Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Padlófűtés vezérlés
 
Témaindító: Hegede, idő: Dec 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   76 / 104
(#) erbe válasza bazsi82 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
A képeid alapján a két kör közös keringetőszivattyúról működik. Egyik végén csappal, másik végén állítható szeleppel. Mindkét elosztón légtelenítővel. Először is ellenőrizni kellene, valóban légmentes e a rendszer. A légtelenítők alatti kis csapot óvatosan megnyitva víz jön vagy levegő. Ezután újra fel kell tölteni a rendszert a megadott nyomásra. Tapintással érezni lehet, megy-e a keringető vagy nem. Mint írod, már megy. A nagyfejű szürke szabályzószelepeket teljesen meg kell nyitni. Hibát okozhat a kapcsoló melletti fekete fejű keverőszelep is.
Ha ezek után se fűt, a további ellenőrzés megbontást igényel és valószínűleg mosatni kell. A 3 óra és az ár kissé túlzás, mert kis körökről van szó és sima csapvíz van a rendszerben. 2 db slag és pár perc elég egy vízvezetékszerelőnek. Ha nincs nagyon tömören leülepedett iszap.
Jó lenne tudni, hogy a dugalj, amiből a keringető szivattyú kapja az áramot, állandó vagy valamivel szabályzott működésű.
(#) erbe válasza bazsi82 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Idézet:
„kicseréltettem, és hallom is ahogyan megy, de most már az eddig két helyiségben sem érezzük a meleget.”

Ez a szövegrész levegősödésre utal.
(#) superuser válasza bazsi82 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Hello,
Hasonló cipőben jártunk. Ha van hozzá affinitásod nem olyan bonyolult, de lehet kárt is okozni barkácsolás közben.
Lekötöd a csöveket, egyik végére slagról rákötöd a csapot, másikat kivezeted a lefolyóba és amíg sötét vagy iszapos a víz addig nyomatod. Ez lenne az átmosás.
De mitől is koszolódott volna el? Valószínűleg semmitől.
Ha meg egyszer feltöltöd csapvízzel, utána nem ártana lekötni az aktív oxigént adalékkal, hogy ne a kazánodban található vas kösse le az oxigént - ha érted mire gondolok... Mert amikor cserélteted a lyukas kazánt és elmondják, hogy az oxigén lekötésére van adalék, az szarul tud esni...

Szóval mielőtt eresztenéd a vizet, ott vannak azok a szabályzó szelepek, le kéne venni őket, kitisztítani, megnézni, hogy mennyi lerakódás van a szűkületekben.
Jut eszembe, modernebb kazánok mellé alapból beépítenek egy szűrőt, ha van akkor azt kéne tisztítani/ellenőrizni elsőnek.

Aztán nem tudom hány fokos vizet tud adni a kazánod, de általában szokott lenni egy keverő szelep is, az is lehet letekerve, vagy gondolom meg tud hibásodni, stb.

Egyébként körönként nézném; egyiket elzárni, másikat kinyitni, aztán tapogatod a csövet, hogy megy-e a meleg.

Összességében az a vége, hogy mindent nem lehet leírni, át kell látni a működését, aztán józan paraszti ész.
Vagy egy jó szakember, aki nem pattint le annyival mint az előző.
(#) bazsi82 válasza VIM hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Kedves Vim,

Köszönöm a választ, mivel tényleg nagyon nem értek hozzá próbálok a kérdéseidre válaszolni, illetve vissza is kell kérdeznem.
- Elvileg a fűtővizet a kazán szállította eddig ameddig tudta (ezt a gázszerelő mondta nekem)
- Csak ez van kialakítva, csak padlófűtés van és mindent lefotóztam amit látok a lakásban fűtéssel kapcsolatban
- ESBE szelep van - csatoltam egy képet, hogy milyen - de este lefotózom otthon ami nálam van, mert ezt most a netről szedtem.

Mlyen képeket próbáljak még készíteni, nagyjából ennyi amit látok a fűtésről.

Talán még annyi info, hogy a kazán ki/be kapcsolgat, max 15 másodpercre indul be, gondolom ez is fontos infó a hiba beazonosításához.

Előre is köszönöm a segítséged.
Balázs
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019

esbe.jpg
    
(#) bazsi82 válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Kedves Erbe,

- A nagyfejű szűrke szabályozó szelepek teljesen nyitva vannak
- A kapcsoló ad áramot a dugaljnak, el tudom venni a szivattyútól az áramot ha lekapcsolom.
- Igen a keringető az megy, érzem a kezemmel.

Kérdésem is lenne, hogy a légtelenítők azok a fekete elfordítható műanyag csapok lennének a csövek alján? Ha szeretném légteleníteni, akkor előtte gondolom kapcsoljam ki a kazánt és zárjam el a csapokat illetve a nagy szürkefejű szabályozó szelepeket is. Sose csináltam még ilyet és kárt sem szeretnék okozni.

Előre is köszönöm a választ.
Balázs
(#) bazsi82 válasza superuser hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Kedves András,

Affinitásom lenne, de kárt nem szeretnék okozni.

Fogalmam sincs mitől koszolódott el, a szivattyú csere után azt mondta a szerelő, hogy az előző szivattyú szerinte évek óta nem ment és valószinű a kazán forgatta a vizet eddig.

Amúgy így nézett ki a sztori mikor levette a szivattyút (csatoltam képet).

A keverőszelepet hol találom a kazánban? ki kell nyitnom az előlapját?

Sajnos tényleg nem értek ezekhez a dolgokhoz, ha netán buta kérdésekért előre is elnézést mindenkitől.

Köszönöm
Balázs
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) VIM válasza bazsi82 hozzászólására (») Jan 10, 2019 / 1
 
A keverő szelep és környéke is látszódjon már ha lehet a legközelebbi képen és a kazán előremenő és visszatérő ágát is próbáld meg bejelölni vagy meghatározni a leírásban. Persze sejteni lehet, hogy mi hol csatlakozik de a Te bejelölésed lenne a legjobb. Ha olyan "szmötyis" mint ami a bontott szivattyúnál lévő képen is látszik akkor az egész rendszert valóban ki kellene először a fentebb említett slagos módszerrel takarítani, hogy az az egész rendszerből kitisztuljon. A kazán fogja először megsínyleni ha ezt nem csinálja meg valaki, mert a lemezes hőcserélőjének a primer oldala el fog rakodni ezzel a hordalékkal. Nekem úgy tűnik, hogy annak idején a rendszer csövei nem lettek utólag kimosva a forrasztáshoz használt folyasztószer maradványoktól és amit lehetett az azt feloldotta és elhordta magával a két szivattyú.
(#) Hutty válasza bazsi82 hozzászólására (») Jan 10, 2019 / 1
 
Ha csinálsz képeket, akkor a szivattyú oldaláról is légyszi. Az irány látszódjon. pl. így:

19.jpg
    
(#) erbe válasza bazsi82 hozzászólására (») Jan 10, 2019 / 1
 
Légtelenítéshez semmit nem szabad elzárni. A pici fekete csapokkal kézzel lehet légteleníteni vagy leereszteni. Felettük a nagy sárgaréz tokok automata légtelenítők. Előfordulhat, hogy nem működnek. Szivattyúcsere után a szerelőnek illett volna légteleníteni, utánatölteni az elfolyott vizet és ellenőrizni a működést. Előfordulhat, hogy mindezek ellenére előkerült valahonnan még levegőbuborék, ami miatt a szivattyú nem tud keringetni. Mint írtad, álló szivattyúval is fűtött valamennyire, tehát az ellenpróba, hogy kihúzod az új szivattyút, hadd álljon vissza a korábbi állapot.
Az elég csúnya jel, ha a kazán 15 másodperc fűtés után leáll. Azt jelzi, hogy egyáltalán nincs keringés vagy csak nagyon kicsi. Lehet, hogy az új szivattyú a meglévő ellen dolgozik? Fordítva tették be?
Azt a képekből ki lehet deríteni, hogy a felső elosztó az előremenő (meleg), az alsó a visszatérő (hideg). Azaz a szivattyún a nyílnak lefelé kellene mutatnia.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
A gyári képen és rajzokon a kötődoboz a szivattyú oldalán van. A dokumentációban mutatják, hogy bizonyos feltételek esetén bármerre lehet forgatni, így abból nem lehet megállapítani, éppen merre forgatja a vizet. Ezt neked kell kiderítened.
(#) balaamester válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Amúgy az a "Grundfos" szivattyú sajnos csak egy másolat.
(#) erbe válasza balaamester hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Lehetséges az is. Nem írtam ilyent, mert először megnéztem a dokumentációját és abban lerajzolták, milyen helyzetekbe lehet forgatni a kötődobozt. Tehát a helyzet nem zárja ki, hogy eredeti. Mint ahogy az "utángyártottat" sem.
(#) superuser válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2019 / 1
 
Szokott rajta lenni egy nyíl, ami mutatja az áramlás irányát.
Egyébként érdekes az előző felvetésed, mert ha tényleg fordítva kötötték, akkor szembe dolgozik a két szivattyú és nem sokat mozog a víz. Ez mondjuk ellenőrizhető azzal, ha az új szivattyút áramtalanítja, akkor javul-e a helyzet. Mert az álló szivattyún azért át lehet hajtani a vizet, legfeljebb nem olyan jól.
(#) Doky586 válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Az öntvény kizárólag egy irányba tudja hajtani a vizet. A motort és az eletronikát lehet akár 4féle állapotban felszerelni rá ahogy a legjobban elfér vagy a kezelőszervek elérhetőek legyenek rajta.
Az öntvény alján vagy oldalán bele van öntve egy nyíl az iránnyal. Ha a festés miatt nem látod tapogasd ki kézzel.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) erbe válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Idézet:
„Ha a festés miatt nem látod tapogasd ki kézzel.”

Kis gond van a szövegértelmezéseddel.
(#) Doky586 válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Kis gond van a kötekedéseddel.
(#) erbe válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Mivel én is másnak távolról adom a tanácsot, nem érem el a szivattyúház oldalát.
(#) Doky586 válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Akkor bocs. Én a kérdezőnek válaszoltam, csak rossz helyre kattinthattam..
(#) erbe válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Semmi gond.
(#) bazsi82 válasza VIM hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Kedves Vim,

Csatolom az új képeket, remélem így már pontosabbak.
(#) bazsi82 válasza erbe hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Kedves Erbe,

- Szivattyú csere után a szerelő feltöltötte a rendszert 1 bár nyomásig.
- Kihuztam a szivattyút tegnap este, sajnos nem állt vissza a régi állapot
- Lefele van a nyíl a szivattyún. Csatolom a képeket.

Köszönöm az észrevételt.
(#) bazsi82 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Kitapogattam kézzel és egy fotót is sikerült úgy ahogy csinálni róla. Köszönöm
(#) bazsi82 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Köszönök minden segítséget, miattam aztán ne feszüljön egymásnak senki
(#) erbe válasza bazsi82 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Próbáld közép állásba, 5-ösre tekerni az ESBE szelepet, akkor mit csinál?
Próbáltad nyitni a fekete kis csapokat? De óvatosan, nehogy mindent beterítsen a rozsdás lé. Legjobb, ha nagyobb flakont teszel alá. Vödör nehezen fér el ott.
(#) Doky586 válasza bazsi82 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Most jut eszembe: a fenti 3 lábú szelepet is lehet 'fordítva' bekötni (ámbár ennek bekötését nem ismerem). A felső kellene hogy legyen a 'közös' láb. Azon van valami jelzés?
(#) Gaga_1 válasza Gaga_1 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Tiszteletem !
Készítettem egy rajzot .
Szerintetek ez így működőkepés ?
Előre is hála
(#) Hutty válasza bazsi82 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Nyugtass meg, hogy a szakibácsi az egész szivattyút kicserélte, nem csak a motor részt?
(#) bazsi82 válasza Hutty hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Csak a motorrészt cserélte ki.
(#) bazsi82 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
A felső a közös láb (úgy látom), de nem találok rajta semmilyen jelzést, minek kellene ott lennie?
(#) JZoli válasza Gaga_1 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Szerintem, ha beépítesz a rendszeredbe két szivattyút a gravitációs áramlás ami eddig a radiátorokban simán ment, nem fog menni, mert a szivattyúk megszüntetik a nyomáskülönbséget. (De ne legyen igazam!)
Az iszapleválasztót miért az előremenőbe rajzoltad ott milyen iszapot akarsz leválasztani? Annak a visszatérőben van a helye!
Következő: »»   76 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem