Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1507 / 1670
(#) igor4122 hozzászólása Feb 13, 2019 / 6
 
Meglettek a másik nagyító képei.

Ennek a lencséi egy rossz 3DLP-s Hitachi projektorból származnak, kivettem a három zoom lencsét azt építettem bele.
A három lencsével igen nagy lett a nagyítás (kérem senki ne kérdezze mekkora, nem vagyok szakember, 10x-nél jóval nagyobb az biztos ) viszont kicsi lett a fókusztávolság, ezt a középső lencse eltávolításával meg is oldottam, nagyobb fókusztáv viszont kisebb nagyítás.

A faanyag ezúttal vegyes, hőkezelt bükk, 6mm-es gőzölt bükk svartni és Red Heart.

Az akkurekesz fedelébe egy Mini USB csatlakozóval durván megegyező formájú lyukat fúrtam, ellenkező oldalról pedig egy a töltő nyáklapjának megfelelő méretű bemarást ejtettem, amiben csak annyira mélyen ül a PCB hogy a töltőkábel szigetelése éppen hogy hozzáér a fához.
A fedélbe fúrtam egy 1mm-es lyukat is közvetlenül a töltés visszajelző ledek fölé, amibe egy rövid optikai kábel darabot toltam.

Ebből a nagyítóból hiányzik egyenlőre a piros visszajelző led, amiben van egy C-Mos ic ami figyeli az akku feszültségét, 1,2Volt alatt pedig elkezd világítani, jelezvén hogy tölteni kell az akkut.
(#) Frankye válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Személy szerint nekem a másik (amelyet elsőként tettél fel) jobban tetszik, de ez csak magánvélemény. Amúgy gratulálok mindkettőhöz, használd egészséggel őket més sokáig, és legyen bennük sok örömöd!
(#) igor4122 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Köszönöm.
Igazából nekem is az első tetszik a legjobban.
Mindkettőnél az adott lencsékhez és a ledek-hez igazítottam a fej méretét, ezért ekkora a második.
A másodikat szervizes barátomnak készítettem, azóta is mikor megyek megemlíti, hogy milyen jó és mennyire örül neki, a régi gyári ledes nagyítójával nem lehetett jól kivenni az SMD IC-k feliratait.
Az első egyébként főként kis fazettált drágakövekhez és fémjelekhez készült.
(#) zolek hozzászólása Feb 15, 2019 1 / 8
 
Üdv.A kijelző tft 2,2 inch, atmega328 hajtja 12MHz-en,az rtc1302.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2019
(#) attika válasza zolek hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Erről írhatnál egy cikket.
Én szívesen megépíteném, persze ha publikus.
(#) zolek válasza attika hozzászólására (») Feb 15, 2019 / 1
 
Üdv. Attika , itt le van írva minden.
Bővebben: https://www.elektormagazine.de/labs/3-displays-alarm-clock-with-tft...0112-b
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2019
(#) csatti2 válasza zolek hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Szóval, annyit tettél hozzá, hogy lefordítottad a programot és átírtad a készítője nevét.
(#) benjami válasza zolek hozzászólására (») Feb 15, 2019 / 2
 
Én mindig szörnyülködve néztem azokat a magyarított dolgokat, amiknél az ékezetes karaktereket nem volt képes belerakni a magyarító. Ennél szerintem sokkal jobb, ha inkább angol nyelvű marad. Ez grafikus kijelző, simán belerakhatóak az ékezetes karakterek, nem ütközik bele az ember a karakteres kijelzők beépített karakterkészletének korlátjába.
(#) zolek válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Üdv. Csatti2 azért tettem föl mert megépítettem , ott a link, aki meg akarja építeni megépíti és olyanra formázza ahogy neki tetszik, hogy hová mit írsz azt már a készítője döntse el.
(#) zolek válasza benjami hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Üdv. Benjami nem foglalkoztatott ez a dolog mivel magamnak készült , de igazad van az ékezetekkel kapcsolatban érthetőbb lenne.
(#) csatti2 válasza zolek hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Nem érted ezek szerint mi is itt a probléma. Semmi gond sincs azzal, hogy utánaépítetted. Az eredeti cikknek is az volt a célja. Az viszont már etikai kérdés, hogy kitörölted a program eredeti szerzőjének a nevét és kicserélted azt a sajátodra, ilyet nem szabad sohasem csinálni. Itt biztos nem lesz semmi folyománya, de ha ezt egyszer eljátszod professzionális körülmények között, akkor annak nagyon komoly jogi következményei lehetnek.

Egy hivatásos szoftverfejlesztő
(#) zolek válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Ez valós meg állapítás, de miért gondolod bajt csinálnék magamnak. Töröltetem is.
(#) kalmi.kalmi válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
" a program eredeti szerzőjének a nevét " ? Ki tudja ki volt az. Oda volt írva egy név mintának. Ha átírom Kispipinek akkor azt írja ki a kütyü. Ennyi.
(#) csatti2 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
  1. // Copyright (C) 2016 Olivier CROISET. All rights reserved
  2. // Copyright (C) 2017,2018 Elektor Labs (edited). All rights reserverd
  3. /***************************************************************/
  4. /*                     Multidisplay alarm-clock                */
  5. /*                     Olivier CROISET  2016(C)                */
  6. /*                  edited by Elektor Labs 2017(C)             */
  7. /***************************************************************/
  8.  
  9. // http://www.proftnj.com/RGB3.htm  for RGB colors definitions
  10. // http://arduiniana.org/libraries/streaming/ for strings concatenation
  11. // Using TimerOne Library


Érdekes, mert az Elektormagazine nem érezte a késztetést, hogy kitörölje (lásd a fent linkelt cikkben a fotókat).
(#) kalmi.kalmi válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Zolek nem törte fel a programot, de az igaz, hogy ügyelni kell a szerzői jogokra.
Arra kíváncsi vagyok, hogy hány soros programot lehet saját szellemi terméknek tekinteni ?
10-200 ? Ezeket azért kérdezem mert nem tudom.
(#) SALáta válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 15, 2019 / 2
 
Úgy lett volna neked tetsző ha a készítő bennemarad és építette: xy. Ez így elfogadható.
Saját kódjaimba is vannak mástól lesett részek, van ahol 90%van ahol 2% beleírom a kellő helyre, rézlethez .
(#) kalmi.kalmi válasza SALáta hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Egyetértek.
(#) csatti2 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Feb 15, 2019 / 2
 
Teljesen lényegtelen hány soros (természetesen senki sem fog perre menni pár sor miatt, pontosabban volt már ilyen de a bíró kivágta az ablakon azt az ügyet), amíg az saját munka téged illetnek a szerzői jogok.
A lényeg az, hogy ha szeretnél átemelni egy algoritmust (még ha utána át is írod), be kell tartani a forráskód eredeti licencét (ez gyakran nagyon megengedő, lásd pl. MIT) és forrás megjelöléssel kell ellátni azt a részt a saját forráskódodban. Ha a komplett könyvtárat szeretnéd felhasználni, akkor tedd külön mappába és tartsd meg az összes licencre és szerzőre vonatkozó fájlt/részt. Ha publikálni szeretnéd a munkádat, ellenőrizd, hogy engedi-e a disztribúciót a licenc (ha nem vagy benne biztos, vedd úgy, hogy nem) és akkor csak egy linket/elérhetőséget tegyél a helyére, aminek segítségével mások is be tudják szerezni a könyvtárakat az eredeti forrásból.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2019
(#) sonajkniz válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Ezzel az erővel bármilyen nem assemblyben írt program licensz és jogdíj köteles, bármennyire is sajátkútfő az egész.
(#) kalmi.kalmi válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Ezt kérdezem, 10 sor lehet jogvédett ?
(#) csatti2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Pont ezért nem vonatkoztatható triviális kódra az egész (természetesen assembly-re is vonatkozik). Azért persze kilóg a lóláb, ha egy algoritmusban érdekes módon megegyezik az összes változónév, kód nagy része, stb. Senki sem fog ölre menni egy for ciklus miatt, de egy komolyabb algoritmusnál már egyértelmű lesz.
(#) SALáta válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Off ez srácok, no annyi hogy pl ne tudtam hogy kell megcsinálni egy adott dolgot, leírtam de nem működött jól. Találtam példát.Minimális volt a változás benne, szikra gyúlt. Frankón működik. A kód 90%a nem kellett. Máshonnan azt néztem le hogy kell adott hw t beüzemelni a könyvtárával, könyvtárak is érdekesek, van köztük viccesen nem jól működő is, a hibát megtaláltam azóta ok...
(#) janigel válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 15, 2019 / 1
 
Szerintem ez az egész túl van lihegve.
Ha védett lenne, akkor nem tennék ki a konnektorra.
Ha kiteszik, akkor megvan a kockázat, hogy azt csinálnak vele amit akarnak, ezzel viszont tisztában kell lenniük.
Egy komolyabb fejlesztés eredményét általában levédik, de semmiképpen nem teszik hozzáférhetővé, ha igen, akkor szerintem jogilag nem támadható.
(#) granpa válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Feb 15, 2019 / 2
 
Mármint III. (Kis)Pipin, VIII. sz-i frank király?
(#) csatti2 válasza janigel hozzászólására (») Feb 16, 2019 / 1
 
Ez az utolsó hozzászólásom ebben a témában (úgyis jönnek a moderátorok és kitörlik ha tovább folytatjuk).

Nincsen igazad. Azért, mert publikálnak valamit, még nem jelenti azt, hogy szabad a vásár és igenis támadható jogilag ha megszeged a licencet. Természetesen ott a kockázat, hogy ellopják, ezzel nem lehet semmit kezdeni, de bátorítani sem kell. Ami pedig a komolyabb fejlesztéseket illeti, van jó néhány nyílt forráskódú (teljesség igénye nélkül: Linuxok, SciLab, KiCAD, FreeCAD, stb.). Ha pedig ebben a szakmában szeretnél elhelyezkedni, kifejezetten előny, ha van egy nyílt forráskódú projektekből álló portfóliód (lévén, nem igazán adhatsz forráskód mintát az előző munkáltatód [ha volt már] tulajdonát képző kódból, arról nem is beszélve, hogy ez a szakma iránti elhivatottságot is jelzi).
(#) konyak6 hozzászólása Feb 16, 2019 / 11
 
Én egy gitár erősítőt építettem. Peavey Windsor volt eredetileg, ami nem képviselt nagy értéket, meg zajos is volt. Jött az ötlet, hogy csináljak (számomra)valami jobbat. Csak a trafókat használtam fel, meg a dobozát. Marshall JMP lett belőle. Turretre készűlt. Plusz kapott egy master potmétert hátra, meg egy one wire kapcsolót. Ar eredeti előlapját használtam fel, csak megfordítottam, és új műbőrt kapott.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 16, 2019
 
Idézet:
„... jönnek a moderátorok és kitörlik ha tovább folytatjuk”

Valóban, ezért kérjük, hogy a továbbiakban az off-topic hozzászólásokat mindenki szíveskedjék mellőzni!
(#) Zsora válasza granpa hozzászólására (») Feb 16, 2019 / 2
 
Szerintem:
(#) olahtamas hozzászólása Feb 18, 2019 / 12
 
Igaz még nincs teljesen kész, de bemutatnám az első VFD csöves órámat. Az elektronika E-bay-ről, Oroszországból származik, a csövek Discoking98 fórumtársól. Nekem csak az összerakás élménye maradt meg. Hiányzik még az IV-1 cső ami még úton van, de már így is használható.
(#) BarnaPili válasza olahtamas hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Szép lett. Tudsz egy linket adni az elektronikáról?
Az IV-1 ből nem lesz felesleged? Ha igen, vevő lennék kettő darabra.
István
Következő: »»   1507 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem