Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvencia érték átalakítására eszközt 60Hz-ről 65-70 Hz-re lehet e ilyet?
Lapozás: OK   2 / 2
(#) tothbela válasza ferci hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Ez sajnos csak 26V-ig bírja a tápfeszt, ami 18V effektív kimenő szinuszt eredményez. Van egy marékkal, adnék neki ingyen is, de zavar a 60Hz hálózati frekvencia. Még nem írta hol lakik.

Azért írtam a szoftveres generátor + erősítő párost, mert az szinte mindenhol elérhető. Ez a szivattyú 10 Ohm feletti impedanciájú, nem terhel túl semmilyen erősítőt. Ezzel megtesztelhető hogy mire képes a szivattyú, talán még többre is mint gondolnánk.
(#) rascalyjo82 hozzászólása Jan 28, 2019 /
 
Budapesten lakok.
Urak! Nagyon úgy érzem hogy nektek ez a kisújjatotokban van.
Kérem segítsetek. Milyen eszközök kellenek hozzá? Ezt alkatrészre értem.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2019
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Bár a BLDC motor alapja is szinkron motor, csak kiegészítve elektronikával. Olyan frekvenciaváltó félével.
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Igen, ez igaz. Ugyanakkor maga az elnevezés is jócskán félrevezető annak, aki elöször a BLDC jelentését nézi meg.
(#) rascalyjo82 hozzászólása Jan 29, 2019 /
 
Ne haragudjanak kedves urak, félre informáltam Önöket.
Egyen áramú áramot kap az elektronika, de ez szerintem egy másik szabályzó helyettesítésénél nincs jelentősége.
(#) ferci válasza rascalyjo82 hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Semmi gond - szerintem mindegyikünk úgy gondolta, hogy a tápodnak dc kimenete van.
(#) rascalyjo82 hozzászólása Jan 29, 2019 /
 
Rendben!
Hogy lehetne egy ilyen vezérlőt összeállítani?
(#) ferci válasza rascalyjo82 hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Én már megírtam a véleményemet tegnap reggel, de az csak egy dolog.
Utánam is írtak, olvasd vissza.
Alkatrészenként ne akard.
(#) gaben62 válasza rascalyjo82 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Áram csak akkor folyik, ha az áramkörben, ha valamilyen fogyasztót kapcsolunk, egyébként feszültséget szoktunk mérni, az adott tápfeszültség-csatlakozó és egyéb áramköri pontokon, és vagy hálózati feszültséget,pl. a lakásban..
(#) fakóló hozzászólása Márc 3, 2022 /
 
Üdv.
Segítséget kérnék. Van egy berendezésem ami alapból 110-115v 60hz -en működne. Jelenleg egy trafóval biztosítom neki a 110v-ot viszont a 60hz-et nem tudom. Nyílván az egyenáramú részeinél (panel, vezérlés, stb) ez nem gond. Viszont van benne egy 1200w -os és egy 400w-os fűtőelem és ventillátor is ami a 110v 60hz-et kapná (nyílván ezeknek kellene a 60hz). Mivel, hogyan tudnám megoldani, hogy 110v 60hz-et kapjon a készülék (115v, 60hz, 2000w a készülék)
(#) kadarist válasza fakóló hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Szia!
Ha aszinkron fajtájú a motor, akkor kicsit lassabban forogna. Azt kell mérlegelni, hogy ez a lassulás mennyire csökkenti a légszállítás mértékét. A fűtőszálaknak nem számít a tápláló áram frekvenciája.
(#) Bakman válasza fakóló hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Nem mindegy, hogy 50 vagy 60 Hz-es táplálás van egyenirányítva, ugyanakkor vélhetően túl van méretezve a pufferkondenzátor, különben már észrevetted volna, ha nem lenne jó.

A ventilátornál, ha az aszinkron motoros, lehet érdekes a 60 Hz. Ha 50 Hz-cel is elég levegőt szállít, akkor nincs probléma.

A fűtőbetétnek teljesen mindegy, milyen formájú feszültséget kap, az effektív érték a lényeg.

Magyarán, ha 50 Hz-es feszültséggel is jól működik, nincs mit tenni.
(#) fakóló válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
A légszállítás állítható, max a maximális mennyiséget nem érhetem el ezek szerint. A motor nem károsodik a frekvenciakülönbség miatt?
(#) kadarist válasza fakóló hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Nem károsodik. Gondolom valamilyen kis méretű árnyékolt pólusú motor.
(#) fakóló válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Köszönöm a gyors választ. Akkor maradok a trafónál és az 50hz-nél.
(#) fakóló válasza Bakman hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Köszönöm szépen a gyors segítséget.
(#) Massawa válasza fakóló hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Egy dolog lehet kritikus. Nem irod, hogy mi van a berendezésben. Ha van benne egy 110V/60Hz-s trafo (ami a ventillatort vagy a fütőtesteket táplálja), akkor annak a vaskeresztmetszete tul lesz terhelve ha 50Hz-t adsz rá. ( tipikus amerikai trafohiba volt régebben. két primer tekercset tekertek fel, párhuzamosan kötve 110V, sorba kötve 220V volt). A baj az hogy a vasmagot 60Hzre számolták, és emiatt elöbb utobb leégett a trafo. A 2kW teljesitmény már gond lehet, mert ekkora teljesitményekhez már nagyon kis tartalékkal tervezik a trafokat. Ha a fütötest nem a trafon keresztül kap áramot, akkor , ahogy a kollégák irták, meguszod egy elötét trafoval.
(#) fakóló válasza Massawa hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Köszönöm az infót. Mindenképp megnézem, hogy van kötve, bár akkora méretű trafót nem láttam benne ami a fűtőtestet tudná táplálni (ezért úgy gondolom az "direktben" kaphatja a 110v-ot)
(#) Sebi válasza fakóló hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Egyszer nekem is beesett egy amerikai ruhaszárító - hasonló adatokkal. Átvizsgálva kiderült, hogy 2db 1kW-os fűtőbetét van benne, amit az (ottani) két fázis közé köve tápláltak. Tehát egyszerűen sorba kötve őket simán mehetett a hálózatról. Egy kis Puskás nyák-trafó primer oldaláról vettem 110V-ot a programkapcsoló motorjának. Sajnos a forgató motor megoldására már nem emlékszem.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem