Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   803 / 1121
(#) Ktulu válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Device managerben nézd meg a kártya Hardvare ID-t, (VID, PID) az alapján keress drájvert.
(#) lelkes amatőr válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Jár a vállonveregetés, WiFi-vel sikerült megoldani.
(#) antikzsolt válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Örülök hogy sikerült segítenem
(#) lelkes amatőr válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Nem egyszerű az élet a régi dolgokkal.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Üdvözletem mindenkinek! Újraindításkor a gépemben lévő 2. HDD -n az adatokat hibásnak találta a Win10 pár alkalommal, ekkor gyorsan megszakítottam, majd Tcommander/Tulajdonságok/Eszközök/Hibaellenőrzés-t futtattam le. Akkor elméletileg szerinte ki is javította a "hibát", nem tudom mi lehetett az oka, de most látom, hogy a Filmek alkönyvtárban szinte mindent átnevezett "Ex.Machina.2015.HUN.720p.mHD.Scifi.mkv.vjmug" illetve "VJMUG-DECRYPT.txt"
Az utóbbit mellékelem, milyen üzenetet hagyott számomra.
Találkozott valaki ilyennel? Talán valami vírus lehet?
Üdv: Mike
(#) pittti válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Ransomware (zsaroló vírus)
Gépet azonnal lehúzni a netről, csökkentett módban újraindítani, és minden dokumentumot, filmet, személyes adatot átmenteni egy másik adathordozóra - majd formázás és újratelepítés. Ezután lehet a mentést átnézni, amelyik könyvtárban nem találod meg a fenti szöveget (a küldött .txt-t), az abban lévő állományok elvileg hibátlanok. A többi sajnos nem, le lettek kódolva!

(hacsak nem vagy hajlandó értük kemény pénzt fizetni, de vigyázz - ha fizetsz is, korántsem biztos hogy a feloldó kódot megkapod!)
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza pittti hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Köszi! Szerencsére csak a filmekben találtam, az meg nem fontos, illetve pótolható. 11.27 dátummal van mindegyik, de majd átnézem valamelyik keresővel.
(#) bbb válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Bővebben: Link Próbáld ki ezeket!
(#) Chipmunk1960 válasza bbb hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Köszi még egyszer a segítséged, Malwarebytes -al, átnéztem, s leszedtem pár-száz dolgot. De semmi pótolhatatlan nem volt közte. Valószínűleg a telóm kapott el előzőleg valamit, amit írtak is, hogy egyes autós, motoros játékokban találtak. Azt írta ki, Goggle.. , Facebook, Messenger, etc, has been stopped. Mikor újra raktam a scatter file-t, lefagyott, s elfeledte az IMEI-t. 3 hétig harcoltam vele, mire megtaláltam a megfelelő programot, amivel vissza tudtam írni. Közben bebarangoltam több Orosz, kínai weblapot, valószínű eközben kaptam be a vírust.
(#) pittti válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Igen, azt még elfelejtettem írni, hogy ilyen vírust általában „bizonyos” oldalak látogatásánál lehet beszedni. Tehát jobb lesz, ha változtatsz a netezési szokásaidon, mert újra így járhatsz.
(#) Ge Lee válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 2, 2018 / 1
 
Gondolom nincs olyan fejlett tűzfallal rendelkező víruskeresőd ami napi rendszerességgel frissíti magát, mert akkor ez a helyzet nem állhatott volna elő. A helyedben pótolnám, én anélkül el sem merném indítani a böngészőt. Sok év tapasztalata alapján mondom, onnantól ott és úgy böngészel ahol és ahogyan akarsz, nem lesz ilyen hogy "bizonyos oldal", mert a valóban kártékony tartalmú oldalakra már be sem enged.
Sok orosz és kínai oldalt látogattam az elmúlt években, mert van olyan rajz vagy adatlap ami sehol máshol nem található meg, mégsem kaptam be semmit. Az meg gondolom nem csak nekem egyértelmű, hogy az igazán fontos dolgokat nem csak egy helyen tároljuk, nekem minden ilyen fájlból még 3 másolatom van, másik gépen, szekrényben pihenő HDD-n stb.
(#) Chipmunk1960 válasza pittti hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Van másik gépem ilyen célra, csak lustaságból nem vettem elő. Valószínű ezt a vírust kapta ell a telóm, mikor ROOT -oló programokat kezdtem keresni.
(#) Ivan93 hozzászólása Dec 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Laptopban szeretném a HDD-t kicserélni, mert HDSentinel szerint már csak 19%-os és 320 hibás szektor lett áthelyezve. Ha már úgyis cserélem arra gondoltam SSD-re cserélem. Abban kérném a segítségeteket, hogy ez a Kingston SSD alkalmas-e egy Satellite C660-2CG laptophoz? Jelenleg egy 600GB-os merevlemez van benne, de csak 160GB foglalt. Macriummal szeretném majd klónozni egy ilyen kábel segítségével. Azért klónoznám újratelepítés helyett, mert sok olyan program van amit nem szeretnék újratelepíteni (MATLAB, LabVIEW, SolidWorks...) illetve a Win kulcsot sem tudom. (Win7 van rajta)
Mit gondoltok erről, működhet? Előre is köszönöm!
(#) bbb válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Működhet.
(#) Doky586 válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Én inkább USB3 to SATA3 kábelt javasolnék. eBay-ről 1eFt..
(#) Ivan93 válasza bbb hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
USB3-nak sajnos nincs értelme, csak USB2-es port van a gépen. Illetve eBay-re sincs most időm várni.
(#) Gombszem válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Ez bájos. Lusta vagy, de mástól várod a tanácsot, ha baj van. A hibakereséssel, javítással sokkal több időt tolsz el, mintha odafigyelnél, hogy miket javasoltak már sokan, sokszor ebben a témában a Fórumon.
(#) Chipmunk1960 válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 3, 2018 1 / 1
 
Köszönöm a segítő, építő jellegű tanácsokat! Nagyon bájos a kedvességetek!
(#) pupak50 hozzászólása Dec 3, 2018 /
 
Sziasztok ! Kérdésem mi lehet az oka ? Asztali szám.gépemen a háttérkép kikapcsolás után nem jön vissza sötét a monitor aztán beállitom majd a következő bekapcsolásnál ismét nincs rajt / ahány ki kapcsolás annyi háttérkép beállitás . Köszi
(#) Udvari Zsombor válasza pupak50 hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Nem lehetséges hogy a Windows aktiválásával lehet esetleg valami? Nálunk volt egy Win7 Home ami nem volt aktiválva és állandóan leszórta a háttérképet így maradt a fekete asztal...
(#) KTobi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Az utolsó windows updatek 7esen megették a háttérképet, teljesen, vagy csak részben (sérült). Talán majd javítják.
(#) adapter válasza KTobi hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Tényleg, a kollégám is panaszkodott erre, de én azt hittem direkt szívóznak a fejlesztők hogy bizony térjél csak át minél előbb a 10-re. Nem tudtuk eldönteni hogy "bug" vagy "feature"
(#) bbalazs_ hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Kisfiam kapott egy Alcor slugbookot, amin nem indul a win10 (bad system config). Az összes létező visszaállítási módot kipróbáltam (beleértve a netes infokat is), de semmi. A recovery teljesen üres, a file-ok megvannak, de 0 hosszúak.
Az a kérdés, hogy ha kívülről legyalulok mindent és felteszek egy WIN10-et valahonnan, az kompatibilis vele vagy speciális win10 kell ezeknek?
(#) Gabó hozzászólása Dec 5, 2018 /
 
Adott egy eredeti win10 licenc kulcs, ami retail verzió. Ezt szeretném egy másik gépen újraaktiválni, de nem engedi. A régi gépről töröltem az aktiválást, a microsoft fiókból eltávolítottam azt a gépet. Az új gépen be is vagyok lépve a fiókkal.
Ezt a hibakódot írja: 0xC004C003
A másik gépre vissza tudom rendesen aktiválni.
A régi gépről parancssorba ezzel távolítottam el: slmgr.vbs /upk
Ki is írta, hogy eltávolítva, az aktiválásnál is írja, hogy nincs aktiválva.
A telefonos aktiválásnál, meg ülnek a fenekükön és pasziánszoznak...
(#) Doky586 válasza Gabó hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Eszerint mégsem retail verziós kulcs az..

Akkor a licenszet vidd át az új gépre a MS fiók segítségével (persze így csak addig lesz aktivált amíg a fiókkal vagy az új gépre bejelentkezve).
(#) Gabó válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Akkor valaki nagyon megüti a bokáját ahol vettem, mert annak adta el...
Serial alapján megnézhető, hogy ténylegesen melyik verzió?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2018
(#) zsoltee0001 válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Basszus, ember, én pont most cseréltem ki egy ilyenre, csak én a 120 gigásat raktam be.
Fele idő alatt bejön minden.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2018
(#) Gabó válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Na a win az retail verzió. (Kép csatolva)
Már csak valahogy át kéne a másik gépre vinni....
A képen van egy érvénytelenítési url cím, na ott konkrétan sok minden nem jön be
Ez alapján a video alapján érvénytelenítettem, de nem jó. Bővebben: Link
(#) bbalazs_ válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Válaszolok magamnak. Sok utánajárás és olvasás után mindent legyalulva, uefi parancssorból sikerült egy bootprogit elindítani pendrive-ról, amit korábban rufussal megformáztam és a win iso file-ját rátöltöttem.
De hogy miért nem ismerte fel a pendriveot bootolhatónak, azt most még sem értem.
És igen, kompatibilis.
(#) Gabó válasza Gabó hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Képet valamiért nem töltötte fel... :/

Névtelen.png
    
Következő: »»   803 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem