Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kódzár
 
Témaindító: csikosgabi, idő: Máj 22, 2007
Lapozás: OK   4 / 6
(#) ZsoltiD válasza kissi hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Köszi kobold az öntartós relés ötletet! És Steve-től is az infót.
A Steve által írt két relés átalakításról valahol tudtok mutatni egy kis infót? Minden lehetőséget szemügyre szeretnék venni megépítés előtt.

Köszönöm!

Zsolti
(#) kissi válasza ZsoltiD hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
A 2 relést pl. úgy tudod egyszerűen elkészíteni, hogy a jelenlegi relé egyik érintkezőjével megvalósítasz egy öntartást ( párhuzamos érintkező a tranzisztor CE lábaival ). A bontáshoz szerintem nem szükséges ilyen hosszú kód és akkor pl. a Q4 kimenetről készítesz az eredetivel egy hasonló tranzisztoros-relés megoldást és az lesz a bontó ( ennek a nyugalmi zárt érintkezője sorosan van az eredeti relé mágnes áramkörével! )! Így szerintem nagyjából használható az eredeti NYÁK is !
Azt hogy melyik relé működteti a riasztót és hogyan Te döntsd el!

Steve
(#) vapor hozzászólása Okt 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, a mellékelt keypad bekötésével kapcsolatban. 12V bekötést hova kellene csatlakoztatni és , hogy az ajtónyitás kimenet hova megy. Lépcsőházba szeretném, hogy ne kelljen mindig ajtókulcs.Sajna a típusát nemtom. A googlét végignyálaztam és semmilyen bekötést nem találtam.
Előre is köszi.
(#) ZsoltiD válasza vapor hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Szia!
Tudsz esetleg közelebbi képet is csinálni a sorkapcsokról? úgy könnyebb lenne, mert látnánk is valamit . Gondolom valamilyen felirat csak oda van szitázva, nem?
Vagy már megoldódott a dolog?
Zsolti
(#) tib12 hozzászólása Dec 2, 2011 1 /
 
Üdv mindenki.
Biztosan gondoltatok már rá hogy jó lenne építeni valami hasonlót mint "A Da Vinci kód" című filmben a Cryptex. Vagy ha nem akkor majd most. Először csak sima cryptex -et akartam csinálni de az nem elég bonyolult nekem. Ezért arra gondoltam lehetne építeni egy PIC vezérelt LCD kijelzős modern verziót, akár pénz tárolására is. Nem kevés beállítási lehetőséggel, bonyolult kinyitással kellene megépíteni, úgy hogy bármikor tudjam változtatni a kódot, vagy bármit ami a kinyitáshoz kell. Részben "fejtörő" is lehetne, mint a rubik kocka(ami nekem már nem feladat mert tul könnyű), és odaadni valakinek hogy jöjjön rá adott időben hogy lehet kinyitni és megkapja ami benne van.
Mindent szivesen fogadok, ötleteket, véleményt, segítséget és kapcsolásokat.
Előre is köszi mindent.
(#) Tibi0521 hozzászólása Nov 13, 2012 /
 
Helló
Egy 7 jegyű kódzárnál a helyes kód nyit , és hogy zár le a nyitott állapotból?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) kadarist válasza Tibi0521 hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Szia!
Gondolom úgy, hogy feszültségmentesíted az áramkört, majd újból adsz neki tápfeszültséget.
(#) Tibi0521 hozzászólása Nov 13, 2012 /
 
helló
7 jegyú kódzárnál a helyes kód nyit , de mi zár a nyitott állapotból?
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Tibi0521 hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Azért nem jó a linked, mert a "http" után nincs ott a kettőspont.
(#) Tibi0521 hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
hello
egy 7 jegyű kódzárat : http://www.hestore.hu/prod_10028739.html
úgy szeretném megcsinálni hogy a helyes kód beütésétől a tápfesz. megszakitásáig a relé behúzva maradjon. Tud nekem valaki segíteni?
(#) pumi hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, vettem egy FARFISA FC42 kódzárat és olyan problémám lenne hogy kaptam hozzá 1 darab kódot amivel működik is. De én szeretném megváltoztatni és nem tudom a master kódot . ( a gyárit már próbáltam ). A kérdésem az lenne, hogy lehet e valahogy megtudni a kódot vagy visszaállítani az eredeti beállításokra.
Előre is köszi.
(#) pumi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Köszönöm ,de nem magával a programozás menetével van a problémám hanem hogy nem tudom a masterkodot , és akitől vettem ö sem a gyárival viszont nem megy .
(#) zosza18 válasza Tibi0521 hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Szia.
Ahogy néztem EZT szerintem a tranyó reseteli 3mp alatt, bár nem biztos. Azt ha kiveszes megtudod azonnal, hogy van-e beleszólása a dologba. Át kell nézni amúgy a CD4022 adatlapját és abból már kiderülhet.
(#) zosza18 hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
Üdv!
Megépítettem ezt a kapcsolást amit mellékeltem. Annyi a nyűgöm vele, hogy nem fedi a valóságot teljesen a rajz!
A tasztatúra egyik felét +UT-re kell kötni, nem GND-re.
A C gombot kell összekötni a maradék gombokkal, ami nincs a kívánt deaktiváló kódban.
Az Alarm gombot egy szimpla gombra kell kötni (*/#), amivel lehet aktiválni a kimenetet.
A Q1-re kell kötni egy ellenállást, tranyót és egy diódát, amivel kapcsolunk egy relét.
A Q2 felesleges kimenet, a 470k-s ellenállással együtt.
Az alarm gombot földre kell húzni, mert így ahogy most "lebeg" a bázisa, még a légyszarra is bekapcsol. Ezek a tapasztalatok ezzel az áramkörrel kapcsolatban. Amúgy meg vagyok vele elégedve, jól működik. Ha lesz időm akkor felteszem a módosított rajzot, hogy ha utánépíti valaki, akkor ne szenvedjen vele.
A működésről csak annyit, hogy Alarm gombbal aktív a Q1 kimenet mindaddig amíg a helyes kóddal nem deaktiváljuk. Ekkor a LED világít. Ha rossz a kód valamelyik tagja, akkor resetel.
Kellemes utánépítést Mindenkinek!
(#) brato hozzászólása Feb 6, 2015 /
 
Üdv!

AEI DK-883 kódzárhoz keresnék leírást.
Ha tud valaki annak örülnék.
Köszönöm.
(#) spgabor hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy kódkapcsolós billentyűzetet, amelynek egy hibája van, nem tudom a kódját. Szétszedtem és volt benne egy z86e0208psc típusú mikrokontroller, illetve egy 93c06 eeprom.
A mikrokontroller a piros/zöld ledek felvillanását és a jó kód esetén a relé meghúzását vezérli. Mivel úgy sejtettem, hogy a 93C06-ba van beégetve a nyitókód, ezért kivettem és kiolvastam, de a kapott bin fájl sajnos számomra értelmezhetetlen. Lehet, hogy kódolva van, vagy valahogy védve a visszaolvasás ellen. Mellékeltem a kiolvásás eredményét tömörítve és a kódkapcsoló elejéről egy képet.
Tudtok esetleg arra megoldást, hogy tudnám az eepromból kinyert adatot visszafejteni úgy, hogy megtudjam milyen billentyűkombiációval működne a billentyűzár?

Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni!

Üdv:
spgabor
(#) Hp41C válasza spgabor hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
A kodkapcsolo.bin tartalma hexadecimálisan:
FF 27 F4 83 68 85 39 39 00 00 96 96 39 39 00 00 96 96 39 39 00 00 96 96 39 02 00 FF 96 FF FF FF
(#) Bender92 válasza spgabor hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Üdv! Ez a leírás lehet segít a programozásban és nem kell bajlódni az eeprom kiolvasással/fejtéssel.

FAFC21.pdf
    
(#) pipi válasza spgabor hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Forrassz be egy üres eepromot, hátha automatikusan beáll a doksi szerinti alapértelmezett értékre
(#) gulyi88 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Jaja, hexában sokkal jobban néz ki.
Sajna nekem nincsenek megfelelő ismereteim, hogy tovább fejtegessem a dolgot.

hexa.png
    
(#) spgabor válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Hexa-ban én is néztem, az volt az első. Viszont nem jutottam vele semmire.
Köszönöm a leírást is, néztem, de a default kódok nem mentek. Illetve megpróbáltam pipi javaslatát is, hogy töröltem az eeprom tartalmat és úgy raktam bele az áramkörbe, de úgy sem ment.
Az eeprom alá tettem egy IC tokot, hogy ha sokszor kell ki-berknom, akkor könnyebb dolgom legyen, de lehet, hogy valamit elrontottam rajta, mert már egyáltalán nem tűnik életképesnek. Pedig a tápfeszek mindenhol megvannak, azon kívül meg nem sok minden van az elektronikában.
Még kicsit szórakozok vele, aztán ha nem jutok semmire, csinálok pic-ből hozzá saját vezérlést.
(#) eyess válasza spgabor hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Meg lehet oldani hexa - t is programozási nyelvre fordítani.Abban általában van egy program részlet ahol a bevitt kód íródik be .Viszont van egy másik program részlet ahová az említett rész elugrik , azért hogy az eltárolt helyes kóddal összehasonítsa , ha a kettő egyezik, akkor nyílik a széf , vagy bármi ahová ezt a tasztatúrát beszerelik.Ha esetleg működésre bírod majd visszatérünk rá.
(#) spgabor válasza eyess hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Tegnap este még kicsit játszottam vele. Nem tudom, hogy mi történhetett, mert szombaton még semmi baja nem volt.
Nekem nagyon gyanús, hogy a mikrokontrollerrel lett valami. Pedig azzl nem csináltam semmit. Két programozható lába megy az eeprom data in és data out lábira, de mind a kettő magas jelszintre fel van húzva, 5V-on áll. Ezt nem méregettem kiszereléskor, de szerintem nem biztos, hogy megfelelő. Gombsor tuti jó, így ott sincs probléma.
Meg kellene próbálnom a mikrokontrollerhez keresni egy programozót és megnézni, hogy ki tudom-e olvastatni. Talán nem ment tönkre valami hiba miatt.
(#) eyess válasza spgabor hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Nem szokott az csak úgy tönkre menni Inkább gyanús nekem a 93c06 eeprom , hogy nem e azzal lett valami , vagy nem jól lett esetleg visszaírva az eredeti tartalom.

Z86C02.pdf
    
(#) spgabor válasza eyess hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Szia,
fél órája, hogy hazaértem, nekiálltam újra piszkálni. Elektrtanyán kaptam pár kódot, amiket általában be szoktak ezekbe állítani, így mielőtt újra szétkapom, gondoltam kipróbálom azokat. A 390096 meghúzta a relét, de a ledek nem világítottak.
Ezért szétszedtem és megnéztem a ledeket. Mindkettőnek a pozitív lába a forrasztás alatt nem látható módon fel vilt szakadva fóliástól. Már a zöld is világít, ami eddig soha nem égett nálam, de nem is foglalkoztam vele. Így ez a probléma megoldódott, bár attól függetlenül kíváncsi lennék, hogy a tartalom visszafejthető-e.
(#) bbb válasza spgabor hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Ha megnézed a hexa kódot, amit küldtél, érdekes jelenséget fedezhetsz fel...
390096 meghúzta a relét, vagyis az tűnik a jó kódnak.
A hexa halmazban pedig 39 39 00 00 96 96 kódsor egymás után háromszor is szerepel - gyanús

Amúgy meg csak úgy visszafejteni nemigen tudod, viszont kommunikációt nézni lehet. Ha van egy logikai analizátorod, akkor kösd rá és nézd mi történik! Előfordulhat, hogy nem egyben olvassa ki az egészet a mikrovezérlő, s akkor akár következtethetsz is arra, hogy mi történik.
(#) spgabor válasza bbb hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Igen, azt látom a kódban. Viszont nincs analizátorom sajnos, így nem tudom vizsgálni a dolgot.
(#) bbb válasza spgabor hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Kínából pár dollárért kapsz - ha ilyen dolgokkal akarsz játszani, akkor nagyon megéri. Én I2C kommunikációt debugoltam vele sikeresen
(#) superuser válasza bbb hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Valószínűleg nincs rajta mit visszafejteni, mert olyan egyszerű mint a bot
32 byte eeprom, ami tartalmaz kb. egy bájt konfigurációt és BCD-ben a nyitó kódokat.
(#) spgabor válasza superuser hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Nekem sajnos nem olyan egyértelmű. Viszont akkor a master kód szerinted visszaolvasható belőle?
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem