Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RF műszerek, mérések
 
Témaindító: pucuka, idő: Júl 10, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 53
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Másik panel ahol AD8307 épült be:
RFtrio muszer
Igaz ott SWR mérő és differenciáltan mér ... más esetben a nem használt bementi láb földre kondival hidegítve.
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Rendben, akkor egy komolyabb műszer lesz.
NYÁK szempontjából pedig szerintem beruházok egy előregyártott panelre. Így ebből nem lehet gond.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Nézzél adatlap először .
AD8307 igaz csak 500 MHz megy de 90dB dinamikája van, 1GHzig még jól saccol.
AD8317 igaz 10GHzig mér de csak 60dB dinamikával.
Ha már lúd akkor legyen kövér ... lesz ezek szerint 2 független logaritmikus erősítő mérőd is.
Akkor azzal még kényelmesebben tudsz RF 4pólusokat mérni.
Egyik csatornán az erősítést/csillapítást, másik csatornán meg reflexiót is.
Persze ahhoz még kell egy 2 csatornás független megjelenítő (szkóp) + reflexiót mérő híd.
A SWR mérőnek széles sávúnak kell lennie legalább 1GHzig mennie kell .
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
.......
Ha már lúd akkor legyen kövér ... lesz ezek szerint 2 független logaritmikus erősítő mérőd is.
Már csak a dobozolást kell kitalálnod ... egyben lesznek 1 LCDvel kijelezve ... külön egymástól függetlenül LCDvel , további mérésekhez kivezetve az analóg jele (szkóp/deprez...stb.).

Akkor így még kényelmesebben tudsz RF 4pólusokat mérni.
Egyik csatornán az erősítést/csillapítást, másik csatornán meg reflexiót is.
Persze ahhoz még kell egy 2 csatornás független megjelenítő (szkóp jó nagy képernyője legyen felső határfreki nem kritikus) + reflexiót mérő híd+1 szélessávú állandó kimenő szintű oszcillátor (sweepelhető generátor).

A SWR mérőnek széles sávúnak kell lennie legalább 1GHzig mennie kell .
Ennek ott van jelentősége , hogy nem csak a frekimenetben kell jónak lennie a 4pólusnak , hanem lezárásának is illesztetnek kell lennie. (50-75 ohm) Ezt ellenőrzöd a frekvencia / reflexió mérésekor.
(lásd wobblerszkóp részegységei és a TrioRF műszer felépítése persze lassan így elérhetünk az NWT500 vagy hasonló eszközök birodalmába )
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Bocsánat, AD8307-et akartam linkelni.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Szép is lenne.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Ha műszert építesz, helyezd előtérbe az "N", vagy "SMA" csatlakozókat, és kerüld a BNC -t.
A BNC sok bosszúságot tud okozni, ha kontakthibássá válik, ami könnyen megesik, ha a "kosaras" része megkopik.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Sok RF áramkörben valóban csak SMA csatlakozót használnak, én is megfigyeltem. De szerintem én az SMA dugó csatlakozót nem tudom rászerelni a kábelre.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
A szereléshez szükséged lesz egy présfogó szerszámra. (nem árt beruházni) Az N csatlakozóból létezik szerelhető, tömszelencés változat is, az SMA estén ez nehezen (drágán) valósítható meg.
Mindenesetre a lényeg, hogy a két központi csatlakozó már a csatlakozás pillanata előtt meg legyen vezetve. Ha ez nem történik meg, és sikerül kissé ferdén összetolni a középső ér csatlakozóját, a négy részre hasított hüvely kissé kitágul, nem lesz kellő rugóerő a jó kontaktushoz, átmeneti ellenállás nő, reflexió, és a csatlakozó csillapítása is nő, ami a méréseket bizonytalanná teszi. Szélsőséges esetben hun van, hun nincs csatlakozás.
Ez igen lényeges szempont a sokszor sűrűn használt bontható csatlakozóknál.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Présfogóm van, de ha valami speciális kell hozzá, akkor vennem kell.

Másik dolog az RF kábelek. Én jó formán csak a koaxot, a 75 ohm -ast és az 50 ohm-osat ismerem. Milyen kábeleket kellene használnom, illetve hogy keresem őket a boltokban ?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
50 ohmos koax amihez együtt kapsz préselhető fejet is.Átmérőkben vannak különbségek.
Ha ilyen boltot találsz ahol mindent kapsz egymáshoz kábelt és a rávaló krimpelhető csatit akkor jó helyen jársz.
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Értem, köszi!

Az UFL, IPEX, MHF mikró koax kábelek azok ugye nem jók ?
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Te tudod mire kell a kábel, mit kötnél össze mivel.
Mérővezetéknek inkább flexibilesebb "madzag" kell , panelek dobozok közötti kötöző kábelnek is ... nagy energia/ kis szintű jel vezetéshez sok méterre kis csillapításút , persze ezt a freki függő ... tehát olyat kell választani ami legjobban megfelel a célnak.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Ezeket általában készüléken bellüli összekötésekre használják, csak azért, hogy bontható legyen. Elvileg a hullámimpedancia mindegy lenne, a 75, (régebben 60) ohmot általában a televízió vételtechnikában, kábeles TV átviteltechnikában, és a vídeó technikában használják. A rádió komunikációban, a mérés, műszertechnikában (többnyire) az 50 ohm használatos.
Rövid összekötő kábeleknél a hajlékony, vagy félig hajlékony (semi rigid) kábelek használatosak, a hosszabb kábelek általában vastagabbak, mérőkábeleknél pedig a hajlékonyság az elsőrendű szempont. Ehhez kell választani a csatlakozókat is. A mérőkábelek csatlakozóinál nagyon fontos még a robosztusság, hogy többszöri (sokszori) használatra alkalmasak legyenek minőségromlás nélkül. Ennek jellemző példája a R/S által régebben használt Deczifix csatlakozó.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
A MHz-es frekvenciák környékén gondoltam.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Akkor ezek szerint, ilyen típusú kábellel ,minden gond nélkül összekapcsolhatnék kettő RF panelt? Csak sajnos 100 m -es tekercsebben kapható.
(#) szendi001 válasza sany hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Sima RG-58 elég, pár Ft métere. Minden boltban van.
(#) sany válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Vékonysága miatt gondoltam. Csak könnyebb vele dolgozni.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Kérdezz rá, hátha elérhető méterben is.
Bővebben: Link
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Amit ott látsz az a 157Ft az a méterenkénti nettó ára. Amikor a kosárba teszed oda tudod írni hogy hány méter kell, nyilván nem kell megvenned mind a 100 métert. Az egyébként szerintem megfelelő, ennél jobb csak az van amit a szkópok belső BNC kötései közé szoktak tenni. Típusát nem ismerem, kb. 2-2,5mm átmérőjű, elég erős, olyan mintha acélsodrony lenne benne, ennek ellenére nagyon hajlékony is.
(#) sdrlab válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 30, 2019 1 /
 
A szkópok kábelének semmi köze az 50R-es hullámimpedanciához!
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Nekem csak 100m enged berakni a kosárba. Annál kevesebbet nem.
(#) sdrlab válasza sany hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Az teljesen jó lehet. Ám érdemes megnézni, konkrétan milyet adnak, mivel láttam már olyan RG174-es kábelt, aminél az árnyékolás épp csak bele volt húzva a kábelbe, semmiféle fonás nem volt benne, így csak a jóég tudja megmondani, használat közben hová csúsznak el az árnyékolás elemi szálai?!
Van viszont RG316-os kábel, ami sokkal jobb, hasonló méretek mellett, de lehet Kínából venni 1.37mm átmérőjű, igen hajlékony, jó minőségű kábelt is. Ilyet szoktak a wifi-s routerekben használni az antennákhoz.
(#) Ge Lee válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Nincs hát. Azért volt a szkóp hátulján az 50 ohm felirat a csatlakozó felett, meg a kábelen is azért virított az 50 ohmos címke amikor kibontottam belőle. Szerintem láttam már életemben koaxot, talán még árnyékolt kábelt is, még az is előfordulhat hogy meg is tudom őket különböztetni egymástól.
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Akkor fel kell venni velük a kapcsolatot, kizárt hogy csak a 100 métert lehessen megvenni. Vettem már ott hálózatit, meg árnyékoltat, annál is be tudtam írni hogy hány méter kell.
(#) sdrlab válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Igazad van, figyelmetlenül olvastam a hozzászólásodat, valamiért szkópkábel tudatosodott meg bennem, nem az, hogy belső összekötő kábelről beszélsz!
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Lehet venni méterben.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Kitűnő, jó tudni.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Csak 100m a legkisebb rendelhető mennyiség, megkérdezve.
Következő: »»   40 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem