Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   236 / 291
(#) majorp80 válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Sziasztok,

Köszi a válaszokat.
Nem mertem rövidre zárni, sejtettem én ezt a lehetőséget!
De helyette kivezettem a vezérlő elektronikától a fűtés vezetékeit, és rákötöttem egy kis égőt.
Így "monitorozom" a leolvasztásokat.
Esetleg alkatrész beszerzéshez valami linket tudnátok???


Köszi mégegyszer!
Üdv...
(#) Andralin hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Általános tanácsot szeretnék kérni hűtőszekrény téli fagyállóságával kapcsolatban.

Van egy nyaraló, ahol a téi időszakban nincs senki és a hűtő folyamatosan, 3-4 hónapon át ki van kapcsolva. A tavaszi visszakapcsoláskor már háromszor is meghibásodott, elment belőle a gáz, harmadjára már nem lehetett javítani, a szerelő azt mondta, vegyünk új hűtőgépet, de mivel nem tesz neki jót a téli állás, jobb lenne, ha bekapcsolva maradna télire.

Már az új hűtő van üzemben és a véleményetekre vagyok kíváncsi. Tényleg érdemes bekapcsolva hagyni legkisebb fokozaton a hűtőt télire, akkor kisebb a valószínűsége, hogy a visszakapcsoláskor gond lesz vele?
(#) tdi75 hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok! A kérdésem a következő.:
Adott egy abszorpciós hűtő. Ugye tudjuk hogy ebben a hűtőközeg ammónia amit vízben nyeletnek el. Mi történik ha ezt a hűtőt télen nem kapcsolom be és a hőmérséklet (külső) lemegy fagypont alá.
Ebben az esetben nem fog megfagyni benne az abszorbens közeg vagyis a víz?
Attól félek, ha igen akkor az szétnyomhatja a csőrendszert. Igaz hogy régi a gép, de semmi baja nincs és nem akarom ezért kidobni mert szétnyomta a jég.
Mennyire változtatja meg a fagyási pontot a vízben elnyeletett ammónia? Van rá esélyem hogy megfagy?
(#) granpa válasza tdi75 hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Nekem egy 60 l-es abszorpciós hűtőm 16 éve (előtte is pár évig) rendszeresen fagypont alatt van hónapokig (amennyire hideg van épp télen), de tavaly nyáron még működött.
(#) tdi75 válasza granpa hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Értem köszi. Ezek szerint nem fagy bele az abszorber közeg.
(#) moncsicsi hozzászólása Nov 28, 2018 /
 
Sziasztok.

Van egy whirlpool arc4178ix gépünk amit egy ideig mindig sípolt egyet időközönként, majd ma kihúztuk hogy hát ha attól elmúlik de helyette csak annyit csinál hogy kattan egyet majd sípol és újra kezdi ezt egy végtelen ciklusba.
Szerelőt hívtunk de vagy azt mondta nem jön be a városba, vagy pedig hogy vagy motor vagy relé hiba.
Ez megoldható ha pl relét cserélek benne?
Válaszokat nagyban köszönöm.
(#) moncsicsi válasza moncsicsi hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Szóval szétbombáztam és kiszedtem a relét ami egy murata 220md típus, viszont ilyet nem találok sehol... ez lehet mással helyettesíteni?
(#) StMiklos válasza moncsicsi hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Az klasszikus értelemben nem relé, hanem egy PTC pogácsa. Bizonyos értelemben univerzális.
Létezik ilyen pl. ICG220.., 1/12-1/2 Le-ig, de amiről én tudok, az csak vállalkozásokat szolgál ki.
Üdv: StMiklos
(#) ezermester1 válasza moncsicsi hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Helló! ha van a ptc pogácsának kondi kimenete akkor tegyél rá 10-12 mf üzemi kondit. a ptc pogácsát vedd ki belőle. Sokkal jobban indul és jobb lesz a teljesítménye a motornak. Nekem évek óta így van megoldva a fagyasztó és hűtő indítása.
(#) granpa válasza ezermester1 hozzászólására (») Nov 30, 2018 / 1
 
10-12 ezer uF?
(#) ezermester1 válasza granpa hozzászólására (») Dec 1, 2018 1 /
 
Ha esetleg érthetetlen akkor leírom bötüvel. 10-12 MIKROFARAD! Remélem így érthető! (Honnan gondoltad az ezer µF egységet?)
(#) StMiklos válasza ezermester1 hozzászólására (») Dec 1, 2018 / 3
 
Sokan (Te is, én) zsigerből tudják, hogy segédfázis kondenzátorként, "háztartási" tartományban 1-120 mikroFarados a szokásos érték.
Viszont kérdezőnk jól tudja a prefixumok sorát.
Miszerint milli(m)>mikro(u nem tudom jól írni, ASCII 230 lenne) >nano(n)>piko(p) stb. (mert folytatódhat).
Ezek rendre 1000-szeres (vagy ezredrészt) jelentenek.
Így nála a 10-12 miliFarad bizony 10000-12000 mikroFaradot ér...
Elnézést és üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2018
(#) Béla04 hozzászólása Dec 5, 2018 /
 
Sziasztok. Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy Helkama C4W 400L borhűtőm aminek egy elit/ell ID961 vezérli a rendszerét. És a kijelzőn a hókristálynál világít a piros pötty, hogy hűt viszont a rendszer nem indul be. (nem hűt) Reggel az aljánál lévő réz csöveket megütögettem és megkocogtattam a fekete tartály oldalához felszerelt valamilyen vezérlőt is és lás csodát megint hűt. Nem tudom meddig fog ez tartani de ha valaki tud tanácsot adni mi lehet a probléma azt megköszönném. Egyébként az a fekete kis doboz a tartály oldalán kattan egyet mikor a hűtés bekrepál.
(#) kaqkk válasza Béla04 hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
A "tartály "oldalán lévő cucc a kompresszor indító reléje és a túláram védelem (klixon) valószínűleg volt egy pár másodperces áramszünet amitől leállt a kompresszor és nem tudott újraindulni ezért a klixon leoldott aminek a kattanását hallod . Kapcsold ki a hűtőt hagyd fél órát pihenni , ha ezután bekapcsold és kattan- nem indul akkor hívj szerelőt (vagy indítórelét vagy kompresszort fog cserélni)
(#) Béla04 hozzászólása Dec 5, 2018 /
 
Azóta beszéltem szerelővel és mondtam neki hogy a hátulján lévő és az alján lévő sárgaréz csöveket kicsit meg ütögette és újra elindult a hűtés. Azóta sajnos újra leállt megint nem hűt. A szerelő azt mondta hogy valószínűleg dugulás lesz a csőben. Azóta újra megütöttem a csöveket csak finoman tenyérrel és újra elindult a hűtés négy öt órán át tartott mire újra abbahagyta. Valószínűleg Én is azt gondolom hogy dugulás lesz. Vélemény?
(#) kozm-x hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy kb. 10 éves samsung no frostos hűtőm, a hibajelenség az, hogy belül a szén szűrőnél folyik be a víz.
Valaki találkozott ilyennel?
Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza kozm-x hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Le van fagyva az elpár mert eldugult a kifolyó és felszaporodott a víz az elp alatt .Olvasztani kéne vagy fél napig majd kitakarítani a kifolyót .
(#) hanolfe hozzászólása Dec 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy kedves ismerősöm Liebherr fagyasztója 2-3 év szolgálat után kb két hete piros jelzéssel próbálta közölni, hogy valami nincs rendben. A fagyasztó húzta még egy ideig, majd két napja megállt. Mivel messze lakunk egymástól, javasoltam neki hívjon egy szerelőt. Először kijött egy háztartásigép szerelő, megállapította, hogy kompresszor hiba, de ő nem tudja cserélni ezért ajánlott egy másik mestert. Kijött és megerősítette ő is, hogy kompresszor beállt, cseréli majd gázzal feltölti a gépet, melynek díja mindenestől 70e Ft környéki összeg. De nem javasolja a beavatkozást mert szerinte az elpárologtó lyukadhatott ki, ez okozhatta a kompresszor halálát.
Ismerősöm gondban van így, mert nagyon szereti ezt a hűtőt, sajnálná kidobni. De feleslegesen sem szeretne 70e Ft-ot.
A hosszú bevezető után a kérdés. Honnan lehetne biztosra megtudni , hogy az elpárologtató lyukas? Létezik valamiféle eljárás amivel kideríthető?
(#) Béla04 hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Na újra itt. Vissza hozták a szervizből a bor hűtöm. Kimosták és újra feltöltötték gázzal mondván dugulás volt a rendszerben. 24 óra után bekapcsoltam szuperül hűtött kb 4 órát. Ugyan az a probléma a hűtés ikon világít mintha hűtene de hátul a relé kattan egyet és nem hűt tovább. Hétfőn hívom a szervizt mivel garanciával csinálták. De szeretnék tanácsot kérni mi lehet a probléma.
(#) Joe_001 válasza majorp80 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Üdv!
Azt a hőbiztit cseréld ki egy fiatalabbra. A fűtőszál alsó részét húzd lejjebb a V alakú tálca fölé egy cmre, és tekerj rá 10 cm sodrott rézvezetéket 2-3-szor amit 1-1,5 cmre belelógatsz a lefolyó cső szájába. (De ezt már régebben megírtam, nem én találtam ki...) Tizen évig megint nem lesz gondod vele.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) StMiklos válasza Béla04 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Szevasz!

Egyet azért tegyél meg a pontosítás kedvéért.
Kapcsold (húzd ki), várj 10-15 percet és határozott mozdulattal kapcsold (dugd) be.
Ha elindul, még mindig lehet részben dugult, de akkor nagy valószínűséggel kizárható magának a kompresszornak a hibája.
Amúgy ha kimosták és szűrőt cseréltek, mert az kötelező, akkor elvileg nem lehet dugult.
Még egy lehet, ha valamilyen oknál fogva kikapcsolás után hamar (mondjuk 5 percen belül) akar visszakapcsolni, akkor vezérlési gond van.
De ha garos, akkor ezek után újra szerviz.

Üdv: StMiklos
(#) majorp80 válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Köszi!
Megjött az alkatrész, kicseréltem, most van a tesztelés.
Szerintem jó lesz.

Üdv...
Peti
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) cxaba hozzászólása Dec 15, 2018 /
 
Tisztelettel fordulok segítségért a társasághoz, egy THOR nevű hűtőről van szó hosszabb ideig nem volt bekapcsolva és most nem akart elindulni. Megnézegettem és a termosztátot találtam a ludasnak, amit kiszerelve kimértem s valóban nem zárta az áramkört bármerre csavargattam az állító gombot. Két vezeték jön rá és rövidre zárva megy így biztos termosztát hiba, a baj hogy nem találtam ugyan ilyen termosztátot, ezért kérném, ha valaki megtudja mondani, milyennel helyettesíthetem. Mellékelem a hűtőn és a termosztáton lévő adatokat. Előre is köszönöm.
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Üdv.


Nemrég értem haza és azt tapasztaltam hogy a Vestel márkájú hűtőm le van olvadva.
Némi szép beszéd után elkezdtem feltárni a hibát. Kezdtem a kapcsolóval. Tekertem előre hátra semmi.
Megkopogtattam egy picikét. Erre elindult. Meglepődésemben le is kapcsoltam hátha jó már. Kár volt.
Visszakapcsolom hogy működjön de semmi életjel megint. Megint kopogtatok hátha bejön a csoda.
Félig sikerült. Erős zúgó hangot ad ki a kompresszor. Erőlködik.
Lelki erő hiányában nem volt kedvem megmozgatni. De jól tudom hogy van egy segédtrafója ami segít neki elindulni?
(#) StMiklos válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Szevasz!

Ha egy ilyen háztartási hűtőt kikapcsoltál/kihúztál 10 percen belül ne akard újra működésre bírni.
Nem fogja megtenni, ez a felépítéséből (meg a sok A++ -tól) nem fog sikerülni.
Nagyon nem tesz jót neki, a védelem megszólal, de nem sokszor fogja ezt a szívességet megtenni, elhalálozik. Az meg már sokba is kerülhet...

Üdv: StMiklos
(#) antikzsolt válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Egész éjszaka ki volt kapcslva. 20 perce ezelőtt kapcsoltam be újra semmi életjel. A hiba oka thermostat 077b6715 jellel ellátva. Ha megkopogtatom elindul.
(#) StMiklos válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Kérdés.

Milyen hőmérsékletű helyen a hűtő?
Ha +10 (14?) alatt van, nem is kell neki indulni.

Üdv: StMiklos
(#) antikzsolt válasza StMiklos hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Igen annál hidegebb van. De behozva a melegbe ott sem kapcsolt be. Pedig 3-4 órát melegedett mielőtt bekapcsoltam. Tavaly is kint volt és nem olvadt le sosem
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2018
(#) StMiklos válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
El fog az indulni, ha nem babráltad el. Tedd 1-es, kikapcsolás előtti minimum fokozatra.

Üdv : StMiklos
(#) Kálmángyerek hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Üdvözlök mindenkit! A problémám a következő,van egy Lg gb7143a2rz típusú alul fagyasztós hűtőm,ami alul tökéletesen működik,felül viszont túl hűt.A kompresszor és a befúvás sem áll le,-5-6 fokig is lehűlt,tovább nem hagytam.Kikapcsolás és teljes áramtalanítás után,míg el nem éri a bekapcsolási hőmérsékletet addig nem indul újra.Van benne kettő hőérzékelő,az egyik a hűtő tér kétharmad magasságában,a másik lent az elpárologtató mellett.Jól gondolom-e hogy a felső vezérli a bekapcsolást,az alsó pedig a kikapcsolást,és az ment tönkre? Előre is köszönöm a segítséget.
Következő: »»   236 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem