Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   396 / 441
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Ha néhány alkatrészt másolsz kapcsolási rajz nézetben, tehát egy csoportot, amiben vannak vezetékek is, és lerakod ezt a másolt csoportot a terven oda, ahol a másolat vezetékei a rajzon már régóta meglévőre csatlakoznak, na ott csak a szerencse dönti el, hogy csatlakozni fognak-e, de inkább nem fognak... Ez persze nem baj.
(#) jethro hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Sziasztok. Van olyan EAGLE ami nem win. alapú?
(#) bbb válasza jethro hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Persze.
(#) tbarath válasza jethro hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Én pl. linux alatt használom, jelenleg a 7-es verziót, de korábban azt hiszem 6.x (vagy 5.x?) is volt ezen a gépen. Mire vagy kiváncsi?
(#) Gránátalma válasza jethro hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Van linux meg MAC verzió is. Wine-ból is megy. Én távoli asztalról használom linux szerverrel.
(#) W.A.Lacky hozzászólása Jan 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Évek óta nem használtam a programot, most ismét szükségem van rá. Le is töltöttem a legújabb (?) 9.2.2-es verziót. Mivel az 5.6-os óta nem követtem a fejlődést, alig találtam meg a "megszokott" vezérlő ikonokat. Sebaj. Van viszont egy kérdésem, hátha valaki tudja a választ: Ha egyszer beállítom a "Rács" paramétereit, miért kell minden egyes megnyitás után újra és újra beállítanom? Nekem mindig visszaáll a defaultra. Van-e erre valamilyen megoldás, vagy így kell elfogadni?

Köszönöm, hogy elolvastad!
(#) niedziela válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Keresd meg az eagle.scr fájlt
Minden cimke alatt tudod paraméterezni a default-ot
#Grid Default mm;
#Grid Alt mm;
..
..
(#) pgabor2 válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Szia! Keresd meg az "eagle.scr" file-t, ebben tudod beállítani az indítási paramétereket. Csatoltan küldök egy régi verzióhoz tartozót.

eagle.scr
    
(#) W.A.Lacky válasza pgabor2 hozzászólására (») Jan 1, 2019 1 /
 
Ó nagyszerű, köszönöm mindkettőtöknek! Reméltem, hogy van vmi megoldás...
Boldog Új Évet kívánok valamennyiőtöknek!
(#) jethro válasza tbarath hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Köszi,már került rá win 10.
(#) niedziela hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
Pár nap múlva kiadják a 9.3.x verziót
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Hohh. Van béta? Mi lesz benne az újdonság?
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Passz, csak egy rövid tájékoztatást kaptam én is.
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
És kint van a 9.3 verzió
(#) atiotezer hozzászólása Jan 16, 2019 /
 
Sziasztok.

A sorkapocsba melyik oldalon megy bele a vezeték?

A számozás felöil vagy az ellentétes oldalon?

Előre is köszönöm.
(#) niedziela válasza atiotezer hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Ez majd akkor lesz kérdés ha felforrasztod.
A rajzjelen középen van a PAD, igy teljesen mindegy. Ahogy szimpatikusabb.
(#) atiotezer válasza niedziela hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
A számozás miatt kérdeztem, elvileg akkor úgy is kifogja takarni a sorkapocs a számozást?
Ez a sorkapocs megy majd bele.
https://www.hestore.hu/prod_10033381.html


(6 éve dolgoztam utoljára Eagle-vel)
(#) tbarath válasza atiotezer hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Szerintem lényegtelen a számozás, ez az alkatrész szimmetrikus. Szóval mindentől függetlenül úgy fogod majd beültetni, hogy jó irányba nézzen.
(#) niedziela válasza atiotezer hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Igen az takarja.
Számozz a sk elé, a vonalon kívül.
És amit linkeltél, az nem egészen fedi a rajzot, mert annak nem középen van a lába.
6,5mm mély és 3,8mm a lábközép az SK elejétől.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) atiotezer válasza niedziela hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Köszi.

Közben már átrajzoltam az alkatrészt, hogy a sorkapocs ne takarja ki a számozást.

Köszönöm mégegyszer.
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Mielőtt bárki beleszalad abba, hogy nem találja (mint én) erre tessék:
https://eagle-updates.circuits.io/downloads/latest.html

A fő letöltési oldal (https://www.autodesk.com/products/eagle/free-download) még a 9.2.2-t tölti legalábbis Linuxra.
(#) Sendi hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Sziasztok. Win 7. használok, magyart. Eagle 5.10 -et telepítettem. Magyarul jelenik meg. Én jobban szeretném ha angol lenne. Segítene valaki szájbarágósan, hogy hogy tudok angol nyelvet kicsikarni belőle? Olvastam, hogy kell egy batch file. Hogyan és hová? Köszi.
(#) Sendi hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Bocsánat. eagle 5.11
(#) Lucifer válasza Sendi hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Töröld a telepítési mappa/bin/eagle_hu.qm fájlt. (Lehet nem a binben van keress egy ilyet és töröld).
(#) rolandgw válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Vagy az is jó, ha átnevezi. Egy plusz karaktert be szoktam írni, így vissza is lehet állítani.
(#) lesliewednesday válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Sajnos a régebbi verziók még (nekem valami 5.x körüli van) nem így csinálják, ezért mindig ellenőrzöm az alkatrész elmozdításával, hogy tényleg bekötötte-e. A nyák nézeten meglepő (és kellemetlen, ha figyelmetlen az ember) lehet, ha pár kötés hiányzik, pedig a rajzon elvileg be van kötve.
(#) Sendi válasza rolandgw hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Átneveztem, és tökéletes. Köszönöm.
(#) Alkotó válasza lesliewednesday hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Akármilyen verzióval is rajzolunk a kötés az legyen kötés. Ha ezt ellenőrizni is kell, akkor azt kell tenni. Minimális mennyiségű rajzolásaim során nem emlékszem olyan esetre, amikor kötöttnek tűnő pontok ne lettek volna valódi kapcsolatban (de én valahol 7... verziónál kezdtem ismerkedni az Eagle-vel, és most már 9... verzión próbálkozok)
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Ha részeket másolsz, amiket már meglevő vezetékre raksz rá a végpontokkal, akkor néha létrejön kötés, néha nem. Ez az egyetlen eset, amikor nálam nem lett két vezeték között összeköttetés.
(#) Sendi hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
Sziasztok. Nagyon régen nem használtam már az Eagle-t. És közben felejtek. Most rajzolok sch-t, minden a raszteren van, a wire is, de a kötésekhez nem teszi be a pöttyöt. A kötés létre jött, de nincs pötty. Miért nincs?
Következő: »»   396 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem