Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RS232 kérdések
 
Témaindító: tizedeske, idő: Júl 21, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 25
(#) tizedeske hozzászólása Júl 21, 2007 /
 
üdv mindenki! valaki épített már usb->rs232 átalakítót? Ha vki vmitudna ajánlani az jó lenne.
(#) Prinner válasza tizedeske hozzászólására (») Júl 21, 2007 / 4
 
(#) freeman válasza tizedeske hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Próbáld ki esetleg ezt!
Én ezt jobban szeretem mert csak 1 oldalas nyák kell hozzá , akarok én is építeni ilyet de ahogy néztem alkatrészekkel is a végösszeg kb annyi lenne mintha vesz az ember egy gyári átalakítót (sajna nincs sample az FTDI Chip-nél)
(#) Dudus válasza tizedeske hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Én az FT232R chip-et preferálom, mert nem igényel EEPROM-ot , felhúzóellenállást, kristályt. Minden bele van integrálva, így nagyon kevés diszkrét alkatrész hozzáadásával lehet belőle átalakítót csinálni.

freeman:

Miért kéne sample? Beszerezhető , elfogadható árú tömegtermékről van szó. A termékminták kiküldését nem erre találták ki a gyártók. Nem kellene visszaélni ezzel.

Itt alkalmazási példákat is találsz.
(#) MaSTeRFoXX válasza Dudus hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Én is megerősítem, az FT232RL nekem nagyon bejött. Van rá sok alkalmazási példa delphire, C-re, de símán kezeli sorosportként a hiperterminál a megfelelő driverrel. Az ára sem vészes 800-1200Ft az egész IC.
(#) freeman hozzászólása Júl 21, 2007 /
 
A kapcsolási rajzon van egy RS232 LEVEL CONVERTER ennek a helyére milyen ic mehet pl.:MAX232 jó lenne?
Nincs esetleg vkinek teljes kapcsolási rajza esetleg nyákterve hozzá? :help:
(#) szabi_o hozzászólása Júl 21, 2007 /
 
Esetleg felhasználhatsz egy USBs mobiltelefon adatkábelt is. Nekem pl egy Siemens -hez való van, ami a PL2303-t használja.
(#) mik hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
Sziasztok!

USB->UART átalakító nyákot szeretnék építeni ilyet: http://www.ftdichip.com/Documents/DataSheets/Modules/DS_UM232R.pdf

Ennek oka egyszerű: nem nagyon lehet itthon kapni, ami meg van, az meg pokoli drága (soselectronic)

Problémám, hogy rengeteget kerestem, de nem találtam olyan ferritgyöngyöt az USB 5 voltjának megszűrésére amit a datasheetben ír (itt a 19oldal lap alján: http://www.ftdichip.com/Documents/DataSheets/DS_FT232R.pdf

Ha tudtok olcsón kész DIPmodult vagy ferritgyöngy beszerzési helyet akkor kérlek írjátok meg.

Köszi
(#) bbatka válasza mik hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Nem biztos hogy a ferritgyöngyre szükség van egyáltalán. Számítógépbe való kártyákban találsz ilyeneket , esetleg rádiókészülékekben. Éppen floppy meghajtókat bontok, azokban is találtam. Egy kis huzal hurokra vannak felfűzve.
(#) mik válasza bbatka hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
zseniális ötlet!! Bontott alkatrész...
Köszi!
(#) sacibali hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Alternatív útja az USB-soros átalakítónak, AVR kedvelőknek.
http://www.cesko.host.sk/IgorPlugUSB_RS232/IgorPlug-USB%20(AVR)%20RS232_eng.htm
A lap alján található zip fájlban minden szükséges megtalálható. A komplett átalakító(ATtiny2313-al) kb. az FT232-es chip ára.
(#) gtk hozzászólása Máj 14, 2008 /
 
Sziasztok !

FT232RL chippel szeretnek egy USB -> RS232 atalakitot epiteni.
Az lenne a kerdesem, hogy ha az FT chipen csak az RX, TX labakat hasznalom egy MAX 232 ICvel, akkor mennyire lesz ez teljes erteku RS232 ?
A tobbi jeleket (RTS, CTS, DTR, DSR,..) hol szoktak hasznalni?
Nekem PC es ARM gep koze kellene az atalakito, terminal komunikaciora.

Udv.
(#) Dudus válasza gtk hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
(#) gtk válasza Dudus hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Ha a "USB to RS232 Converter Configuration" peldakapcsolasra es a leirasara celoztal, akkor azt ismerem.
Van nehany max232 IC, ebbol szeretnek hasznalni szintilleszteshez, ezert volt a kerdes..

Udv.
(#) Dudus válasza gtk hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Háát így már érthető, de nem ezt kérdezted

Teljesértékű lesz , ha nincs szükség átvitelvezérlésre. A portot úgy állítsd be, hogy a flow controll ( Átvitelvezérlés) szoftver legyen. A legtöbb alkalmazás nem használja a többi jelet, kivéve modem-ek és néhány speciális áramkör, ahol nem elég az RX/TX.

Ha ilyen a helyzet, akkor a többi max232-ből tegyél arra a jelre amire még szükséged van (RTS/CTS vagy DSR/DTR) az RI-t (Ring Indicator) nemigen használjuk
(#) gtk válasza Dudus hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Koszi !
(#) menyus hozzászólása Máj 15, 2008 /
 
Sziasztok!

Kérdésem lenne a témához kapcsolódóan...

Vanak CNC gépeim amiken rs232 port van flopy meghajtó számára. Ha én építek (veszek?) soros/USB átalakítót , akkor az USB re csatlakoztatott pendrive fog működni a flopy helyett vagy nem? Jó lenne átalakítani mert nem kéne hurcolni egy 3 kilós flopy meghajtót géptől gépig csak egy 1 GB os pendrivot amin elfér az összes gép paramétere 10 évre visszamenőleg... Szóval működne ez vagy sem. Ha nem, mi lenne a megoldás, hogyan lehetne ezt összehozni?

Előre is köszi a válaszokat.
(#) aflmor válasza menyus hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
A cnc-re hogy telepitenéd az átalakitó drivert? Mert anélkül meg nem szuperál!
Bár kétlem, hogy kapnál, (méginkább, hogy készitenél) sorosról-USB-re átalakítót ... Csak a forditottja van. :yes:
(#) menyus válasza aflmor hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Ok, azért kérdeztem mert nem értek hozzá. Arra meg végkép nem gondoltam hogy driver is kell. Bár gondolhattam volna mert van egy gyári átalakító kábelem és van hozzá driver is. Szóval ez akkor meddő dolog, elfelejtem.

Köszi
(#) pipi válasza menyus hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
pendrive-val össze sem tudod dugni
az egyik eszköznek HOST-nak kellene lenni!

(#) gtk hozzászólása Máj 18, 2008 /
 
Sziasztok !

FT232 -re ramerhetek szakadas vizsgaloval? (9V m.meter)
Meres oka: nyakhiba/rovidzar/szakadas ellenorzes.

(#) watt hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Már néhány órája böngészem az FT232BM és a FT232BL adatlapját, de nem jövök rá mi a a különbség, azon kívül, hogy az egyik adatlap 2003-as, a másik(BL) 2005-ös.

Ti tudtok valamit mi a különbség?
(#) san398 válasza watt hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
* Available as a Lead-free device (FT232BL and FT232BQ) compliant to EU directive 2002/95/EG RoHS
Gondolom a BM meg tartalmaz ólmot
(#) icserny válasza watt hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Csak az első mondatot kell elolvasni a honlapon:

The FT232BM is the 2nd generation of FTDI's popular USB UART device and the FT232BL is a lead free version of it.

Tehát az FT232BM a korábbi (FT232AM) USB-UART átalakító utódja, a FT232BL pedig az FT232BM ólommentes változata...
(#) watt válasza san398 hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Erre nem gondoltam! Köszi szépen!
(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Neked is köszi!
(#) russiangt hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Már egy jó ideje szenvedek egy ft232bl átalakítóval .
Problémám az hogy amikor összerakom a cuccot külső 93c eprommal nem ismeri fel a windows a hardware-t, de ha testre kötöm bedugáskor a 32-es lábát akkor felismeri a win ekkor átkötés kiszedve és olvassa a külső epromot de Mproggal nem tudok semmit csinálni vele pedig látja, hogy van rajta 1 device. Programozásakor pedig No device found hibábát ír.Ami fura hogy az Mprog 3.5 -ben nincs ft232BL csak BM talán ezért nem jó?

Valaki tud erre megoldást, hogyan programozzam?
Előre is köszönöm!
(#) Dudus válasza russiangt hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Az FT232BM és BL ugyanaz csak az egyik ólommentes. Milyen eeprom - ot használsz pontosan? Rémlik az adatlapból, hogy 93c46 kell 64x16 - os szervezésben. A memórián szokott lenni egy láb néhány gyártónál, amivel a szervezést tudod állítani pl. az ST - nél ORG a neve. Ezzel állítd 64x16 - os szervezésűre!
(#) Ricsi89 hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Üdv!
Építettem egy USB-soros átalakítót TUSB3410-es IC-vel. A gond az vele, hogy a gép nem ismeri fel, csak annyit ír, hogy ismeretlen eszköz. Minden jó, már a második IC-t tettem bele, hátha az a hibás, de így is változatlan a helyzet. Pontosan nem tudom, hogy az Eeprom foglalat miért is kell oda. Én azt nem raktam bele, lehet ez a hiba? Az eepromba akkor mit kellene égetni, mert van egy program, ami már a csatlakoztatott átalakítón keresztül égetné az eepromot, de fel sem ismeri a gép.
(#) Lucifer válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Ez nem ilyen 8051 alapú cucc mint a TUSB5052?
Abba firmware kellett, amit vagy a HOST tölt be a RAM-ba, vagy az I2C-s eepromból olvas ki.
Következő: »»   1 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem