Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vitatkozzunk! / Beszéljük meg!
Moderátorok által fokozottan megfigyelt, és moderált topik! Kulturáltan, egymást észérvekkel meggyőzni vágyók témája!
Lapozás: OK   79 / 109
(#) bbb válasza kowi hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
A fogyasztóvédelem kb. lópikulát nem ér. Az olyan dolgokat fogják megnézni, hogy a panaszkönyvbe beírt dolgokat megválaszolták-e, de az, hogy a termék hibás és egyébként mit ér, vagy már eleve hibás volt, nem érdekli őket, nem az ő hatáskörük. Amíg volt KERMI, majd a fogyasztóvédelem mikor még nem EU voltunk, addig lehetett normálisan érvényesíteni az ügyfélpanaszokat. Most már egy vicc az egész.
(#) Ge Lee válasza bbb hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Mára az egyedüli visszatartó erő a TV maradt. Egyből azzal kell kezdeni, hogy majd ne csodálkozzon ha megkeresi a riporter mondjuk az ATV-től hogy mondja el ő is a véleményét. Konkrét esetet tudok, nem is történt addig semmi amíg nem volt róla hír a TV-ben, érdekes módon utána azonnal beindultak azok az addig nem őrlő malmok.
(#) sany hozzászólása Dec 11, 2018 / 2
 
Nem vitakérdés, de hátha elfér ebben a topikban.
A kérdésem az lenne, hogy a "Moderációt kérek!" menüpontban nem lehetne még egy kiválasztható menüt beilleszteni? Csak a helyesírás javítására. Csak egy ötlet.
Vagy elfér az egyéb menüpontban?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) Ge Lee hozzászólása Dec 11, 2018 / 5
 
Ha már a fórum a téma. Nem lehetne valahova, mondjuk célszerűen a lap jobb alsó sarkába egy oldal tetejére ugró gombot tenni? Sok fórumon van, nagyon hasznos, nem kell a billentyűzethez kapkodni, vagy az egérgörgőt szétcsavargatni.
(#) kowi válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Shift+page Up.
(#) Ge Lee válasza kowi hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Idézet:
„nem kell a billentyűzethez kapkodni”
Látom el kell magyaráznom. A laptop az asztalon van, egyik kezem lóg a levegőben vagy az ölemben, a másik meg az egéren, ami viszont nem az asztalon van, hanem alatta egy kihúzható lapon az egérpadon.
Amikor a végére érek egy oldalnak (van egy csomó amit megnézek naponta nem csak a HE), akkor had ne kelljen már a másik kezemmel állandóan felkapkodnom az asztal fölé mert kényelmetlen. Egyszer nem, de sokadjára igen. Alapvető dolog, a legtöbb oldalon van erre a lap alján egy nyíl, mivel amúgy is ott járok (ott fejeztem be az olvasást) odakattintok és fent vagyok, nézhetem a következő topikot vagy amit akarok.
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Ilyenkor jönnek jól a sok gombos, programozható egerek.
(#) kowi válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Még mindig nem tiszta Másik kezed az egéren sáv tetejére kattintva teljesen felugrik. (nekem biztos azért furcsa mert minden parancsot meg kellett tanulnom mert ha "egereztünk" repült az egyes. Másrészt nem vagyunk egyformák azért ne harapd le a fejem Kellemes ünnepeket! De értem mire gondolsz. Kényelmesek vagyunk túlzottan.
(#) Ge Lee válasza kowi hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Biztos én vagyok béna, de milyen sávra kattintva ugrik a tetejére? Csak mert nálam ilyet nem tud. Ha a gördítősávra gondolsz, arra maximum néhány hozzászólással csúszik csak feljebb, én meg ugye a tetejére szeretnék ugrani.
(#) Ge Lee válasza kowi hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Jut eszembe a shift page upnál a home gomb is sokkal egyszerűbb, csak már azt is nagyon unom, főleg sötétben amikor nem is látom. Mert egy IBM-be (pl. T43) régen legalább tudtak tenni egy fehér ledet a kijelző tetejébe döntve, ami bekapcsolva megvilágította a billentyűzetet. A maiakba meg nem kell, kapcsoljon az idióta villanyt akkor is ha nem akar...
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Azért ha a görgetősáv tetején levő nyílra katt, akkor azért viszonylag gyorsan felspurizik a tejére. Persze ha remeg az egér, és lecsúszik a nyílról, rögvest megáll.
(#) Alkotó válasza pucuka hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
A görgetősáv általában elég okos. Nem csak a nyílra lehet kattintani, vagy a helyzetet jelző felületre, hanem az üres részbe is. Ha ez közel van a helyzetjelzőhöz, akkor kicsit ugrik, de ha távol, akkor nagyot. Pl. a felső nyíl alá kattintva, általában maximum 2-3 kattintással teljesen fenn van a helyzetjelző.
Illetve a helyzetjelző is megfogható az egérgombbal, és egy enyhe felfelé tolásra azonnal a tetején van. Ez a leggyorsabb nálam.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2018
(#) kowi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Így van. Én megszoktam, két ház két Ország közt ingázom nehezen mennek a dolgok Hozzád se jutottam el
(#) Alkotó válasza kowi hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Ha látni kívánsz, akkor várlak, csak egyeztessünk előtte.
(#) Action2K válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Idézet:
„Pl. a felső nyíl alá kattintva, általában maximum 2-3 kattintással teljesen fenn van a helyzetjelző.”

Ha nem kattintasz, hanem lenyomva tartod, már a tetején is van.
(#) Alkotó válasza Action2K hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Így van.
(#) 444Tibi válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Nálam (Opera böngésző) ha a fülsávban az épp nyitott lapra kattintok, a legelejére ugrik.
a PH. az amin van le-fel nyíl az oldal alján-tetején. Praktikus.
Egyébként a legjobbak közé tartozik (szerintem) a HE fórummotor. Vannak ezerszer bénább és nehezen kezelhető fórumok.
(#) Ge Lee válasza 444Tibi hozzászólására (») Dec 23, 2018 / 1
 
Nem mondom hogy nincs rosszabb, mert van, de jobb is van. A weblap készítéshez sem értek, így nem tudom mekkora meló odabiggyeszteni egy gombot, de gondolom nem nagy. És ugye, akinek kellene az tudná használni, akinek meg nem, annak sem lenne útban.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Lehet gomb sem kellene , csak egy kis logó, úgymint a bal felső sarokban.
(#) Gabó válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Nem tudom, de engem az új ablakban megnyíló apróhirdetések idegesítenek, és nagyon nem tetszik ez a fajta megoldás
(#) Bakman válasza Gabó hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Firefox, Control + kattintás -> új fül. Erre is jó egy sok gombos egér.
(#) Gabó válasza Bakman hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
De pont ez a bajom, hogy NEM akarom, hogy ÚJ ABLAKBA és semmi másba se nyissa meg...
Az egerem meg pont elég gombbal rendelkezik, hogy ha megnyitok valamit, és vissza akarok térni az előző oldalra, csak nyomok egy vissza nyilat. és kész
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) Bakman válasza Gabó hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Control + W pedig bezárja az aktív ablakot/fület. Ez is lehetne egy opció az egéren.

Kilenc gomb van az egeremen, néha ez is kevés...
(#) Gabó válasza Bakman hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Sőt, ha nem nézek aprót, akkor nem kell az egerem gombjait átprogramozgatni (mert lényegébe ez a hülyeség csak itt divat), egy idegesítő, és lényegébe egyedi hülyeség miatt...
(#) zolika60 válasza Gabó hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Használj Adbolck Plust. Nem lesz ilyesmi.
(#) lazsi hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Megnyomom a középső gombot (a görgőt) és megjelenik egy körben egy fel és egy le nyíl. Amerre az egeret mozgatom, arra görget, mindenféle gombnyomás nélkül. Ha ott vagyok, ismét középsőt nyomok és eltűnik. (Firefox)
Bocsi, hogy nem a szokásos "választ" nyomtam, de már nem tudom kié volt az első bejegyzés ebben a témában...
(#) peti333 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Firefoxban nem biztos, hogy működik, de Chromeban a görgővel kattintva az oldalra bezárja.
Ezek mellett szinte általános hogy szinte hozzá sem nyúlok az egérhez böngészés közben, többnyire elvagyok a Ctrl+t, Ctrl+w, Ctrl+tab, Ctrl+Shift+t billentyűkombinációkkal.

Ge Lee: Ha ilyen igényeid vannak, telepíts valami bővítményt a böngészőre, ami megoldja ezt. Ezrével állnak rendelkezésre ilyen bővítmények, egy kis kereséssel biztosan találsz olyat, ami szimpatikus lesz neked.

Gabó: Innen látszik, hogy sokfélék vagyunk, én meg pont ezt a megoldást kedvelem. Gyakran böngészek hirdetéseket, ahhoz hogy kellően nagy mennyiséget át tudjak nézni, hatékonynak kell lenni. Mindenhol azt a módszert követem, hogy végigpörgetem őket, és ami a megjelenő információk alapján érdekes lehet, azt új lapon nyitom meg (görgővel kattintva) majd utána az összeset egymás után végignézem, ami potenciálisan megfelelő lehet, azt megnyitva hagyom, vagy rögzítem, ami nem, azt bezárom.
Ugyan ezt a módszert követem ha híreket olvasok, webshopban vásárolok, stb.
(#) Bakman válasza peti333 hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Idézet:
„ami a megjelenő információk alapján érdekes lehet, azt új lapon nyitom meg”
Én is így használom az oldalakat, annyi különbséggel, hogy én a füleket szeretem.
(#) Gabó válasza peti333 hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Kimondtad a kulcsszó!
Idézet:
„azt új lapon nyitom meg”

Azaz TE nyitod meg, és nem erőltetik rád, hogy csak azért is új lapon nyílik meg.
(#) rockersrac válasza Gabó hozzászólására (») Dec 25, 2018 1 /
 
Adblock plus a barátod.
Következő: »»   79 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem