Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gondolkodó ház avagy házautomatizálás
Lapozás: OK   36 / 46
(#) Topi válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Nem erőteljesen reklám szagú beszámoló engem mindenképp érdekelne, így megmaradhatunk a topik céljánál.
(#) kameleon2 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Megköszöntem egy csoportképpel a résztvevőknek, hogy megjelentek. Ha ezt egy hivatalos kiállítási fotón teszem meg, az miért reklám? Takargassam ki a szponzorok nevét? Lezajlott a kiállítás. 630 katalógusunk fogyott - ez magáért beszél. A konkurens termékek gyártói is átjöttek gratulálni. Céges mundérban, mégsem kergettük el őket, mi is megnéztük mijük van, Mennyivel másabbak mint mi. Aki jött, kapott kávét üdítőt, kis bemutatót a rendszerből. Aki nem jött el, legközelebb is szívesen fogjuk látni. Aki eljött, láthatta a Kameleon Light rendszert működés közben. Azt, hogyan látunk el egyetlen készülékkel számos funkciót, elosztott intelligenciájú rendszerként, redundáns módon, de hogyan lehetséges mégis központosított intelligenciájú - de redundáns rendszerként is felépíteni. Bemutattuk a multiplatformos (iOS és Android) applikációnkat is, ami egyszerre 3 készülékről teszi elérhetővé a rendszert. Egyetlen készülékünk össz kapcsolóképessége 64A (EMR 8x8A). Volna még miről mesélni, de egy ilyen bemutató közel 1 órás. Nyilván nem tudom ide besűríteni. Volt 12V RGB led és 230V triakos dimmer, kapu, redőnymozgatás. Egyedi és csoportvezérlések.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) haragati válasza goreny hozzászólására (») Ápr 13, 2017 / 1
 
Most akkor sikerült kiönteni a fürdővízzel együtt a gyereket is?
Lehet hogy kíváncsiak lennénk Kaméleon kolléga megoldására is!
(#) gyapo válasza haragati hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
A technikai részletek nem nyilvánosak, de a tulajdonságokat lehetne részletesen ismertetni. Hátha ötleteket/szempontokat ad a saját kütyü tervezéséhez. Lehet pdf, diasorozat, videó, weboldal valahova feltöltve.
(#) palj hozzászólása Aug 21, 2017 /
 
Keresek Openhab kezelésben járatos fórumtársat!
Vagy olyan valakit, aki már látott ilyet működni!
(#) Tejcsi hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Meglévő villanykapcsolókat szeretnék felturbózni, felokosítani, hogy a hagyományos kapcsolási mód mellett képesek legyenek RF jellel is kommunikálni. A vevőegység már ki van alakítva, valójában egy olyan RF modulra (relére?) lenne szükségem, ami elfér egy szabványos 65-ös szerelődobozban (a jelenlegi kapcsoló mögött, és a hagyományos funkciókat megőrizve felvértezi rádiós képességekkel a régi kapcsolókat. Fontos, hogy minimum 200 Wattot elbírjon, mert többnyire LED-sorok lesznek róla vezérelve.

Tudtok ebben segíteni? Találtam már egy-két megfelelő egységet, de egyik sem fér el a szabványos dobozban.

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) uniman válasza Tejcsi hozzászólására (») Nov 27, 2017 / 1
 
(#) Tejcsi válasza uniman hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Köszi! Tetszik. Kérdésként merül fel, hogy más RF vevőkkel is képes kommunikálni, vagy csak a saját márkás termékekkel?
(#) kameleon2 válasza Tejcsi hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Engem jobban érdekelne a megbízhatósága és az, hogyan működik 50-60db szerelvény egyszerre. Nem beszélve az áramellátás kérdéseiről. Eddig akit kérdeztem és benne "él" nem túl jó véleménnyel volt, de abszolút érdeklődve kérdezek, nincs bennem prejudikáció, hogy milyenek a saját tapasztalatok? Nekem is folyton felmerül rádiós nyomógombok felszerelése, de mindig a megbízhatóság és az átvitel lassúsűga miatt esett ki.
(#) Firefighter1 hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Ahogy olvasgatom a fórumot, azt látom hogy egyre többen kezdünk valamilyen SMART Home technikát fejleszteni, De gyűjtő topicot még nem találtam neki!
Így gondoltam csinálhatnánk egyet, hogy lehessen mazsolázni az ötletek lehetőségek között...

Kezdem is rögtön az én projektemmel!
Elképzelésem szerint minden helységben kerülne nálam plusz a teraszra egy kliens /3 szoba, konyha, terasz/

A klienseken hő, pára, és fényérzékelő mint bemenet és 2-3 relé mint kimenet.

Egy központi egység. Ezen egy Nextion kijelző szolgaltatja a megjelenést és az adatbeviteli lehetőséget!

Adattárolásra és elemzésre én a ThingSpeak-et használom, jelen pillanatban még az ingyenes liszenszet (de az időkorlát miatt kezdem kinőni).

Most tartok ott hogy a teszt futások megvoltak NodeMCU val is és APC220 Wireless RF modullal is! De most válaszút elé kerültem,

Az egyik irány hogy minden kliensbe egy egy NodeMCU van, a kliensek egyenként töltik fel az adatokat a TS-re és a központi egység onnan kéri le és jeleníti meg.

A másik irány hogy a kliensekbe APC220 as modulok kerülnek.... a kliensek a központi egységnek küldik az adatot és az küldi fel TS-re összesítve illetve a relék kapcsolasához is nem a kliensek kérik le a parancsot , hanem a központi egység, és az küldi a klienseknek!

Ki melyiket javasolja... az a baj hogy mind a kettő mellett van pro és kontra is !

Ha van másnak is ( márpedig tudom hogy van :jump
futó projektje akkor nyugodtan ossza meg ha publikus!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
APC220-as modulokkal csinálnám a kommunikációt, master - slave elrendezéssel. Master kérdez, megszólított slave válaszol, master küldi az adatokat a ThingSpeak-re.

Van egy modulom az udvaron (több, mint egy éve), vízhatlan dobozban. Télen - nyáron tökéletesen üzemel. Bővebben: Link.
(#) latyakosa hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Remélem nem offtopic itt.
Napelemes szigetüzemű rendszer távfelügyeletére keresek megoldást. Építeni/programozni az alapoktól most nem lesz időm. Ha lehet ötleteket-javaslatokat kérek vezetéknélküli modulos átvitelre. A távolság nem nagy kb 20-30m a szabadban. Zigbee-t ismerem kicsit - nem olcsó, de többnyire csak hálózati üzemre tervezett vagy elemes modulokat találok.
A központ oldalon már biztosított a 230V, de a monitorozandó helyen 24V DC a tápfeszültség ami rendelkezésre áll.
Többnyire a napelemes rendszer működését szeretném felügyelni, az akku(k) állapotát, kell- e hiba miatt beavatkozni.

Mi tudtok még javasolni ?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) Gafly válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
20..30 méterre miért nem tudsz vezetéket használni?
(#) Firefighter1 válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
APC220... Stabil megbízható egyszerű beállítani.
Sima UART on csatlakozik!
Szerintem verhetetlen!
Az meg hogy mivel figyeled?? Hát attól is függ hogy mit?!
De akasztassz egy egy PIC et a 2 végére és határ a csillagos ég!
Ha nem akarsz tervezgetni akkor sima protoiluspanelba berakod!

Ha még egyszerübbet keresel ( mármint összeallítás terén) Akkor pedig NodeMCU az szerelés szempontjaból már tényleg a faék kategória, mert rádugod a PowerBankot és egyig AD meg figyeled a feszt! Cserébe a programozása kicsit bonyolultabb ( de azis lehet hogy csak nekem)

Vagy Arduinot ha az jobban tetszik, de én ahhoz nem értek!
(#) latyakosa válasza Gafly hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Technikai lehetne. Az épületek között a szabad részben még kis erőforrással le lehetne fektetni vagy a levegőbe is ki lehetne feszíteni, a fájdalmasabb részek az épületek előtti beton felületeken illetve az épületen belüli elvezetés.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) latyakosa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Köszi az ötleteket! Olvasgatok.
(#) papo69 válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Szia! Sikerült a projekted? Mi Loxone rendszerrel foglalkozunk, ott is át lehet ekkora távot lőni.
(#) kameleon2 válasza papo69 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Szerintem szívesen látlak mindannyiótokat a Construmán. Én nem írok terméknevet - bár saját fejlesztés, nem külföldi.
(#) kameleon2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
A központi intelligencia - szerintem - felesleges pénzkidobás. Meghal a vezérlő és még a lámpát sem tudod felkapcsolni. Tapasztalatból mondom. Gyertek ki a Construmára - ott kipróbálható minden, a mi rendszerünk is. Szívesen látok minden fórumtagot! A többit privátban, ha kérdés van.
(#) Barni87 hozzászólása Aug 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy 12 csatornás, 350-700mA, dmx dimmer.
LED paneleket szeretnék vele meghajtani.
Az áramgenerátor értéke rendben is van, de a paneloknak 43-55V között van a feszültség tartománya.
A vezérlőre pedig a kép alapján csak max 36V köthető.
Melyik alkatrész lehet a szűk keresztmetszet?
Vajon kis átalakítással képes lehet a magasabb feszültségről való működésre?
(#) kokozo válasza Barni87 hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Szia!
A stab kocka LM2576 a jól látom, akkor annak a maximuma 40V ennél csak kevesebb lehet, ezt ha kicseréled LM2576HV-re akkor 60V lesz a max.
2 lehetséges korlátozó ok a fet aminek a száma nem látszik, ha tudnánk a számát meg lehetne nézni az mennyit bír..
(#) Barni87 válasza kokozo hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm a választ!
A dc-dc konvertert én is néztem, hogy azt HV típusra kellene cserélnem. Ilyen van is pár darab nálam.
A fet az valójában egy LED driver PAM2861.
Ennek 6-40V a működési tartománya.
Ehelyett kellene olyat találnom, ami bír 60V-ot.
Kondik, azok 63V-osak, ezeket nem tart sokáig 100V-ra cserélni.
A schottky dioda SS16, aminek elvileg 60V a maximum.
(#) kokozo válasza Barni87 hozzászólására (») Aug 29, 2018 / 1
 
PAM2861

ZXLD1362Q

Így elsőre talán ez..
(#) Barni87 válasza kokozo hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Köszönöm, jónak tűnik az adatlapjuk alapján!
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Szeretnék szintet lépni, csak kevés hozzá a tudásom!
Anno amikor Bakkman elkezdte fejlesztgetni az időjárásállomását, énis próbálkoztam pár szárnycsapással,

Ami a bajom hogy az adatokat nem tudom hogy tároljam, Legjobb lenne gondolom egy saját MySQL adatbázis, de abba se irni se olvasni ( se kapcsolatot teremteni ) nemtudok PIC-el, pedig az lenne a legjobb!

Probálkoztam ThingSpeak-el, ami fain volt jol tárolta az adatokat NodeMCU hoz volt is pár blockbrogramom, de az adatvisszahívás néha ott is gondot okozott, no meg aztán utánna a Node és a PIC komunikációjához, én kevés voltam!

Mit javasoltok merre induljak amit esetleg könnyebben meg tudok tanulni?

Az a baj hogy a programozást is csak ugatom, mert a PIC-et is csak Flow al a NodeMCU t pedig IOt vel (mind a kettő folyamatblockábrás) "programozom"!
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Szia! Arduino jó? Bővebben: Link
(#) vadasztibi hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Üdvözlök mindenkit. Nekem van 1-2 megvalósított, működő megoldásom a Házautomatizálás témakörben. Ha valakit esetleg érdekel megpróbálok segíteni.
1. Interneten keresztül vezérelhető mikrokentrolleres 6 csatornás kapcsolómodul kontroller séma
2. Interneten keresztül szabályozható inteligens fűtésvezérlés. fűtésvezérlés séma
(#) kameleon2 válasza vadasztibi hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Szia! Mivel nekem van gyártott készülékem is, csak kérdeznék. Ha nincs interneted, akkor megfagysz? Kézzel is felülbírálható a rendszer? Hogyan kezeled az erősáramú tranzienseket? (EMC).
(#) vadasztibi válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Szia. Internet nélkül sem fogok megfagyni, legfejjebb nem tudom a fűtést távolról bekapcsolni, de az mindegy, mert ha távol vagyok, akkor nyilván nem vagyok otthon, és nem lényeges, hogy megy-e a fűtés vagy sem. Egyébként ha otthon vagyok, és nincs internet, akkor sincs probléma. Szereltem bele egy nyomógombot, amely a fűtés és temperálás üzemmódot felváltva változtatja. Ha nincs áram, akkor meg akármivel fűtenék, egyik sem menne, mert a keringető szivattyúhoz, gázszelephez is áram kell. Marad a cserépkályha, vagy katonai dobkályha a nappali közepén, meg sok-sok ima, hogy vagy legyen jó idő, vagy jöjjön vissza az áram. Erősáramú tranzienseket nem kezeltem még. (A triakos kapcsolómodul megoldja helyettem.)
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) vadasztibi válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Milyen gyártott készüléked va? irnál róla bővebben?
Következő: »»   36 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem