Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1214 / 1267
(#) kadarist válasza Laca21 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Szia!
Itt két probléma is van, mert rossz a a színtisztaság és a kép párnatorzítása. A színtiszaság hibát a lemágnesező PTC ellenálláscseréjével megoldhatod.
(#) FAZ1 hozzászólása Jan 25, 2019 /
 
Üdv!

Lehet, hogy itt valahol már felemlítettem egyszer - van egy thaiföldi gyártású Thomson 436/TX807C EU tipusú (14MK10E) hordozható szines TV készülékem. Kissé megjavítottam, ám a készülék a bekapcsolása után mélykék háttér előtt narancsszínű számhelyekkel egyből valami PIN kódot kér tőlem.
Azt meg hogyan gondolta?
Így aztán persze se TV csatornára programozni, se rajta más semmifélét beállítani nem tudok.
Hogyan lehetne ettől a kódkéréstől valahogyan megszabadítani, avagy - hogyan (és mivel) lehetne azt neki egyáltalán beadni?
A gyárilag hozzá adott távszabályozó sajnos már nincs meg, így jelenleg egy Somogyi Elektronic féle programozható távszabályzóval próbálgat-nám. Egyenlőre tök süket - ehhez a bekapcsolási kérdéshez.
Most akkor mit csináljak vele? Helyben kidobható? ....
(#) Laca21 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Egy MZ73B ki lett cserélve, de minden változatlan.
(#) kadarist válasza Laca21 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Várd meg, míg teljesen kihűl a PTC. Feszültség alá helyezve hallható volt a lemágnesezés zizzenése?
(#) Laca21 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Vártam kb. fél órát. A lemágnesezés hangjára nem figyeltem. Szerintem sorkimenő csere is ráférne, de az már nem éri meg nekem(70cm-es, működőképes hagyományos tv, kb. 5 ezer Forint) ezért lehet, hogy a kukába végzi.
(#) BarnaPili válasza Laca21 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Miből gondolod, hogy ráférne egy sorkimenő csere?
A képen látható hibádat vagy a PTC hibája okozza, vagy pofára esett a TV, és elmozdult az árnyékmaszk a csövön belül.
(#) oszi91 hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy hol működ hol haldokló plazma tv-m. Alias Panasonic TH-42PA60E ami a lenti képeken látható tüneteket produkálja néha. A kérdésem az lenne, hogy esetleg valaki tud-e tanácsot adni abban, hogy mi baja lehet? Esetleg javítható-e érdemes-e vele foglalkozni egyáltalán?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) gaben62 válasza Laca21 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
amennyiben ez a tv. sorkimenő-hibás lenne, akkor nem jönne be a kép, és nem volna Hv. vagyis fény sem.
(#) gaben62 válasza Laca21 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
ellenben , a kép megnézése után, úgy tűnik, fel van mágneseződve a képcső,ezért ilyen rosszak a színek, ,képcső demagnetizálót cseréld ki, aztán meglátod mit mutat..
(#) Villanymozdony hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziaszok!
A Videoton TS4327SP tévé tápja mennyire szeretné, ha rátennék kb. +10W terhelést? Egy LED-szalagot kéne működtetnie a tévé hátlapján, ami a szobában szórt fényt ad miközben a nagyszülők nézik a híradót.
Vagy inkább tegyek be egy kis trafót egyenirányítóval, amit egy relé bekapcsol, ha bekapcsolják a cuccot akár a távirányítóval?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) balazs1990 hozzászólása Feb 1, 2019 /
 
Sziasztok ,a segítségeteket szeretném kérni, olyan problémàm adódott,hogy van egy Samsung képcsöves tv-m CW-29M164N típusú, hang folyamatosan van,kép néha van,néha nincs ,kontakt hiba kizàrt ,panelt àtnéztem,àtforraszgattam,mozgattam,ennek ellenére semmi, vàltozàs nem történt.Képcső fűtés van.
Esetleg valaki talàlkozott màr ezzel a hibával?
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza balazs1990 hozzászólására (») Feb 2, 2019 / 1
 
Szia!
Mindegyik bemenetére kötöttél jelet és mindegyiknél elmegy a kép?
(#) Cinema válasza balazs1990 hozzászólására (») Feb 2, 2019 / 1
 
Csatlakozók megmozgatása, átforrasztása. Képcsőpanel lehúzása és visszatétele, képcsőfoglalat ellenőrzése.
Sorkimenő-transzformátoron a potencióméterek óvatos tekerése előbb erre, aztán vissza, mert ott is lehet kontakt-hiba. Ha elmegy a képcső G2-(segédrács) feszültsége, akkor nincs fény, illetve kép, tehát itt is nézelődni kell.
Óvatosan!

Üdv!
(#) dB_Thunder válasza balazs1990 hozzászólására (») Feb 2, 2019 1 /
 
Ki kell hajítani a p..be! Aztán ajándékba fogadni egy másikat!
(#) sany válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 2, 2019 1 /
 
Szerintem meg venni kell egy LCD TV-t , ami 2 év után tönkre megy.
(#) Joka hozzászólása Feb 5, 2019 /
 
Üdv mindenkinek! Hozzám került egy samsung le46c750 tipusú tévé. Minden remekül működik rajta, a smart internet tv kivétel ez alól. A smart menüjében nagyon kevés app van és ha le is töltök belőlük, nem működnek. Youtube vagy valami böngésző féle nincs is. Gondoltam régi a firmwire, frissiteni kellene. Menüből nem engedte ezért letöltöttem és usb-n keresztül sikerült frissíteni. 2010-es verzió helyett így most már 2013-as van fenn rajta. De a helyzet így se változott. Ugyan az a kevés app van csak meg egy yahoo. A yahoo-t elindítva kéri hogy frissítsek, de nem hajlandó erre, 606-os hibára hivatkozik. Kérdésem az, hogy lehetséges e ezt a tipust frissítenem vagy ennyire elavult készülék lenne?
(#) küzmös Gergely válasza Laca21 hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Ezt az alkatrészt keresd meg, a tápegység közelében van.. és cseréld ki egy ugyanolyanra. Mármint ugyanolyan alakúra.. 3 lábú, esetleg 4 lábú, nem tudom milyen van benne. ha nincs akkor a kivett példánnyal irány egy elektronikai szakáruház. Nem egy hatalmas összeg. A sorkimenő dolgozik, szolgáltatja a nagyfeszültséget, annak semmi baja nincsen. ( A "bohóckarikán" nagyon nevetek.. )
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2019

3132.jpg
    
(#) FAZ1 válasza sany hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Nekem LCD TV-m van, nagyjából 8 éve vettem - és még SEMMI BAJA!
(#) sany válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
De azért van olyan is, amelyik tönkremegy.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2019
(#) Remci hozzászólása Feb 9, 2019 /
 
Sziasztok!

Techwood T2126 RF ST tipusu Tv bekapcsoláskor csak halkan ciceg, a standby led se nem világít,se nem villog. Tegnap többször volt áramkimaradás, elment-visszajött egymás után többször is. Azóta csinálja ezt a Tv. Ilyenkor mi mehet benne tönkre,merre keressem a hibát?
(#) BarnaPili válasza Remci hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Ha szerencséd van,akkor a táp primer oldalán lévő kis elkók pusztultak el.Ha nincs,akkor valami zárlat keletkezett a szekunder oldalon,ami miatt nem tud a táp elindulni.
(#) Remci válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Köszi. Szétszedtem, a sortranyó zárlatos (BU808) A környékén lévő kondik közül van, amelyik púpos, a többit is át kellene mérni,lehet azok is rosszak. De azt hiszem nem foglalkozom vele tovább, nem éri meg a vesződséget. Azért köszönöm.
(#) FAZ1 válasza Remci hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Olyan, mintha áthúzna a sorkimenő!
Az egyik rokonomnál javítottam egyszer a TV-t, nála is csak kissé áthúzott a nagyfesz, s pont arra a testelt fémkonzolra, ami az egész trafót megtartotta.
Kiszedtem belőle - oszt azóta jól megy!
Ő meg mindig azon röhög, és persze mindenkinek elmeséli - a Lacika kiszedett a TV ből valamit, ám az anélkül még jobb lett! Haha!
azt a sorkimenőt szerintem simán megtartja a 7 vagy 8, az alaplapba beleforrasztott lába!
(#) Laca21 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Egy MZ73B 14RM régebben már cserélve lett benne. Most ugyanezt kicseréltem egy MZ73BLL 9RM-re. A lemágnesezés hiánya és a párnatorzítás változatlan. Szerintem inkább szakembernek való feladat a javítás, de továbbra is várom az ötleteket.

MZ73B.jpg
    
(#) dimitrov68 hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Tiszteletem!
Van egy lg42lg3000 típusú készülékem.
Néha bekapcsol, néha nem! Bekapcsoláskor a készenléti led hármat villog, majd elalszik, de a tv nem kapcsol be. Találkozott már valaki ezzel a hibával?
(#) lzsolti2 válasza Laca21 hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Gondolom azt megnézted már, hogy a demagnetizáló kör záródik-e (kontakthiba, repedt forrasztás, szakadt tekercs stb).
1.: Zárd rövidre a PTC-t és úgy dugd be 2-3 másodpercre. Ha így sem történik semmi akkor:
2.: Üzem közben borítsd a készüléket jobb, vagy bal vagy mindkét oldalára, és nézd közben, hogy a színfoltok változnak-e. Ha igen, akkor írd meg....
(#) Laca21 válasza lzsolti2 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
„Zárd rövidre a PTC-t és úgy dugd be 2-3 másodpercre. Ha így sem történik semmi akkor”

Ezt úgy érted, hogy a PTC 1-2, 1-3, 2-3 lábait kössem össze? Biztos, hogy nem pukkan el benne valami?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
(#) kadarist válasza Laca21 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Hallgasd meg, hogy teljesen hidegen (amikor a PTC is csak szobameleg) áram alá helyezve hallatszik-e a lemágnesezés zizzenése (nem a sztatikus feltöltődésé). Ha hallatszik ez a hang, akkor jó a lemágnesezés és más lesz a baj. Például ha pofára ejtették a tévét, akkor elmozdulhatott a résmaszk is és annak nincs gyógymódja.
(#) Laca21 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Hallatszik. Amúgy a tv nem pottyant soha.
(#) Laca21 hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Esetleg ezt megpróbáljam vele?

https://www.youtube.com/watch?v=EHak3xx37Vs
Következő: »»   1214 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem