzés.
Ezt az idődiagramot nem tudom Te rajzoltad, vagy a dokumentációból nézted ki? Mert ha jól sejtem nem ez van megoldva az MPX programban. Ugyan is, hogy ne legyen a kijelzők között "áthallás" a vezérlés módjának a következőnek kellene lenni.
- Kiteszi a szegmens adatot
- Bekapcsolja az anódot
- Kikapcsolja az anódot
- Kiteszi a következő szegmens adatot.
Avagy az anódot nem simán sorba lépteti, hanem minden anód átváltása között van egy szünet. Mivel az 4028 kimenetén a Q0 és a Q7 nincs használva, ekkor a kimenetre, a 0 vagy 7 kódot teszi ki. Vagy is az anódok multiplexálása pld. úgy menne 0-1-0-2-0-3-0-4-0-5-0-6 és elölről. (Vagy ugyan ez, de nem a 0-val, hanem a 7-essel.)
Ha a szegmens oldalon van megoldva az "áthallás", az is megoldható. Mert a CD4543, csak a 0..9 számot dekódolja. Ha BCD 10..15-öt adunk ki, sötét marad a digit. Tehát ekkor az anódok léphetnek 1..6-ig sorba, de a szegmens adatok kiadása kötött, kell a 10..15 közüli kódból kitenni valamit, hogy a kijelző az anód váltások között sötét tudjon leni.

Tehát szinkronizálni ehhez lehetne az LCD PWM jelét. De ezt a gondot a legésszerűbben a programban lehetne kezelni. (Amit ne tőlem várj!) Remélem érthető a dolog.
(#) janigel válasza proli007 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Teljesen igazad van, én is úgy tudom, hogy minden digit váltás között legyen egy szünet, mert így nincs átúszás a kijelzők között.
Idézet:
„úgy menne 0-1-0-2-0-3-0-4-0-5-0-6 és elölről”

Azt, hogy a program így van megírva vagy sem azt nem tudom, de így logikus.
Ezt a szinkron jelet én előállítom a 4028-as A,B,C bemenetéből egy három bemenetű vagy kapuval, ez nem probléma.
Ha a szünetek itt benne vannak, akkor előállt a szinkronjel. ( ha nincsenek benne, akkor gáz van, mert nem lesz belőle "órajel" csak egy L vagy H szint.
Ha jó a szinkron jel, akkor ezt bevezetem a 324-es 9,12 lábára, és az U1b részt kihagyom.
Persze hogy mikor, az kérdés, de kipróbálom.
Szerintem ez működőképes. - szerinted ?
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
A programot nem is kell ismerni, egy szkóp kell és meg lehet nézni, hogy a 4028-as Q0 kimenetén van-e minden váltáskor magas jel. Ha van, akkor a szünetekben valóban 0 van. De nem biztos, hogy az ilyen módú szinkronizálás elégséges a megoldáshoz. Egyébként az anódot is lehet kapcsolni a PWM bemenettel, ha a jelet a "D" bemenetére kötöd. Mert ha az magas, akkor nem lehet 1..6 a kimeneti szám.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) janigel válasza proli007 hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Szia!
Hát így néz ki.
Az anódok multiplexálása : 1-7-2-7-3-7-4-7-5-7-6-7 és elölről. A 0 nincs használva.
Sajnos nem hozta a várt eredményt, nem lett azáltal jobb hogy ezt használom PWM szinkronjelként, így visszatérek a Te eredeti megoldásodhoz, vagyis marad a 324-es oszcillátora. Mindent kipróbáltam, variáltam játszottam az értékekkel, és nem jobb.
Megfelelő lesz így is, be lehet állítani.
Csak ugye az ember mindig jobbat akar.
Nem jött be.
Köszi szépen a munkát, üdv janigel
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Nov 14, 2018 / 1
 
Hello! Az anód PWM vezérlését is meg lehet oldani, csak ismerni kell, az időzítéseket. Vagy is hogy meddig tart egy 7-es jel hossza, és meddig tart egy pld. egy 1-es. Valamint hogy a CDS milyen értékénél induljon a szabályozás és mekkora az értéke "sötétben". Vagy is ahol véget ér a leszabályozás. A 7-est kell kikapuzni, és beavatkozni a 4028 D bemenetével lehet.
(#) janigel válasza proli007 hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Ez mind igaz amit leírsz, de már a nyákot kell terveznem, és ezekhez már szkóp is kellene.
Eddig még megvoltam a PIC-es frekimérőmmel és kézi műszerrel.
Dugdosós panelokon próbáltam eddig, és már szét is szedtem.
Ebbe már újra nem megyek bele.
Köszi, sokat segítettél.
János
(#) janigel válasza proli007 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Azt azért hozzáteszem, hogy próbáltam a 7-essel szinkronizálni.
A dekóder Q7 4-es lábán ott van a kész szinkronjel.
A=1 B=1 C=1 esetén minden digitváltás között kiadja a LOG "H" szintű inpulzust, még kapuzni sem kellett.
Itt a freki 460 Hz körüli.
A használt kimeneteken 76 Hz körül mértem, ami logikus.
Mégse vált be.
Na, - mostmár aludni kell.
Szia
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Nov 15, 2018 / 1
 
Hello!
Ha megméred a Q7 kitöltését, akkor abból már ki lehet számolni a 7-es és a számok idejét. De ha nem tudsz kitöltést nézni, akkor is, ha DC-ben mérsz. Mert az átlagérték és az 5V viszonya tudatni fogja az impulzusidő és a periódusidő arányát. Mert a periódus, a 460Hz-ből láthatóan, hogy 2,17ms.
(#) janigel hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Szia Hp41C !
Sikerült jól beállítani a távirányító kódokat a nagy LED kijelzős DCF órához.
A távirányító URC-1 a cím 0AH a kód 0803.
Idáig ez rendben, működik is.
A PDF fájlban a bekeretezett billentyűket nem használom.
Viszont az óra ezekre is reagál - ( amit nem kéne, mert félrenyomásnál elállít valamit).
Lehet-e a programban ezeket a kódokat kitiltani ?
Az eredeti program a Nixie628_2.57_PCF8583_NoRGB.HEX fájl.
Ha tudsz segíts.
Köszi janigel
(#) Hp41C válasza janigel hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
A cikk óta a program jelentősen fejlődött, több parancsa lett. Ebben a verzióban a parancsok táblázata az EEProm memória 0x40 címétől egészen a 0x60 címig tart. A 0x60 címen van a lezáró 0x80, ami nem parancs, hanem csak a táblázat végét jelzi.
Ezen a 32 címen egyedieknek kell lenniük a kódoknak. Az átkódoltban a cikk szerinti 0x40 .. 0x54 címek közötti területet módosítottad. Sajnos így a 0x05, 0x06, 0x07, 0x08 0x09 kódok kétszer szerepelnek.
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Ezek szerint 0x54 - 0x5F -ig fel kell tölteni egy olyan kóddal, amit a távirányító nem képes kiadni ?
És ha igen, mi legyen az a kód ?
Lehet bármilyen, pl. FF ?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Így jó lesz ?
Mert pillanatnyilag nem tudom kipróbálni.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018

hex.jpg
    
(#) Hp41C válasza janigel hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Az össze kódnak eltérőnek kell lennie. a 0x54 -től kezdődő 12 db 0xFF helyett írd be a következőket:
  1. 0xff, 0xfe, 0xfd, 0xfc, 0xfb 0xfa, 0xf9, 0xf8, 0xf7, 0xf6 ,0xf5 0xf4
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Ezt így már értem.
Köszi.
Ezek a kódhelyek ebben az órában milyen funkciót látnak el ?
Mert én csak a Mule-2 leírását találtam, és ebből indultam ki.
Bővebben: Link
Mule-2-ről még egy videó is van itt.
Ahogy írod is, ez viszont már egy bővített verzió, (amit láttam is a menüjében) de nem tudom hogy a többszöri gombnyomásra mik jelennek meg a kijelzőn, és miket lehet állítani.
Ennek a leírását nem találom.
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Kipróbáltam ezt : 0xFF 0xFE 0xFD 0xFC 0xFB 0xFA 0xF9 0xF8 0xF7 0xF6 0xF5 0xF4
Nem hozott eredményt, a kijelző továbbra is reagál a nem használt kódokra.
Méghozzá így.
(#) sooty válasza janigel hozzászólására (») Nov 21, 2018 / 1
 
A 9. Menu az óra IR kód kijelző menüje. Itt kijelzi a vett kódokat és a toggle értékét ha egymásután ugyanazt a gombot nyomogatod. Ha a kijelzett kód szerepelne az eepromban, akkor a hozzá tartozó parancsot az óra azonnal végrehajtaná, kiugrana a 9. Menüből. Én ugy szoktam az eepromot új távirányítóhoz beállítani, hogy törlöm az összes parancs távi kódját az eepromból, a 9. Menüben felírom a kódokat, milyen gombra mit lát az óra. Aztán beírom az eepromba az értékeket. A nixis dcf topikban ott van az újabb mule változatok leírása és a távi használatának magyarázata excel táblával stb. esetleg nézd meg.(az óra decimálisan irja ki a vett kódot +127 a toggle bit, az eepromba hexában kell beírni)
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) Hp41C válasza janigel hozzászólására (») Nov 21, 2018 / 1
 
Eddig rendben is lenne, hiszen
0x47 megfelel decimális 77 -nek,
0x77 megfelel decimális 119 -nek,
0x0D megfelel decimális 13 -nak,
0x21 megfelel decimális 33 -nak és
0x11 megfelel decimális 17 -nek.

Egyenlőre nem tiszta, hol és miért reagál ezekre a kódokra.
Ha csak ebben a menüben, akkor teljesíti a feladatát, megjeleníti az RC5 távirányító által küldött kódot.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) janigel válasza sooty hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Oké, mindent értek.
Köszi neked is a magyarázatot.
Viszont keresgéltem sokat a leírást stb. amit említettél, de nem találtam.
Ebben segítenél ?
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Akkor minden rendben, mert csak megjelenít és nem változtat semmit.
Ebben a menüben ez a feladata.
Már értem.
(#) sooty válasza janigel hozzászólására (») Nov 22, 2018 / 1
 
Itt volt róla szó pl. , a menük leírását hp41c a hexeket tartalmazó zip álományokban mellékelte (olyan txt mint, amit most is küldött neked az előbb)
(#) janigel válasza sooty hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Köszi szépen.
Visszatértem a Mule-2-höz
Minden jól működik.
(#) janigel hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
Szia proli007 !
Ezt a kapcsolást kipróbáltam, nagyszerűen működik.
Az LDR a fény hatására csökkenti a feszültséget lineárisan.
Nekem viszont fordítva kellene hogy működjön, vagyis fény hatására nőni kellene a feszültségnek.
Ezzel lehetne jól megoldani a fényerő szabályozást az órában.
A PWM szabályozás nem igazán jön be.
Mit lehet tenni ?

LM317.pdf
    
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Dec 7, 2018 / 1
 
Hello! Pld. valahogy így.

CDS-317.png
    
(#) janigel válasza proli007 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Köszi.
Holnap kipróbálom.
(#) janigel válasza proli007 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Szia !
Nem bírtam kivárni a holnapot.
Kipróbáltam, működik tökéletesen.
Ez már a végleges, beállítottam jól szabályoz.
Szuper vagy, köszi szépen, Te mindent megoldasz.
Jó hogy vagy nekünk.
Üdv janigel
Következő: »»   20 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem