Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   392 / 570
(#) VIM válasza Levandel hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Szia! Az ennél a régebbi típusban is a bal oldalon van, az a fekete gomb vízszintesen Bővebben: Link Bővebben: Link(az újabbaknál függőlegesen van és hosszúkás a gombja Bővebben: Link).
(#) Spark777 hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Sziasztok!Olyan problémám lenne hogy nyáron vettünk egy házat,benne pedig egy turbós Vaillant VuW 240-es kombi kazán látja el a fűtési feladatokat.Sajnos mostanában vízhiányra hivatkozva kikapcsol magától,a sárga homokóra el kezd villogni.Újraindításnál ez a jelenség megszűnik egy ideig,utána visszatérünk ugyanebbe az állapotba.Két szerelő is volt már kint,tágulási tartály nyomáspróbázva,hőcserélő kisavazva,elvileg minden tip top benne,vízveszteséget sehol nem látunk,nyomás is állandó az óra szerint.Szerintetek az alaplap mehetett tönkre,vagy valahol falon belül keressem a bajt?Köszönöm előre is a válaszokat.
(#) VIM válasza Spark777 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Szia! A víznyomás érzékelőt nem nézte meg, esetleg cserélte ki vagy azt gondolta, hogy Te magad vedd meg? Hát nem egy olcsó kategóriába tartozó érzékelő, nem sima kontaktussal működő szenzor (talán piezo elektromos).
(#) zoszka válasza Spark777 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Az egyik ntc rossz. Gradienshiba miatt jelzi a hibát.
(#) Spark777 hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Kinyitottam a kazánt,és úgy tűnik ott veszít vizet amit elvileg megjavított.Simán elvágta a nyomásmérő réz vezetékét,és összenyomta hogy az már ne tudjon fojni (először is ott kezdett csepegni)...most lassan,de csepeg.Páromnak azt mondta hogy szereljünk fel egy radiátorszelep nyomásmérőt,mert az pontosabb.Holnap hívom vissza,mert ez így nem nyerő.Okozhatja ez a vízhiányt,lehet az érzékelő ennyire érzékeny?
(#) originalhaxor hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok ezen a téren és kérlek ne kövezzetek meg de már minden lehetséges segítséghez hozzányúltam és egyszerűen senki nem tud segíteni...

Van egy csodálatos Demrad Solaris HKA 130-as kazánunk...
Az utóbbi időben olyat produkál, hogy a termosztát jelzi neki hogy kapcsoljon be mert befagy a seggünk eddig tiszta sor, bekapcsol.

Elkezdi melegíteni a vizet, a LEDek sorra felvillanak, kigyullad 4-5 LED ( vízhőfok jelző ha jól tudom ) majd lekapcsol a kazán, a szivattyú viszont még tovább dolgozik.

Majd minden egyes LED egyesével kialszik és kezdődik az egész előlről.. bekapcsol, melegít, keringet, kikapcsol.

Egyszerűen képtelen felfűteni a házat a kívánt hőfokra és van egy két szoba ahol langyos a radiátor mert nem ér el oda a melegvíz.

Úgy kellene működnie, hogy bekapcsol a kazán, mindaddig fűt, keringet amíg a termosz nem jelzi hogy oké haver mostmár kikapcsolhatsz mert elértük a kellő hőfokot.

Nagyon szépen megköszönném ha valaki tudna segíteni, mert eddig egyetlen egy ember tudott volna és közölte hogy 15.000 magyar forintért elmondja, hogy mi a rossz a kazánba... Vagy menjek fel BP-re ( 200km legalább) és ad alkatrészt hozzá 40ezer magyar forintért, de nem vállalja a felelőséget hogy jó is lesz.... vagy vigyem fel a kazánt és 90 ezerért megjavítja plusz anyagköltség.
(#) zoszka válasza originalhaxor hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Idézet:
„Nagyon szépen megköszönném ha valaki tudna segíteni, mert eddig egyetlen egy ember tudott volna és közölte hogy 15.000 magyar forintért elmondja, hogy mi a rossz a kazánba... Vagy menjek fel BP-re ( 200km legalább) és ad alkatrészt hozzá 40ezer magyar forintért, de nem vállalja a felelőséget hogy jó is lesz.... vagy vigyem fel a kazánt és 90 ezerért megjavítja plusz anyagköltség.”


De kis cuki...
(#) konop válasza originalhaxor hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Szia!

Úgy tünik, hogy a váltószelep nyári állásban maradt valamiért.
Az alábbi linken nézd meg a váltómotort. A csatlakozóját húzd ki.
http://demradkazandoki.uw.hu/demradkazandoki_alkatreszek.html
Trükkös kiszedni, mert össze van akasztva a rúddal, amit mozgat.
A rudat ovatosan fütés állásba kell állitani (kihúzni vagy betolni)

Ha a rúd beállt, akkor kompletten cseréld ki a szelepet. Van felujitó készlet is, de általában a 12 csavarból néhány beletörik, ezért bukta.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) zolika60 válasza originalhaxor hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Váltószelep problémára gondolnék, de nem szakmám és nem is értek hozzá.
(#) Defty hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Valaki egy kicsit eltudna magyarazni, hogy miert a valtoszelep lehet a hibas?
Mi a pontos szerepe? Amint mondtam eleg kezdo vagyok ebbe a kazan temaban.

Holnap felhivom a sracot, hatha megfizetheto aron arulja.

nagyon szepen koszonom a segitseget !!
(#) konop válasza Defty hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Az adja meg, hogy a láng által felmelegitett viz a radiátor felé, vagy a melegvizes hőcserélö felé menjem.
(#) polczertamas hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Tegnap este a DÉG Colibri FK-E fali gázkazánom nem kapcsol be... Megvolt rajta a szezon előtti karbantartás is, működött, mert a melegvizet is ez csinálja ill. néha már bekapcsoltuk a kisgyerek miatt a fűtést is.

Viszont tegnap este óta pirosan világít a LED. Ha kihúzom a 220-ból megpróbál bekapcsolni, majd piros-sárga-piros-sárga villogás és piros marad nem kapcsol be.

A hőcserélőt megnéztük, hátha elkoszolódott. A szivattyút megtudtuk járatni külön.

Amíg próbálkoztunk,hogy mi lehet a hiba eltelt kb 20 perc, megpróbáltuk megint bekapcsolni. Bekapcsolt, láng égett... kb 10 mp-ig. Aztán megint leállt.

Mi lehet? Valami érzékelő túl melegedés miatt leállítja? Vagy az áramlás érzékelő nem jó és amiatt nem engedi begyújtani?

Hibakód listám nincs, így nem tudom mit jelenthet a piros-sárga-piros-sárga?

Valaki esetleg?

Ma meg kell oldanom, mert se melegvíz, se fűtés... :/
(#) bbalazs_ válasza polczertamas hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Google első találat, kézikönyv:
Bővebben: Link
Égésanalízis lámpa, a piros meg általános hiba.
Nem érzékeli, hogy ég a gáz (ionizációs érzékelőnél nem folyik elég áram. Állítólag finom smirgli segít.)
(#) polczertamas válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Köszönöm, megpróbálom. Remélem ez lesz a hiba.
(#) originalhaxor válasza konop hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Nem oldotta meg a problémát.
Ugyanúgy lekapcsol a kazán, nem jut el a viz az összes radiátorba..
(#) VIM válasza originalhaxor hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Szia! Nem oldott le véletlenül a füstgáz visszaáramlás érzékelő? Jól lett visszadugva a csatlakozó erre az érzékelőre? Azt megvizsgálhatod, hogy át ad e egyáltalán (vezet e a kimenetei között, mert ez egy klixon és ha leoldott, nem biztos hogy visszatud állni alaphelyzetébe ha rossz).
(#) konop válasza originalhaxor hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
A radiátorok felé kimegy a meleg?

Ha termosztatikus szelepeid vannak, akkor nézd meg, hogy nem ragadtak-e be.
(#) zoszka válasza originalhaxor hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Fordítsd meg a dugvillát
(#) zoszka válasza VIM hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Ha leoldott volna, akkor a gyújtásig se jut el. Meg se próbálja begyújtani.
(#) doggy hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Sziasztok! Vaillant VCW24-10 kazánommal lenne egy kis gondom....
A meleg víz működik, de a fűtés nem. Ha engedek egy kis meleget, akkor 10-15 percig beindul a fűtés, majd leáll. Itt a fórumon már 2 ilyen hozzászólást találtam, de megoldás nincs egyikhez se.
A szerelő azt mondta, hogy ilyen hiba nem lehetséges, keressek másik szerelőt, mert ez neki magas.
(#) JZoli válasza doggy hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Nincs semmilyen hibakód, vagy hibajelzés? Ez pontosan mit jelent :" Ha engedek egy kis meleget"? Melegvizet akar jelenteni akkor talán valami szobatermosztát hiba is lehet, mert az, hogy melegvíz készítés után egy ideig fűti a radiátorokat az természetes.
Amikor elzárod a melegvizet, és van elvileg fűtési igény a kazánban a gáz még ég egy darabig, vagy azonnal leáll az égés?
(#) magdika hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Kérem segítsetek!
Immergas eolo star combi kazánommal van baj. A zuhany megnyitása után a melegvíz hőfoka erősen ingadozik Felmegy kb. 70 fokig, majd visszahűl és újra kezdi. Várt volt vezérlő panel csere, de az sem változtatott semmit, csak a pénztárcámat apasztotta.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) zolika60 válasza magdika hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Keress egy másik gázszerelőt, mert az előző nem a szakma tigrise volt.
(#) Rebekasharp hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Szép estét mindenkinek!
Egy hete költöztünk és megörököltünk egy ferroli kazánt. Kb 2 éve csak annyit volt használva,h télen 10 fokon tartották az üres házat. Nyáron kikspcsolták, majd amikor mi bekapcsoltuk azt tapasztaltuk, h a nyomás a megengedettnél jóval magasabb volt és le is kapcsolta magát a gép. Jött szerelő, megnézte, megcsinalta. Azonban azóta a nyomás 1,8 körül van viszont a piros mutató ami eddig 3an állt, leszaladt 1,2re. A kérdésem az, h ez vajon mitől van? Illetve hívjam vissza a szerelőt vagy ez nem probléma? Még annyi, h allandoan csöpögő hang van a radiátorokban. Előre is köszönöm ha valaki válaszol!
(#) konop válasza Rebekasharp hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
A piros mutatót kézzel el lehet tekerni oda, ahova tetszik, a fekete mutatja a nyomást.
A pirossal azt állithatta be a szerelő, hogy hidegen hol kell kb állnia a nyomásnak vagy annál kisebb ne legyen.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2018
(#) Rebekasharp válasza konop hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Köszönöm szépen! Megnyugtató,h nincs gond vele
(#) bbalazs_ válasza magdika hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Szerintem a melegvíz hőmérő hőkontaktusa nem jó. Lazán érintkezik, ezért nehezen melegszik fel, amikor meg felmelegedett, nehezen hűl le. Elsőre nem panelhibának gondoltam volna.
Inkább a szakma hiénája
(#) duraball hozzászólása Nov 23, 2018 /
 
Sziasztok! Olvastam itt, hogy jópáran egy itteni leírás segítségével kondiztátok újra a kazán alaplapot, tudna valaki segíteni, hol találom ezt? Cikkek között nem lelem, google nem segít..
(#) briki válasza magdika hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Latatlanba a hőfokerzekelo ntc t kellene megnezni
(#) VIM válasza farkas16 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Ne haragudj de csak mostanra volt lehetőségem a tisztításra és csinálni képeket az ominózus részekről. Ahová egy vékony műanyag lapocskát kell betenni a lemez és a cső közé azt bekarikáztam pirossal a képen. Ami pedig közeli kép a perforált lemeznél, az a belső oldalán alul ér hozzá a csőhöz. Azért nem vettem le, hogy látszódjon a holléte a "zenélőnek".
Következő: »»   392 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem