Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   42 / 65
(#) Pepebá hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Üdv.
Készített, vagy használ valaki EODB kiolvasót Raspi-val.
Van Bt-s és USB-s illesztőm ezekkel szeretnék kommunikálni Python programmal.
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Üdv!
Nemrég vettem egy raspberry piros 3 b+t. Amikor bekapcsolom 5v 2.1A-estáppal, kiírja a bootolásnál, hogy low power. Ez után kikapcsol, és újra bootol, és újra kikapcsol. Ezt csinálja egy darabig, aztán betölti a rendszert, de a jobb felső sarokban van egy villám jel. Ha valamit megnyitója rajta, kikapcsol, és előlről csinálja az egészet. Mi lehet a baj?
Több táplál is próbáltam, ugyan az mindnél.
Előre is köszönöm!
(#) vargham válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 14, 2018 / 1
 
Vékony az USB vezeték, ezért túl nagy a feszültségesés az áramfelvéteil csúcsoknál.
(#) Bakman válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 14, 2018 / 1
 
Csak írsz de nem olvasol? Bővebben: Link
(#) krauszkrisztian14 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Akkor csak vastagabb kábel és kész?
(#) Bakman válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 14, 2018 / 1
 
Első lépésként igen. Milyen tápegységet használsz?
(#) krauszkrisztian14 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Próbáltam Samsung töltővel, zte-vel és Doogee-val. Ezek után egy autós töltőcsomaghoz járó hálózati adapterrel is.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2018
(#) Bakman válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 14, 2018 / 1
 
Én annó Samsung töltővel próbáltam egy szemre vastag USB kábellel. Bekapcsoláskor mindig kiírta, hogy kevés a szufla de működött. Igaz, akkor nem is terheltem nagyon. Masszívabb feladathoz kelleni fog a gyári tápegység.
(#) krauszkrisztian14 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) krauszkrisztian14 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsot! A kábelt vastagabbra cseréltem, és tökéletesen működik rajta minden. Már csak az lenne a kérdésem, hogy van két monitorom, akármelyikre kötöm rá a Raspberry-t, a képernyő szélétől elhagy 2-3 cm-t. Ezeken a részeken fekete a képernyő. Nem lehet valahol a képméretet beállítani?
(#) Bakman válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Raspberry menü (bal felső sarok) -> Preferences -> Raspberry Pi Configuration -> System (fül) -> Set Resolution

Vagy.
  1. $ sudo raspi-config
Milyen monitorról beszélünk egyébként?
(#) krauszkrisztian14 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Egy Fujitsu B23T-6 -ról, és valami nagyon noname 17"-os LCD monitorról.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Dec 18, 2018 1 /
 
Üdv!
Lenne még egy kérdésem: Tudna valaki mondani nekem ilyen oldalt, ahol az alapoktól elmagyarázzák a dolgokat a Raspberry programozása terén. Arduinot programozni már tudok elég jól, Python-ban is tisztában vagyok az alapokkal, viszont a Raspberry-vel semmi tapasztalatom sincs...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) cua válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 19, 2018 / 1
 
A raspberry pi (osszes verzioja) egy szamitogep, igy a kerdesed ebben a formaban nem nagyon ertelmezheto.
Tobbfele operacios rendszer kozul valaszthatsz, aztan a feladattol es az izlesedtol fuggo nyelven programozhatod.
(#) krauszkrisztian14 válasza cua hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Python-ban gondoltam, és a GPIO programozása érdekel, Raspbian operációs rendszer alatt.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Bakman válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Kezdésnek: Bővebben: Link.
(#) cua válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Ha a python-hoz ragaszkodsz akkor Bakman linkje tokeletes, de konnyen talalhatsz tutorial-okat a neten.
Ha Arduino-ra C-ben programoztal es szeretned Pi-n is hasznalni, akkor javaslom a wiringpi oldalat.
(#) lazsi válasza cua hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Ha már itt tartunk... Mit ajánlanátok, ha Delphi-nek megfelelőt keresnék? Pl. a Lazarus létezik Pi-re? Mennyire jó? Vagy van-e valami egyéb, jobb Pascal-os IDE?
Tud valaki ehhez használható oldalt ajánlani?
(#) Bakman válasza lazsi hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Basic-re hajazó az Xojo fejlesztőkörnyezet. Szerintem érdemes megnézni. Regisztrációt követően ingyen letölthető és tesztelhető, a debug build minden platformra ingyenes.

Maga az Xojo több éves feljesztőkörnyezet, a Raspberry (ARMv7 vagy újabb CPU kell hozzá) opció viszonylag új, de kb. mindent tud, amit tudnia kell.
(#) tbarath válasza lazsi hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Ha a google-be beírod a "lazarus raspberry" kifejezést, szerintem az első találat lesz...
(#) lazsi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Megnézem ezt a Xojo-t, köszi!

tbarath:
Bocsánat, rosszul tettem fel a kérdésemet... Feltételeztem, hogy létezik, mert általában linuxra van, tehát akkor Pi-re miért ne lenne...
A kérdésem inkább arról szól, hogy
- mennyire jó a Pi-s változata? (ha több probléma van vele, mint megtanulni/beleszokni egy másik nyelvbe, akkor inkább felejtős)
- használ-e valaki más Pascal-os IDE-t, ami jobb nála?
Vagyis leginkább olyantól vártam választ, akinek van gyakorlati tapasztalata Pi - Pascal viszonylatban.

(Nekem a python valahogy nem szimpatikus... Lehet, hogy csak nem mélyedtem el benne eléggé...)
(#) tbarath válasza lazsi hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Azért annyira nem triviális, hogy létezik.
A legtöbb program általában C-ben vagy C++-ban van megírva, pont mint Linux kernel nagy része. Szóval ha a kernelt le tudod fordítani az adott architektúrára, akkor jó eséllyel fordul a userland nagy része is. De a lazarus pascalban van írva, szóval ha a pascal compiler nem fordít az adott (esetünkben valamilyen ARM) architektúrára, akkor megáll a mutatvány. És pascal-t ma már elég kevés helyen használnak, szerintem kb. 1 elterjedt pascal-ban írt program van, a Double Commander. (Na jó, igazából még a Free Pascal Compiler és a Lazarus is, szóval 3.)

Jut eszembe, dcmd van ubuntu repo-ban ARM-ra (Bővebben: Link), szóval annyira reménytelen nem lehet az fpc/lazarus.
(#) kisedison válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Dec 20, 2018 / 1
 
Ha GPIO szinten akarsz valami komolyabbat, akkor ott lehet akár az Arduino Due. Azt írtad azt ismered, és ez a lap elég komoly teljesítményű.
(#) NickE hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Arra nincs ötletetek, hogy egy Raspberry 3-al hogyan lehetne youtube streamet menteni azonnal, ahogy elkezdődik? A probléma az, hogy van egy youtuber, aki számomra érdekes live streamet készít, de a végén elérhetetlenné teszi. (valószínűleg priváttá teszi) A telefonomon beállítottam, hogy figyelmeztessen, de én sem tudok mindig azonnal ugrani és néha késő éjszaka van, így gyakran lemaradok róla, ezért szeretném, ha valami kütyü (pl. Raspberry) automatikusan mentené.
(#) tbarath válasza NickE hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Bővebben: Link

Sose próbáltam, de ahogy látom ez a "stremlink" valami python script, szóval annak menni kellene pi-on is szerintem.
Már csak azt kell valahogy megoldani, hogy automatán induljon.

DE!
Itt azt írják, hogy youtube.com/channelURLhere/live url alatt elérhető a livestream, már ha van, csak az a kérdés, hogy mi van ha nincs. Körbe kell dolgozni valami ciklussal, hogy nézzen rá a live stream-re, és ha nincs link akkor várjon 5 percet, ha pedig van akkor kezdjen el rögzíteni.
(#) NickE hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Köszi!

A második részben leírt megoldással próbálkozom, ez tényleg egyszerűbb lenne, de nem akar összejönni. Hiába teszek be bármit is a channelURLhere helyére, nem működik.

Pl. itt egy live stream: https://www.youtube.com/watch?v=knICn6myxBE&t=3187s

Akárhogy próbáltam a youtube.com/channelURLhere/live formára alakítani, nem jött be a stream.
(#) tbarath hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Hát nekem se megy. Mindenesetre ez itt nagyon off...
(#) Fecny válasza NickE hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
JavaScript megy?

Node.js-ben sok dolog implementálva van már ehhez, ott szerintem gyorsabban megoldod a problémádat, mint pythonban.

https://www.npmjs.com/package/youtube-streamer

Szerintem van RSS feed, oda érdemes feliratkozni és adatokat fetch-elni.
(#) NickE hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Ok, köszönöm a segítségeket!
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Jan 28, 2019 /
 
Üdv!
Valaki tudja, hogy a Raspberry pi 3b+ mennyire bírná az 5,9v-os tápot?
Következő: »»   42 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem