Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   92 / 119
(#) tdi75 hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy 16 cm átmérőjű nagyon régi Orion hangszóróm (1656-58) vagyis nem mai csirke.
Valószínű hogy egerek szétcsócsálták a hangszóró membránt. Hol tudok hozzá Budapesten venni bármit is. Mondjuk membránt, papírszéllel. A lengőcséve jó. A pille is jó. Csak membránt szeretnék cserélni. Tudom adjam be egy hangszóró javítóba.
De én szeretnék bíbelődni vele. Még nem szedtem szét, mert nem nagyon volt időm foglalkozni vele.

Nem ez az, csak ugyan így néz ki. A képet most a netről csencseltem
(#) Action2K válasza tdi75 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Elég speciális ez a hangszóró. Kifejezetten hozzá valót sehol nem kapni.
Olvasd el a cikkem, s utána kérdezz, ha valami nem világos.
Hangszóró felújítás házilag

A papír szél helyett, textilt javaslok. De a habszél is jó. Rádióba teszed vissza?
(#) tdi75 válasza tdi75 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Wááá! Nem 1656 hanem 1956
(#) mineral válasza tdi75 hozzászólására (») Dec 3, 2018 / 1
 
(#) Ge Lee válasza mineral hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Aki hangszórót akar otthon javítani annak ez a videó többet ér mint az eddigi összes infó meg cikk együttvéve. Kár hogy pont ez is egy olyan videó amit nem tudok letölteni, eltettem volna az utókornak.
Ezek a textilszélek az utólagos gumírozással nekem sokkal jobban bejönnek mint az elporladó habszélek, emlékeim szerint hangra is jobbak.
(#) rolie válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Semmi sem lehetetlen. Ezen az oldalon illeszd be a videó linkjét, válaszd ki az mp4 opciót, majd Convert. Kicsit gondolkozik, azután letöltheted.
(#) tigriss hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
Sziasztok, van nekem egy Orion HS 500-as, nagyon rég használtam, viszont jelenleg ezt tapasztalom a mélynél, ötlet?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2018
(#) mineral válasza tigriss hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Szerintem nem központos. Látszik a membránon, hogy meg van törve. A végtelenségig lett hajtva. 2 Unlimited
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2018
(#) tigriss válasza mineral hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Ezt, hogy érted, soha nem volt meghajtva rendesen, kb 4 éve kapcsoltam be utoljára, akkor még jó volt. Mit lehet vele csinálni? A baloldal az jó.
(#) CIROKL válasza tigriss hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
A bevezető szál szerintem nem jó , , müszert teszel rá, leforrasztva a két vezetéket a dobozból , aztán ha megnyomod középen a membránt figyeled a műszert ha meg meg akad akkor a szál cserés lesz .

Amennyiben az lesz a baja akkor annak az az oka hogy nagyon öreg a hangszóró el korrodált a réz szál .

A javitáshoz a porvédőt lki kell majd kapni az alatt lehet forasztani .
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2018
(#) tigriss válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Az a 2 vezeték az ami a váltóról jön? Azt csak elég leszedni róla, nincs forrasztva.
A műszert mibe állítsam? Illetve hová is rakjam? + és a - oldalra?
(#) CIROKL válasza tigriss hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Igen A műszert 200 ohm állásba , A + - ra természetesen
(#) tigriss válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Hogy érted a meg meg akadást?
(#) tigriss hozzászólása Dec 7, 2018 /
 
Lenne egy másik hangszóró, egy magas, nem ad ki hangot, sajnos úgy vettem, ez egy Creative gigaworks s750.
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy kínai 15" hangszóróm, papir membránnal 400W kb 98dB/w lehet. Nagyon régóta megvan, egy olyan hangfalba volt építve amit nem sajnáltam odaadni másnak.
Sajnos úgy került vissza, hogy megfeszült a membrán. A tekercs ellenállása megvan, valószínűleg a lakk odaragasztotta a vasmaghoz.
Hogyan lehetne javítani?
(#) Ge Lee válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Az egyik lehetőség hogy elviszed hangszóró javítóhoz, bár gyanítom hogy többe kerülne a javítás mint venni helyette egy újat. A másik lehetőség hogy visszaolvasol 11 hozzászólást, és az abban linkelt videót végignézed, és nekiállsz magad.
(#) pedav hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Sziasztok! Az Orion LB1031 hangszórójának eredetileg 13 vagy 16 mm a tekercselési magassága?
Köszönöm,
Üdv: Dávid
(#) gery20 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Szia szerény véleményem szerint annak a mágnes baja van. Valószínűleg dobálták és az elmozdult azért feszült be. Küldesz egy képet a mágnes felől akkor biztosan meg lehet mondani.
(#) Maximo hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Sziasztok.Régi hangszórót lehet valahogy feljavìtani, szétszedés nélkül ha torzìt vagy a mély hangok hiányoznak,vagy eltünnek néha?
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2018
(#) Action2K válasza Maximo hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Mivel ott valami mechanikusan elváltozott, kilágyult/bekeményedett, eldeformálódott, elvált, elszakadt... lehet sorolni az okokat, s azt cserélni kell, így mindenképpen szét kell szedni. Persze nem mindegy, hogy mennyire, és hogyan.
Amúgy, miről lenne szó? Fura az, hogy a mélyek eltűnnek néha. Lehet csak kivezetőszál probléma is.
(#) Maximo válasza Action2K hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Kösz a választ.Két készülékben lévő Videoton hangszóróról van szó.Értem...
(#) telnagyapo válasza Maximo hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Valószínűleg perem.
(#) Gafly válasza telnagyapo hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Szerintem is elporlott a habperem, első tippként.
Kis szerencsével itt van is.
Vagy itt.
(#) moderboy hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Orion HS511-be való, ha jól tudom ND40-es dómhoz pillét lehet venni valahol?
(#) msteve válasza moderboy hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Én készitek hozzá textilből pillét ha megfelel...
(#) Lancye hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Nekem is egy kis segítségre lenne szükségem. Hozzám került egy régi RFT L3401-es hangszóró, melynek a membránszéle kb. 2 cm hosszan el van szakadva, illetve a membránszélen máshol is van kisebb lyuk. Ha a membránt megmozgatom, sajnos enyhén súrol is. Átolvastam a fórumot, de konkrétan ilyen hangszóró, pontosabban ilyen felépítésű hangszóró javításával kapcsolatban nem találtam nagyon semmit.

A segítségeteket a hangszóró szétszerelésének technikájában, javítási folyamatában és összeszerelésében kérném.

Konkrétan ezek lennének a legfontosabb kérdéseim:
1./ Membránszél felett lévő szövet peremet mivel/hogyan lehet feloldani/eltávolítani?
2./ Membránszélt mivel lehet feloldani/eltávolítani?
3./ Porvédő tölcsért hogyan szedjem ki, esetleg mivel lehet feloldani?
4./ A pillét mivel lehet feloldani/eltávolítani?
5./ Ennél a hangszórónál a membránszél javítható-e, ha igen hogyan?
6./ Ha nem javítható a membránszél, akkor azt hogyan szedjem le a membránról?
7./ Csere esetén milyen membránszélt tegyek rá? (Ha jól gondolom a jelenlegi az szövet membránszél)
8./ A porvédőt milyen ragasztóval ragasszam vissza?
9./ Membránszélt/pillét milyen ragasztóval ragasszam vissza?
10./ A központosítás itt is ugyanúgy megy, mint a többi hangszórónál?
11./ Egyéb trükkök, technikák, illetve buktatók amikre érdemes odafigyelni a javítás közben?

Elnézést a sok kérdésért, de még nagyon gyakornok vagyok a hangszórójavítás terén.

Teszek fel képeket a hangszóróról, hogy látható legyen mi a hiba.

A segítséget előre is köszönöm!
(#) Gery78 válasza Lancye hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Hát ha ennyire fogalmad sincs a hangszórójavításról, akkor én inkább azt javasolnám, ha elfogadod, hogy keress meg egy jó szakembert, aki hangszórójavítással foglalkozik. Msteve kollégát tudnám Neked javasolni, hogy keresd meg, nagyon szépen, szakszerűen, és kiváló minőségben dolgozik. Ő biztosan tud majd neked segíteni a javításban, nyugodtan rábízhatod a feladatot.
(#) Maximo hozzászólása Dec 24, 2018 /
 
Sziasztok.Tud valaki olyan olvasni valót amiből részletesen tanulható a hangszóró javìtása,szétszedéstől az új készìtésig?Milyen fajta papir és szövet kell hozzá?
(#) CIROKL válasza Maximo hozzászólására (») Dec 24, 2018 / 2
 
Szerintem ilyen nem létezik , vannak néha néha elejtett mondatok a felhasznált anyagokról eljárásokról de csak olyan felületesen.
Ez egy olyan féltve őrzött titok hogy sokan az annyuknak sem árulnák el a megszerzett információkat tudásukat.
Hogyan élnének meg ha mindenki tudna mindent alapon ,
Tanulás csak a saját energiádból saját erődből fog menni kisebb nagyobb sikerrel.
Nem kimélve az idöd pénztárcád kitartásod!
(#) Ge Lee válasza Maximo hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Ennyire nehéz egy picit olvasni? Még a lap tetejéig sem kell visszaolvasni, és ott van egy remek 1 órás videó, éppen olyan tartalommal amilyet keresel. Hangszórójavítás A-tól Z-ig, épp csak a tekercselés menete nincs benne.
Következő: »»   92 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem