Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   82 / 84
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Jó, most megvan egy jó kombináció, szépen olvas mindent, míg tart.
(#) CHZ válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Ebben az állapotában ragaszd meg.
(#) küzmös Gergely válasza CHZ hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Hát gondolkoztam rajta hogy hogyan kéne.. talán rácseppentek pillanatragasztót.. Bár attól tartok az nem fogja megfogni, pláne nem a tengelyhez fogni.
(#) CHZ válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Próbáld meg, ha nem sikerül, akkor mérd meg pontosan a távolságot és lehúzva stabilabban ráragaszthatod, de ne gyorsan kötő ragasztóval.
(#) Arkangyal07 hozzászólása Márc 6, 2019 /
 
A problémám a következő a dvd lejátszóm philips DVP3100V nem olvassa be egyik másik dvd-t.Mi lehet a baj zenei cd mennek rajta még egy pár film is de nem az összes.Mind új film dvd
(#) mineral válasza Arkangyal07 hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Szia neked is!
Rossz a lejátszód. Az a baja.
Örülök, hogy segíthettem.
(#) KU202M válasza Arkangyal07 hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Valószínűleg elkezdett porosodni az olvasófej lemez felőli lencséjének a felszíne. Óvatos tömény alkoholos (nem patikai) tisztítás talán egy ideig segíthet. Vagy gyengült a lézer. Szokott lenni az olvasófejen egy parányi trimmer potméter. Azon lehet egy picit tekerni.
(#) Arkangyal07 válasza KU202M hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Köszönöm szépen majd holnap elviszem egy szerelőhöz.
(#) FAZ1 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Cseréld ki benne a motort.
Ezek általában 5V-osak, és bizony elég sok helyen dobnak ki "rossz" CD vagy DVD lejátszókat azért, mert a betöltőegység kis ékszíja simán megnyúlt. Amúgy viszont a cuccnak semmi baja!
(#) RockFonok hozzászólása Ápr 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Tavaly már beszéltünk róla a DVDR3480/58 DVD-lejátszó és -felvevőmről.

2x volt szervizben.
Mind a 2x ugyan az a baja volt, hogy a álca nem jött ki meg a tápegységben cseréltek kondít.
Mert a kondi miatt előbb utóbb nem kapcsol be.

2x fizettem 6500 Ft-ot.
Egyszer 2013-ban.
Másodszor 2018-ban.

Szerintetek ez a Philips is egy ipari hulladék?
(#) eyess válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Miért lenne az . Sajnos a szervizek már nem tudják , hogy mennyit kérjenek el egy adott hibajavításért.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2019
(#) RockFonok válasza eyess hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Mert a Philips vcr vr550 videómagnómra azt mondják minden fórumom ipari hulladék, nem éri már meg javíttatni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2019
(#) RockFonok válasza eyess hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Erre mi a válaszod hogy mit mondtak?

Videómagnóm már 4x volt szervizben.
(#) eyess válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Semmi se tart örökké.
(#) RockFonok válasza eyess hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Ha még egyszer megadja magát a DVD felvevőm ismét 6500 Ft lesz a javítása, akkor 3x is csináltassam meg?

30 ezerért vettem a Tescoban 2008-ban.
(#) eyess válasza RockFonok hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Hát ezt neked kell eldöntened.
(#) FAZ1 válasza RockFonok hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Most azonban már sokkal többet tudót vehetsz 9-10 ezerért - bárhol!
Vadi újonnan és garanciával.
(igaz, azok - és lehetséges - hogy csakis DVD lejátszók /playerek/)
(#) FAZ1 válasza RockFonok hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Egy videómagnóban (ha nem dől rá a szekrény, avagy nem csap bele a villám) ugyan mi romolhat el?
Legfeljebb - az idő múlásával - a gumialkatrészek öregedése és megnyúlása szokott számottevő lenni.
Viszont lehet még hozzá kapni alkatrészeket, majd azokat otthon házilag szépen kicserélni. (HQ Elektronik Kft. 1135. Bp. Kerekes u. 15)
Mert mi mehet egy magnóban eleve tönkre?
Többnyire a nagy meghajtószíj, a kisebbik ékszíj (kazetta lift, vagy betöltő egység), és az idler-kerék dörzsgumija. Árban kb. úgy 2 ezerből kijön.
Videóknál nagyon ritka az elektronikusnak mondható hiba, többnyire a mechanika vacakol ...

Lehet esetleg még a forgófejdob kerámia-fejeinek kopása (monóban 2, sztereóba 4 vagy 6 db.), ámde az se kimondottan elektromos gond.
(#) RockFonok válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Az lehet kazetta hiba hogy felvételezek a kazettára és nyomok egy STOP gombot és el kezd bugni a magnó és ki kapcsolt és utána akartam visszapörgetni de szintén bugot és ki kapcsolt de 3x-ra sikerült, egyenlőre egy kazettán vettem észre de utána még felvételeztem rá filmet és nem volt már gond vele.

Tavaly sok kazettánál csinált ilyent bugást, de elvileg megcsinálták ezt is a szervizben.

Ez kazetta hiba lehetett vagy magnó hiba?

Egyenlőre csak 1 db kazettánál csinálta.

Ez van a kicsit meg görbülve a teteje balra, kazettán is látszik nagyon kicsit bal fele lejeb van mint a jobb.

Kép: https://kepkuldes.com/image/6oZeFl Nem tudom ennek a tüskének a nevét, ti tudjátok?

Hogy lehetne megcsináltatni a szervizben?

Ez a tüske okozhatja a szalagvezetést?

SP lejátszások jók és a felvételek is, de az LP rossz.

Videók: https://www.youtube.com/watch?v=8JVBCbpSHUU

https://www.youtube.com/watch?v=VbMVux8yFVw

https://www.youtube.com/watch?v=go0_N1jAEdc

https://www.youtube.com/watch?v=zXOHYVnKsP4

Itt van kicsit látszik hogy görbe a tüske.

Lehet hallani mikkor pörgetem a kazettát nyikorog.

Lehet hallani mikkor elejére pörgőt mintha a szalagot gyűrné.

https://www.youtube.com/watch?v=P4_GRKrw31I

Szerintetek a fej a görgő stb jó állapotú lehet?

Szalagvezetés jó be van állítva?

Nekem fura hogy ilyen nyikorgó hangot add ki, meg mintha gyűrné a szalagot.

Régen ilyen volt: https://www.youtube.com/watch?v=zDPYGOvyKao Lehet hallani jobban pörget stb.
Videómagnóm cakkozza a kazettákat.

Pár honnapja meg csinálták, megpucolták a fejet görgőt is stb, de ismét elkezdte néha. Kicsit hullámos is a szalag. Pár napja meg kicsit tönkreteszi a szalagokat ritkán.

A görgőn meg ahol fut a szalag felső széle ott látszik a görgőn hogy 2db szalag csík futott.

LP-s filmeket meg nem nagyon tudok (felvételezni) nézni mert fut a kép SP LP-re váltsa magát, de ezt már régen se tudták meg csinálni még a görgő cserével se régen, meg hiába állítottak a fejen.

Ilyen cakkozott kazettákat szabad használni?

Vagy dobjam ki őket mert másik magnó is ezt fogja majd csinálni?

Kép:

https://kepkuldes.com/image/6rr8ql

Videó:

https://www.youtube.com/watch?v=ax8P5fmbAZY

https://www.youtube.com/watch?v=lrot0xBPIEs

Nem tudom miért csinálja megint, pedig meg csinálták a szervizben.

Már 4x volt szervizben amióta meg van, 2005-be vettem.


Van egy Millenium MN 9644 Mini Hifim

Két kazettás deck:

Néha nyúzza a szalagot, repedtek a gumigörgők.

3 CD-S:

Meg azt írja ki No Disk (pedig bent van a lemez) mikkor érzékeli a cd-n a számokat, mikkor már ki veszem a CD-t, és a tálcát vissza tolom akkor azt jelzi mintha benne lenne a CD.

A CD részénél meg az a gond, nem nagyon akar teljesen ki jönni a tálca kézzel kell ki húzzam, mikkor be akarom mennyen a tálca akkor csak kézzel tudom be tolni, és lehet hallani a hangot és kattan egyet és ki írja Dorr Err és akkor a tálcát nem tudom be tolni se semmi csak ha gombot meg nyomom.

CD-s résznek a gombjai meg elég nehézen kell nyomnom hogy működjön (szintén azok a gombok távjával is).

Lemezjátszó:

Mikkor elindul a tányér egyet nyikorog, meg mikkor a zene a lemezen még nem jár le egyszerűen meg áll a tányér (nem mindig) de ha a hifi hátulján állítok a gombon hogy folyamatosan forogjon a tányér akkor semmi gond akkor nem áll meg a tányér.

Sajnos nem tudták megcsinálni a hifit a szervizben mert nincs hozzá alkatrész.

Van egy Yamada h8220 5.1

A házimozim mélynyomójának az a baja hogy a mély hang nem szól mindig.

Ritkán szokom használni.

Meg szoktam kicsit nyomatni a hangerőt, meg le kapcsolni és utána jól működik egy darabig.

1x Már volt hasonló baja, szervizbe meg is csinálták 4500 Ft-ért kábel forrasztást.

De akkor nem segített neki hogy ki kapcsolom és jó legyen. Szerintem most más baja lehet.

Javíttatás előtt régen pont oda nyúltam meg mozgatni a hangszórót és pont meg mozdult akkor és be nyomódott, de szerviz is azt hitte az miatt nem szól, én meg itthon óvatosan porszívóval meg csináltam, de ez már 5-6 éve lehetett.

Ezt nem tudják meg csinálni, Processzor hibás mélynyomóm.

Philips mcm 166/12 Micro hifim.
Azt mondták a szervizben meg pucolták a gombokat, jól működik.

1000 Ft

Én haza hoztam, és kb 2 két után a felhangosító gombra 1x rá nyomok, mégis kettőt ugrik.

Nem lehet ezt már megcsinálni mint újkorába volt?
De van hozzá távirányító annyira nem gond.
(#) RockFonok válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
https://youtu.be/gC5916i-TgA
Úgy teszi tönkre a szalagokat (nem mindig) hogy kicsit gyűri a szalag lejátszás során.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) RockFonok válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Sajnos már majdnem az összes VHS kazettám kicsit gyűrött hullámos cakkozott, még az a szerencsém digitalizáltam családi felvételeket.

Kazettás hifimnek meg repedtek a görgők, és mikkor a nagyon lassan nyúzza a szalagot (nem mindig) akkor meg tisztítom és egy darabig jó, nem gyűri a szalagokat nem rongálja.

Mikkor lesz majd mikkor mindig be gyűri a szalagokat a hifi?
(#) FAZ1 válasza RockFonok hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Olyasmit a nyomógörgő okozhat, ha nem a teljes felülettel fogja a szalagot. Az is lehet cserés.
(általában megkeményedik rajta a gumi, s akkor AZ MÁR NEM GUMI. Lehet persze hosszirányban kissé dörzspapírral megcsiszolni, hogy valamivel "gumibbá" legyen, de egyszerűbb a csere maga.)

Egyébként - ha a kazetta nyikorog, az nem túl nagy baj, de ha kissé szorul, az már inkább.

"Mikor lesz majd, mikor mindig begyűri a szalagokat a hifi?"
Az lehet többnyire az idler kerék hibája (azon is leginkább a gumis futófelület. Vagy ha azon nincs gumi (van amelyik csak recézett dörzskerék), akkor a csévélőmagok alsó gumirozott futója.)
(#) FAZ1 válasza RockFonok hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
"nem nagyon akar teljesen ki jönni a tálca kézzel kell ki húzzam"

Hát persze!
Sok lejátszóban a tálcamozgató ékszíj egy kissé már meg van nyúlva. Ki kell cserélni! Kb. 2-300 forintért lehet kapni bele újat a HQ Elektronikánál, de valójában nem árt vinni a régit.

A számítógépes CD vagy DVD lejátszók 80%-át általában azért dobják ki, mert hogy ez a "filléres" alkatrész már "nem az igazi"! Javítani persze - többnyire sehol sem szokták ...

Ezért van a csináld magad mozgalom!
(#) FAZ1 válasza RockFonok hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
"A házimozim mélynyomójának az a baja hogy a mély hang nem szól mindig.
Ritkán szokom használni.
Meg szoktam kicsit nyomatni a hangerőt, meg le kapcsolni és utána jól működik egy darabig."

Feltehetően vagy leszakadt a bevezető huzal a hangszóróban, vagy már kissé megsérült a lengőcséve a hangszóró légrésében.
Aztán - ott vagy érintkezik, vagy nem.

"volt hasonló baja, szervizben meg is csinálták 4500 Ft-ért a kábel forrasztást".
Jó drágán csinálták, annyiért már valójában egy új hangszórót vehettél volna bele!
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2019
(#) RockFonok válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Videómagnó görgőén azt vetem észre, hogy 4 db csík látható rajta.
Felül kettő alul kettő, olyan mint ha az egyik szalag lejeb ment volna mint a másik.
Ez szalag vezetési hiba?
Akkor ez miatt ugrál fút és SP LP be váltsa magát a magnó?
SP lejátszás és felvételek jók, de LP lejátszás és felvételek nem nagyon jók.

Meg pucoltam a magnót és jól meg dörzsöltem a görgőt is, tiszta fekete lett a fültisztító.
(#) RockFonok válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
"Lehet esetleg még a forgófejdob kerámia-fejeinek kopása"

A forgófejdobon láttam pöttyöket, próbáltam sokszor jól megpucolni de nem jön le.
(#) FAZ1 válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
A görgőn a guminak azért illene valamennyire "gumi-ként" viselkednie. Tehát némi puhaság ...
Ha túlontúl kemény és kérges, durva csiszolópapírral esetleg át lehet dörzsölni, de sokkal egyszerűbb egy tipusba való vadi újjal kicserélni. Egy fültisztító pálcika a görgőt tisztogatni - gyengecske ...
(#) FAZ1 válasza RockFonok hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Ha fekete pöttyös, az le kell jöjjön.
Meg lehet próbálni széntetrakloriddal, ám azt beszerezni manapság eléggé nehézkes.
Lehet esetleg triklór-etilénnel, vagy diklóretánnal, de azok sem minden boltban teremnek ...
A mindenféle boltban kapható "tisztító" alkoholok a nagyon makacs szennyeződésekhez többnyire szart sem érnek. Oda inkább valami agresszíven zsíroldó hatású oldószer kell.
Nem igazán ajánlom, de talán a festékhigító lakkbenzint még meg lehetne próbálni, de [u]csakis[/u a forgó fejdob tisztogatására. A résekre meg nagyon vigyázz, mert ott vannak benne a kis mágnesfejek /kerámia-lapkákon. Elég könnyű őket eltörni, ha belepiszkál az ember .../
Én általában széntetrát használtam, jól nedvesíthető újságpapírral, s azzal együtt forgattam meg kézzel a fejet. Az ujjbeggyel általában érezni kell a mélyedéseket (fejréseket) Pálcikával belepiszkálni tilos!
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2019
(#) Edem631 hozzászólása Jan 28, 2020 /
 
Helló.Dvd lejátszó lemezforgató motort cseréltem.Szépen felpörög a lemez de nem olvas be semmit.Az a kérdésem hogy a lézer dióda modul elgurul lejátszáskor a lemez széléhez rögtön,nem marad a forgató motornál.Ez mitől lehet?A lézer dióda felvillan ahogy kell.
(#) Massawa hozzászólása Márc 1, 2020 /
 
Sziasztok

Pár éve kölcsönadtam egy barátomnak a JVC -DR-M10 DVD Recordert, hogy másolja át videokazettáit. Sajnos erre nem került sor ( betegség miatt) s a minap ujra neki akart fogni, de a készülék nem indul.
Már egyszer volt gond a tápjával, akkor egy indito kondi halt meg ( már az értéke is csodálatos 27 uF!). Most kimértem minden kondit a tápban - rendben vannak, de a táp nem indul, csak kattog.
Nekem a készülék nem kell, igy ha nem sikerül egyszerüen megjavitani, megy a kukába. Sajnos a táp tele van mindenféle meglehetösen egzotikus alkatrésszel, nem valoszinü, hogy érdemes még ezeket beszerezni. Ha esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a táppal ( több korabeli JVC cuccban ugyanez van a DVD lejátszoktol a videorecorderekig), nagyon megköszönném. Sajnos a kapcs rajzon ( elérhetö a WEBen) nincsenek semilyen adatok a méréspontokra, és a táp környéke meglehetösen veszélyes konstrukcio, igy nincs nagy kedvem ott turkálni ( föleg ha még azt sem tudom mit is kellene ott mérni).
Következő: »»   82 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem