Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus előtét fénycsőhöz
A téma hozzászólásai áthelyezésre kerültek ide » Elektronikus előtét fénycsőhöz
Lapozás: OK   12 / 13
(#) Skori válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Előfordulhat. A fénycső már eléggé kifutó világítási eszköz, valószínűleg nem fektetnek sok energiát a fejlesztésébe, és a meghajtó elektronikákba sem. A legelső (philips gyártmányú) kompaktfénycső amit vettem anno, az vagy 12 évig húzta itthon (volt benne PTC), sok olyan fénycsövet túlélt amit évekkel később vettem. Ma már nyugodtan kimondható, hogy amit ezeknek az élettartamáról reklámoztak, az talán egy-két típus esetén igaz lehetett, de nagy átlagban hazugság volt. Ezzel összefüggésben a megtérülési számítások is, a környezetbarátság (higany) is megkérdőjelezhető, és a hatásfokbeli előny sem annyi, mint amennyinek eladni próbálták. A speciális csövek miatt azonban továbbra is van létjogosultsága a témának (pl. germicid csövek, szolárium csövek, stb..)
(#) fastaction hozzászólása Ápr 3, 2018 /
 
Nálunk a fürdőszobai szekrényben 36 évig bírta a fénycső . A gyújtó az mai napig jó . Az új cső az egy év alatt kiégett .
(#) Laci66 válasza Skori hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Szia Skori !
Köszönöm a felvilágosítást! Még az lenne a kérdésem, hogy ezek a kompakt fénycsőből bontott
elektronikák mennyire terhelhetőek? Pl. a 9W-os elbír-e egy 10W-os csövet, vagy a 15W-os egy 18W-os csövet? Ja, és hogy a kompakt csőnél használható-e az a trükk hogy a szakadt
fűtőszálat áthidaljuk egy 10-20 ohmos ellenállással?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2018
(#) granpa válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 7, 2018 / 1
 
Bár nem engem kérdeztél, nálam bírják (pont ilyen felállásban).
(#) Laci66 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Szia! Kösz a választ!
(#) fecameca válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Szerintem az ellenállásnak ott már semmi értelme. A szakadt oldali kivezetéseket simán összesodrom. Az elektronikában rövidre zárom a helyét. Ugyanolyan megbízhatóan működnek, mint a hibátlan. Van, amelyik a másik végén is kiég, van amelyik már több, mint 5 éve így működik. Az újaknál se lehet tudni, meddig élnek? Az egyiknél 1 nap a másiknál 20 év élettartam. Talán a gyártáskor bekerült szennyeződésektől függ, melyik meddig bírja?
(#) Epu2 hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Üdv! Próbált már valaki, milyen tapasztalattal, kompakt fénycső elektronikát használni fénycsőhöz?
(#) fecameca válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Csak ilyenhez: 9W UV fénycső de gondolom, hogy megy vele az egyenes fénycső is. A műkörmös azt mondja, hogy így nem olyan erős a fénye, mint az eredeti (Gyújtópatronos, fojtótekercses) de gondolom, nálad nem ilyen célra kell. Amúgy simán megy vele. Fényerő gondok esetén esetleg próbáljál hozzá nagyobb teljesítményűt. Bár az én tapasztalatom az, hogy a teljesítményt a fénycső határozza meg, az elektronika bírja, vagy nem bírja, ennyit szólhat bele.
(#) Johnycorp válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Üdv.
Sok éve próbáltam.
A klasszikus "vastag" 20W-os és "takarékos" 18W-os fénycsövet 15? 18? W-os elektronikákkal.
Nekem működött, bekapcsolt minden esetben. Próbáltam olyan csővel is, amit a normál gyújtó nehezen kapcsolt be, azzal is ment.
Úgy voltam vele, hogy megy ameddig megy, mert az elektronika és csövek is használtak voltak.
Pár évet volt így használva, néha csőcsere volt szükséges, de leginkább azért, mert ugyebár azok is használtak voltak.
(#) Epu2 válasza Johnycorp hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Üdv! Ma kipróbáltam. Két, egy új és egy már a végein beszürkült csővel próbáltam. A csövek 18 W-osak, az elektronika valószínű 20 W-os, mert a mérete és a jellemzően használt kompaktjaink erre adnak gyanút. Villogás mentesen beindulnak. A szürke végű előbb kicsit kisebb fényerővel, majd egy mp múlva normálisan. 20 perc üzem után a fojtó és a két hűtetlen tranzisztor langyosodott. Fel is szereltem az asztalom főlé. A sufniban. Vakítés ellen, felém egy kék plexi csíkot kapott.
Egy régebbi 2×18W-os elektronikus előtét egy éven belül megadta magát.
(#) usane válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Nekem a levilágítóm 15W-os UV csövei mennek kompakt elektronikával. Nem emlészem hány wattos az elektronika, de a legolcsóbbat vettem annak idején.
(#) Zole hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Sziasztok!Melyik inditási mód a jobb a meleg inditású vagy a hideg inditású fénycsöveknél?
(#) Tomi111 válasza Zole hozzászólására (») Nov 21, 2018 / 1
 
A meleg indítás jobb. Jóval hosszabb lesz a cső élettartama.
(#) Zole válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Köszönöm
(#) Tomi0 hozzászólása Dec 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy 2x18W-os elektronikus előtét ami működésképtelen állapotban került hozzám.
Eddig 2db fémréteg ellenállást láttam hibásnak, ezeket első körben kicserélném. Sajnos az egyiken nem látszik a jelölés, így nem tudom mire kicserélni. Nincs valakinek elfekvőben otthon egy ilyen típus amin megnézné nekem a jelölést? Vagy hol tudnék ennek utánanézni?
http://ixbt.photo/photo/376514/37250b9JLkUqH4J/962479w.jpg
Előre is köszönöm!
(#) Bence10 válasza Tomi0 hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Érdemes megnézni a félvezetőket is. A panel alján SMD 3 lábú állatok is vannak, sajnos ezek többnyire tönkremennek, ha már akkora áram folyik, hogy az ellenállások elégnek. A többi SMD ellenállást is mérd végig, nem biztos, hogy ami nincs elégve, az jó is. A kiforrasztott ellenállások közül ha legalább az egyiken látszik a jelölés, valószínűleg a másik is olyan. Persze erről meg kell győződni (minimális szinten megnézni a kapcsolást), de mivel az előtét szimmetrikus felépítésű, jó eséllyel a két ellenállás azonos értékű.
(#) vteo válasza Tomi0 hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Szia,
Küldöm a fotókat.
Nálam minden esetben az elektrolit kondi is ment (púpos volt, vagy az értéke, vagy az ESR nem volt jó)
(#) pipi válasza Tomi0 hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
A vezérlő IC adatlapja, ajánlott kapcsolása és az ellenállás környezete segíthet
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Az IC típusa ez lehetne: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018

ICx.jpg
    
(#) Tomi0 válasza vteo hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
köszi!! jól sejtettem, vaktában ezt rendeltem volna meg a másik alapján
Kondit is rendelek akkor!
(#) Tomi0 válasza Bence10 hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
03n50c3 GAF 301 Ezt a jelölést találtam 3db is van belőle. Erre gondoltál?
(#) Villanymozdony hozzászólása Jan 1, 2019 /
 
Sziasztok!
A régi, vastag T12 40W csöveket mennyire jól hajtja meg a T8 36W elektronikus előtét? Árt neki?
(#) Tomi111 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Teljesen jó hozzá. A kétfajta cső kompatibilis egymással. Nyugodtan használhatod.
(#) fehersrac hozzászólása Máj 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Volna egy problémám. Vettem egy fali világítótestet, ami "eszi" a fénycsöveket. Max 6-8 hónap alatt elfeketedik és cserélni kell. Most vettem a Landlite oldalán egy másikat, az is ezt produkálja. A régi fénycsövek a régi lámába 10-20 évig elmentek.
Azt olvastam hogy az előtét lehet a ludas.
Kérdésem az lenne hogy érdemes-e cserélni az előtétet - T5-ös 13Watt-os két cső van a lápába - vagy vegyek egy másik lámpát aztán reménykedjek hogy az majd tovább bírja?
A képen az előtét látható..
köszönöm a válaszokat.
(#) djapor96 hozzászólása Jún 25, 2019 /
 
Tengeri akváriumomhoz 3db 2x39w T5 armaturám van (Odyssea). Akvarista társak szerint az adott markához a gyártó által biztosított előtét (kínai) rossz minőségű, nem adja le vele a cső a maximális fényerejét. T5 előtétek közül mi számít jó minőségnek, amivel meg lehetne hajtani a csöveket?
(#) Tomi111 válasza djapor96 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Szia! Pl. ezt ajánlom: Osram QTP-OPTIMAL 2*18-40W Professional
Ez korrekten hajtja meg a csöveket. A legfontosabb mondat az adatlapjában a csatolt képen a középső sor!!
(#) proba válasza djapor96 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Ha maximális fényerőt akarsz, az általában a minimális élettartammal párosul....Persze ez nem jelenti azt, hogy a gyárit pártolom, attól az még lehet rossz.
(#) djapor96 válasza proba hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
A tengeri fenycsoveket 6-8 havonta cserélni kell a spec. szintartományok eltolódása miatt. A fotoszintetizáló élőlények, korallok és virágállatok miatt fontosak a kívánt színhőmérsekletek.
Az ATI az egyik leghiresebb tengeri akvariumfelszereles gyártó. Ő az általa kínált fenycsovekbol sokkal többet hoz ki (+15%), mint ugyan azokból a csovekbol az Odyssea. Míg egy 4x39w-os ody 50eFt, addig ugyan ez ATIból 140e Ft.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2019
(#) pipi hozzászólása Márc 25, 2020 /
 
Hali!
Emlékeimben rémlik olyan elektronika, ami a kiégett fűtésű csöveket is be tudta gyújtani.
Előkerült egy 8W-os UVC cső aminek az egyik oldala szakadt, így nem gyújt be, hátha jó lenne viruskát írtani. Tud valaki ilyet? Köszi
(#) pucuka válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Létezett egy olyan fénycsöves kemping lámpa, aminél az inverter nagyfesz tekercse volt csak rákötve a másik fűtőszálra. Csak egyik volt fűtve.
A fénycsőnél egyébként sincs szükség a fűtésre, ha már begyújtott. (fénycső gyújtó), úgyhogy agresszíven is be lehet gyújtani elegendő nagyfesszel. Csak azért kell a nagyobb belsőellenállás, az áramkorlátozás miatt.
Blocking oszcillátor ferrit magon, sok menet a nagyfesznek.
Következő: »»   12 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem