Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UTP teszter
 
Témaindító: erobi82, idő: Jún 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) freky hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Mitől jobb a két sor leddel ellátott teszter, mint az egy soros?
(#) Bakman válasza freky hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Mindkét végén látni lehet az eredményt.
(#) freky válasza Bakman hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Ok ez világos. Amennyiben egy ledsorosat használok, akkor teszt után felcserélem a kábelvégeket és mégegyszer teszt indítás? Nem vagyok gyenge elméjű"ezt nem kritikának szántam", csak nem tudom, hogy derül ki, ha a kábel valamelyik végén rossz az érintekzés, hogy melyiken. Én úgy gondoltam, hogy a két sorosnál, amelyik oldalnál nem világít valamelyik led, ott van a hiba.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) Bakman válasza freky hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Az ilyen UTP teszterek csak a szakadás/zárlat tényét tudják megállapítani, a helyét nem.
(#) freky válasza Bakman hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Világos, köszönöm.
(#) zaza99 hozzászólása Jún 8, 2018 /
 
Sziasztok!
A képen látható orosz tesztert valaki már megépítette?
(#) bandika hozzászólása Jan 2, 2019 /
 
Hi! Tudja netán valaki milyen IC lehet a Maxwell Mester25340 tipusú Lan kábelteszterben? 5. láb elem negatív, 10. láb +. Szerintem kommersz IC lehet, valamilyen számláló. A panel fotót rakok fel, elég jó látni, a kimeneteket. Használtam egyszer csak se kép se hang, elem jó kapcsoló átad, egyéb alkatrész ok. Közben kiderült, hogy a keresett IC SAM8118 névre hallgat, gazdaságosan beszerezhetetlen. Itt találtam meg:
http://www.sam-elec.cn/productShow.asp?id=40&bigclass=1&pro...ort=19
(#) Inhouse válasza bandika hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Nem egy az egyben, de szerintem ki tudod váltani 4017-el (meg egy villogó LED, vagy 555). Jó, hogy ott van a linken a lábkiosztása, meg a rajz is. Sőt!!!! Itt a tester szebb kivitelű kapcsolási rajza is megtalálható. Nekem is ilyen van, legalább már nem várom, hogy a G LED mikor fog világítani...
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2019
(#) bandika válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Köszi. Egyébként én is a linkelt oldalról vettem a SAM 8118-at. Ok, hogy ki tudom váltani 4017-el, ha áttúrom a nyákot v. újat csinálok. De inkább megveszem 1,5 kHufért az újat. Igazán az izgatott mi a szösz az IC.
(#) Inhouse válasza bandika hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Közben szétkaptam az enyém és 4017-es, SMD-s. A NYÁK-on a kimaradt diódáknak már a helye sincs, így azokat pótolni igen nehézkes lenne.
Ha valaki szétszedne egy ilyet, akkor ne feszegesse, az előlapi fóliát le kell húzni óvatosan (szikével a saroknál alányúlni), majd előkerülnek a csavarok.
Az IC helyére egy öcsipanellel mehetne a 4017 és a körítés...persze én is lusta lennék.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Nekem ez lett legyártva.
(#) zaza99 hozzászólása Szept 18, 2020 / 1
 
Sziasztok! A kábelhossz mérésnek mi az elvi működése? /Persze elektromosan./
(#) Bakman válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 18, 2020 / 1
 
Ellenállás és/vagy kapacitás. Mindkét érték arányosan nő a hosszal.
(#) micimacko válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2020 / 1
 
Ezek az értékek kábelfüggők, azaz nem csak a hossztól, hanem a típustól is függ.
Az ellenállás nem csak a hosszal változik, hanem a vezeték átmérőjével is.
A kapacitás szintúgy: Nem mindegy, milyen vastag az erek szigetelése (azaz a két "fegyverzet" közötti távolság). Ezekkel csak akkor kapható pontos eredmény, ha az adott kábelre kalibrálva van a készülék.
Amit láttam, használtam, az "radaros", az illesztetlen lezárásról, szakadás helyéről visszaverődő jel idejéből számolt. A vizsgáló jel egy tűimpulzus.
(#) Bakman válasza micimacko hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Dolgoztam én is olyan műszerrel de az nem hobbi kategória, nem is UTP kábelek mérésére volt kitalálva (Anritsu SiteMaster). Nem tudtam, hogy oda is "leszivárgott" már a technika.

Én csak egy UTP kábelvizsgálóval találkoztam ami hosszt is mért de az az ellenállásból számolt (valamit).
(#) micimacko válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Tényleg nem a hobbi kategória, a cégnél nálunk sincs hivatalosan...
Ami a kezeim közé került, az UTP teszter volt, de igazi távolságméréssel, nem az, amit Te említesz. Az azért egy "kicsit" komolyabb szerkezet, az elektromos hálózatokra van kitalálva, ha jól tudom.
Ezért agyalok rajta én is már egy ideje, mert nem olcsó...
(#) HA5AWS válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
Sziasztok!
Nekem ugyan ezt a készüléket kellett javítani. A monitor oldalon az egyik LED volt zárlatos. Az alap panelon meg a 4017 volt hibás. A két alkatrész cseréje után jól működik automata üzemmódban. Kézi léptetés esetén a nyomógomb prellegése miatt nem lép csak összevissza ugrál. Nyomógombot már cseréltem eredménytelenül.
Van-e rá mód, hogy prell mentesítsem a gombot? Ha valakinek van egy jobb láthatóbb rajza erről a kapcsolásról azt megköszönném.
Üdv: Gábor
(#) Inhouse válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem