Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányító javítás
 
Témaindító: Sosi, idő: Aug 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 9
(#) Inhouse válasza bbb hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Idézet:
„DSO nano-val megnéztem az IR lábait”
Most akkor? Milyen vevőn? A videóban? Akkor hogyne működne a távirányító? Miért azt kellene javítani?
(#) bbb válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Ne haragudj, de úgy érzem, mintha csak kötekednél. Lehet, hogy rossz a felfogásom, de nálam a távirányító és a vevő összetartozik, ezért ebben a témában tettem fel a kérdésem. Ha ez zavar, akkor megkérem a moderátorokat, hogy pakolják át a videomagnó problémák, vagy az általad még megfelelőbbnek ítélt topikba.
(#) Inhouse válasza bbb hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Nem, nem kötekedek, csak nem egyértelmű amit írsz.
Távirányító javítás topicban azt írod, hogy
Idézet:
„Szétszedtem, DSO nano-val megnéztem az IR lábait, hogy a jel megérkezik-e egyáltalán, a lábakig eljut.”
-ból azt feltételeztem, hogy a távirányítót szétszedted és az IR LED lábain néztél jelalakot. Ha rajtad kívül (aki tudja miről van szó) olvassa valaki, ez jön le. Ezért írta Zolika60 is, hogy nézd meg telefonnal, mert ő is úgy értelmezte. Aztán ahol követted, nem is néztem milyen proci, van a távirányítóban is.
Nagyon sokszor van olyan kérdés, ahol nem egyértelműek, vagy hiányosak az infók, és jósolni kell, mire gondolhatott a kérdező. Ha nem vagyok toppon, nekem is nehezebben megy. Te nem érted mit nem értünk, mi meg, hogy miért nem érted mi mit akarunk. Ennyi.
Ha jó a távirányító és bemegy a jel a vevőből a prociba, akkor passz, ebben a részben már nem tudok segíteni. Esetleg megpróbálhatod egy univerzális távirányítóval, hátha valamelyik viszi, úgy kiderülne, hogy a te távirányítód rossz, vagy a proci.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2016
(#) slatna hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Abban az esetben is jelet ad, a távirányítóm Orion (kb 3 éves), ha nincs rajt a nyomógomb lap, már kétszer is átpucoltam alkohollal.
Mit tudnék még tenni?
Köszönöm előre is :Antal
(#) Gafly válasza slatna hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Azt leszámítva hogy az alkoholt nemesebb célokra használod?

- Milyen az az alkohol (denaturált/96%/98%/izopropil/cseresznye)?
- Nézd meg a hátoldalát is a NYÁK-nak.
- Igen, és a lábak között is lehetnek érdekességek (úgymint kosz).
- Vakarászni is hasznos lehet a lábak között.
(#) webhifi hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
Sziasztok!
ykf384-t-03 Philips távkapcsolóm valami miatt lemeríti hamar az akkut. Cseréltem benne Longlife Duracell Varta Noname elemeket is többszöri próbálkozásom ellenére max egy hét múlva a készülék jelzi a "távkapcsoló akkuszintje alacsony" figyelmeztetést. Gyárilag ilyen gyenge vagy valahol máshol keressem a hibát. Segítségeteket köszönöm!
(#) ferci válasza webhifi hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Szia!
Kapcsolj rá külső tápot és mérd meg, hány uA-t vesz fel alapban és utána számolj.... ugyanígy mérd meg, mennyire kell csökkenteni a feszt, hogy jelezze az alacsony szntet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) sneci1977 hozzászólása Máj 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy akciókamera távirányító, ami túl gyorsan meríti a CR2032 gombelemet. Elemcsere után egy friss elemet 1-2 nap alatt lemerít. Mi lehet a baja, illetve javítható-e? Ha igen, hogyan? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Gafly válasza sneci1977 hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Szerintem ha úgy egyébként működik, akkor lehet hogy nincs is semmi baja, hanem egyszerűen ilyen. Ebben az esetben ha nem használod, vedd ki belőle ez elemet.
(#) granpa válasza sneci1977 hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Dokumentációt megnézni; annyi-e, az annyi? Alapos kimosás, esetleges szennyeződések ellen.
Minikapcsolót bele, és lekapcsolás (lmf).
(#) mraulajos hozzászólása Máj 21, 2017 1 /
 
Hali!
Vettem nagyon olcsón egyDPL912VD házi mozit. Tökéletesen működik, nem volt hozzá távrányító. Rendeltem hozzá egy ilyet, de egyáltalán nem reagál rá a lejátszó. A távirányító az működik. Volt e már valakinek ehhez hasonló tapasztalata. Hangsúlyozom, nem a forgalmazót akarom hibáztatni, hiszen vissza veszi a terméket.
(#) sneci1977 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Ellenállásmérővel a két pólusra mérve 20k beállításnál 0,38 ohm ellenállást mutat. Másoknál több hónapot is kibírt elemcsere, elem kivétel nélkül. Elvileg nem szabadna ellenállást mutatnia a két pólus között, nem? Inkább a hiba okát szeretném a segítségetekkel kideríteni.
(#) sneci1977 válasza granpa hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
A kapcsoló jó ötlet lenne, mert állandóan az elemet kivenni macerás lenne, mert 4 csavarral van lefogatva a háza. A bekapcsolt állapotban viszont akkor is gyorsan merítené az elemet, szóval jó lenne megtudni mitől van ez. A képek alapján melyik lehet a pufferkondi?
(#) Inhouse válasza sneci1977 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
20k állásban nem tud 0,38ohm-ot mutatni, inkább 0,38kohm=380ohmot. Ettől függetlenül ez majd 8mA fogyasztás folyamatosan...
(#) sneci1977 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Hogyan lehetne kideríteni, hogy mi okozza ezt a többletfogyasztást?
(#) Alfa147 hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Hali!
Nem működik a távírányító. Szét szedtem és egy alkatrész le volt törve a panel lapról!. Olyan szinten, hogy ped-el együtt szakadt fel. Kérdésem az lenne, hogy melyik két pontra tudnám odaforrasztani a lábait. Köszönöm.
(#) Inhouse válasza Alfa147 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Megkaparod a fóliát, beónozod, visszadugod a megfelelő polaritással és ráhajlítod a lábát az ónozásra. Beforrasztod...aztán megkeresed, mi a baja, mert gyanús, hogy nem ez...
(#) bbalazs_ válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Szerintem simán lehet ez a gondja. Az IR dióda megrántja a tápot, a proci resetel, aztán máris nincs meg a bitsorrend. Ha ott a pufferkondi, akkor meg ki tudja szolgálni az áramigényt.

Alfa147: összerakás után a led fényét ellenőrizheted egy kamerával, az látja a közeli infrát.
Ha villog, akkor jó.
(#) mhatalyak válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Iphone-ok csak előlapi kamerával látják az infrát. (Sokat szívtam miatta, mire rájöttem.)
(#) Travolta válasza Alfa147 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Látszik, hogy az egyik felszakadt pad-nél megszakadt a fólia folytonosság is. Onnan kapja valamelyik tápfeszt az IC. Azt is javítsd. Utána, ha más gond nincs, működhet is.
(#) Inhouse válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Nem jól fogalmaztam...mivel kitört, kapott rendesen, nem csak ez a baja...
(#) Pgeorge80 hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Sziasztok megint! Van egy Yamaha Rx-v650 házimozi erősítőm, aminek tönkrement a távkapcsolója! Találtam ebayen hozzá távkapcsolót, de amerikai! Már a távirányítóra is az van írva, hogy us, nem eu! Szerintetek vinné? Vagy az amerikainak teljesen más a kódolása?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) rascal válasza Buffoon hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Még aktuális? Most szedtem szét egy ugyan ilyet, hogy megpucoljam, mert már nehézkesen működik. Egy kitolható pengével próbálkoztam körbe a tetejénél a fedőlap alatti résen, amíg az egyik végén el nem váltak egymástól a műanyagok és onnan szépen körbe haladva szét lehetett pattintani sérülés nélkül.

Belül a gumilap és a nyák teljes felületén van valami kenőcs. Ez lemosható, gyárilag van ott, takarítás után pótolni kell valamivel?
(#) ujfalusi válasza rascal hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Nem. Ezt a trutymót a gumi izzadja ki magából.
(#) rascal válasza ujfalusi hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Köszi a gyors választ!
(#) FAZ1 válasza ujfalusi hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Való igaz, az a "trutyi" nem kell oda. Az a gumi maradványa, meg a kéz által bevitt egyebek.
Elég jól le lehet mosni sebbenzinnel (patikában vehető) - a nyákot is, meg a gumit is.
A "legrosszabb" esetben, ha a benzin már leszáradt, be lehet szépen kenni Ruwido pasztával, de az általában nem mindenkinél van otthon.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2019
(#) mraulajos válasza rascal hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Hali!
Mosogatószeres vízzel szoktam minden darabját jól átmosni, leöblíteni, majd jól kiszárítani, és tökéletes.
(#) VJ72 válasza rascal hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Üdv!
Ha mégis kellene tartalék táv ez a régiről tanítható szembe fordítva az infrákat egymással minden gomb funkciója átmásolható.
Bővebben: Link
(#) rascal válasza VJ72 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Mosószeres vízzel, egy kiszuperált fogkefével átsikáltam az egészet. Szárítás után (hajszárítót is bevetettem) a gombok grafit(?) részét egy egy tiszta papírlapon még radír szerűen áthúztam. Összeraktam és működött rendben.
(#) bole hozzászólása Jan 28, 2020 /
 
Sziasztok!Keresek sürgősen Samsung MM -ZJ8 MINIHIFIHEZ távirányítót!Javítani nem lehet totálkáros!Sajnos már rendelni sem, de talán valaki tud szerezni, megvenném!Előre is köszi!
Következő: »»   7 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem