Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   92 / 199
(#) attika válasza bbatka hozzászólására (») Dec 27, 2018 / 1
 
Nem tudom mennyire látni a lényeget.
(#) bbatka válasza attika hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Nem semmi! Egyszer majd én is kipróbálom.
(#) MCMLXXXII válasza bbatka hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Hobbycnc n egy kedves fórumtárs elkészítette elégjó lett
(#) Attila86 válasza attika hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Ehhez tudsz linkelni stl-t?
(#) attika válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
(#) Attila86 válasza attika hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Nem az energialánchoz, hanem ehhez a bridge teszthez.
(#) attika válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 28, 2018 / 1
 
(#) Mrscottt21 hozzászólása Dec 30, 2018 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni az alábbi problémámban.
A probléma az, hogy készítettem egy 3d nyomtatót. Ramps 1.4-es shieldet használok.
Az fw az a Marlin féle 1.1.x-es verzió... Azt hiszem, hogy talán 9-es a vége. És szeretném valahogy beüzemelni a HC-06-os bluetooth modult. A marlinben be állítom a soros portot, engedélyezem a bluetooth-t, és a fordítás végén hibát dob, hogy engedélyezve van a blútusz, de frissítsem a konfigot. Ez oké, de hol és mit? Mellékelek is róla képet.

Találozott már valaki ezzel a problémával? Nem létfontosságú a dolog, csak van egy fölös modulom

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv, Laci
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) rolie válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Szia!
A hibaleírás szerint a #define BTENABLED helyett #define BLUETOOTH-ot kell használnod. Azaz csak simán szedd ki a komment jelet a sor elejéről.
(#) Mrscottt21 válasza rolie hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Szia!

Akkor meg ez a válasz jön ami a képen van. Ha egyszerre minda a 2-t be rakom (próba képp), akkor meg az előző hiba üzenet jelenik meg újra.

Már az összes fület végig görgettem ezügyben, de semmire nem jutottam.
(#) attika válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Egyiket se rakd be, vedd ki mind a kettőt.
Az 1.1.9-be így kell kinéznie.
  1. #define BAUDRATE 115200
  2.  
  3. // Enable the Bluetooth serial interface on AT90USB devices
  4. //#define BLUETOOTH
(#) rolie válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Eszerint csak az AT90USB szériás processzorral szerelt lapok támogatják e bluetooth funkciót. Mivel megjelent az üzenet, ezért valószínűleg nem olyat használsz, így sajnos nem fogod tudni beüzemelni.
(#) Mrscottt21 válasza attika hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Ok. Így van az alap beállítás. De akkor, hogy tudom én megadni neki a bluetooth-t, mint lehetőséget?
(#) Mrscottt21 válasza rolie hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Ahan. Így vili a dolog. Kell egy másik lap. De eredeti megám van. Az nem olyan?? :O
Mondjuk lehet most félreértettelek és marhaságot írtam
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) attika válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Nálam megy a bluetooth egy egy HC-05-el, de szintillesztőt használj az ardu és a BT modul között.
Neked milyen BTM van?
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) Mrscottt21 válasza attika hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Nekem HC-06. De addig el sem jutok hogy így felprogramozzam a megát, mert letilt fordítás után.
(#) attika válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 30, 2018 / 1
 
06 van nekem is, az a 4 lábú, ezt a kettőt keverem mindig.
Azzal kell működjön úgy is ha nincs semmi konfigolva a Marlinba, persze ha tényleg az 1.1.9-et használod.
Szintillesztést használj ha csak nincs a BTM modulon.
(#) Mrscottt21 válasza attika hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Ok. Köszi! Meg erőszakolom akkor így. Hátha megy.
A #define SERIAL_PORT sor végén neked nulla van vagy másik szám?
(#) gerleimarci válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 30, 2018 / 1
 
Rákötöd az AUX-1 D0-D1 kivezetéseire, mint ahogy az MKS TFT-ket szokás, és működik. Csak ne akard USB-vel egyszerre használni.
(#) Mrscottt21 válasza attika hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Királyság van! Működik! Köszi!
Ha ezt tudom akkor nem szivózok 3 napot rajta!
(#) bbb hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Sziasztok!

Cukros módszer a tárgyasztalra: Bővebben: Link
(#) Tinky válasza bbb hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Ez de cuki!

Viccet félretéve, tetszik! Majd kipróbálom.
(#) attika válasza bbb hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Ez is egy megoldás de szerintem fölösleges már ilyenekkel szórakozni amikor már lehet olyan jó lapokat kapni amiről melegen le se tudod verni, hidegen meg leesik magától.
(#) bbb válasza attika hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Nekem nincs saját nyomtatóm, de megláttam és gondoltam van, akinek tetszeni fog rajtam kívül is.
(#) simonsen hozzászólása Jan 7, 2019 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
BUÉK!

Szeretném tisztelettel megkérdezni azoktól a fórum társaktól akik tudják a választ,hogy ha van egy menetes orsós X Y Z mechanikám 1,8 fokos léptető motorokkal , mit kellene vásárolnom ahhoz,hogy 3D printer legyen belőle.
RAMPS 1.4 3D nyomtató vezérlő shield (Marlin, Repetier) - ARDUINO MEGA 2560 ezt megvettem.

Lényeges kérdés az is mekkora kiköpő kell hozzá?

Ha nagyon durva a felületet nyomtat az sem jó nekem.

A munkaterület kb 300 X 300mm.

Előre is köszönöm szépen a lehetőséget.

Üdvözlettel Simonsen!
(#) KBal76 válasza simonsen hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
A menetes orsó az X és Y tengelyen nem jó ötlet, nagyon lassú lesz a géped, és persze feleslegesen nyomatékos, az apró mozgások szétrázzák vagy szétkoptatják nagyon hamar.
A "kiköpô" az átlagos 0.4mm átmérô szokott lenni.
u.i.:
A motorok még lényeges kérdés mi van a gépeden. A NEMA17 (42x42mm szembôl a motor mérete) méretûeket tudja egy RAMPS-ba dugdosott motorvezérlô meghajtani normálisan, ettôl nagyobbat már nem. De nyilván van a géphez gyárilag is valami motorvezérlô, ez esetben azokat felhasználhatod, a RAMPS jeleit kivezetve.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2019
(#) simonsen válasza KBal76 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Tisztelt KBal76 !

Nem szeretnénk elölről kezdeni gépet építeni.
Csak az érdekelne milyen kiegészítők kellenek a 3D nyomtatáshoz ha már van egy X Y Z vázam.

Üdv Simonsen!
(#) KBal76 válasza simonsen hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 1
 
Van egy vázad, ez szuper.
Vannak rajta motorok? (Ez nem derült ki, és az sem hogy ha van, milyenek. Enélkül nehéz tovább lépni, mi kellhet hozzá, ezt írtam kettôvel ezelôtt.) Van ehhez vezérlésed már (pl. komplett CNC gép), vagy csak egy mechanika van meg? (Ez utóbbi esetben én átépíteném az X/Y tengely hajtását, mert így oltári csalódás lesz a vége.)
Van egy Arduino+RAMPS -od, ez nyilván fog kelleni. (Ez sem derült ki, de tippem hogy nincs hozzá LCD + SD kártya olvasó paneled, tehát akkor PC-re csatlakozva tudsz nyomtatni.) Ehhez a motorok vezérlésén túl, a végállás kapcsolókat is be kell drótoznod.
Kell egy száltovábbító egység, és kell egy hotend, azaz a fúvóka és ami felette van.
Kell még általában egy fûtött tárgyasztal (hotbed) a minôségi nyomtatáshoz.
Kell egy tápegység az Arduino-egységnek, és a fûtés(ek)nek, ez néhány-száz wattos, 12-15V. Ugyanez mûködteti a motorokat is, (a RAMPS-on keresztül) amennyiben nincs már kiépítve valami azon a gépvázon.
Nem kevés munka a Firmware bekonfigurálása (motorok/végállások) és utána behangolása (milyen beállításokkal ad jó nyomatot) sem.
(#) simonsen válasza KBal76 hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Üdvözletem kedves KBal76!

Ezek szerint nem olvasod amit írtam nagyon sajnálatos!

Idézet:
„Üdvözlet mindenkinek!
BUÉK!

Szeretném tisztelettel megkérdezni azoktól a fórum társaktól akik tudják a választ,hogy ha van egy menetes orsós X Y Z mechanikám 1,8 fokos léptető motorokkal , mit kellene vásárolnom ahhoz,hogy 3D printer legyen belőle.
RAMPS 1.4 3D nyomtató vezérlő shield (Marlin, Repetier) - ARDUINO MEGA 2560 ezt megvettem.

Lényeges kérdés az is mekkora kiköpő kell hozzá?

Ha nagyon durva a felületet nyomtat az sem jó nekem.

A munkaterület kb 300 X 300mm.

Előre is köszönöm szépen a lehetőséget.[off][/off]

Üdvözlettel Simonsen!


Tápegységem is van 12V 25A és 12V 80A.
GRBL kompatibilis vezérlőm is van.
Mach3 hoz LPT vezérlőm is van.
És 3D vezérlőm is van komplett.
Ha szükséges építek egy másik vázat akkor a CNC-t nem bontom el.

Köszönöm az eddigi segítséget.

Üdvözlettel simonsen!
(#) Temela válasza simonsen hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 2
 
Üdv!

Nem akartam, de...

Nézz meg az ebay-on vagy máshol 3d nyomtatókat és hasonlítsd össze a nálad lévő cuccokkal, hogy miben tér el. Megszünteted a különbségeket és lesz egy frankó 3 d-s nyomtatód.
Amennyiben nem raksz fel képeket szerinted ki az a látnok aki tudja, hogy neked mi kell?
Következő: »»   92 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem