Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma

Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   238 / 238
(#) kaqkk válasza oriza hozzászólására (») Jan 12, 2019 / 1

Akkor cseréld a termosztátot (előfordulhat hogy elöregedett ), nincs értelme állítgatni , mert nem tudod úgysem belőni úgy ahogy gyárilag volt.Jobb nem lesz ha tekergeted cserébe biztos hogy rosszabb lesz .
(#) StMiklos válasza oriza hozzászólására (») Jan 12, 2019 /

Szevasz!

Mint hűtőlaborban (is, idők folyamán) dolgozó, feladat lett volna termosztátok beszabályozása, átállítása, minden technikai háttérrel a hátam mögött., tizedfokos 2-3 percen belül beálló "mérődoboz", max. 2 öklömnyi mérőtérrel, ebbe betéve a kapillárcső végét, és ezt tudta -40 és +100 között (Brabender).
A két csavar közül az egyik az érintkezők közötti távolságot állítja, bár az egyik nem áramvezető, csak "támaszték" (azért létezik olyan termosztát, ahol kapcsol az is, de nem háztartási), hogy meddig menjen a mozgó érintkező, ezzel lehet a hiszterézist állítani.
A másik a membránon fellépő, a töltet gáznyomásából adódó erővel szembeni rugóerőt állítja, ezzel lehet a kapcsolási tartományt "tologatni".
Kb. 1 hét után feladtam(tuk), lehetetlen beállítani.
Na, azt ne kérdezt, a gyártó hogyan állítja be, nincs rá ötletem.
A gond a következő: biztos megfigyelted, hogy olykor akkor kapcsol be a hűtő, amikor nyitod vagy csukod az ajtót.
Akkor már közel van a ki vagy bekapcsolási állapothoz és az mechanikai mozdulás elég hozzá, hogy legyőzze a mechanikai súrlódást és tulajdonképpen "idő előtt" átbillentse a kontaktust.
Na, amikor tekergeted, mozdítod, akkor sokkal direktebb a behatás, és ha elveszed a csavarhúzót, még akár anélkül is, hogy mozdítanál rajta, már megváltozik a kapcsolási érték.
Szóval én nem nyúlnék hozzá, legfeljebb kíváncsiságból.
Ha ilyen baja van, akkor fogyott abból a lehetetlen kicsi gáztöltetből, ami a kapillárcsőbe és a membrános részbe van töltve.
Nem beszéllek le róla, kísérletező hajlamom nekem is van, még az is lehet, hogy szerencsével vagy türelemmel be tudod állítani, de kezdj el keresni beszerzési lehetőséget.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
(#) oriza válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 12, 2019 /

Köszönöm a részletes választ! Az Orcziban van raktáron! Hétfői megrendelés után az elérhetősége gondolom a jövő hét közepe lehet.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
(#) StMiklos válasza oriza hozzászólására (») Jan 13, 2019 /

Szevasz!

Nem tudom melyiket nézted ki, de ha RANCO, akkor K59xxxx típusjelűnek kell lenni.
Ez egy bizonyos tulajdonsággal bíró család, ebből az xxxx-ból sokféle van, a legtöbb jó lehet.

(#) kpeter_69 hozzászólása Jan 13, 2019 /

Üdv!
Van egy Candy kicsi hűtőnk aminek a relé része elromolhatott mivel előszörre bekapcsol de utána hol be,hol be sem kapcsol csak morgolódik a relé, hasonló ahhoz amit mellékeltem csak más típushoz való .A kérdésem az hogy helyettesíthető e egy másik hűtő reléjével vagy ne törjem ilyesmivel a fejem mert kárt tehetek a motorban?

relé.jpg

(#) StMiklos válasza kpeter_69 hozzászólására (») Csü, 14:49 /

Szevasz!

Bármilyen hűtő reléjével helyettesíthető, amiben AZONOS típusú kompresszor van.
Nem a CANDY a kulcsszó!
Még azért lehetséges más megoldás is, de az a fotó semmilyen érdemleges információt nem tartalmaz.
(#) kpeter_69 válasza StMiklos hozzászólására (») Vas, 17:49 /

Ez a kompresszor van benne akkor ha egy ilyenről bontok jó rá vagy nézni kell valami értéket?
Üdvéter
(#) StMiklos válasza kpeter_69 hozzászólására (») Vas, 19:52 /

Szevasz!

Ha ugyanolyanról bontod, természetesen jó lehet.
De ehhez hibátlannak kell lennie a motortekercselésnek és magának az indító egységnek is.
Nem ártana tudni, jó-e egyáltalán a kompresszor.
Egyébként valahol kontaktushiba van vagy hibás a PTC pogácsa.

(#) kpeter_69 válasza StMiklos hozzászólására (») 13:27 /

Rendben,kiszűrjük mi lehet a gond,köszönöm a segítséget !
Következő: »»   238 / 238
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu