Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   163 / 250
(#) tbarath válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Nem, ne adj negatívot. Most jön a karácsonyi szezon, jó eséllyel a magyar posta már elesett a black friday-jel, szóval a cuccot most szinte biztosan nem kapod meg január 2-ig.
(#) antikzsolt válasza niedziela hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Eddig még nem kaptam. Nemrég kértem a számot.
Tbarath a rendes kiszállítási határidő legkésőbb január 15 lett volna. Azután még meddig lehet panasszal élni?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) tbarath válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 9, 2018 / 1
 
Ebay-nél határidő + 30 nap, itt írtam erről: Bővebben: Link
Itt pedig az eredményéről: Bővebben: Link
(#) niedziela válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Ha van számod, akkor jön a csomag, még ha lassan is.
Ez decemberben több mint valószinü.
Ha nem kapsz track számot, a szállítási idő lejártával nyiss case-t.
(#) antikzsolt válasza niedziela hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Már tárgytalan. Nemrég kaptam egy levelet hogy a beszállító rossz terméket vitt neki vissza küldte. Felajánlotta hogy várok még még kb egy hetet vagy visszakérem a pénzem. Az utóbbit választottam. Sajnos így a karácsonyi ajándékom nem lesz már meg. Egyedi képeket akartam csinálni mindenkinek. Most a gép lézervetőjének a kicserélése a cél. De ezt már inkább a megfelelő topickban fogom megtenni.
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Remélem valaki sokkal jobban tud fordítani mint a google nekem. Jól értelmezem hogy + 20 eurot küld vissza vagy csak 20 eurót küldene nekem vissza? Előre is köszönöm a segítséget.

Thanks for your mail.
We are so sorry for the trouble we brought to you. We understand your disappointment, but you are our value client, we sincerely hope we can do something to make you feel better. How about we refund you EUR 20 for the apology ? Do you agree with it? Waiting for your early reply.
By the way, thanks for your mail, and we would improve it and promote ourselves in the future cmake us to approach to perfect.
Best regards.
(#) sany válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ez "csak" 20 euro.
(#) antikzsolt válasza sany hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Jó vicc akar leni. megvárom a határidőt és reklamálok az ebayon keresztül.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Írhatod neki, hogy nem, köszi. Fejtsd ki az igényeidet az eladónak. Ha nem tudja, te mit szeretnél, hogy segítsen? Vagy elvártad volna, hogy az egész összeget egyből felajánlja? Neki meg kell próbálnia olcsóbban megúsznia, lehet egy másik vevőnek a 20€ is bőven elég lett volna (esetleg pénz helyett egy "Bocsánat, elnéztük" is elég néha). Néma gyereknek anyja se érti a szavát.
(#) uniman válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Nem mutatsz linkeket...hogy milyen a gép, milyen lézer kell bele. Kérd a 20 pénzt "fájdalomdíjnak", valamint 1 darab új ingyen pótalkatrészt. Írd meg neki, hogy miatta most Karácsony előtt rengeteg rendelést nem tudsz teljesíteni...és óriási kár ért ezáltal.
(#) antikzsolt válasza uniman hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Itt a gép.
Bővebben: Link

Írok is neki hamarosan egy szép levelet. Az előző levelemben írtam neki hogy kérem vissza a teljes vételárat. És írtam is neki hogy ajándékot akartam vele készíteni.
A képen bejelöltet válasszam? Eddig szigorúan privátban beszélgettünk. De ez a 20 Euros ajánlat vicc volt.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ügyet nyiss, ez alap! Azt hittem ott folyt az eddigi beszélgetés... A privát üzenet olyan, mintha meg sem történt volna.
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
ok máris csinálom. A kép alapján kell ügyet nyitnom?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) uniman válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Nem látom a "Free Returns" jelzőt...mint ahogy az más eladóknál szerepel.
(#) antikzsolt válasza uniman hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Az mit jelent?
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Én nem a return item-re mennék, mert nem szeretném visszaküldeni sok pénzért. Olyan nincs, hogy simán defective? Nehogy aztán az legyen a vége, hogy megköveteli az eladó, hogy visszakapja a csomagot. Ez a return item nekem nem tetszik. Én általában a not received-re kattintok. Vagy contact seller, ott kiválasztani, hogy defekt, vagy nem a leírásnak megfelelő érkezett, és felajánlja az Ebay, hogy kérj refundot. Ott ki tudod választani az okot, és innentől indul az "ügy".
(#) uniman válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Itt meg már szerepel:
Money back or replacement (buyer's choice)
Seller pays for return shipping... Azaz az eladó fizeti a visszaszállítási díjat, bár ezt eléggé bonyolult lehet kivitelezni.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) antikzsolt válasza uniman hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Sajnos én fizetem a visszatérítést ez így gáz
Most akkor hogyan tovább.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018

vissza.jpg
    
(#) tbarath válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Azért ezt át kellene gondolni...

Elromlott egy alkatrész egy termékben, ez előfordul. Kritikus alkatrész, SPOF, céljaid voltak vele amit így nem tudsz megcsinálni vele, szívás, értjük.

De a full refund azért kicsit overkill. Erre mondhatja azt az eladó, hogy természetesen refund-ol, _miután_ te a saját költségeden visszaküldted neki a gépet, és ő azt megkapta, átnézte, és meggyőződött róla hogy nem cseszted szét. Én legalábbis ezt tenném a helyében, mert persze, (sok) mindent a vevőért, de azért túlzásba nem szabad esni. És ha jól írta meg a termék lapjánál a feltételeket, akkor simán neki lesz igaza, te pedig max. adsz neki egy negatív értékelést, és kapsz is majd egyet cserébe. Van neki félmillió értékelése, a te negatívod nem nagyon fogja lerontani a reputációját...

Nem tudom, hogy mennyi egy ilyen laser "fej" ára, lehet hogy a 20 dodó reális, akár gáláns kártérítés is érte, ez azért a termék árának, több mint negyede.
(#) antikzsolt válasza tbarath hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Nem tudom de ez szerintem nem 2w rendszer. Bár ebben ti vagytok a zsenik. Ez a modul mint a képen látható csak annyit csinált nekem semmi mást. Ez durván nem hibás termék. Hanem egy nagy rakás szemét. Az ára 13.000Ft körül kezdődik a modulnak az ebayon. Magyarban még nem nagyon nézegettem De ha tudsz ajánlani helyette egy megbízható fejegységet amivel normálisan lehet gravírozgatni elfogadom.Az sem bánom ha némileg át kell építenem hozzá a gépet. De ezt már egy másik topikban kell megbeszélni.
A termékről természetesen videó is készült ahogy nem működik. El is lett nekik küldve. Néha fel fel villan de semmi más.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) tbarath válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Én laser-hez hülye vagyok, de ez valóban nem néz ki 2 Wattosnak azok mellett, amit 2W laser-ként árulnak ebay-en.

Viszont félreértettelek. Én egy korábbi mondatod alapján úgy értettem, hogy a készülék egy darabig jól működött, aztán pedig elromlott. ("Van olyan problémám hogy az ebayon megvásárolt lézer gravírozóban tönkrement a fej.") Viszont most úgy tűnik, hogy a készülék soha nem működött megfelelően, maga a készülék vagy hamisítvány vagy silány termék valótlan specifikációval. A kettő nagyon más...
(#) antikzsolt válasza tbarath hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Kb addig működött mint a képeken lehet látni. Addig volt jó. Ha hamisítvány akkor valahogy az ebayt nem lehetne bevonni a beszélgetésbe? Mert ez csúnyán átverés így már.
(#) tbarath válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Nem tudom, hogy hamisítvány-e, csak ebay-en 2W laser-ként ilyenek jönnek szembe: Bővebben: Link. Ez azért hűtésben "kicsit" más, mint ami a fotódon szerepel, persze ez lehet hogy "ipari", folyamatos használatra alkalmas modell, míg a tiednél írja is, hogy nagyon nem, max. 20 perc (értsd: 10perc ).
És a nyákon a forrasztások is elég rondák.

Itt az értékelések is beszédesek: Bővebben: Link
(#) antikzsolt válasza tbarath hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Pár karácsonyi ajándékot akartam vele csinálni. Hobbi szinten néha 1-1- égetésre. Nekem elég lett volna.
(#) niedziela válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Csak úgy nem buksz, ha kérsz tőle egy másik alkatrészt a hibás helyett.
A teljes összeget nem fogod visszakapni, csak ha vissza postázod. Ezt az ebay sem fogja másként elfogadni neked.
(#) cimopata válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Itt van egy 2W os laser dióda:

Bővebben: Link

Bár 2W diódának ezért kell már hűtés rendesen.

Lehet a 2000mW-ot úgy értik hogy meghajtóval együtt annyi áramot vesz fel. Az optikai meg töredéke.

Egyébként meg meg kell mérni mert lehet javítható.
(#) antikzsolt válasza cimopata hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Igen egy van. Az egész fogyaszt 2000mW. Legalábbis a tápegység ennyit bír. De sajnos ez a leírásban nincs bent. És a tudásom sem volt meg hozzá hogy mekkorának kell lenni. Jelenleg hamarosan postázzák a modult.

Csak most már azt kellene megtudnom hogy egy erősebb led modult hogy lehetne bekötni külső táppal hogy minden funkció működjön benne. AKi tud kérem segítsen a lézergravírozás-ban.
(#) tothbela válasza tbarath hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Nem csak te vagy hülye hozzá hanem én is, de úgy rémlik hogy egy lézer teljesítményét úgy adják meg (kellene megadni), mint egy erősítőét. Nem a felvett, hanem a kivehető, jelen esetben emittálódó teljesítményt kell érteni alatta. Sejtésem szerint 30% körüli a hatásfok, ami azt jelentené, hogy 2W-os lézer 6,5W körüli villanyt eszik. Ebből 2W fény formájában elhagyja a diódát, de 4,5W hővé alakul. Ahhoz meg meg lehet saccolni mekkora hűtőfelület kell úgy, hogy közben a parányi félvezető ne melegedjen 150 fok felé.

Ha még az előtét veszteségét is belekalkulálom, akkor is minimum 7-10W bemeneti villamos teljesítmény kell egy 2W-os lézerhez. Autóknál sem az elfogyasztott benzin (gázolaj) mennyisége százon a lényeg, hanem a kerék és az aszfalt között létrejött kapaszkodóerő, valamint a sebesség szorzatának, hiszen ez visz előre.
(#) tothbela hozzászólása Dec 15, 2018 /
 
Megint keresgéltem az e-bay oldalán. Néhány hónapja vettem VHS szalagok digitalizálása céljából egy kis USB-s kütyüt. Teljesen használható, de kölcsönadtam, és még nem került vissza. A lényeg, hogy veszek egy másikat, de ezt találtam:
https://www.ebay.com/itm/Audio-win-7-8-10-vhs-to-dvd-adapter-usb-2-...1:pf:0

Ez a kereskedő fillérekért árul mindent. Gyanúsan olcsón. Egyszer volt egy nagyobb értékű termék féláron, amit egy ugyan ilyen előélettel rendelkező kereskedőtől vettem. Egy több tízezres termék volt, persze nem kaptam meg, sőt el is tűnt az illető. Az e-bay visszafizette a pénzem, tehát nem lettem rövidebb, de tanultam belőle. Egyes kereskedők fél-egy dolláros kulcstartókkal, meg műkörmökkel feltornázzák magukat jól, majd mint csupa pozitív értékelésű prémium eladó kidobja a nagy fogásokat. Jöhetnek a tabletek, ájfonok, meg minden drága termék féláron. Persze azt már nem kapjuk meg.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 21, 2018 /
 
Sziasztok
Kicsit tájékozatlan és naiv voltam, rendeltem egy:
Bővebben: Link
Wifis kapcsolót, abba a reménybe, hogy hasonlóképpen a sonoff termékkel ezzel is mobil applikációval tudok simán kapcsolni valamit.
Most úgy néz ki, hogy ezt programozgatni kell, vagy én vagyok a hülye?
Volt már valakinek ezzel dolga?

Üdv
Következő: »»   163 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem