Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   494 / 577
(#) MikulaSan hozzászólása Nov 11, 2018 / 1
 
Hello. Segítséget kérnék Tesla (Supraphone) ARS 845 gatyába rázásában. Első körben érdemes e (képen látható) módon tenni bele csillapító anyagot?. Ad2 milyen szövetek felelnek meg az eredeti cseréjének mert sajnos ami rajta van menthetetlenűl sérült. Ad3 a fa védelmét lakkal vagy csiszolás után lazurral vagy valamely színezett favédő szerrel érdemes lekezelni? Használós darabnak szeretném, de az eredetiségre törekszem. Hangszórói és kábelezése kiváló állapotú. Ad4 mely Tesla erősítö ennek a típusnak az eredetije
Idézet:
„(Tesla AZS 179 esetleg)”
? Minden tippet segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) CT-3 válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 17, 2018 / 1
 
Szia!

Szerintem a csillapitáshoz nézzél meg a neten ehhez hasonló hangszóró belsejét,hogy van az anyag beletéve.
Erdeti hangszóróselyem már nem kapható,turkálóban,szövetboltban kell keresni hasonló anyagot.
A fát én volt,hogy csak megcsiszoltam,lakkoztam.Olyan verziót is csináltam,hogy vizes diófapáccal
átkentem,a végén lakkoztam.Mindkét esetben szép lett a végeredmény.
Ha nem sérült a doboza érdemes simán bútorfényezövel felpolirozni,szép lesz,és totál eredeti marad.
(#) MikulaSan válasza CT-3 hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Itt ott van rajta hiba de ezeket könnyen lehet korrigálni mert nem mély karcok. De akkor megfogadom a tancsádodat. A szövetet meg sajnálom nagyon mert eredetivel lett voln az igazi. Szerelmeim ezek a régi hangfalak.
(#) CT-3 válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Ha kész lett kérünk képet
(#) CT-3 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Janó bácsi azért remélem nem maradsz el végleg!!!
Egyszer nekem is levették egy komplett képekkel illusztrált lemezjátszó felujitását,mert
megemlitettem,ha lenne valakinek hozzá egy pickupja az klassz lenne.Indok:apróhirdetésbe való!
Mikor szóvá tettem,válaszra sem méltattak!En is nagyon dühös voltam.

Szóval várunk vissza!!!!!!!!!!
(#) MikulaSan válasza CT-3 hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Napokban lévő project lesz bár a nehezebb dió a megfelelő szövet
(#) Janó bácsi válasza CT-3 hozzászólására (») Nov 17, 2018 / 17
 
Ha már meg lettem szólítva: két hete vettem a Pécsi vásárba ezt a detektorost, az eladó persze azt sem tudta micsoda. Hiányzott a kristály detektor, amit le kellett gyártani, öreg villásdugóból, üvegcsőből, meg rézből. A doboza elég szép volt, maradt eredetibe. Csak a tekercset kellett megigazítani, a forgót javítani, meg pótolni néhány banánhüvelyt. Szépen szól , a többi a képeken.
(#) elektroby válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Tisztelt Janó bácsi! Üdv újra itt!
(#) CT-3 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Örülök,hogy visszatértél.Ismét egy szép munka
(#) MikulaSan válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Iszonyu betyár lett csorgatom a nyálam igazi perverz darab :O
(#) tdi75 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Már megint egy csodaszép munka. Igazán jó érzés látni hogy vannak még a szó jó értelmébe vett őrültek. Olyanok akik nem nézik le a régi technikákat, sőt igyekeznek életben tartani azokat Hiszen ha ezek nincsenek akkor mos nem lenne pl. mobiltelefon, tv stb. Talán még most is postagalambbal küldenénk az üzeneteket mint korabeli sms-t
Nagyon szép rádió! Én is csak csorgatom a nyálam. Gratulálok!!!
(#) Ferenc 47 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Örülök, hogy újra látom a munkádat Janó bácsi! Ez is jól sikerült, kár lett volna veszni hagyni!
(#) erdgab válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Kedves Janó bácsi!
Egy világ omlott bennem össze,mikor bejelentetted,hogy nem jössz többet a fórumra.Hatalmas kár lett volna mindannyiunknak! Most örül a vén szívem,hogy újra itt vagy!Mindig csodálattal néztem munkáidat,köszönöm néked!
(#) Janó bácsi hozzászólása Nov 25, 2018 / 1
 
Köszönöm mindenkinek az elismerő hozzászólásokat, ha lesz valami érdekesség, írok megint.
Üdv.
(#) hobbyjani válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Irjál csak tovább ezekről a szép dolgokról,mindekit érdekelnek ezek a régi mestrművek és ha videót akarsz tenni ,ne tedd a youtube ra,mert ezek megvesztek már az úgynevezet szerzőjogtörvénytől amit az elmefogyatékos EU rájuk diktált,használd a Vimeo-t,vagy a Daylimotion-t.
(#) pucuka válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Írjál csak, örömmel vesszük. Az elvégzett munkáidból tanulhatnak rengeteget a fiatalok, hogy hogyan is kell kinéznie egy javításnak, külsőleg, és belsőleg is.
(#) Epu2 válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Egyszerű. Igen. Akár lazára húzott vattával is megtöltheted. Kicsit lejjebb viszi a mély hang tartományt és jelentősen csökkenti a dobozhangot. Kicsit a hangerő is csökken.
(#) ToBar hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Sziasztok!
Én is egy AR604-es késtüléket próbálok eletre kelteni.
Elképesztő piszkos belül, 60 év pora miatt még kontakthibásak a sávválasztó csúszkák érintkezői. Még nem silabizáltam ki, hogyan lehetne kiszedni őket. (A pacsirta rádióban sokkal egyszerűbbnek tűnik...), meg sajnos a skála húrozása teljesen hiányzik, azt pótolni kellene. Milyen fonallal próbálkozhatnék? Vannak tapasztalataitok?
És a legnagyobb gondom, hogy nagyon hangosan búg a készülék. Ha nyomva tartom pl. az urh sáv gombját (jó a kontaktus,) szépen bejönnek az adók, de az alap búgás nagy.
Próbálkoztam, hogy kicserélem az egyenirányító csövet, de nem segített.
Továbbá ez az Ez80 és az EL84 csövek tűz forróak.
Mi lehet a probléma?
Kipróbaltam, hogy a hálózati feszültség valtót 220-ról 240 V-ra állítom, hatha kevésbé terheli a készüléket, de nem segített...
És az urh részt hogyan lehetne kitágítani? Mert elméletileg 106-ig el kéne menjen, de a Bartók 105.4 már nem jön be.
Előre is nagyon köszönöm segítségtek!
(Nekem is gyerekkori almom ez a rádió. A szomszédban hallgattam ilyen, és máig feldereng a furcsa csodálat-felelem szerű érzés, mikor a "pótnagypapám" mindig figyelmeztetett, hogy mindent csavargathatok, de a "Varázsszemhez" /micsoda csoda, gondoltam/ nehogy hozzáérjek, mert akkor tönkremegy. Egy kész csoda egy ilyen rádió)
(#) Janó bácsi válasza ToBar hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
A 604-es hullámváltóját nem túl komplikált szétszedni, le kell venni a skálaüveget, meg a tartóját, és ki kell csavarni a magasfrekis bakelit lap tartó csavarját alulról, majd az alaplapot előre tolva ki kell akasztani, fel kell emelni. Ekkor a csuszkák szabaddá válnak és ki lehet őket venni, le lehet tisztítani. A brummot a szűrő elkó hibája okozza, ki kell cserélni, vagy szétszereléssel fel kell újítani, erről sokszor írtunk már. Az egyencső, meg a végcső nagyon melegszik, ezzel semmi baj.
Az URH-t nagyon nehéz a mai viszonyokhoz igazítani, én nem próbálkoznák vele. Vagy a sáv felső része, vagy az alja hiányozni fog.
(#) GARFIELD13 válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 26, 2018 / 1
 
Szia!
Ezt nézd majd meg. Egy "kistestvér" felújítása kapcsán találtam.
Supraphon RK 09 MOD
Esélyes ,hogy ebben is hasonlóan vannak gyárilag a hangszórók és a zárt doboz csak "zárt" jelen állapotában. A képek is eléggé beszédesek (nagyítható mind), de egy Google "fordítás" még megtámogathatja.
Jó munkát és sikeres felújítást.
Üdv.
(#) fecameca válasza ToBar hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Janó bácsi a lényeget már leírta. A skálahúrozást itt régebben már tárgyalták, szerintem bármi kipróbálható, ami nem nyúlik, és nem szöszölődik, nem sodródik. A variométer valóban nem egy könnyű dolog. Újratekerés, vagy másmilyen minőségű vasmag bele, lehet megoldás, de könnyű megoldás ehhez nincs, inkább kísérletezés, és rész sikerek.

ar604-a.jpg
    
(#) hobbyjani válasza fecameca hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Nállam a kinai URH-s zsebrádió van beépitve a Pacsirtába,a variométeres tuner helyett be szereltem a zsebrádió hangolóeszközét,ami az én esetembe potméter volt.Egy Smartone zsebrádiót használtam amiből kiszereltem a HF erősitőt (8002).Igy a siker telyes lett.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2018
(#) ToBar válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Nagyon köszönöm a válaszokat!
Sokáig nézegettem, mire rajöttem, hogy halad a zsinór az ujrahúrozasra, de menni fog.(a donor Pacsirta antennaforgató zsinórja sajnos rövid erre a celra, azért keresek hasonló alapanyagot.)
Viszont elnezest kérek, de nem igazan vagyok kepzett ahhoz, hogy tudjam, hogy melyik a szűrő elkó. Ha esetleg megkerhetném, tudna segíteni? Esetleg egy képen megjelölni? Es, hogy mit kellene tenni vele?
(#) hobbyjani válasza ToBar hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Pacsirta

Pacsirta.JPG
    
(#) Janó bácsi válasza ToBar hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Legalább 2X47 µF elektrolit kondenzátor kell az egyencső (EZ80) után, ami az egyenirányított anódfeszültséget szűri. Vagy kell egy másik, ami jó, vagy szét kell bontani ki kell a burkolatot tisztítani, (erről már sokszor írtunk) és kell bele tenni két kisebb, modernebb elkót..
(#) MikulaSan válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Gyönyőrű a hangja doboz hang nem jellemző de szeretnék még jobb hangzász kihozni ezért vacillállok a watta lap illetve hangelnyelő szivacs közt.
(#) MikulaSan válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Köszönöm szépen egy úr vagy :O
(#) MikulaSan válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Még egy kérdés! Volt kisebb Tesla hangfalam hasonló mélyel szerelve, viszont 2 kondi volt benne. Ha szerzek 2 ugyanilyet és ki egészitem mind2 ládába milyen változást okozna. Esetleg dinamikailag? Gondolom ezek vágják le a mély hangot mint egy szűrő..
(#) ToBar válasza Janó bácsi hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Hálásan köszöm!
(#) Janó bácsi válasza MikulaSan hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Egy hangfalat a gyárban szakmérnökök tervezik, süketszobában mérik, sokszor hónapokat töltenek azzal, hogy a megfelelő mechanikai, és elektromos változtatásokkal a paramétereit tekintve a legjobb eredményt érjenek el. Bármilyen, akár apró változtatás is csak azzal jár, hogy a hangfal veszít eredeti tervezett, bemért tulajdonságaiból, vagyis csak rosszabb lesz.
Következő: »»   494 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem