Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CB rádió
 
Témaindító: csikosgabi, idő: Máj 16, 2006
Lapozás: OK   60 / 65
(#) pucuka válasza P1251500 hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Jó az is, ha már meg van. Nem túl jó hatásfokú antenna, de ha magasra tudod szerelni, akkor használható lesz.
Holnap, ha világos lesz, lefényképezem az enyémet. Az ugyan 450 MHz -re van, de láthatod a strutúrát.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) P1251500 válasza P1251500 hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Hány bajúsznak kell lenni?
3 vagy 4?
(#) pucuka válasza P1251500 hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Elég a három, de pl. az ún. balkon antennának csak egy van-
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Kb 8 méterig tudok nyújtózkodni vele.
(#) pucuka válasza P1251500 hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
0,1 hullámhossznál (1 m) nem kell hosszabbnak lennie, semmi járulékos javító hatása nincs.
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
A 450MHz-re nekem is van egy kétsávos Koax kolinearom egy 4m hosszú üvegszálas pecabotba szerelve kb 5m talppontal.30-40Km bármikor megvan vele..
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
A nyolc méter az a talppont magasságra értendő
(#) pucuka válasza P1251500 hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Nem túl sok, de ha nincs magasabb, akkor ez van
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2018
(#) szsrobert hozzászólása Okt 2, 2018 /
 
A Sirio gps27 jo antenna. Keves gond van vele.
(#) P1251500 válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Szia!
Ezt nekem szántad?
(#) P1251500 hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Sziasztok!
Jó ismerőstől szereztem egy "nőgyógyász" nevű antennát a 27 megára.
1,2 SWR -rel sikerült beállítani és próbára feltettem 4m talppontra. Már első hallásra is jobb mint amiről
előzőleg érdeklődtem.Van valakinek tapasztalata,vagy véleménye erről az antennáról?
Üdv: József
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2018
(#) P1251500 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Üdv Mesterem!
Kérem szépen,úgy néz ki,hogy igazad volt abban,hogy ez a bizonyos antenna magasabb frekire való.Mint valamelyik nap írtam,próbaképpen leszedtem ezt és feltettem a "nőgyógyászt"A 27 MHz ezzel jó is lett ideiglenesen,mert már készül a penetrátor!(felújítás)
Ma meg rákötöttem a Baoji-218-as kétsávos rádióra,és láss csodát,működik UHF-VHF sávokon.
Minden mostani behangolás nélkül 1,2 SWR-t produkált,és csak karnyújtásnyi magasságban
is rendes vétele van.
Üdv:József
(#) pucuka válasza P1251500 hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Őrülök, hogy sikerült, és nem ment kárba az alibi CB antennád sem. Azé a penetrátort, pláne jó magasan, nehéz überelni.
(#) gkoos hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!
Szeretnék segitséget kérni egy Hy-Gain V (2795) cb rádió javitásához, ha van itt olyan ember aki esetleg ismeri a lelki világát a rádiónak. Sajnos AM módban nincs moduláció, csak a vivő jelenik meg. Már szinte az összes félvezetőt végignéztem, de kifogott rajtam. Ha esetleg lenne valaki aki ismeri a rádiót, vagy találkozott már ilyen hibával, kérnék egy kis segitséget merre keresgessek.....
(#) dokidoki válasza gkoos hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Nem ismerem, de kb egykaptafák... Q36 darlingtont ellenőrizd, nem-e zárlatos. Illetve RV13 állításakor változik-e az AM vivő teljesítménye. Ez a végtranzisztorok kollektor feszültségét állítja... Ha Q36 zárlatos, akkor fullon van a power és a moduláció nem hat rá. Akkor is hasonló, ha a RV13 nagyon fel van húzva. Van egy optimum a AM moduláció és a beállítható kimenőteljesítmény között. Ha az AMC RV14 is hathat károsan a beállításokra. Azzal is ki lehet gyomlálni a modulációt.
(#) gkoos hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
A darlington nem zárlatos, teszterrel, sima multival sem, sőt bd tranyókból helyettesitőt is épitettem, de semmi változás. Az RV13 nem változnak a kollektor feszültségek, RV14 állitással sem változik semmi. Szóval rejtély hogy hol a hiba. Lehet esetleg ellenállás szakadt, vagy kerámia kondi hiba, de ezekre gondolnék a legutoljára, mindenesetre feladta nekem a leckét.
(#) dokidoki válasza gkoos hozzászólására (») Nov 26, 2018 / 1
 
Pedig kellene változnia, FM és AM módban, azzal állítják be a kimenő teljesítményt. Lehet, hogy a vezérlésénél valami trükkel sikerült elkötni valamit. De szoktak még olyat, hogy a teljesítmény maximalizálva legyen, egyszerűen átkötik direktbe a végtranzisztorok tápját, így ez a darlingtonos szabályzó hatástalan lesz. Jelenség annyi, hogy ekkor az AM-FM teljesítmény RV13-al nem szabályozható, és nincs AM moduláció.
(#) gkoos hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Köszönöm a tippet! Az egyik problémám sikerült volt egy nem gyárinak látszó vezeték átkötés, kivettem és meg is jött a moduláció. Ez valószinűleg azért is rakhatták bele mert az üzemmód választó AM egyik érintkezőpár nem ad át, szakadt. A másik hiba ami lenne még vele, hogy csak kb, 0,5W jön ki a rádióból. A végfok tranzisztorok jók, a C B E feszek is az előirtak, a végtranyókat meghajtó tranzisztorok is jók. Még egyszer köszömöm, talán sikerül belőle egy kitelepülős rádiót összehozni.
(#) gkoos hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Helyesbitenék, a végtranzisztorokon a kollektoron a 13V körüli érték helyett csak 3-4V-ot mérek.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2018
(#) dokidoki válasza gkoos hozzászólására (») Nov 26, 2018 / 1
 
RV13-al lehetne ezt szabályozni. Ha nem, akkor ott valami hiba van még.
(#) gkoos hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
RV13-mal 8,5V-ig sikerült feltornásznom.
(#) dokidoki válasza gkoos hozzászólására (») Nov 26, 2018 / 1
 
Arra már nem emlékszem mennyi a szabályozásának a tartománya, de szerintem közel tápfeszültségig - 1-2Volt fel kellene mennie. De lehet típusfüggő is.
(#) gkoos hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
USB módban 13,8 mind adásban mind vételben, AM módban vételben 13,8 adásban 5,4V kellene hogy legyen a szervizmanual alapján.
(#) gkoos hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Eljutottam az üzemmód váltó kapcsolóhoz, az egyik áramköri rész teljesen hibás, szakadt. Áthidaltam, hogy az fm,usb,lsb rendben legyen. Az am most nem megy mert más pontokat kell összezárni. Megvan most már rendesen a végtranzisztoron és a meghajtóján a kollektorfesz, a bázisfesz szervizdoksi szerinti értéke. Viszont a kimenő teljesitmény még mindig csak 1W körüli. Hát eddig jutottam.
(#) gkoos hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Sikerült megoldani a problémát. A végfok tranzisztor amit rendeltem az ebayról, valószinűleg selejt. A teszter felismeri tranzisztorként, de valami oknál fogva nem hozza az elvárt paramétereket. Kapott egy bontott darabot, azzal végre helyreállt a rend. Mégegyszer köszönöm a javitáshoz nyújtott segitő hozzászólasokat.
(#) dokidoki válasza gkoos hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Felmerült bennem, de elmaradt a megemlítése. Nem gondoltam és nem is írtad, hogy cserélted.
A helyzet ezzel a végtranzisztor mizériával az, hogy majd 20 éve tart. A kereskedelemben nem kapható működőképes eredeti példány...
(#) gkoos hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Felmerült bennem, hogy ha minden fesz stimmel, akkor nem e szakadt esetleg a tranyó. Párhuzamosan raktam a végtranzisztorhoz egy új driver tranzisztort, és csodák csodája elkezdett a teljesitmény növekedni. Hát igy derült ki, hogy bibi lehet a végtranyóval.
(#) Gobe54 hozzászólása Dec 22, 2018 /
 
Sziasztok! Karácsonyi "ajándékom" idén az, hogy megőrült a Sommerkamp TS-789 rádióm. Eddig 26,0000-29,9999 MHz-ig ment, de most nem lehet 28,0000 MHz alá menni vele. Van-e valakinek ötlete, hogy mi okozhatja? Feltúrtam a NET-et de nem segített. Help! Help! Help!
(#) gkoos hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Kellemes Ünnepeket és Sikeres Boldog Új Évet Kívánok Mindekinek !
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) P1251500 válasza gkoos hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Szia! Éppen most láttalak a Facebook-on. Akkor itt is viszont kellemes Ünnepet!
Következő: »»   60 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem