Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Genius SW-HF5.1
 
Témaindító: eSDi, idő: Jún 11, 2007
Lapozás: OK   8 / 12
(#) atgyuric válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Nah ez jól megszopatott C12 C13 kondi nincs bekötve. Center tényleg el lett tekerve középre, azért volt halkabb.
(#) atgyuric hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítségeteket srácok. 5.1-be használom tovább, így működik még. Végülis 2003-as pecsétet találtam benne. Szóval elég jól bírta eddig.....
(#) atgyuric hozzászólása Szept 18, 2015 /
 
Sziasztok, nah eddig bírta a hőbiztosíték a trafóban, megint kioldott. Szerintetek zárlatos a trafó? Vagy ilyen gagyi a hőbiztosíték? Ohm mérővel pár ohmot mérek rajta, esetleg valaki tudja mennyinek kellene lennie? Köszönöm előre is a segítséget.
(#) tejeskifly hozzászólása Máj 3, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy vihar után tönkrement mind a 4 ic az erősítőben. (hf 5005)
A leírások alapján azt találtam, hogy van benne 3db tda 7269a és 1db tda 7294v

Tudtok megbízható forrást, ahonnan tudok ilyen ic-ket vásárolni jó áron?
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Júl 18, 2016 /
 
Sziasztok!

Genius SW-HF 5.1 5005 erősítővel kapcsolatban van kérdésem.
Az ábrán jelölt alkatrészek 2. alkalommal durrantak el, mindkét esetben standby alatt.
Az első javításkor ugyanolyan alkatrészek kerültek bele, 2 évig működött jól. Ma megint standby alatt pusztult el ugyanaz (mosógép ment, ha az számít), az 1N5401 helyett UF5406-okat kapott. Megint jól megy, gyanítom hogy megint jó ideig.
De mi lehet az eldurranás oka? Tervezési hiba? Nem bánom hogy ilyen könnyen javítható dolog, csak szeretném megérteni egy kicsit jobban. Sok már ott az égés/javítás.
A választ előre is köszönöm.
(#) reloop válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Júl 18, 2016 / 1
 
Szia! A kép arról árulkodik, hogy a 100 nanós kerámia kondik mentek tönkre, a dióda hiba pedig annak a folyománya.
(#) (Felhasználó 51715) válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Köszönöm a választ.
Nem sokáig tartott az öröm, ma reggel megint eldurrantak ugyanazok az alkatrészek ugyanúgy standby állapotban.
EC8 és EC9 okozhatja a hibát? Szegények eléggé meg vannak pörkölve és jó közel tették őket a diódákhoz, gondolom fűtve voltak éjjel-nappal. Egyébként nem szakadtak, nem púposak, más méréshez műszerem nincs.
Cseréljek még velük együtt valamit, ha már rendelnem kell Kínából?
Hálás vagyok bármilyen jótanácsért, szeretem ezt a hangfalat.
(#) reloop válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Ha a CC1 és a CC2 még nem ment zárlatba, akkor ne várd meg, hogy ez is bekövetkezzen.
A két szekunder ágban el tudnék képzeni egy-egy 3A-es biztosítékot akár véglegesen, akár a helyzet stabilizálódásáig.
Nincs nálatok a hálózati feszültségnek szélsőséges ingadozása?
(#) (Felhasználó 51715) válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Látod ezt nem tudom. A többi berendezés nem panaszkodott még, ráadásul van egy Genius SW5.1 HT erősítőm is ami ennek egy korábbi változata, az nem panaszkodik, ott hasonló a táp is. Csak ez vacakol. Alulméretezés? Egyébként mindkét erősítő erősen budget kategória, olcsónak számítottak jó teljesítménnyel. Ne vacakoljak méregetéssel és cseréljek minden elkót nagyobb feszültségtűrésűre, vagy ez csak valami nagyobb probléma jele?
(#) reloop válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Eddig csak a kerámia kondik bizonyították, hogy eljárt felettük az idő.
Az elkót megviselhette, hogy váltakozó feszültséget kapott a zárlat alkalmával, kisütést követően mérj ellenállást a lábai között!
(#) titi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Ha már cserélsz, a kerámia kondikat 100V-ra cseréld.
Az elkókat is dobd ki.
(#) (Felhasználó 51715) válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Na, végre hozzájutottam.
Most a 2A biztosíték ment ki és vele a CC7 100 nanós kondi, más nem.
Megmértem a nagy elkókat ahogy kérted. Az egyik 300K körül van, a másik 27M. Gondolom a 27M biztosan rossz, egy angol leírás szerint a túl kicsi és túl nagy érték utal biztosan hibára. Nagyon ramatyul is néz ki mindkettő.
Ezek szűrőkondik? 2200/50V mehet helyettük? Abból van itthon pár. Esetleg menjen párhuzamosan 1000µF és 2200µF inkább? Csak 3300 nincs.
Kerámiakondik helyett mehet fólia? Persze abból van egy rakat, a másikból alig.
Bocsánat hogy kicsit elspórolnám a dolgot, csak utálok venni (és várni rá heteket Kínából), amikor itt van egy rahedli hasonló bontott cucc.
Köszönöm a válaszokat!
(#) eSDi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Üdv!

Kondít így nem tudod kimérni, max csak ha zárlatos. Kapacitás és ESR mérő kell hozzá. Az a biztos, ha cseréled az összes kondit a környéken. Kisebbet ne rakj bele, de párhuzamosíthatsz párat, ha nincs más. Kerámia kondi helyére kerámiát tegyél. Amúgy ilyeneket Kínából rendelni felesleges, mert filléres tételek.
(#) reloop válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
A korábbi fotón a CC7 már elégett. Pótoltad? Működik a kapcsolás nélküle is, inkább hagyd üresen mind a négy diódával párhuzamos kondi helyét, persze megfelelő feszültségtűrésű fólia kondenzátort is használhatsz.
Az elkók közül a 27M belső ellenállású néz ki biztatóbban, hiszen ideális esetben végtelen nagy ellenállást kéne rajtuk mérned. Minden esetre párban cseréld őket! Ló nincs esetén a 2200µF is megteszi, kicsit zajosabb lesz tőle a készülék és gyengébben vezérli ki a mélyeket, meglátod mennyire zavaró és aszerint köss rá párhuzamos elkót.
(#) (Felhasználó 51715) válasza eSDi hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Van kapacitásmérőm, persze max 200µF-ig. Külföldi oldalról szedtem ezt az ellenállásmérős ötletet, annyi mindenesetre kiderült belőle, hogy a két kondinak messze nem egyforma az ellenállása, gondolom ez is utalhat hibára. Fóliakondi miért nem játszik ez esetben? Csak hogy tudjam a későbbiekben.
Sajnos a környéken sehol nincs elektronikai bolt, rendelni pedig minimum értékben kell és a szállítási költség is magas, nem éri meg 2 db elkót és néhány kerámiát venni, Kína meg elküldi ingyen szállítással, csak győzze kivárni az ember
Párhuzamosítás lesz.
(#) (Felhasználó 51715) válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
A korábbi fotó után mindent cseréltem ami elégett, csak a két nagy elkót nem. Utána működött egy egész napig, aztán kiment a biztosíték (az korábban nem) és a CC7 újra.
Ha a titi által javasolt dolgot teszem és minden kerámiát cserélek 100V-ra, meg azt a két nagy elkót, az megoldhatja a gondot, vagy ez csak egy másik gond tünete? Ha más lehet a gond, merre nézelődjek?
(#) eSDi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Egész egyszerűen, mert felesleges. A tápkörben van, hidegítést végez. Ha nagyon nincs más, akkor rakd be a fólia kondit, de én azt inkább félretenném arra az esetre, ha az audió körben kellene cserélni párat. Illetve, akár ki is hagyhatod, szerintem nem fogsz változást észre venni.
(#) reloop válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
A CC6-9 a diódák nyitása és zárása során fellépő áramváltozást csillapítja - talán így a legegyszerűbb megfogalmazzam.
Egy pici zajtól mentesítheti az erősítőt, ami nem is biztos, hogy észlelhető/feltűnő.
Valószínűleg a terheletlen állapotban kialakuló feszültség magasabb volt mint azoknak a kerámia kondiknak a tűrése. Fóliából is legalább 63V-osat ajánlok, ha rendelkezésedre áll.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Júl 19, 2016 /
 
Holnap neki is ugrok, hálás köszönetem!
(#) titi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
(#) (Felhasználó 51715) válasza titi hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Mindig tanul újat az ember, bár ez nem az én szintem, de majd egyszer..
Kicseréltem 7 elkót, minden diódát és a kerámiakondikat, most kicsit nyúzom és meglátjuk, rendben lesz -e.
A hangminőség nem változott, de amúgy sem volt egy magas minőségű berendezés.
Kerámiák helyett fóliakondikat kapott, mert az volt itthon, mind 100V. 1000+2200µF elkók kerültek bele párhuzamosan, és 1N5406 diódák.
Talán most már megmarad.
Köszönök mindent!
(#) Engisu hozzászólása Júl 25, 2016 /
 
Sziasztok !

Váratlanul meghibásodott egy genius sw 5.1 3600 hangrendszer.
A hibája, hogy random módon teljesen elnémul, majd egy idő után visszajön a hangja.
Az, hogy mennyi időre némul el, /pár másodperc, vagy pár nap/ véletlenszerű.
Amikor szól akkor hibátlanul müködik. Hangkártya tesztelve, azt jónak gondolom. /Amikor a genius nem szól, a hangot fel lehet venni és később visszahallgatható./
Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a baja ?
Javítható, érdemes-e vele foglalkozni?
Én nem értek az elektornikához, az is jó ha esetleg tudtok olyan helyet ahol javítanak ilyet.

Köszönöm
(#) misiazabu hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Tudna valaki segíteni kapcslolási rajzban?elérhető e eggyálltalán ilysemi.Konkrétan Genius SW HF 5.1 4500 házimoziról van szó.Vagy hogy ezeket mennyiért javítják.Esetleg érdemes egy újat venni.persze nem ilyet mert tuti nem bírná sokáig az sem.Véleményem szerint.Na de mindenesetre lehet h megpróbálkoznánk egy javítással ha volna egy rajz az könnyítene a dolgon.Előre is köszi!
Szép napot!
(#) reloop válasza misiazabu hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Üdv! Íme.
(#) Thomas10100 hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Sziasztok!

HF5.1 6000-es erősítős mélyládája van nálam. Le kellene szednem az elejét, hogy a hangerő szabályozóját megnézzem. De nem bírom szétszedni

A hátulját levettem, az első panelnak a csavarjait mind kivettem, első műanyag felül mozog, de alul a reflex csőnél mintha be lenne ragasztva . A Hangszóró védő burkolatát amin a textil van nem tudom kivenni(pattintva van vagy csavarozva?).
(#) Inhouse válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
A tied előtti hozzászólás alapján Genius SW-HF5.1 6000 service manual.
(#) Thomas10100 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Tudom ez megvan, de nincs benne . Robbantott ábra van, de abból nem derül ki semmi.
(#) kriszrap hozzászólása Ápr 4, 2018 /
 
Sziasztok.
Van egy 4500 5.1 genius hangfal szettem.
Hogyan lehet a stanf bye funkciot vissza varázsolni régebbibe még benne volt de az enyémbe már reset gomb kapot helyette szerepet.
Tudnátok ebbe segíteni??
(#) aviator17 hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek felesleges/eladó, jól működő Soundwell B503-as motoros potmétere ehhez a hangrendszerhez?
(#) Danecay hozzászólása Nov 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Nekem van egy búgós 5000-a példányom. Eddig kipróbáltam szinte minden a problémával kapcsolatos megodási javaslatot de sajnos egyik sem segített, köztük a mai sem amihez a legtöbb reményt fűztem.
Sorban:
- föld hurok probléma kiszűrése ami eleve kétséges volt lévén 1:1-ben egy 3600-as Genius példány helyére került beépítésre ami ne búgott, de vittem a ház minden létező pntjáról áramot az erősítő/mélyládához de a búgás ugyanúgy megaradt
- gumibakra raktam a tarfót. Ha tértént is változás az elhanyagolható mert nem csak a mélynól jön a búgó hang hanem az összes hangszóróból.
- átforrasztottam a végfok IC-ket mert itt olvastam, hogy a túlzott melegedéstől és gondolom az ebből adódó dilatációból kontakthiba léphet fel. Nem tudom, hogy ez működésbeli probléma mellet, pl. hogy nem szól 1-1 csatorna a búgással összefüggésbe hozható e de minden esetre megcsináltam.
- a mai napon pedig kicseréltem vadonatújra szerintem az összes puffer kondit (2db. 50V 4700uF, 2db 35V 4700uF, 1 db 12V 470uF), de sajnos továbbra is ugyan úgy zúg mint ez előtt csak 3e Ft-al lettem rövidebb.

Van esetleg még tippje, hogy mit lehetne még kipróbálni?

Mint fentebb írtam van egy még régebbi 3600-as példányom is amivel semmi ilyesmi probléma nincs, alvás közben kb 40cm-re a fgejemtől és nem veszem észre ha bekapcsolva marad max. ha észreveszem, hogy világítanak a zöld ledek.
Következő: »»   8 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem