Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth kérdések
 
Témaindító: Gory, idő: Szept 13, 2005
Lapozás: OK   14 / 19
(#) peze válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Szia! Én is sok kört futottam a témában,míg arra jutottam,hogy érdemes készen megvenni.
Én ezt használom :bluetooth adó

Szerintem ez ugyanaz pepitában,mint amit Te is néztél.

Ebből ezt a modemet lehet kinyerni (lásd,a képen,melyet amúgy sehol sem árulnak külön):

Ennek 3,3 volt kell csak,és az audio bemenet.Ahogyan feszültség alá kerül,már meg is található
szinte bármilyen bluetooth hangszoróval,és nem kér kódot a kapcsolódáshoz.Vagy természetesen az általad is említett vevő modul is felismeri.

ezzel a vevő modullal például tutira beszélgetnek.vevő
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) frissadam hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Sziasztok.

Adott egy gyári kínai Bluetooth audio adó. Jól működik tölthető, van bent akku elég. Elkövettem azt a házi hekkelést , hogy tettem mellé kínai mikrofon erősítőt. A cucc jól működik és megfelelő lenne a minősége, de az adó saját tápja annyira zajos, hogy használhatatlan szinte a mikrofon rész. Ugyan ez az installáció külső táppal tökéletes. Sajáttal zajos, ha árnyékolva van ha nincs, ha messze van ha közel, mind 1. Mit lehet tenni? Próbáltam apró kondikkal szűrni, de nem segített.
Bővebben: Link
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Sziasztok.

A panelen konkrétan a kacsolás saját órajele hallatszik. Az akku magában nem zajos. Tud esetleg valaki valamilyen megoldást , hogy ebben a helyzetben ne hallatszódjon a saját rezgése a rendszernek a tápon keresztül?
(#) Firefighter1 válasza peze hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szia!
Megjöttek a modulok! Tudnál róla valami infót linkelni!
Bekötés... stb..
Azt már látom hogy ez egy uj forrasztási méret a számomra!
(#) AMD hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Nyomtatót szeretnék "okosítani" ha működhet a következő eszmefutásom:
Van egy használaton kívüli BTM-222 Bluetooth modulom meg egy USB-s lézernyomtatóm. A modulnak van USB (kimenete?) lába. A megfelelő tápfeszültség és szintillesztés alkalmazásával össze tudnám úgy párosítani a laptoppal, hogy vezeték nélkül tudjam használni?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) attika válasza AMD hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Szia.
Szerintem ez sajnos nem ilyen egyszerű.
Én is gondolkodtam ilyesmin és sokat googliztam hátha valaki már megcsinálta ezt.
Sajnos mindig csak EBBE futottam bele.
Ha van valami megoldás rá akkor viszont az engem is érdekelne, ha már így felvetetted ezt a kérdést
(#) AMD válasza attika hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm, hogy hozzászóltál. Bíztam benne, hogy már másnak is eszébe jutott/próbálkozott ilyennel. Én is gugliztam már elég szegényes angol tudásommal, leginkább valamilyen rajzot szerettem volna találni. Sajnos semmi használhatót nem találtam.
Hátha benéz ide valaki akinek van rá megoldása.
(#) H2opok hozzászólása Ápr 13, 2018 /
 
Üdv
Lenne egy problémám, hátha van itt valaki aki tud rá magyarázatot adni.
Van egy LG4 G4 es telefonom kb.1.5 éves.
A hiba. Bluetooth füles használata és wifin youtub videot nézve, megszakad e a wifi kapcsolat. Alaplapcsere volt 1 éve. Most 1.5 éves. 1-2 perc után megszakad a wifi. Ki kell kapcsolni a wifit majd vissza. Gyakorlatilag nem lehet igy használni. Kipróbáltam több fülessel, más wifin, ugyan az a szitu. Vagy tipushiba, vagy kifogtam Én egy rosszat. De mint mondtam alaplapcsere után is ilyen. Szerintetek?
(#) nedudgi válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Ha töltőn van, akkor is csinálja?
(#) H2opok válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Igen. Otthon próbáltam, a lányom, és asszony 20ezres telóján, azokkal semmi gond. Az én 100ezresem meg ezt produkálja? Nem is hallottam még ilyenről. Sehol.
Összeakadna a wifi és bluetooth ....?
(#) Kovabe válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Sajnos az LG-nek is vacak a szervízháttere. Sok esetben a beküldött alkatrészekből javítják a kisebb hibával beküldött telefonokat. Velem szemben is LG szervíztechnikus dolgozott és láttam.
(#) Panhard hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Sziasztok. Használ valaki cc2541 chippel szerelt bluetooth adaptert? Ha igen, be tudta rajta kapcsolni az iBeacon adatforgalmat? Nekem nem sikerül. Lehet, hogy Fake modul. Az AT parancsok közül sem fogad el sokat, és a parancsok után kellenek a CR LF karakterek. Az eredetinél nem kellenének. Elvileg flashelni kell, de nekem a flashelés módba állító parancsot sem fogadja el. Van erre valami megoldás, vagy keressek másik modult? Esetleg tudtok ajánlani olyat, ami képes Iphone-ra csatlakozni?
(#) attika hozzászólása Jún 4, 2018 /
 
Sziasztok.
HC-06-os BTM modulnál az antenna alatt az milyen alkatrész lehetett?
100nF kondi talán?
Valami oknál fogva elcsattant és ha csatlakozok rá akkor nagyon meghúzza a tápot, nagyobb áramot vesz fel.
(#) valve válasza attika hozzászólására (») Júl 22, 2018 / 1
 
Szia,

Az egy 10-15 pF kondi lesz.
(#) pajti2 hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Jó lenne valami könnyen emészthető doksi / könyv a BT 5 alsó rétegéről, ahogyan konkrétan működnek azok a hops-ok. Aki tud olyanról, jelezze. Köszönöm.
(#) Macsek71 hozzászólása Jan 23, 2019 /
 
Üdv. !

A következő "problémába" szaladtam bele : Kaptam egy ilyen BT-s billentyüt ( +touchpad +laserpointer). Ő nagyon szívesen csatlakozik régi (4.xx android) tabletemhez, telefonomhoz, de új eszközeinkhez (6.xx médiabox, 6.xx telefon) a párosítás után kapcsolódási hibát kapok.

Így jártam, a visszafelé kompatibilitás nem mindig valósul meg ( az újabb droid nem "szeretné" a régi eszközt használni ?), vagy van valami "titkos" trükk amivel használni lehetne ?

Ps.:
A médiabox saját BT-s távrányítója kicsit nehézkesen használható, de pl. BT-s egeremet sem akarja használni - bár felismeri és párosodik is vele
(#) mraulajos hozzászólása Feb 2, 2019 /
 
Hali!
Lehet, - buta a kérdés.
Ezt a navigácicós készüléket, de egyébként bár melyikket össze lehet e hozni bluetooth os autórádióval, hogy a rádión halljam az utasításokat.?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2019
(#) Kovabe válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Szia

Az FM transmitter funkció elég egyértelmüen leírja.
A bluetooth funció nem erre van kitalálva de erröl is le van írva hogy mit csinál.
(#) AZoli hozzászólása Feb 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy RN4020 Bluetooth modulom összekötve egy PIC -el.
A PIC - BT között rendben zajlik a kommunikáció, viszont három laptop (2x Win10 + Win7) közül egyik sem látja a Bluetooth modult. Az Androidos telefonom viszont megtalálja a modult, és csatlakozni is tudnak. A laptopok és a telefon között is minden rendben, látják egymást.
Van valami rejtett Win beállítás ami szívat, vagy merre keresgéljek?
(#) Bell hozzászólása Jún 11, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy JDY-10 típusú modulom.
Azt hiszem rossz sebességet adtam meg neki és most AT parancsokra egyáltalán nem válaszol.
Lehet ezt valahogyan resetelni?
(#) proba válasza AZoli hozzászólására (») Jún 11, 2019 / 1
 
BT 2,3,4 változat? Lehet a modul BT4-et szereti, a telefon ezzel még tud mit kezdeni, de a többi eszköz nem. Egymás között meg elbeszélgetnek BT3-on mint közös nyelv?
(#) kszabi hozzászólása Jún 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Win10 újra telepítése után a Bluetooth eszközökre (hc06) illesztőhibát ír.
A driverek frissítése sem segített.
Az eszköz kezelőben ezt írja:
A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)

{Elérési út nem található}
A következő elérési út nem létezik: %hs

Van erre valami megoldás?
Köszi Szabolcs
(#) AZoli válasza proba hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Köszi a választ, időközben megoldódott. Igen, az RN4020 csak az új BT 4.1 Low Energy Data Profile (MLDP) -t ismeri, és így csak a telefonnal volt hajlandó szóba állni. Kellett helyette egy RN4678.
(#) corte hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy PMR rádióhoz kettő Bluetooth headsettet
csatlakoztatni. Tudnátok segíteni, hogyan lehet ezt megoldani?
Köszönöm!
(#) pucuka válasza corte hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Szerinted a három, az egy pár?
A BT -t párosítani kell. Vagy egyik, vagy másik.
(#) Petyaa válasza corte hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
A jack kimenetére kötni olyan bluetooth modult ami fordítva működik a megszokottól. Olyat ami veszi az analóg jelet, majd bluetooth molekulákba szórja szét, amit egy sima fülbe akasztós BT headsettel fogni lehet. PMR jack kimenetre pedig jack duplázó. Bár így téged hallani fognak, de őket te már nem, és ők maguk sem egymást.

Viszont ha van alapból benne bluetooth, akkor lehet kettőt rá csatlakoztatni. Amit építettem bluetooth hangszórót, a két modul sztereoban csatlakozik az egy db kimenő ( telefon ) jelhez.
Viszont itt szintén csak hallani fognak tudni. BT modul

Ha megépíted, igazából egy power bank kell rá és egy füles, majd először az egyiket párosítsd majd utána kapcsold be a másikat is, miután már az elsőből szól a PMR hangja. na jól leírtam. Két telefonnál próbáltam eddig, mind a kettővel működött sztereoban.

Keresni kell olyan modult ami a mikrofont is támogatja.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2019
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy Bluetooth os (be)kimenet választot szeretnék csinálni.... mint egy "repeater switch" lenne 1 bemenete és mondjuk 4 kimenete.
Ehhez szükségem lenne egy "hagyományos " vevő modulra... és 4 "forditott" azaz ado modulra... de ilyet hol találok..

Marmint ugy értve hogy csak ilyen formában "kompletten szerelve" vannak?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2019
(#) pucuka válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
A Bluetooth kétirányú, van benne adó is, vevő is. Azon részét használod, amelyiket akarod.
A gond csak az, hogy ezeket párosítani kell, nincs "broadcast" üzemmódja, egy adó egy vevővel lehet kapcsolatban oda vissza.
A be- és kimeneteket valamiféle programmal tudod váltogatni, amihez a Bluetootht -t csak adatátvitelre használhatod.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2019
(#) FAZ1 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Akkor -
amely eszköz tud bluetooth jelet fogni, az akkor képes lehet más vevők felé is jelet kibocsátani?
(#) KBal76 válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Képes, de általában vagy vevő (slave) vagy adóként (master) működnek egy adott pillanatban. Maga a kommunikáció alapvetően kétirányú, de a szerepek a fentiek szerint vannak leosztva. Tehát egy "slave" eszköz is tud adatot küldeni, de rácsatlakozni egy másik "slave" eszközre nem képes (pl. egy BT headset egy BT hangszóróhoz). Magyarán a "slave" az butább.
Következő: »»   14 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem