Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   41 / 65
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Én alapnak vettem, hogy LAN-on belüli a feladat.
(#) attika válasza tbarath hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Jól vetted, LAN-on belül szeretném.
Távolról fölöslegesnek tartom elérni(egyenlőre)

A fontosabb dolgokat tenném ki oda úgymond biztonsági mentésnek.
(#) roland9 hozzászólása Nov 17, 2018 /
 
Sziasztok!
A RPI3-hoz vettem egy 5"-ös érintőképernyős kijelzőt Bővebben: Link amit raspbian alatt be is tudok állítani (működik az érintő képernyő), viszont nekem az OSMC rendszerre Bővebben: Link lenne szükségem, de itt nem tudom beállítani/feltelepíteni, hogy működjön.
Lenne valakinek valami ötlete?
(#) tbarath válasza roland9 hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Alapvetően egy osmc és egy raspbian között nincs nagy különbség, mindkettő debian alapú, kb. hasonló csomagokkal. Ötletem annyi van, hogy hasonlítsd össze raspbian és az osmc telepített csomagjait (dpkg --get-selections | grep -v deinst). Valamint a 2 rendszeren a /boot/config.txt is érdekes lehet, a betöltött kernel modulok (lsmod), stb.

Elsőre és látatlanban ennyit tudok javasolni - illetve akár raspbian alatt is futtathatod a kodit, ha az kevesebb szívással jár. Én anno egy ubuntu alatt csináltam meg azt, hogy a default "seat" egy autologin-os kodi volt, de másik session-ben simán ment a linux gui, persze csak login után.
(#) Travolta válasza roland9 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Itt találsz infót hozzá.
(#) Pepebá hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Üdv.
Raspi 2 -re Androidot használ valaki? Honnan tölthető és hogyan kell telepíteni?
Köszi.
(#) Travolta válasza Pepebá hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Pl.innen.
(#) Pepebá válasza Travolta hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Köszi, de ez nálam nem működik. Íráskor hibát dob 'command failed: diskpart /s'
Egyébként nekem raspi2-re kellene, úgy olvasgattam hogy a 7.1.1 android a raspi 3-ra való.
(#) attika hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok.
Össze dobtam egy retropie-t.
Csináltam biztonsági másolatot az sd kártyáról win32disk imagerrel.
Ezzel nincs is semmi baj csak annyi, hogy ha 4GB-kartyarol mentek akkor 4GB lesz a lemezkep, ha 8GB-rol akkor 8GB.
Milyen programmal tudnám azt elerni, hogy ha például egy 8GB-s kártyán csak 4GB adat van akkor ne legyen 8GB a lemezkép?
Ez akkor jelent igazán problémát hogy ha nem teljesen egyforma a két 8GB-os kártya mérete mert nem fog ráférni.
Felfelé ugye nincs gond mert egy 4GB-os lemezkep ráfer egy 8GB-os kártyára.
Valami Windowsos program érdekelne mert raspberryn elméletileg meg lehetne csinálni a pi klónnal de azzal valamiért nem sikerült.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2018
(#) Bakman válasza attika hozzászólására (») Nov 27, 2018 / 1
 
A Raspberry-n van egy SD Card Copier program, azzal próbáld. A művelet előtt a cél SD kártyát formázni kell FAT 32-re.

sdcc.png
    
(#) attika válasza Bakman hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Akkor felteszek mellé egy OP rendszert mert nekem csak a retropie van fent azt meg SSH érem el vagy menüből, de azon nincs ilyen sajnos.
(#) attika hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem.
A CHMOD777 jogosultságot, hogy tudom visszavonni egy fájltól?
sudo chmod 777 initDisplay.sh
Ezt szeretném visszavonni de sehol nem találok róla infót, vagy nem jól keresem.
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Nov 30, 2018 / 1
 
Olyan, hogy CHMOD777 jogosultság, te 777-et állítottál be. Vagyis adtál read (4), write (2) és execute (1) jogot is a file tulajdonosának (az első 7-es, 4+2+1), a csoportjának (második 7-es) és mindenki másnak is (harmadik 7-es).

Ezt visszavonni sehogy se tudod, csak átállítani arra, amire szeretnéd.
(#) attika válasza tbarath hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Köszönöm.
Akkor ha 655-re állítom az már jó lehet elméletileg, igaz?
Még egy kérdésem lenne.
Megnyitni egy fájlt szerkesztésre ezzel a paranccsal lehet.
  1. sudo nano /boot/config_lcd.txt

Ha viszont én törölni szeretném a config_lcd.txt-t akkor mit kéne beírnom?
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Nem tudom jó-e a 655, nem tudom mit akarsz csinálni. A 655 azt jelenti, hogy a tulajnak van rá RW de nincs X, mindenki másnak pedig RX van, vagyis ők futtatni tudják de módosítani nem

A másik kérdésre pedig:
sudo - egy parancsot végrehajtasz más user (ez esetben a root) nevében
nano - ez egy text editor
file utána - ez a text editor paramétere.

Törölni az rm paranccsal tudsz, de óvatosan. Az rm -rf kezdetű dolgokat pedig akárhol is látod, ne futtasd automatikusan, nézz utána hogy mit is csinálsz ezzel! (man rm)
(#) attika válasza tbarath hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Idézet:
„Nem tudom jó-e a 655, nem tudom mit akarsz csinálni. A 655 azt jelenti, hogy a tulajnak van rá RW de nincs X, mindenki másnak pedig RX van, vagyis ők futtatni tudják de módosítani nem”
Ez így tökéletes lenne de marad a 777 mert máskülönben nem működik.

Csak annyit szeretnék hogy a RetroPie-n működjön a HDMI és az LCD is, nem egyszerre hanem ha rendszer indításnál észleli, hogy rá van dugva HDMI-n a tv akkor 5mp után újra indul és lekapcsolja az lcd-t és HDMI-n megy, és ugyan ez fordítva.
A CHMOD777 el adtam jogosultságot az initdisplay.sh fájlnak, hogy írhassa a config_txt-t.
A törlést meg azért kérdeztem mert a config_hdmi.txt fájl helyett conig_hdmi.txt-t hoztam létre és azt akartam törölni, de így már sikerült is ahogy írtad.

Sajnos még így se teljesen azt csinálja amit szeretnék de igyekszem
Észlelni észleli a PI HDMI-n a tv-t és SSH-n látom is a TV nevét és módosítja is a config.txt-t.
Sajnos egyenlőre csak azt csinálja, hogy ha rá van dugva a HDMI kábel akkor észleli és újraindítja magát, de fordított LCD-vel
Átírja a config.txt-t csak még nem arra amire kéne.
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Hajrá! Én nem ismerem a retropie-t, leginkább kodi futtatására használom a pi-t.
(#) Pepebá hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Üdv. Raspi2-3-on lehet valahogy kompozit kimenetet varázsolni?
(#) krauszkrisztian14 válasza Pepebá hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Van rajta. A jack legkülső (általábban mikrofon) kivezetésen van.
Lehet venni jack-kompozit átalakítót, de fülhallgatót is át lehet alakítani úgy.
(#) Pepebá válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Köszi, keresek átalakítót
(#) tomi52 válasza attika hozzászólására (») Dec 2, 2018 1 / 1
 
A linux (unix) nem window$, bár néha már úgy érzem, nagyon kezd elfajulni abba az irányba. Itt az alapelv az, hogy a "user" tudja mit csinál, nem kérdezünk meg mindent még százhússzor. Épp ezért nem árt kicsit tisztában lenni legalább a leggyakrabban használt parancsokkal. A net tele van leírásokkal, magyar nyelven is. Találomra pl. itt is van egy.
(#) Sanyi74 hozzászólása Dec 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Az első kérdésem tud-e 4db 5" érintő kijelzőt kezelni egy pi, ha igen akkor mekkora a legnagyobb távolság a pi és a kijelzők közt?
Köszi
(#) dara válasza Sanyi74 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Most mi van?És mi a második kérdés?
(#) Sanyi74 válasza dara hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Négy kijelzőn szeretném megjeleníteni a képernyőképet, ez az első. A második ha az első lehetséges, akkor a központi pi-től mennyire lehet messze a legtávolabbi kijelző...
(#) Bakman válasza Sanyi74 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Szerintem működne a dolog, ha az érintési információkat USB-n kapja a Pi. Legfeljebb azt "hiszi" négy HID van csatlakoztatva hozzá.

A kijelzés, már ha HDMI csatlakozós monitorról van szó, is megoldható, csak kell egy külső HDMI elosztó. Igaz, ebben a formában az összes kijelző ugyanazon képet fogja mutatni.
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Dec 10, 2018 /
 
Üdv!
Újonnan vásárolt Raspberry Pi 3b+-om van, és ma, amikor bekapcsoltam, a bootoláskor azt írta ki, hogy "Low voltage detected". Ez után kikapcsolt, majd ketdte előlről. Először egy 700mA-os adapterrel próbáltam, majd egy 2.1A-essel.
Mindkettőnél ugyan ezt produkálta.
Mi lehet a baja?
(#) attika válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Pi3B+-nak 2,5A kell.
Annyit tud a gyári tápja is.
(#) Bakman válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Hiába tud nagy áramot az adapter ha vékony az USB kábel, azon esik sok feszültség. Elmegy bőven egy 1 A-es adapterről is (teszteltem) ha jó az USB kábel. Több áram akkor kell, ha sok az egyéb fogyasztás pl. az USB csatlakozókon.
(#) bbatka válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Sok függ attól is hogy mit dugsz rá. Az egér, billentyűzet mellé még ha rádugok valamit, akkor nálam is összeomlik, pedig 2,5A-es gyári tápegységet használok hozzá.
(#) krauszkrisztian14 válasza bbatka hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
ATX-es tápnak bírnia kellene, nem?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
Következő: »»   41 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem