Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrosütő bontása
 
Témaindító: Balu, idő: Okt 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Ge Lee válasza Gyuri123 hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Ránézésre, meg az értékek alapján lágyindító lehet. A delej először a 15ohm/20W-os ellenálláson keresztül folyik, majd a 3k3/10W-on és a diódán keresztül feltöltődik az elkó, és behúzza a relét, ami zárja a 15 ohmot, onnantól a relén folyik tovább az áram. De ez csak tipp, mikróba nem nagyon van lágyindító.
(#) ferci válasza Gyuri123 hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Ha felfordítod a panelt, könnyen lerajzolhatod.. a relére is rá van írva biztos, hogy pl. 24 V DC vagy hasonló, aztán rögtön képben leszel.
(#) uniman válasza Gyuri123 hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Igen, ez egy lágyindító, hálózati zavarszűrővel egybeépítve.
Hasonlót használok én is egy 1500VA-es trafó "lágy" indításához, amely e nélkül lecsapdosta a 16A-os kismegszakítót.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) Gyuri123 hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Akkor elvileg a piros fehér vezetékre kell a relé behúzásához a 24v?
(#) uniman válasza Gyuri123 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Ugyan nem látszik, kitől kérdezed ezt....
Én annyira nem látom át a te panelodat, de látni rajta diódát, zenert, pufferelkót...ezek alapján ez önálló működésre képes panel.
Ha leírod, hogy a piros meg a fehér vezeték hová csatlakozik...meg a mikró pontos típusát is leírhatnttad volna.
Valószínűbb, hogy a piros, és fehér vezeték másik vége egy mikrokapcsolón keresztül záródott...
(#) Gyuri123 hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
A kérdésem mindenkihez szolt aki tud válaszolni. Laikus vagyok a témában ezért elnézést. Nekem úgy tűnik hogy a panelnek 2 fele van. Ha az IN felíratnál adok neki áramot akkor a vele szembe lévő saruknál is van áram viszont a relénél nincs. Az elképzelésem az volt hogy egy trafó elő bekötöm és azt egy kis kapcsolóval kapcsolom be a relén keresztül. A mikró típusát nem tudom.
(#) FAZ1 hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Ha egy mikrónak túl rövid a gyári hálózati vezetéke, azt simán ki lehet rajta cserélni egy némiképpen hosszabbra? Úgy gondolom, hogy mindezt egyből a mikró házán belülről ...
Mivel nálam a telken a 220-as konnektorig éppen nem ér el, ám én nem igazán akarok oda egy kb. fél méteres hosszabbítót (a rövidség okán) közbeiktatni.
Nem is igazán értem mindebben a mai háztartási gyártókat.
Például a boltban megvásárolt Samsung porszívónk hálózati vezetéke pont nem ér át a szoba másik felébe! Milyen szobákra tervezték ezeket a kábel-hosszakat? Talán a 2x3-as panelekre?
Nálunk pl. a 4x4-es átlagos szobában már nem lehet egyetlen konnektorba való bedugással takarítani ...
Azon azonban kicseréltem egy régebbi porszívó jóval hosszabb drótjára - de az csak egy porszívó. Vagy a mikrónál is meg lehet így csinálni?
A Hajdu Energomat mosógépnek a vezetéke az anyósomnál szintén elég határeset.
Ott a vezetéken üzem közben (mosás) folyton át kell rajta ugrálni, mivel működése idejére légvezetékké avandzsál.
Otthon nálunk még jó volt, mert ott pontosan felette volt a konnektor, az anyósomnál viszont kb. 2 méterre esik. (Nem a fürdőszobában van, hanem előtte az ajtó mellett.)
(#) Bakman válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Cserélhető a kábel.
(#) pittyu2 válasza Gery hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Hali. Szét szedtem egy mikrót és a trafóból csináltam 0 forint befektetéssel egy fa égetőt.
Bővebben: Link

Szép ajándék tárgyakat csináltam vele.
(#) FAZ1 válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Nem tudom, a trafó hány voltot tud, de bizony elég brutál a mérete és súlya ...
Tehát - ezerrel képes tolni az amperokat.
(#) Ge Lee válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
A trafó szekundere 2kV. Az amperokat azért ezerrel nem tolja, mert eleve lazább csatolásúra van készítve (a szekunder nem a primeren van hanem mellette), plusz van még benne mágneses sönt is a két tekercs között. Eleve rövid (időszakos) üzemre van tervezve, tartósan 350-400W-tal terhelhető.
(#) Tranyó Tamás hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Mivel mikrohullámú sütőről van szó, talán ide illik.

Mikrohullámú sütő ha lejár a programja, a beállított ideje akkor csengetni szoktak.
Átlehetne-e alakítani úgy, hogy
a) ne csengessen (nem kell felverni a házat, ha esetleg éjjeli időszakban használja az ember).
b) esetleg külön kapcsolóval lehetne ki-be kapcsolni, hogy a végén csengessen, vagy ne.

Van valakinek ötlete?
(#) kadarist válasza Tranyó Tamás hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Szia!
Szereld ki a csengő harangját, vagy ha sípolós, akkor egy kapcsolóval szakítsd meg a hangszóró bekötését.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) FAZ1 válasza Tranyó Tamás hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ne használd éjjel! Melegits gázon ....
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) Medve válasza Tranyó Tamás hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Kapcsolni nem lehet a csengetést, mert azt egy mechanika intézi. A klasszikus megoldásban legalábbis. Fixen kikötheted, ha a harang és a nyelv közé beraksz mondjuk egy papírzsebkendőt. Így csak koppan egy halkat.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem