Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   395 / 441
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Itt a teljes sparkfun ami nekem van ...

SparkFun.zip
    
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Köszi
Akkor cseréljünk
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2018
(#) jdani hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Üdv. Kétoldalas nák gyártásakor az alkatrészeknél is úgy van, hogy egyik oldlaról átvezet a másikra, vagy ha csak ,,via,,t teszek ?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) berkesandor válasza jdani hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Átvezet.
(#) jdani válasza berkesandor hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
OK, kösz.
És a hozzáadott szövegnél gondolom az a kis + eltűnik nem?
Kivettem mindegyik réteget (kivéve a bottom), de a kis + mindig ott van.

ebkofo.JPG
    
(#) bbb válasza jdani hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Az a pozíciójelölő. Eltűnik onnan, amikor kell.
(#) Alkotó válasza jdani hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
A 23-24 rétegek ki-be kapcsolgatásával tudod a megjelenést szabályozni.
(#) Alkotó hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
A kapcsolási rajz készítő felületen keresek olyan lehetőséget, ahol a rajzolt objektumok színét az adott réteg színétől függetlenül tudnám módosítani. Ez a grafikai többlet lehetőség az áramkör működése szempontjából lényegtelen, de a kapcsolás tanulmányozását, annak áttekinthetőségét jelentősen növelhetné. Pl. a LED-eket lehetne színhelyesen letenni, amit már a deklaráláskor eleve lehetne az adott színű LED-ként definiálni. Esetleg a logikai kapukat is ki lehetne tölteni valamilyen színnel, vagy egy ellenállás szimbólumot is stb. A vezetékek színezhetősége is hordozhatna többlet információt.
Más grafikai alkalmazások színezési lehetőségek bőséges tárházát kínálják fel.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 1
 
Idézet:
„Más grafikai alkalmazások színezési lehetőségek bőséges tárházát kínálják fel.”

Ez nem corel, és nem photoshop amire a programot tervezik és fejlesztik abban ez nem lesz benne mert szükségtelen.
De polygonnal megoldhatod, új layeren
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) mc-4 hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Nem tudom a nevét, így meg sem találom... nyákba ültethező csatlakozó.
Tíz polosú jobb és bal oldalán vezető füllel, dugó és villa is kellene.
Köszönöm a segítséget!!
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Ez valami akkunak a csatija ?
Ha igen legalább annak a tipusa nem ártana.
(#) tbarath válasza niedziela hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
A file neve alapján DJI Mavic Pro Battery Connector.
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Igen azé!
(#) Gromit válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Szia!
A pozíciójelölő a szövegeknél nem tűnik el.
Lehet az a gond, hogy a bottom rétegre teszem?
Nyomtatásnál probléma.
(#) niedziela válasza Gromit hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
23-24 réteget kapcsold ki.
(#) Alkotó válasza Gromit hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Próbáld valamilyen módon bemutatni mi a problémád, mert a leírtak alapján nem világos.
(#) Gromit válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
A bottom rétegre teszek szöveget, a pozíciójelölő ott marad.
Most csak a bottom réteg van bekapcsolva.
Kipróbáltam és bármelyik rétegre teszek szöveget ez van.

pozíció.jpg
    
(#) Alkotó válasza Gromit hozzászólására (») Dec 5, 2018 / 1
 
Értem mi az ami zavar. Ez a jelölés valóban látszik a képernyőn, de ha kinyomtatod akkor már nem látszik.
(#) Gromit válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Köszi!
(#) bugyi680 hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Üdv!
Kezdő vagyok az Eagle-ben,egy astabil multivibrátor kapcsolási rajzát szeretnem elkészíteni kezdésként,a problémám az ,hogy amikor elkészíteném a kapcsolási rajzot ,akkor az ellenállásokhoz nem tudok hozzákötni semmit,nem jelenik meg az a kis karika mint mondjuk a LED dióda és a tranzisztor esetében.Ezt valahogy kilehet küszöbölni,mert eléggé elakadtam.
(#) Alkotó válasza bugyi680 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Csak a tippelgetés szintjén kérdezem, milyen ellenállás szimbólumot használsz? Mert ha azt esetleg magad hoztad létre, akkor elképzelhető, hogy nem adtál hozzá "pin"-eket. Ha nincs pin, akkor nincs mihez kötni.
(#) niedziela válasza bugyi680 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Csatold a rajzodat, úgy egyszerűbb mint találgatni.
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
A másik probléma az szokott lenni, hogy elállították a hálót (grid), és a kivezetés nem illeszkedik a háló pontjaira. Ez esetben meg kell nyitni a háló menüjét, és alapértelmezettre állítani.
Szerk.: Javasolt a "gyári" "rcl" alatrész-könyvtár használata.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
(#) Alkotó válasza Frankye hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Egyáltalán nem akarok akadékoskodni, mert alapvetően egyetértek egy jó raszteren való elhelyezkedéssel. A "jó" az nem minden esetben az 1 egész raszter, de akár az is lehet.
Kipróbáltam amit említesz, a lábak raszterre való illeszkedését. A mellékleten fél-raszteres a háló, amiről elmozdítottam egy próba ellenállást. Akár a lábból indulok ki, akár oda érkezek meg, a lábhoz közelítve ráugrik a vezeték, és beköti azt. A rasztertől való elmozdulást pedig automatikusan beköti a program. Ez alapján kimondható, hogy a raszteren levőség nem feltétele a beköthetőségnek.
Másképpen fogalmazva, a pin-re ugrás erősebb mint a raszteren maradás kényszere.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
(#) bugyi680 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Ez lenne az.
(#) bugyi680 hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Találtam olyat amihez kapcsolni tudok.Ezek szerint nem minden alkatrészhez tudok kapcsolni ami az alkatrész könyvtárban van?
(#) Alkotó válasza bugyi680 hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Azt gondolom, a "képként" felrakott információt nem tudja Niedziela elemezni. Az SCH fájl kell neki.
Az 1 tizedes raszter határozottan szokatlan a kapcsolási rajz felületen.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Hmmm. Ebben igazad lehet. Én minden rajzomnál igyekeztem a raszterre illeszteni a kivezetések kötési pontjait, talán ezért nem tűnt fel az Általad említett prioritási szempont léte az EAGLE-nél.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Idézet:
„A rasztertől való elmozdulást pedig automatikusan beköti a program.”

Erősen verzió függő, talán a 9x-től van igy.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Az én bicegős verziómon így van, és kényelmes a dolog mert ad egyfajta biztonságot. Van olyan halvány emlékem, hogy régebben előfordult, hogy látszatra raszteren lévő, és látszatra összekötött pin és vezeték nem volt valódi kötésnen, csak közel voltak egymáshoz. Erre akkor derült fény, mikor elmozdítottam az alkatrészt, és a kötés nem jött vele. Most elég megközelíteni a PIN-t, és odaragad hozzá a vezeték (nekem ez tetszik). Külön jó, hogy olyan PIN-ről is lehet kötés indítani ami nincs raszteren, mert indulóként is rátapad a vezeték, amit utána csak rasztervonalon lehet elhúzni, de érkezéskor már megint berántja kötési pont a vezetékünk végét.
Mindezzel együtt, határozottan egyetértek az értelmes raszteren való rajzolással, ezért támogatom az erre irányuló törekvéseket.
Következő: »»   395 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem