Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1205 / 1268
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
TDA8172.-t adtak.. elvileg helyettesítő.. Beletéve az a helyzet hogy nyüszítve , sípolva próbálkozik, eközben vízszintes csík a képernyőn (eddig az indítási próbálkozások alatt ez nem volt) s forró a TT2140 , meg a mellette lévő 5W 3 ohm.. hasonlítgatom a két IC.-t nem látok eltérést az STV9302 és a TDA8172 közt, de ezek szerint mégis csak van valami amit nem szeret.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2018
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Várjunk csak.. a TDA8172.-nek nem kell a negatív feszültség? Én ott csak azt látom hogy (Ground).
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2018
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Ez a TDA egytápos... Van az STV-nek korrekt helyettesítője is: Bővebben: Link.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
"Ground or negativ Supply" Az elektroline oldalon valaki már játszott ilyennel. Azt írta hogy jó bele, köszöni szépen a segítséget. Hát ma sincs túl sok siker ezzel a masinával, annyi biztosnak látszik. Mindegy, majd egyszer biztosan jó lesz ez az áldott masina.
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Látok én is kéttápos megoldást, meg írják is a helyettesítést, az adatlapon viszont csak egytápos rajz van a TDA-hoz.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Visszatettem a rossznak ítélt STV-t. Erre ez a kép fogadott. Ami tartós, és nem megy össze se. Szerzek bele helyettesítőt, és megnézem azzal majd.

P1130448.JPG
    
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Na.. nem kötöttem be a negatív tápfeszt.. azért volt csak félkép. Sajnos sérült a rézfólia a forrasztásoktól, és egy kis átkötő vezetékkel viszem oda. De nem jó helyre tettem, így nincs negatív tápfeszem. Így viszont nem is omlik össze a félképem.
(#) palko0125 hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy érdekes hibám egy Samsung tv-vel. Típus jelölést nem találok rajta. Van két címke, de le vannak kaparva. Szóval a gond az, hogy beállítom a csatornákat rajta. Tegyük azt, az 1-es pozícióba az M1-et. Oda kapcsolok és pár másodperc után pici finomhangolással elcsúszik. Tehát mint ha a finomhangolóval tolnék rajta egy kicsit. Ha elkapcsolok egy másik csatornára és vissza, két-három másodpercig megint ok, és elkezdi kicsit odébb tolni. Ezt minden egyes csatornával és/vagy pozícióval megcsinálja. Mi lehet a gond. Ilyet nem láttam még.
Előre is köszi.
Üdv, Palkó.

Samsung.JPG
    
(#) leeheel hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Szép estét mindenkinek
van egy samsung cw21m063n es crt tv m ,sorkimenő trafot cseréltem benne , el is indult a tv de karcsu a képe . Valaki tudna segiteni abban hogy elmagyarázza melyik kondenzátorokat kell cserélni ahoz hogy a kép normális szélleségü legyen.
(#) BarnaPili válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 27, 2018 / 1
 
Anno volt hasonló hibám ilyen géppel. A jelfeldolgozóic mellett van pár kis elkó, azokat ellenőrizd le. Továbbá az afc tekercsen lehet, hogy tekerhetsz egy kicsit. Volt, hogy az segített
(#) kadarist válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 27, 2018 / 1
 
Szia!
A hangolófeszültség 33V körüli stabilizátorát ellenőrizd.
(#) kadarist válasza leeheel hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Szia!
Ez az S16B sasszi és első körben a szervizmenüben állítanék a sorméreten. Mennyivel keskenyebb a kép?
(#) leeheel válasza kadarist hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
kb 2cm oldalankent
(#) arion hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok.

Nem tudok rájönni, mi a feladata a mellékelt képen látható eepromnak. Van valakinek ötlete?
EZ a 24c02 hibás, 50ohm-ot mérek a tápfesz lábán (kivett állapotban) és egy szemmel alig látható púposodás is van a tok tetején. Egy vestel Mainboard-ot javítok amin a proci is zárlatos. Levettem, tudnék is feltenni másikat de addig nem merek venni amíg nem jövök rá ennek a 24c02-nek a funkciójára. A lábak máshová nem mennek csak ami a képen látható, mindent lekövettem.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2018

tv.jpg
    
(#) minitrue válasza arion hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
DDC
(#) FAZ1 hozzászólása Nov 28, 2018 /
 
Üdv a Tisztelt kollegáknak!

Kérdésem és problémám a következő.
Találtam egy kb. 32 cm képátlójú hagyományos (un. képcsöves) TV-t.
Egyből szédszedtem, kipucoltam, majd felélesztettem, ámde a következő gondom támadt. A készülék "jól" működik, de kapásból valami 4 számjegyű kódot kér. Már magához a teljes bekapcsolódásához!
Van nekem egy hasonló TV-m otthon (az csaknem hasonló méretű és Sharp), viszont az csakis a hangolásnál és az állomások beállításánál kér kódot. Ez meg - rögtön a legelején. Így tovább se lép.
Persze - azt mondanom sem kell hozzá - az eredeti távszabályzója nincs meg, azt sajna nem dobták ki hozzá.
Betanítottam hozzá egy univerzális távszabályzót, ami azóta szépen ki-be kapcsolgatja, ám utána továbbra is ott a kód. A működési továbblépéshez.
Azt a kódot nem lehetne valahogy "átlépni", netán mellőzni - valami egyszerű trükkel, hogy egyáltalán TV ként is működjön? Vagy rögtön dobhatom ki, mert így totál használhatatlan, miközben és énszerintem - működésileg semmi baja nincs. Van rajta hang, bejön a kép (persze csak kék színben - rajta a kód 4 csillagával) - s ennyi.
Mit tehetnék vele? Egyből bele a kisbaltát?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2018
(#) arion válasza minitrue hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Ha jól értelmezem a tv működésére nincs befolyással, a pc felé azonosítja a kijelző paramétereit? Ergo ha nem használom a vga csatlakozót nincs is rá szükségem?
(#) minitrue válasza arion hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Úgy van, ahogy írod.
(#) arion válasza minitrue hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Köszönöm, akkor megrendelem a processzort a tv-hez. Így már esélyes hogy működni fog Sajnáltam volna kidobni az ajándékba kapott 50" Philips-et (vestel) ...
(#) leeheel válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Ilyen a kép

1.JPG
    
(#) palko0125 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat. Az AFC tekercsen csaltam egy kicsit és el is tűnt a probléma.
Köszi mégegyszer.
Üdv, Palkó.
(#) kadarist válasza leeheel hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Nagyon jó, ezt a szervizmenüből egyszerűen korrigálhatod. A szervizmenübe való belépés és a beállítások menete innen letölthető:Bővebben: Link. A fájl letöltéséhez várd meg, míg a "processing" helyén megjelenik a "Download", majd katt rá.
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Szia!
Típusa van a készüléknek?
(#) leeheel válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Köszönöm ,megprobálom.
(#) leeheel válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Minden világosnak tünik csak azt nem értem hogyan lehet elövenni ① Display the Lion pattern
① Display the Cross Hatch pattern , ?
(#) kadarist válasza leeheel hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Azok nincsenek benne a tévében, külső forrásból kell valamelyik bemenetre adni. Én DVD lejátszóról szoktam különféle mintákat a bemenetekre adni JPG-ben.
(#) leeheel válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Értem , köszi
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Van ám!
Éppen ma néztem meg, és ejtettem róla egy fotót!
Íme:
(#) kadarist válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Be kellene lépni a szervizmenübe a leírás alapján, majd egy INIT-et csinálni.
(#) FAZ1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Sehová sem tudom belépni.
Bekapcsolom - és bejön a szép kék háttér, meg az említett négy csillag, a kódkarakterek helyével. Mást nem csinál, és nem ajánl fel. A betanított univ. távszabályzóval csak ki-be kapcsolgatni tudom.
Következő: »»   1205 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem