Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED mátrixos kijelző
Lapozás: OK   27 / 28
(#) misi93 válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 15, 2019 1 /
 
Szia.
Véletlenül nem az alábbi kép fogadott téged is? (hátha tudok neked így segíteni).
Nekem is ZH-U0 a vezérlőm.
Idézet:
„Esetleg ha gondolod, cserélhetnénk kijelzőt,”

Neked is az a 3 színű van?
Felőlem cserélhetünk, de mindegyik panel javítva lett!!! Ezt maximum majd privátba elintézzük .
A probléma csupán annyi (ha tényleg az alábbi szöveget látod, kolegám lefordította google fordítóval, pontosan nem tudom mi állt már benne), régi a vezérlő és az új (V3) program nem jó hozzá korábbi kell.
(#) Tomi20 válasza misi93 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Hasonló, de nem ezek a karakterek vannak, akkor elvileg régebbi programot kellene keresnem. Érdekes, hogy a HD2014, és a Led Control System V3 más fájtl generál a pendrive-ra, de egyikkel sem jutok előrébb. Igen, ugyanez a 3 színű, ezek javítva nem voltak, dehát gondolom nem rossz az attól, hogy javított. A többit valóban privátban, de csak akkor érdekelne a csere, ha rájövök, hogy lehet szöveget kiírni rá. Köszönöm.
(#) misi93 válasza proba hozzászólására (») Jan 15, 2019 / 1
 
Hát igen, ma kicseréltem újból a 74HC245 IC-t (valahogy sejtettem, hogy nem oldja meg a problémát...).
A következő modult is hibásan jeleníti meg vagy sehogy nem is tudom.
Az IC, ha jól nézem a kapcsolást (sajnos ezekhez nem nagyon értek, hogyan működik pontosan) akkor a D1-D16 IC sorba van fűzve 14 -es lába bemenet és a 9-es lába kimenet.
Ez alapján indultam el kiméregetni milyen értékeket kapok itt, a jó és a hibás panelen.
Fixre állítottam a paneleket (telibe világítsanak).
Majd a jó panelen szúrópróba szerűen ellenőriztem az ic-k 9 illetve 14-es lábait földhöz képest mit mérek. Mindenhol 0V-ot mértem.
Ezek után a hibás panelt is átnéztem és ott volt ahol 3,8V mértem (5 V-ot kellett volna, csak nincs akkora nagy tápom, hogy bírja a 3 ledpanelt...).
Amelyik IC ki és bemenete nem egyezett meg is lett a probléma. Levágtam annak az IC-nek a kimenetét (9-es lába), de a feszültség ugyan úgy megvolt (nem az IC lábán, hanem ugye a nyákpanelen). Megkerestem a következő IC-t kiiktattam telibe és jó lett (szinte az összes lábán kiadta a tápfeszültséget ezért ugye a vezérlő lábain is kint volt a fix tápfeszültség).
IC csere (74HC595) és most működik rendesen.
(Régebb óta fennállt a probléma be is rendeltem az IC-kből (természetesen Kínából) pár db-ot és mostanában érkeztek meg, ezért vagdalózok itt az IC cserékkel
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) misi93 válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
LedControl v2.93b6 Nekem ez van meg CD-n mellékelve volt ezzel működik.
(#) sooty válasza david10 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Valamelyik módon mennie kell, a max nem igényel külső driver elemet. Ha a bekötés a mellékeltek szerint van, mennie kell.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) proba válasza david10 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Lehet egyszerre egy dolgot kellene vizsgálni. Csak négy ledet rátenni a vezérlőre. pl a felső sarokba.(kettő kettő ugyanazon soron, ill oszlopon ) Ezeket próbáld minden variációban megvezérelni. Ha ez megy, akkor vagy tápszűretlenséged van, vagy elkötöttél valamit.
( esetleg magában egy led mit csinál?)
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) david10 válasza sooty hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Pont ez a kép szerint köttem be, ezt adta elő a Google az első találatok között.
Megfogadom a tanácsokat és 2x2 illetve csak 1 lednek a bekötésével is megpróbálkozok.
(#) sooty válasza david10 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Hmm. Közös katódos... Az azt jelenti, hogy a digitek a katódra mennek.
(#) sooty válasza david10 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Lehet hogy csak a hétszegmenses kijelzőkre vonatkozik a cc, ha a max a dekóder? Vajon mi van a programban?
(#) Bakman válasza sooty hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Ez a bekötés biztos, hogy hibás. A Digit 0 - 7 lábakra a katódok mennek, függetlenül attól, hogy ez egy mátrix, hét-szegmenses kijelzők vagy önálló LED-ek.
(#) sooty válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Én is ugy tudtam, csak tele a net fordított rajzokkal. Használtam már max7912-őt, de mindíg csak cc bekötéssel. .
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) Bakman válasza sooty hozzászólására (») Jan 16, 2019 / 1
 
Érdekes a dolog, mert az adatlap első mondata ez: The MAX7219/MAX7221 are compact, serial input/output common-cathode display drivers that interface microprocessors (μPs) to 7-segment numeric LED displays of up to 8 digits, bar-graph displays, or 64 individual LEDs.
(#) david10 válasza sooty hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
A programban egy 8x8-as kijelzőnek a programja van, ami a piros kijelzőn jól megjelenik. Holnap illetve holnap után megpróbálok az ellenálláson modosítani.
(#) ivan_fd hozzászólása Szept 3, 2019 /
 
Sajnálom a fordítást, nem ismerem a nyelvet. Meg akarom találni ennek a videónak a szerzőjét. Van egy link erre a fórumra.

https://www.youtube.com/watch?v=YOMkQsLEACI&list=PLQ5dNn4nkJB7z...p;t=1s
(#) proba válasza ivan_fd hozzászólására (») Szept 3, 2019 / 1
 
Google képkereső, Bővebben: Link Szerző MPi
(#) Kera_Will válasza proba hozzászólására (») Szept 3, 2019 / 1
 
Felhasználó kereső alapján már nem is létezik a találati listában , 2008as a videó ... több mint 10 éves a történet ...

felhasználók Weblap Jobb oldali Saját menü oszlop alulról a 4 sor.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2019
(#) Szebence hozzászólása Szept 3, 2019 / 1
 
M. István-t keress : )
(#) ivan_fd hozzászólása Szept 3, 2019 /
 
Nagyon köszönöm.
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Kicsit hiányos volt a név MPi-c a helyes felhasználó név. Forrás Bővebben: Link, és 4 napja járt erre.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2019
(#) StefuPeti válasza ivan_fd hozzászólására (») Szept 3, 2019 / 1
 
Szia. Ezt az órát nagyon régen megépitettem, a családba több példány is üzemel a mai napig belőle. Eggyetlen egy baj van vele, egyszer bekapcsoláskor szinkronizál DCF77-re, többször sohasem. A megoldás az hogy 1 hetente újra kell inditani az órát, és akkor megint pontosan jár. Sajnos csak hex filem van, nem tudok belenyúlni a programba hogy kijavitsan ezt a hibát.
A hőmérséklet változását viszont szépen szinkronizálja. A DCF77 vevő és a külső hőmérő RF433 MHz-en keresztűl kapcsolódik a belső óra egységgel. A belső hőmérés is ebben az óra egységben van. Szóval ha igy ebben a formában kellenek a doksik akkor tudok segiteni.
(#) ivan_fd hozzászólása Szept 3, 2019 /
 
Köszönöm. Ön a szerző ???
Kár, hogy nincs programja.
Látni akartam a programkódot.
(#) StefuPeti válasza ivan_fd hozzászólására (») Szept 3, 2019 / 1
 
Nyugodtam tegeződjünk.
Nem én vagyok a szerző, MPi-től kaptam a rajzot és a PIC programot még régen.
Én csak megépitettem az Ő tervei alapján. Nagyon sokat szivtam vele, mert nagyon "eltünt" emberünk. Nem tudott segiteni a megépitésben.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2019
(#) jamiki hozzászólása Feb 15, 2020 /
 
Sziasztok!
Úgy látom a bejegyzések nem túlságosan régiek. Ezért szeretnék találni egy olyan TÜRELMES valakit, aki segítene elindulni egy fényújság készítésében. ( Jelzem, hogy nem üzleti célra kell. 72 éves vagyok.) A célom az lenne hogy az elkészített terepasztalhoz fényújság szerűen írjak ki szöveget. (honnan - hová időpont stb. PIC 4520 programozásában van némi jártasságom. A mellékelt fényképen látható mátrixokból szeretném összeállítani a szerkezetet. (Van még több is, ami hiányzik azt beszerezném.)
Első soron azt szeretném, hogy a kijelzőn egy pont, vagy vonal, vagy egy oszlop végig menjen 12-16 modulon. Nem a kész programra lenne szükségem, hanem egy RÉSZLETES MŰKÖDTETÉSI ismertetőre. A terepasztalt VB6 programban működtetem több soros vonalon keresztül. Egy újabb soros vonalon keresztül szeretném a kijelzőt működtetni.
Ha valakinek lenne türelme hozzám, annak előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza jamiki hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Jobb felső részen lévő MAX7219-es modulhoz pár infó. A mellékletben látható, hogyan kell címezni a LED-eket. Az IC-nek mindig két bájtot kell küldeni. Az első bájt a regiszter címe, a második a regiszter tartalma. Célszerű a kontroller SPI modulját használni, valamint kelleni fog egy extra láb is a Latch bemenethez.

A részletes ismertetéshez oldalak kellenének, egyszerűbb ha konkrét kérdésed van.
(#) jamiki válasza Bakman hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Kösz a gyors választ. Holnap remélem ki tudom próbálni.
(#) synergy hozzászólása Szept 13, 2021 /
 
Sziasztok,
A következő led mátrix kijelző megoldásra lenne szükségem:
64x96 RGB ( talán az A2277 64X32 RGB LED MATRIX - 5MM PITCH-ból 3db?)
Szerkeszthető képek, animációk, futó szövegek stb tárolása az eszközön
A képek váltása külső eszközből fizikai digital inputokon keresztül, vagy modbus regiszterek írásával.
Előre is köszönöm a segítséget
(#) szitko hozzászólása Ápr 3, 2023 /
 
Sziasztok.

MAX7219 és 1088AS párossal ügyeskedek.
Azt szeretném elérni, hogy ha a max Intensity register-ébe 0x00-át írok, akkor nem világítsanak a ledek. Tehát a fényerőt szoftverből szeretném állítani.
A max Rset ellenállás növelésével lehetséges ez?
(#) nyamnyam hozzászólása Jún 19, 2023 /
 
Sziasztok

Én kezdő vagyok ebben a témában most kezdem a led mátrix dolgokat megismergetni és olyanba szeretnék segitséget kérni hogy van nekem ELM-2001EWA matzrix kijelzőm ami 5x7 . Ezt hogy lehet egy MAX7219 re rákötni és ha többet szeretnék összekötni akkor minden kijelzőhöz kell egy IC vagy a kijelzőket kell összekötni ??
(#) pipi válasza nyamnyam hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Ha megnézed a max adatlapját, akkor az digit, meg szegmensekről beszél, ezt helyettesítsd a mátrix kijelződ sorával+oszlopával... nyilván ahány digit/szegmest "tud" kezelni egy max, annyi sor/oszlop-os mátrix kijelzőt tudsz rákötni. vagyis egy max 8*8-as mátrix kijelzőt tud, a kijelződ meg 5*7-es. Ha több kijelzőt akarsz, akkor szoftver miatt egyszerűbb ha kijelzőnként teszel egy max-ot, különben bonyi lesz a program.
(#) pipi válasza nyamnyam hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Nem tudom mennyire ragaszkodsz ehhez a kijelzőhöz, alin lehet venni modulban, nyákra szerelve a max+ 8*8-as kijelzőt, ezeket meg egymás mellé lehet pásszintani, arduinós mintaprogram számtalan a neten, majdnem kész is vagy
Következő: »»   27 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem