Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   210 / 254
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Szomorú életkép.

DSCN0002.JPG
    
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Pedig működik a vétel...
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Nálunk akkora köd van, hogy a kereszteződésben áll egy rendőr és bekiabálja színeket. Persze vétel azóta sincs...
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
És félre ugrik ha máshonnan jön autó mint amerre azt kiabálta hogy ZŐŐŐLD ?
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Nem tudom, mert nem látni a nagy ködtől.
(#) havranarpi válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Egyébként nálam sem volt tegnap este és ma reggel között.A köd miatt harapni lehetett a levegőt.
-- BÚÉK --
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Az elműlt két órában itt sem volt jó vétel, egy szinkronozás sem sikerült.
BÚÉK
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2013
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Lehet a maják +2 évvel benézték a világ végét és most jön
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
8 és 9 óra között 58 jó szinkron - kevesebb TV megy...
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Átépítettem elemesre az egyik vevőt és körbejártam az udvart. Úgy néztem ki, mint Jockey Ewing, amikor olajat keres... Se olajat, sem térerőt nem találtam. Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Egyszer, réges - régen küldtm Neked egy DCF77 dekódolót, ami t UART-on küldte az időt. Nézd meg a forrását, benne van a szűrőalgoritmus, amit az óráim használnak.
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
12:50-kor elkezdett pillogni. Igaz, gyenge a jelecske, de már van. (Mivel a rádiójel volt kicsi, hiába az algoritmus. Tulajdonképpen nem volt jel az éterben.) Köszönöm, hogy igyekeztek segíteni, ne hagyjon el az újévben sem e jó szokásotok!
(#) bbazs hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Sziasztok,

Nincs esetleg valakinek IN-14 csövekhez kész panelterve ami mule vezérlő panelre stimmel?

BUÉK!
(#) Sziszi14 válasza bbazs hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Szia,

Nekem Van IN14-hez nyáktervem. Éppen most készülök gyártatni belőle pár darabot, ha érdekel akkor írd meg hány darab kellene. RGB nyákom van, és vezérlőt is most fogok gyártatni.
Ha valakit még érdekel valamelyik, akkor hétfőig jelezzétek, és annyit gyártatok.
A kivitel kétoldalas, furat galvanizált, lakkozott, és pozíció szitázott! Az ár 2000-2500 körül lesz + posta. Amint megkaptam a pontos árat jelzem, természetesen a darabszám növelésével az ár csökken.
(#) bernusz100 hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Sziasztok,

Én nem a DCF77-es Nixie órát csináltam meg, hanem a PIC-vezérelt Nixie órát (6 cső).
Az órát megépítettem, a nyákot vasalással készítettem, működőképes, de a perc tizes helyiértéket mutató cső csak haloványan dereng, de az óra egyes helyiértékű számjegyét próbálja megjeleníteni haloványan, miközben a perccel is próbálkozik, de a percnél csak az 1-es számjegyet jeleníti meg, de azt sem túl élénken.
(Az óra tizes helyiértéke a másodpercet is számolja haloványan.)
Az előbbi bekapcsolásnál többször resetelt. Majd egyszercsak fogta magát, kialudt majdnem az összes cső, kivéve egyet, ami hirtelen elkezdett valamiért egyszerre minden számjegyet megjeleníteni.
Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni.
[ A képen látni a kis "szellemszámomat" avagy azt a halovány kis derengést. ]
(#) vicsys válasza bernusz100 hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
(#) baloghvl hozzászólása Jan 15, 2014 /
 
Sziasztok!

Arra gondoltam hogy a Mule v2 órát egy már meglévő távval vezérelném. Találtam is hozzá RC5 kódokat, de ezek 4 karakterből állnak. Az órába pedig 2 karakteresek a kódok. Akkor most hogy is van ez?

Köszönöm a segítő hozzászólásokat!
(#) Hp41C válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Az újabb Mule-2 -ben van RC5 megjelenítési lehetőség. A menüben be kell állítani ezt a módot és parancsokat kell küldeni az órának. A két bal oldali csőben a készülékcím (vagy a készülékcím +50) látható a jobb két csővel a parancskód jelenik meg. A +50 a toggle bit értékétől függ. A toggle bit nélküli értékeket kell (hexadecimálisan) beítni az EEProm megfelelő címeire.
(#) baloghvl válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Köszi, akkor holnap megnézem. A 2.49-es szoftver van beégetve, tudtommal ez a legújabb.
(#) sooty válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Olyan mintha 1A80h vagy 1280h hozzá lenne adva az értékekhez, nem ? pl. on/off=0Ch, 1=01h 9=09h stb.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) Hp41C válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Próbáld ezzel.
(#) baloghvl válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A kódkiírós menüt sajnos nem találtam meg. Hányadik a sorban? Mi van előtte-utána?

Az EEprom-ot átírtam, sajna semmi eredmény.
(#) Hp41C válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Kódkiírós menü: balról a harmadik cső 9 -et mutat.
(#) baloghvl válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Köszi, így már megvan. Működésre bírni még nem sikerült, a bal oldalon ír 00-át 04-et néha 10-et. A jobb oldal 00, nem változik. Majd holnap megpróbálom más távokkal is. Valahol van Philips is.
(#) baloghvl válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Kipróbáltam többféle távval, az eredmény ugyanaz. A Daewoo nem érdekli, kis idő elteltével visszavált az idő kijelzésre. Szkópot tettem az infravevő kimenetére, szépen látszik a jel ami a távból kijön. Ugyanígy a PIC lábán is. De biztosan érzi is mert csak a Daewoo-nál vált vissza.
(#) sooty válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Az órában az eszközszám figyelést kikapcsoltad? A beállítás menete 1. eszközszám figyelés kikapcsolása, 2. az eepromban a parancsok ff-el kitörlése a távirányító kódok memóriacímén. 3. a távirányítón philips rc5 kód beállítása (ha univerzális) 4. az óra menüpontja segítségével a vett kódok felírása ( toggle bitre ügyelve) 5. a cikkben lévő sorrend szerint az eepromba a feljegyzett kódok visszaírása. 6. egységszám figyelés visszakapcsolása.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) baloghvl válasza sooty hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Természetesen nem! Csak most hallok ezekről! És hogy kell kikapcsolni? Az óra címét kell átírni, vagy mit?
(#) sooty válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Idézet:
„Az óra címe a belső adat EEProm 0x3F címén található - csak 5 bit használható. Ha a cím 7. bitje 1, akkor a program nem ellenőrzi a címet.”
Bocs, én ezt neveztem eszközszámnak (helytelenül). Valami ilyen táblázatot kellene csinálnod és kitölteni, utána könnyebb lesz. Tehát az óra címe mondjuk 94h.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) baloghvl válasza sooty hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Sajnos nem nagyon értem a dolgot. Elvileg a kéken jelölt 16-os az óra címe. De ide nem lehet 94h-t beírni. A többi parancskódot töröltem egészen a 80-s lezáró kódig.
(#) Hp41C válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Csak 94 -et írj, a számrendszer 16-os. Figyelem, a 94h -ban a legfelső bit 1, a címfelismerés le lesz tiltva.
Ez a módszer a cikkben le van írva:
Idézet:
„Az óra címe a belső adat EEProm 0x3F címén található - csak 5 bit használható. Ha a cím 7. bitje 1, akkor a program nem ellenőrzi a címet.”
Következő: »»   210 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem