Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   646 / 964
(#) sámli válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Kép alapján Legrand koppintásnak tűnik.
(#) Horvath65 hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Üdv a csapatnak! Van egy adó torony (csak ennyit tudok róla) 7KVA-es. Nem tudom át váltani az az, hogy nem tudom elyikkel váltsam át az 1VA=1w vagy 7KVAX cos-fi=7X0,8=5,6KW. Az éves fogyasztását kellene megtudnom KWh-ban. Ami lehet 7X24=168KWh> 168X365=61320KWh vagy 7Xcos-fi= 7X0,8=5,6KWh> 5,6X24=134KWh> 134X365=49056KWh. Remélem jól okoskodtam, csk az a kérdésem, hogy melyik számítással tudom kiszámolni az éves villamos fogyasztást?
(#) sámli válasza Horvath65 hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
A cosfi meg van adva?
(#) violino hozzászólása Nov 14, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Egy asztalos munkapadhoz szeretnék kapcsolós dugaljazatot vásárolni, ami megfelelő lenne a beszerelt elektromos szerszámok bekapcsolásához. Ugyanis , amit vettem a képeken látható. bekrepált a ledes visszajelzők nem működnek. Lehet az áramerősség felvétele nagy az induláskor, ami kinyírja a 16 A-os csatlakozó aljazatot.
(#) tibibalogh520 válasza violino hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Hol van ebben LED-es visszajelző?
(#) rascal válasza violino hozzászólására (») Nov 14, 2018 / 1
 
Ebben van túláramvédelem, bővebben: Link. Talán egy olvadó biztosító. Lehet, hogy csak az ment ki.
(#) Horvath65 válasza sámli hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Sajnos nem tudok több infót, saccoltam a 0,8-as cos-fi-t. Ez egy adó torony, gondolom valamelyik mobil szolgáltató. Megpróbálok ma több infót kiszedni a főnökből. Köszönöm.
(#) BarnaPili válasza violino hozzászólására (») Nov 15, 2018 / 2
 
Ha megnézed ennek a vezetékét, láthatod, hogy alkalmatlan műhelykörülményekre. A régi fekete, vagy urambocsá' alumínium kontakta elosztók bírták az ilyen igénybevételt. De ha fix dologban gondolkodsz, inkább vegyél fali dobozokat megfelelő aljzatokkal, kapcsolókkal.
kontakta elosztók
(#) Teaway válasza rascal hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
3x1-es vezeték 16A-re?? Az szép...
(#) violino válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Köszi a hasznos tanácsot!

Igen fixre szeretném. Megköszönném,ha eligazítanál ebben a fali doboz megoldásban.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) Teaway válasza violino hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Miért kell külön kapcsolós elosztó? Nincs a gépeken hálózati kapcsoló? Ezek nem nagyáramú gépekhez vannak.
Műhelybe, gépekhez ilyesmit keress ► Kontaset műhely fali/asztali elosztó
(#) violino válasza Teaway hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Munkaasztalba van beépítve a körfűrész a felsőmaró és a dekopírfűrész is. Ezért kell külön-külön kapcsoló mindegyikhez. Amit linkeltél annak sajnos nincs külön kapcsoló a dugaljazatokhoz.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) Balaa16 válasza violino hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
A legolcsóbb jó megoldás, ha veszel 3db kapcsolós dugvillát és 3-as dugaljt. Bővebben: Link
Kisebb gépekhez bőven megteszi egy ilyen megoldás is.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) Hp41C válasza Balaa16 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Ha megnézed, amit ajánlottál, a három kapcsolós csatlakozó nem dugható be egyszerre az hármas elosztóba, ment nem férnek el egymás mellett...
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) Balaa16 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Azért töröltem közben a linket.
Hát ha nem hármas aljzat, akkor 3db 1-es egymás mellé és kész.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) Teaway válasza violino hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Súlyos pénzekért van egyenkénti főkapcsolós is ► 5p egyenkénti főkapcsolós elosztó
(#) elektrorudi válasza violino hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Bocs, de szerintem túlgondolod a dolgot. Miért kell mindegyiket lekapcsolni, amikor mindegyik biztonségi kapcsolóval van ellátva? (na jó, a dekopír talán nem). Ha viszont tartósan nem használad (napokig) akkor meg ki kell húzni. A villásdugós gépeket nem kell áramtalanítani.
(#) CIROKL hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Alakul az uj FK elosztóm .
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) violino válasza Teaway hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 

Ez aranyból van, hogy ennyibe kerül?
(#) violino válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Ezen a linken 12,40-től látható az, amit szeretnék.
Bővebben: Link
(#) attika válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Belsejéről szívesen látnék képet.
(#) cupika97 válasza attika hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Ha jól látom egy asztalra van letéve. Nincsen a kábelozás benne.
(#) CIROKL válasza attika hozzászólására (») Nov 15, 2018 / 1
 
Még nem nagyon van benne összekötés csupán a bojler vezérlés van drótozva az is csak úgy össze van dobva kisérleti jelleggel , viszont elsőre úgy müködik ahogyan kigondoltam .
Így lehet véglegesiteni a vezetékelését .
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) CIROKL válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Igy igaz az asztalon nem sokmindent lehet belerakni ,
Majd a falon lessz a sok vezeték beletaposva .
(#) Teaway válasza violino hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Sajnos nem tudom, hogy mi az oka a magas árnak.
(#) Gabó válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Mert? Asztalon nem lehet előszerelni, vagy mi a pitypang??
(#) Szasza9668 hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Villanyszerelők, barkácsolók figyelem!

A mellékekt képen a legújabb munka védelmi eszköz van! Váltó és egyen feszültségre is használható! Ajánlom figyelmetekbe!
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) CIROKL válasza Gabó hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Miért ne lehetne elöszerelni azt az egy két fázissint meg átkötést !
(#) Gabó válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Ezt ne nekem mondd, nem en kerdojeleztem meg az asztalon valo vezetekelest....
(#) cupika97 válasza Gabó hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Én csak úgy gondoltam hogy a fázis, nulla.. meg a vezetékek már az ezközökhöz nincsennek bekötve. Bocsánat ha rosszul fogalmaztam.
Következő: »»   646 / 964
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem