Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   124 / 168
(#) Ge Lee válasza H_Zoo hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Nem ismerem a pico szoftverét, de szerintem egyszerre pont ugyanannyi jelszakaszt tudsz átnézni vele mint egy asztalival. A különbség csak abban van, hogy a monitoron jóval egyszerűbb, mert egyetlen kattintással tudsz zoomolni, meg az egérrel tudod ide oda húzni az egészet. Az asztalin meg elég sokat kell ehhez csavargatni az enkódert, de a rögzített jelszakasz az mindegyiken ugyanannyi. Illetve majd látni fogod hogy ilyen méréseknél hamar beleütközöl a memória korlátaiba. Tehát felveszel mondjuk 2-3 másodpercet, és nem tudsz egy nagyobb frekis jelet vagy egy tranzienst visszanézni rajta, mert benne sem lesz a letárolt jelben. Az owonnál kapcsolgatható tetszőlegesen a memória mérete 10k és 10M között, és látványos ilyenkor a különbség.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Asztali oszcilloszkóp és egy logikai analizátor (Saleale). Szerintem.
(#) H_Zoo válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Ha az asztalival felveszek egy hosszú jelet, akkor azt a saját PC-s programjával teljes egészében végig tudom nézni utólag? Tudok vele zoomolni, tologatni vízszintesen? Megnézem az Owont is...
(#) H_Zoo válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Ez sem rossz opció!
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Bővebben: Link Vagy ez is jó lehet, csak itt a szkóp gyengébb.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Nettó 78 000 Ft-ért kicsit többet várnék...
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Ha megnézed a programját, ez igen sokat tud. 16 csat. logikai analizátor, 16 csat. pattern generátor, kétcsatornás függvénygenerátor, kétcsatornás 14 bites szkóp (ez gyengécske), stb.. Én elődjét használom, egy állandó feladatra egyszerre kell 12 csat. pattern generátor egyenként beállított paraméterekkel, 2 csat. arbitrary funkciógenerátor ami szkóp jelet bevesz, majd visszaadja generátorként, 2 csat. szkóp. Ez az összeállítás másképpen közel sem jönne össze ennyiből.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Akinek ez kell, hajrá!
(#) SALáta válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Az asztali mellett a pc függetlenség szól. Bár usb t az enyém is tud. Nálam a memória korlát ami aggasztó. Mindegyik kínait egy gyár készítheti. Legalább is sok fut más márkanév alatt. Amit analóggal csak szkóphibának véltem az nem az hanem nagyfrekis zaj.
(#) Ge Lee válasza H_Zoo hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Természetesen.
(#) asasin hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Vélemény?
Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza asasin hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Ha elég neked a tudása akkor vedd meg, annyit szerintem megér, bár nem ismerem. Nekem a 1052DL-em lesz talán eladó, de mivel az is teljesen újszerű, még a fólia is rajta van a kijelzőn, biztos hogy nem adnám oda 65 alatt.
(#) nagym6 válasza asasin hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Vedd figyelembe, hogy 20MHz, és 100Ms/s mintavételi sebesség. Ez elég-e.
(#) Bakman válasza asasin hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Ha mindene működik és tényleg mindene megvan, ennyit ér.
(#) SALáta válasza asasin hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Picit hozzáteszel eu n belül új kínait kapsz.
(#) Ge Lee válasza SALáta hozzászólására (») Jan 6, 2019 / 1
 
Az a pici az úgy 15, mert 70 alatt az eu-n belül sem nagyon kapsz semmit. És akkor még kb. ugyanott vagy, mert általában csak gyártói garancia van rá, a forgalmazó nem tud adni. Tehát ha kibontod és nem működik, akkor küldd vissza Kínába, 18000Ft-os postaköltséggel. Legalábbis amikor az angliai Hantek-re rákérdeztem ott ez lett volna az opció, amiből nem kértem, vettem inkább itthon.
(#) Bakman válasza SALáta hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Ahhoz képest, hogy múzeumi, csöves darabokat szoktak kicsit olcsóbban kínálni...
(#) SALáta válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Használtnál ugyan az. Nesze semmi fogd meg jól. Nem nagy szám a mellettem lévő Hantek dso4072c sem, de pl szervókört belőttem vele - ha emlékszel erre vettem. Sőt mivel nem tudtam pontosan belőni így a tacho hibáját is kihozta. Gondoltam eladom, aztán mondom úgyis kell még, szóval marad . Erre egy analóg szkóp nem képes, vagyis lassú jel vizsgálatra, analizálásra. A 40 k memória kevés,de elég pár dologra. Érintő képernyő jól jönne...
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) peppe51 hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
200 kHz-es frekiváltót javítanék.
Mennyi szerintetek a szkóp min. sávszélesség ill memória igénye?
(#) pucuka válasza peppe51 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Minimum 2, de inkább 10 MHz.
(#) peppe51 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Köszönöm, 20-25Mhz-et választom.
Melyik a legstrapabírób, esetleg ár/értékben melyik az első?
HANTEK 28e, OWON 1022 41e, pico2205A 61e
(#) pucuka válasza peppe51 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Erre sajnos nem tudok válaszolni, nekem 100 éve (na jó legalább 40 éve) van egy 60 MHz -es EMG szkópom, el vagyok vele, manapság nem tervezem új szkóp vásárlását. De ha visszaolvasol, elég sokat megtudhatsz.
(#) gcsabee válasza peppe51 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Talán ezt érdemes megfontolnod.
(#) peppe51 válasza gcsabee hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Kössz. USB-s kellene. Igazából a kínaiságtól félek, de visszalvastam. Mások nem félnek a direkt kínai terméktől. Lehet én vagyok elmaradva...
(#) Ge Lee válasza peppe51 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Akkor keveset olvastál vissza, mert ez mind kínai. Itthon ilyeneket nem érdemes venni mert drága. Az ebay-ről egy 6022BE 15-16 körül van, ha nem csípik meg és nem kerül rá vám meg áfa akkor ennyiért meg is kapod. Nem egy nagy szám, de az 1-2MHz-es jelekkel még elboldogul, bár ott már négyszögjel fel és lefutási időt nem kell mérni vele. De ha meg tudod oldani a jelek ismétlődését akkor szerintem egy analóggal még mindig jobban jársz.
(#) robinson válasza peppe51 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Owon 1022I-t használok, duplaakkora a mintavételezése, mint a Hanteknek, bár a memóriája lényegesen kisebb, így is teljesen korrekt, nagyon elégedett vagyok vele.
Ebay-en 27k, és amin lehidaltam, ingyen postával a DPD hozta!! Nem emlékszem már, hogy pontosan mennyi idő alatt jött meg, 1-2 hét rémlik, és még a határon sem akadt meg.
Innen rendeltem: https://www.ebay.com/itm/OWON-VDS1022I-USB-Isolation-PC-Digital-Sto...h=true
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) Vacok hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Ismeri valaki EZT az usb-s oszcilloszkópot? Mi róla a véleményetek? Megpróbálnám megépíteni, mert most sajnos nem kapható, de a PIC programja nem publikus. Esetleg ebben ki tudna valakibsegíteni?
(#) Ge Lee válasza Vacok hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Ha a szoftver nem publikus, akkor nem fogod tudni megépíteni, csak megvenni, ha nem is az egészet, de a kontrollert mindenképpen. Az árát elnézve én inkább egy gyári USB-s szkópot vennék, jobb is, meg olcsóbb is.
(#) Szárnyas válasza Vacok hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Ebben a topicban nagyrészt erről a szkópról esik szó, nem hosszú a téma, gyorsan át lehet olvasni, mindent lényeges információt megtalálsz benne. Ha jól emlékszem, még nyáktervet is készített valaki hozzá. Én is terveztem ezt elkészíteni, de aztán lett rendes asztali szkópom, így letettem róla, nem volt már rá szükségem.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Sziasztok. C1-55-ről kérnék véleményeket.
Volna itthon egy de nekem költözés végett lehet nagy masina lesz , így inkább lehet keresek helyébe 2db C1-94-est. Mind a két szkópról kérnék véleményeket.
Következő: »»   124 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem