Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   76 / 114
(#) erbe válasza laszlo21 hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Írtad, egy hónapja vetted. Minek kotorászol benne, ha még garanciális?
(#) Chipmunk1960 válasza laszlo21 hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Szia, Tömegtermék, 99%-a Kínában készül, az csak a szerencse kérdése, hogy milyet fogsz ki. Jártam így Német LED -es lámpával is, 1-2 hónapon belül mindkettő tönkre ment. Mikor reklamáltam, még csak válaszra sem méltatott. Amint szétszedtem, egyből láttam, hol van benne a tervezési hiba. Ha szerencséd van, s egy új készlet teljesítmény cuccot raksz bele, lesz egy elnyűhetetlen géped. Sajnos az utolsó csomag IGBT-vel sztem én is lesre szaladtam, mert a lába nem 0,56mm vastag, csak 0,30... . Inverterbe még nem mertem berakni, csak futópad PWM-ben tesztelem, de a 60N60xxx -nek kevésnek gondolom!
(#) laszlo21 válasza erbe hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Köszönöm a válaszod.

Ezért kotorászok benne:
1. A futár már eleve sérült burkolattal hozta ki, a csomag kibontását meg se várják stb...
2. A gép kell szűkös határidőn belül nem tudok rá heteket várni.
3. Nincs állandóan kedvem szervizbe küldeni.

Meg figyelhető az is, hogy a semmiféle biztosíték nincs a primer körbe, 120A helyett csak 80A a gép, köszönöm de inkább megjavítom én mint hogy kapjak "valamit" megint.
(#) laszlo21 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Szia,
Idézet:
„Tömegtermék, 99%-a Kínában készül, az csak a szerencse kérdése, hogy milyet fogsz ki.”

Teljesen igazat adok neked, van nekem is minőségi Kínai elektronikai eszközöm meg van silány e-hulladék is.

Következő lépés az lesz, hogy keresek rendes IGBT-t ami nem kamu stb...

Nagyobb IGBT-t érdemes belerakni?
(#) Chipmunk1960 válasza laszlo21 hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Én FGH60N60SFD eket használok általában, de ez függ az adott kapcsolástól is. Pld Qge, C (i/o)es, hogy elég gyors -e, az adott helyre. A Farnell-nél 6€ 1 db, kínából 15-20€ a 10 db -os. Ott inkább azt szoktam nézni, hány rendelés van a shop-ból. Eddig nem volt velük gondom, most egy másik boltból vettem, még tesztelem, mennyire megbízható. 20-50 db-nál már nem elhanyagolható, az árkülömbség.
(#) laszlo21 hozzászólása Nov 8, 2018 / 1
 
2 IGBT kiforrasztva zárlat megszűnt, keresek valamit a helyükre aztán folytatás következik.
(#) 13_Balu50 hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Sziasztok! Az egyik aukciós oldalon vettem egy hibás Telwin Force 145 inverteres hegesztőt, ha valakinek megvan hozzá a kapcsolási rajza megköszönném. Hasonlókat találtam, de pont azt nem. Fizetős oldalon megvan, de inkább azt ne.
Ami biztos a 2db GP4068D IGBT elszállt benne, az a kérdés mit vitt még magával, remélem semmit.
Viszont ha mégis szükségem lesz rá, egy kihívás lesz megjavítani. Emiatt is vettem meg remélem nem lesz nagy ráfizetés. Az apróhirdetésben keresek is ilyen alkatrészt remélem lesz valakinek belőle.
(#) laszlo21 hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Sziasztok,
Mire lenne érdemes ezt kicserélni Tgan40n60f2ds?
Illetve ebből is gondolom jobb kellene D92-02H?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza laszlo21 hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Az IGBT -re fentebb írtam párral, a dióda esetleg HER3006PT, de 3002-6 ig jó lehet, vagy MM30F060.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Sziasztok!
Amig sikerül szereznem hozzá IGBT addig az egyik fórumtárs tanácsára átnéztem a vezérlést. A driver részben találtam 1db 15R és 1 db 1K hibás smd ellenállást. A szakadt 1K ellenállással párhuzamosan lévő szembe forditott 2db (KV6v6) zéner diódából az egyik szakadt volt. Találtam még 2db BYS045 hibás diódát. A diódák amire KYV 6v van irva, a katalógusban nem találtam, ebből van 4 db, de csak 1 rossz. A rendelkezésemre álló rajz szerint ezek 18 V-os zénerek , de nem bíztos. Továbbá az IGBT-k (D_S )lábai közti 3n3 nF kondenzátorokat valamint a hozzá kapcsolódó 22R/13W ellenállásokat kispórolták vagy korábbi javitásnál kivették, de a panelen megvan a helye és nincs ott semmi. Kérdezném, hogy a KV6v6 dióda helyett bármilyen 18 V körüli zéner dióda jó-e és cseréljem –e a többi 3-at is, mert ilyet biztosan nem tudok majd beszerezni. Továbbá a BYS045 helyettesithető –e, ha nem sikerül ilyet szereznem.Továbbá a kispórolt vagy valaki által korábban kivett ellenállásra nem sok-e az a 13W-os teljesitmény mert 2d 47R/5W-el közel annyi lenne. Mellékeltem képet és kapcsolást, de ez csak hasonló nem pont az, Ha valakinek megvolna az hozzá való szívesen venném tőle.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Bocsi, de nem tudom helyes irányba fordítani, nálam jól van, de itt hibásan jelenik meg.
(#) Chipmunk1960 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
A 18V körüli Zenerek általában a G-S között védik a G-t a megfutás ellen. Egy zárlat után elképzelhetően elszállnak. Ha nincs más, én normál Z-nek behajlítom a lábát, s beteszem az SMD helyére, a feladatát az is tudja.
(#) 13_Balu50 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Köszönöm a válaszod, jelenleg most csak 15v és 20v zénerem van itthol, melyik jobb szerinted, A képen láthatod én is az 1K smd helyett épp úgy forrasztottam be egy sima 1K ellenállást.
(#) laci_w válasza laci_w hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Üdvözletem Mindenkinek!

Második nekifutásra sikerült az inverter hibáját megtalálni! A bűnös az U3 jelű CA3140 műv. erősítő volt. A csere elsőre megoldotta a gondot. Sajnos rendes műterhelés hiányában eléggé félrevezető volt a kimérése.
Csatolva felteszem az inverter általam kirajzolt kapcsolási rajzát, netán valaki egyszer belefut eme remekműbe. Próbáltam odafigyelni de ez mégis csak egy kétoldalas SMD szerelt nyák volt, így hibák természetesen előfordulhatnak. Ezek miatt elnézést kérek.
Illetve egy kérdés, ki milyen műterhelés használ inverter kimeneten, tesztelésre, bemérésre?
(#) Chipmunk1960 válasza laci_w hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Ügyes! Ez a rajz nekem is megvan, csak még a kis-panelos verzión. A panelen viszont semmi jele nincsen, hogy beteg lett volna. Valószínű ez is a még éppen működik kategóriájú alkatrész volt. Anno én is cseréltem mindkettőt, mikor a végfokot kilőtte.
(#) frob válasza laszlo21 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Szia
Most futott be hozzám is egy ilyen szekér
Amit itthon találtam azt rakom bele szerintem, STGW39NC60VD tme-nél jó árban van...
Viszont amire figyelj a meghajtó trafó utáni 5.1R ellenállások el vannak pukkanva, legalább is nálam, adj 12 V ot a kisfeszültségű rész 35V os kondijára, és utána mérhetsz szkóppal, látszik hogy vagy nem eresztenek át, vagy csak valami gyötört hullám mászik át rajtuk...
mindegyik gate lábon négyszöget kell látnod. Persze közel sem az a trafós hajtás miatt, de viszonylag jó, mondjuk rendes meghajtóval valóban az is lehetne, de akkor nem 16e forint lenne a cucc...

Hátha segítettem...
(#) laszlo21 válasza frob hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Szia,

Na igen ettől féltem, hogy szkóp kell hozzá mert az nincs.

Nálad a d92-02H egyenirányító egyben van ?
(#) laszlo21 válasza laszlo21 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Szia,
Gondolom ezekre gondoltál.
(#) frob válasza laszlo21 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Elnézésedet kell hogy kérjem, laci_w gépéhez hasonló masina van nálam, viszont ugyan ezekkel az alkatrészekkel volt az is szerelve mint a tied, ezért is kevertem össze.
De ettől még a meghajtó kört mindenképp ellenőrizni kellene mielőtt az új igbt pakkot belerakod!
És igen, a pirossal jelzett ellenállások mindkét oldalán kellene mérni, de sajna szkóp nélkül sokat nem fogsz látni a 38kHz es jelből
Talán ha kintről rendeled az alkatrészt, vele egy olcsó kis kézi szkópot is érdemes lenne...
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Sziasztok !
Folytatva, külső segédtáppal megtáplálva ilyen jelalak van az impulzus trafón. AZ IC feltehetőleg egy UC3845 lehet ez egy 8 lábu smd. Mi lehet a gond az alsó résszel ?
Holnap megjönnek az IGBT-K, diódák stb hozzá, addig jó volna ennek a végére járni.Kapcsolási rajzot tudok felrakni, de csak egy hozzá nagyban hasonlót. A Tewin Technika 144-ét, de szerintem az mivel szabadon letölhető mindenkinek megvan.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) frob válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Ez gondolom a kimenete, 2 igbt van benne?
Mindkettő gate lábánál ugyan ezt méred?
Esetleg a impulzus trafó utáni részről egy fotó?
(#) 13_Balu50 válasza frob hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Ma kicseréltem a hibás alkatrészeket a fentebbi vezérlés kapcsolásban, 4 db18 V-os zéner diódát 2db BSY045 helyett, 2db ES1J diódát (D23,D19), 2db 15R (R54, R61) és 2db 1K (R53, R62) ellenállást valamint a két igbt-t.
Sajnos probléma van a Q5-ös IGBT-nél a jellel, nem bírok rájönni mi a gond abba is hagytam. A d19 katódjánál lesz rossz a jel, a Q 6 -os tranyó viszont jó.
A trafó két szekunder részén még jó a jel!
Akinek van ötlete, tudása megoszthatja velem és mindenkivel.
(#) BarnaPili válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Ha a Q7-et a Q6-al felcseréled, akkor mi történik?
(#) 13_Balu50 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Hogyan érted ? Pici smd nem szeretném kiforrasztani.
Teljesen egyforma értéket mérek rajtuk.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2018
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Egyetlen eltérés van D19-en dióda vizsgáló állásban 400 körüli értéket mutat, mig a D27-en 100 körül.D 19-et már kiforasztottam jó volt, de újat tettem bele.
(#) dara válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 1
 
Ott rossz a tranyó.Ha már egy diódát ki tudtál forrasztani,a többit is vedd ki és mérd ki.Sima pákával is kilehet venni az alkatrészeket,és vissza is lehet forrasztani.Áramkörön belüli mérés nem mérvadó.Ki kell venni és mérni.
(#) 13_Balu50 válasza dara hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Gyakorlatilag azon a panelrészem már mindent kicseréltem csak a 100 R , 470 R ellenállásokat és a d18 diódát nem, azok viszont egyértelmüen jók, akkor csak a tranyó lesz a rossz.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Sajnos ahhoz le kell venni a hütőbordákat valahogy, az igbt-et nem szeretném kiforrasztani. Valahogy hozzá kell férni, de még azt se tudom mit rakok bele a Bc807 helyett.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Visszafelé gondolkodva, javitás előtt az Q8 IGBT szakadt volt, igy visszafelé nem csinált nagy galibát.Viszont a Q5 as IGBT vezetővé vált, igy +330 v került a vezérlő panelra, igy a 15R ellenállással kezdve hazavágott szinte mindent, miért ne vitte vola magával a Q 6-ot is. Dióda állásban, pozítiv bázis feszültségre 410 értéket mutat,
a Q7 csak 100-at. Mivel pnp-s tranzisztor gyakorlatilag nem is kellene vezetnie pozitiv bázisfeszültségre sem az emitter sem a kollektor felé. A 100 gondolom az egyéb alkarész miatt van, de a 100-400 között azonban már a rossz Q6 kinyit és azért nagyobb az érték. Ha rosszul gondolom, nyugodtan javítsatok ki.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2018
(#) 13_Balu50 válasza frob hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Az impulzus trafón mértem, az IGBT-k még nem voltak benne, ja és vissza nézve láthatod van fent kép, a trafó utáni vezérlő rész és kapcsolása látható a képeken.
Következő: »»   76 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem