Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   143 / 208
(#) jozsefka válasza Gabó hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
hát a thomson az kb 1honapos...ugy hogy nem igen szedem még szét akkor megy vissza gariba....
az Lg egyszer volt szoftver frissités rajta...utánna jo volt még aztán elöbb elment a hdmi vezérlő és még egy honapig ment aztán jött ez a lefagyás....
cserélhetek alaplapot benne???
(#) Gabó válasza jozsefka hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Ja, nem írtad a thomson korát, akkor alap, hogy vissza gariba és ennyi.
LG: Nézd meg a táp részt amit javasoltam első körben, az pár száz forintos javítási tétel.
Alaplapot csak ha találsz ugyan olyat, jó árban éri meg.
A mondat elejei nagybetűkre ügyelj!
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2019
(#) jozsefka válasza Gabó hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Köszi.
A tápon mit nézzek elsösorban?Alaplap cserén már gondolkodtam,de itthon nem igazán találok ilyet,külföldröl meg elég húzós egy uj panel.
(#) Gabó válasza jozsefka hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Szűrőkondikat, forrasztásokat. Érdemes az összes elkót kicserélni.
Azért mondtam, hogy a panelcsere húzós opció, lehet meg se éri... Vagy b terv, keresni egy törött kijelzős ilyen készüléket, és csere.
(#) jozsefka válasza Gabó hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Hát álmomba se gondoltam volna hogy táphiba is lehet az oka annak hogy lefagy bekapcsoláskor...
(#) Gabó válasza jozsefka hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
A döglődő félben lévő elkók mint írtam, érdekes produktumokat képesek előhozni.
Pl, ha nem jó a szűrés, betöltéskor megrántja a tápot, a proci lefagy... Vagy valami zavar van rajta, megint lefagy. Gyengébb alkatrészek meg is pusztulnak tőle. (Lehet, a HDMI is ez miatt halt meg.)
(#) jozsefka válasza Gabó hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Ha sikerül a tápjavitással megoldani a baját a hdmi-vel mit lehet kezdeni?
(#) Gabó válasza jozsefka hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Kérdés, hogy miért nem megy.
Ha ez halt el, az a jobbik eset, cserélhető, bár kell hozzá felszerelés: TDA19997
Ha maga a prociba, akkor ugyan ott vagy, hogy panel csere.
Ha esetleg a táp újrakondizásával nem áll helyre, akkor nagy az esélye a BGA hibának. Ez kihathat a HDMI-re is! (Látatlanba nehézkes pontos okot mondani.)
(#) dara válasza Gabó hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Sziasztok.
Van egy SAMSUNG 50" tévém ami úgy kezdte a hibát hogy a jobb alsó felén volt pár pixel hiba.Pár napig még ment a készűlék,aztán bekapcsolásnál felül egy öt centis sávban szürke csik,majd fokozatosan a tetejére húzódik és fekete a képernyő.Na gondoltam t con,vettem is kicseréltem ugyan az.Oké gondoltam mennyünk tovább.Vettem bele maint,a jelenség maradt ugyan az.A táp jó.Gondoltan eggyet,a t con panelen két szalagkábel megy az lcd re,az egyiket kihúztam és pont eltaláltam a rossz oldalt mert a felén bejött a kép.Na rádugom menetközben a másik felét és előjött mindenféle össze vissza pixszel azon az oldalon a szélső 1/8 cad részén deközben elkezdett sötétedni a kép és el is ment teljesen.Azért irtam 1/8 cad részt mert a t con két fél részt hajt,és a két fél négy csatlakozásra van osztva egy vékony hosszú nyákon amire az lcd szalagja van ragasztva.A ragasztások éppnek tünnek,egyébként mivel van ragasztva?házilag lehetne javitani cserélni?Én arra a vékony nyákra gondolok hogy rossz lehet van rajta pár ic és smd alkatrész.Szerintetek?Vagy az lcd eltud romlani?
(#) kadarist válasza dara hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Szia!
Ha ilyen elhalványulást, meg fokozatos rosszabbodást látsz, akkor ez LCD-panel hiba.
(#) dara válasza kadarist hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Szia.
Akkor csak az egyikfelén?A másikon előjön a kép mint irtam.Akkor az lcd is eltud romlani?Mint irtam jobb felének az utolsó szektora a rossz látszolag,ha lehúznám az lcd utolsó ragasztott szekcióját,a többi menne?Maradna 1/7 ted kép,azis több a semminél.
(#) kadarist válasza dara hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Az LCD-hez csatlakoznak fóliák, azokon lehetnek IC-k. A fólia speciális ragasztással van a konkrét panelhez rögzítve, ez is okozhat problémát. Úgy kell egy LCD-panelre nézni, mint egy nagy integrált áramkörre, sok összefüggéssel. Videó a javításról:. Bővebben: Link.
Még egy javítás.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
(#) deebo válasza dara hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Igen, a hibás oldal leterheli a tápot, azért sötétedik olyankor az egész. El kell engedni.
(#) dara válasza deebo hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Rendben értem,mi az hogy el kell engedni?Azért kérdeztem hogy az lcd re menő jobb oldali összegző ami megy a t con eggyik felébe,Kb1,5x40cm panel a rossz,vagy az az oldali lcd?A legszélső szekció lehet a rossz ott volt a pixel hiba.Hogy azt az eggyet felszedem akkor a maradék még jó lehet?Az 50" bol maradna 40".Néztem a javitást ez házilagnem megy.Az egész jobb oldal nem megy igy azért gondoltam hogy a négy rávezetésből az utolsót ami rossz leszedném.
(#) deebo válasza dara hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Próbáld ki és kiderül, nem veszíthetsz semmit. Az el kell engedni azt jelenti, hogy nem érdemes tovább időt pazarolni rá, mert nem javítható.
(#) zoli0078 hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Sziasztok,

Adott egy Tevion 22-es LCD TV aminek a Mainboard-ja feladta a küzdelmet és igazából a tápja sem százas már. Hozzám elméletileg úgy került, hogy bekapcsol de bekapcsolásnak a nyoma sincs semmi életjel. Mivel nem tudni belenyúltak-e már így inkább a szekrénybe lévő univerzális mainbordot építettem bel egy 22-es LCD monitor tápjával és inverterével együtt. sikerült, az univerzális mainhoz a megfelelő szoftvert megtalálnom a kijelző működik még a felbontás is jó de csak úgy tudtam kipróbálni, hogy az inverter on lábára fixre rákötöttem az 5V-ot. Miután eljutottam odáig, hogy az univerzális main kapcsolgassa a háttérvilágítást sajnos ez valamiért nem működik. Az inverter megkapja a vezérlő 5V-ot e csak felvillan a háttérvilágítás majd kikapcsol , amikor távval kikapcsolom a TV-t akkor szintén villan egyet (ha ismét rákötöm az 5V-ot akkor szépen világít)
Valakinek van ötlete mit lehetne csinálni?
(#) kadarist válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Szia!
Azt írod, hogy az inverter akkor is megkapja a bekapcsolásához szükséges 5V-ot, ha direktben rákapcsolod az 5V-os tápot és akkor is, ha az univerzális main-ről kapja az 5V-ot. Viszont az utóbbi esetben nem működik a világítás. Itt valami sántít.
(#) zoli0078 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Szia,
Egészen pontosan így van, én sem értem. Az univerzális mainboard már volt használva egy másik lcd monitor kijelzővel ott minden rendben ment szépen kapcsolt a világítás.
(#) yohnsee válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Szia, véletlenül nem cserélted fel az ENA és DIM lábakat?
(#) cszoli69 hozzászólása Jan 31, 2019 /
 
Sziasztok. Van egy Telefunken Smart tv-m T42R970. A hiba az hogy ha megkapja a 220- at akkor a standby rendben világít de ha bekapcsolnád akkor a led folyamatosan villog lassan azonos ütemben.A tápegységben az elkók kapacitásmérővel ellenőrizve a diódák szintúgy.Azt olvasgatom hogy lehet firmware probléma is. Az alaplap az 17MB70-5P V1 vestel gyártmány. Sajnos firmware ehhez még nem került nem találtam. Valakinek van ötlete mi lehet a baj?
A táp és az alaplap fotója az azonosítás végett
(#) Ktulu válasza cszoli69 hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Én a táp kimeneti feszültsegeit mérném amikor villog a LED. Lehetséges, hogy próbál indulni, de folyamatosan letilt.
(#) Yudo88 válasza cszoli69 hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Az hogy kapacitás mérővel ellenőrizted egy dolog... Főleg ha a helyén mérted. Bár nem tudni milyen műszerrel mérted (remélem nem multiméterrel) Mérve is lehet rossz. Nem írtad hogy a feszültségek meg vannak-e. A villogás lehet hibakód is számolni kellene...
(#) Andr3wJ válasza cszoli69 hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Alaplapon kis táp ic-k stabkockák ellenőrzése, kis kapcsoló FET-ek ellenőrzése.
Elég melegedős fajta rosszabb esetben BGA
(#) cszoli69 válasza Yudo88 hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Először is köszönöm hogy segítetek nekem.Nos magam nem vagyok túlképzett ezen a téren de ez pontosan úgy volt hogy a szekunder részen van 3 db kondi egymás mellett 450V 47 mikrofarádosak.Ezeket kiforrasztottam és egy kifejezetten a kondenzátorok mérésére alkalmas műszerrel ellenőriztem őket.45 mikrofarádosnak mérte őket.A többi kisebb kondi az már nem kiforrasztva lett ellenőrizve ahogyan az ellenállások diódák és egyebek sem.Mérnék én multiméterrel feszültséget de be kell vallanom neked hogy nem igazán tudom azt hogy mit kellene találnom a méréskor.Látom azt hogy melyik csatlakozón kommunikál a táp az alaplappal,de nem tudom hogy melyik lábon mit kellene jóesetben mérnem.Megvannak a magam korlátai na
(#) cszoli69 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
ic-k ellenőrzésére nincs módom...Feltőltök egy képet erről a hóbelevancról és úgy könyebb hozzászolni a hibakereséssel kapcsolatosan
(#) cszoli69 hozzászólása Jan 31, 2019 /
 
No csináltam képet...
(#) cszoli69 válasza Ktulu hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Most töltöttem föl olyan képeket amin esetleg jobban be tudnád tájolni hogy ha mérek akkor hol tegyem és mit kellene találnom...
(#) cszoli69 hozzászólása Jan 31, 2019 /
 
Találtam én eléggé sok firmware-t ehhet az alaplaphoz.Be is másolom a linket hátha valamelyikőtök hasznát látja valamikor de nem jöttem rá arra hogy hogyan kell kiválasztanon és mi alapján az enyémet.Az is megeshet hogy nincs olyan ami nekem passzolna.

http://support.hbaustria.at/loki/1024/vestel/17mb70/smetsch.htm

Megnéztem én az azonosítókat amiket az alaplapon látok de sehogyan sem tudtam egy sorozatszámot vagy azonosítót sem logikailag odailleszteni ebbe a táblázatba...
(#) vargaf válasza cszoli69 hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Idézet:
„Mérnék én multiméterrel feszültséget de be kell vallanom neked hogy nem igazán tudom azt hogy mit kellene találnom a méréskor.Látom azt hogy melyik csatlakozón kommunikál a táp az alaplappal,de nem tudom hogy melyik lábon mit kellene jóesetben mérnem.Megvannak a magam korlátai na”

Az elektronikai készülékek javítását nem egy LCD TV javításával célszerű kezdeni. Főleg nem akkor, ha a legalapvetőbb dolgokkal sem vagy tisztában. Tudom, él az a hit itt az interneten, hogy a púpos kondenzátort ki kell cserélni és minden megjavul tőle. De ez egy tévhit, alapvető ismeretek, műszerezettség és gyakorlat nélkül nem megy.
(#) cszoli69 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Vitán felül igazad van ...Ez nem kérdés.Be kell vallanom hogy olyan szerencsém volt hogy van egy másik ilyen gagyibb tévénk egy Technika smart az is 42 colos és az is megadta magát.Levettem a hátlapot és azonnal találtam egy megpőrkölődött diódát a tápon,beszereztem beforrasztottam és a tévé köszöni jól van...Ezt itt kint a szomszédom akarta kidobni és ingyen ideadta előtte pár nappal adta meg magát és sajnáltam mert isteni képe van.A kint az éppen Németországot jelent és hát tudod ez a magyar vér hogy baxus ezt azé nem kellene kidobni ...Szóval igazad van még egyszer mondom én is úgy látom egy próbát megér aztán ha nem megy akkor nem
Következő: »»   143 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem