Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   48 / 64
(#) vargaf válasza BereczkiJ hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Milyen videómagnetofon probléma van egy set top boxnál? Miért itt teszed fel a kérdést és nem a saját témájában?
Set top box
(#) kadarist válasza BereczkiJ hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Nem alkalmas.
(#) BereczkiJ hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) CT-3 hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Toshiba V83CZ tipusu videómagnó,ékszijat pótoltam mert elszakadt.
Szépen beveszi a kazettát,kiadja.Viszont nem teker sem elöre sem hátra,meg a szalagot sem füzi be,nem megy a lejátszás.Hallom ahogy gombnyomásra megy valahol belül egy motor amit nem látok,de nem történik semmi a szalaggal.Van valahol még egy szij ami hiányzik,vagy megragadt valami?Minden fogaskerék ép.
Köszi a segitséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) CHZ válasza CT-3 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Felső panelt nyisd fel, hátul jobb sarokban betöltőmotor szíját is cseréld ki.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) CT-3 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Nagyon Király Vagy!Teljes siker!
(#) BereczkiJ hozzászólása Jan 29, 2019 /
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni? LG videómagnó nem vette be a kazettát, a videodoktora azt írta, hogy tisztítani kell a lejátszófejet. Alkoholos tisztítás után a kazettát elindítja, de nincs kép, és továbbra is azt írja, hogy tisztítani kell.
(#) kadarist válasza BereczkiJ hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Szia!
Hogyan tisztítottad a fejeket? Minimum kettőnek kell lenni belőlük a fejdobon.
(#) ozzy76 hozzászólása Feb 17, 2019 /
 
Sziasztok! Van nekem Grundig gv250vpt stereo videómagnóm amivel az lenne a gond , hogy színes foltos a kép és a hang zajos. Mi lehet a gond ? Szalagpálya tisztítás megvolt a helyzet változatlan . Képeket csatolok illetve videót .
videó : https://youtu.be/-OWG-6po9AQ
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Feb 17, 2019 / 1
 
Szia!
Tápegységben nézd át a kondikat ESR mérővel. Szerintem szekunder oldalon lesz rossz kondi (220u emlékeim szerint).
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2019
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Szekunder oldalon majdnem összes elko szét van folyva. Köszönöm szépen ! Csere után jelentkezem .
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Cseréld ki, működni fog! 220µF jól emlékeztem?
(#) BereczkiJ válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Szia! 70%-os alkoholba mártott papír zsebkendő segítségével, közben a másik kezemmel forgattam a videofejet. ha nem jól csináltam, légy szíves írd le hogyan kell. Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza BereczkiJ hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Alapvetően jó a technika, csak azt a tisztítás után érdemes ellenőrizni, hogy a fejek légréseibe nem szorult-e szennyeződés, papírdarab.
(#) BereczkiJ válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Nagyítóval ellenőríztem, nem láttam szennyeződést a fejeken. A videomagnó több évig nem volt használva és volt benne egy kazetta.
(#) ozzy76 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Igen jól emlékeztél ! Megcsináltam az elko cserét most már tökéletesen működik ! Köszönöm szépen a segítséget !
(#) CHZ válasza ozzy76 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Szívesen, kicsit megtévesztő hiba, elsőre nem táphibára gondolunk..
(#) Moderátor hozzászólása gaben62 hozzászólására (») Feb 21, 2019
 
Ennek az Apróhirdetési rovatban van a helye!
(#) gaben62 válasza BereczkiJ hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
papír zsebkendő nem érhet a fejdobban lévő fejekhez,mert beakad, tönkreteheti azt, használj inkább kontakt tisztító spayt..
(#) CHZ válasza gaben62 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nagyon rossz ötlet!
Nem csak tisztít ken is, kenőanyag bekerül a fejdob réseibe és emiatt szalag feltapad a fejdobra.
Hosszadalmas tisztogatással lehet majd eltávolítani.
(#) Tylla1 hozzászólása Márc 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Ajándékba kaptam egy Panasonic NV-HV 51EP típusú videót. Szép állapotban van, de az LP módban felvett felvételeknél nincs kép, csak hang. SP módban semmi probléma, a kép tökéletes, mind a saját, mind más készülék által készített felvételnél. Mi lehet a gond, hol keressem a hibát? A fej nem tűnik koszosnak...

Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2019
(#) CHZ válasza Tylla1 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Tisztítsd meg a fejeket!
(#) Tylla1 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Megtisztítottam jó alaposan (IPA) és óvatosan. Erős nagyítóval nézve a fejeket, nem látok semmilyen koszolódást. Viszont most annyi változás van, hogy lejátszáskor néha bevillan a kép nagyon zajosan és színmentesen. A hang továbbra is tökéletes.
(#) Tylla1 válasza Tylla1 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Kipróbáltam a saját felvételt SP és LP módban is. Az eredmény ugyanaz, hang jó kép nem, LP-ben. Kicsit visszaolvastam a fórumot és találtam egy 2015-ös bejegyzést ugyanezen hibáról NV-HV 61-nél. Ott nem találtak megoldást a problémára ( Tanácstalan vagyok.
Még annyi, hogy a fejmagok épeknek tűnnek.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2019
(#) CHZ válasza Tylla1 hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Próbáld meg nitróval tisztítani, makacs szennyeződés esetén hatásos.
Ha így sem lesz jó, megoldás fejcsere.
(#) Tylla1 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Szia!

Sajnos nitrohígító nincs itthon, viszont van aromás hígító, szintetikus hígító, lakkbenzin hígító és denaturál szesz. Melyik lesz a jó?
(#) CHZ válasza Tylla1 hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Egyik sem, denszesz gyenge, többi nem párolog el nyomtalanul.
(#) Tylla1 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Értem, akkor szerzek nitrohígítót. Egyébként most napsütésnél ismét megnéztem a magokat és óvatosan megérintve a felületüket hegyes fogpiszkálóval valami fehéres színű, faggyú állagú izé jön le róla.Azoknál a magoknál, amelyek felülete egységes nincs is probléma az óvatos eltávolítással, de azoknál a magoknál, amelyeknek a felülete középen meg van osztva, na ott lehetetlennek látszik ezen lerakódás eltávolítása. Hát nem egyszerű a megtisztításuk. Nincs erre valamilyen szerelői praktika?
(#) Tylla1 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Szereztem nitrót és azzal is megpucoltam...semmi javulás, így jobb híján bontottam. Alább láthatóak a fejmagok. Kettő "szimpla" és kettő "dupla" mag. Azt nem tudom, hogy a "dupláknak" össze kell-e érniük a tetejüknél, vagy sem, mert ha igen, akkor ott "szakadás"?? van.
(#) CHZ válasza Tylla1 hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Duplák az SP/LP fejek, másik a HI-FI ...Sajnos fejdob csere lesz a megoldás.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2019
Következő: »»   48 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem