Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1508 / 1672
(#) olahtamas válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Ezen a linken érhető el
A csövet is e-bayről rendeltem, ha van rá igény rendelek többet, olcsóbban, mert igy most 000
(#) BarnaPili válasza olahtamas hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Köszi!
(#) voodoo hozzászólása Feb 18, 2019 / 7
 
Sziasztok!

El is felejtettem közben megmutatni Nektek, mert azóta annyira értelemszerűvé vált hogy "van és létezik"... Szóval totál kiment a fejemből. Elsőre sikerült. Még sose építettem ilyet (vagy hasonlót se), és még másnak se volt ilyenje az ismerettségi körömben, hogy egyáltalán tanácsot kérhessek részletesen. innen tőletek tanultam sokat és netről olvasgattam, aztán a tudásból + elméletből megvalósulás lett. Szóval teljesen nulla fűtésszerelői gyakorlattal, lerángattam a csöveket, felraktam a radiátorokat, elkészítettem a kaznt, kábelt húztam neki, "felokosítottam"...
Mindenki csodálkozik rajta, hogy ez van, és így igen is működik. Méghozzá hibátlanul, rendkívül pontosan szabályozható. Kényelmes, nagyon csendes, na és persze biztonságos. Kellemes hőérzetet biztosít. Programozható, telefonnal vezérelhető valamint visszanézhető az üzemi statisztika. Mikor hogy kapcsolt be, hány fokon ki, és minden egyéb finomság.
Technikai adatok:
-80 + 8 m2 alapterület (a kazánház később épült ez látszik is összesen kb. 140_m3 levegőt fűtök ki vele.
-zárt rendszer
-0,8 Bar üzemi nyomás 20_°C előremenőn
-1,0 Bar max. nyomás 60_°C előremenőn
-biztonsági szelep 1,8 Bar-os
-max előremenő 65_°C
-kétlépcsős moduláció 2x3750_W
-BBoil 300 "aka. Computherm B300 központi vezérlőegység
-1x120x60, 2x100x60, 2x80x60, 2x40x60, és egy 40x80-as törölközőszárító van rákötve. Ebből az egyik fenti 100-as, és egy 80-as be_vannva kötve, de el van zárva majdnem teljesen (még nincs kész a padlás, nem is használjuk).




Íme tehát a Wi-fis villanykazánom (a képen a vastagabbik polyfoam szigetelt csőben) látható.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza voodoo hozzászólására (») Feb 19, 2019 / 5
 
Ha gonosz lennék, azt mondanám, hogy hozd el a 2019-es találkozóra a "Ki mit épített kiállításra"
(#) lóri válasza Gafly hozzászólására (») Feb 19, 2019 / 1
 
Na de Gafly-bácsi....
(#) sonajkniz válasza voodoo hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Gratulálok.
Ügyes vagy.
De lenne egy kérdésem.
Ennek mi értelme van?
Idézet:
„valamint visszanézhető az üzemi statisztika. Mikor hogy kapcsolt be, hány fokon ki, és minden egyéb finomság.”
(#) KissAttila válasza voodoo hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Szia,
Fogyasztasrol tudnal irni?
(#) kalmi.kalmi válasza voodoo hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Én megnézném a kazánrészt szigetelés nélkül. Horganyoztattad ?
(#) voodoo válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Szia. Köszi!

Mi értelme van?
Például egy összehasonlítási alapnak. Szigetelés előtt-után, melyik hónapban (vagy napokban) mennyit ment, előre lehet kalkulálni, nincs váratlan meglepetés.
(#) kalmi.kalmi válasza voodoo hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Ez pozitívum mindenképp.
(#) Attila86 hozzászólása Feb 19, 2019 / 5
 
Befejeztem végre a bemenetválasztós-hangerőszabályozós távirányítós kütyümet:
Bővebben: Youtube
(#) voodoo válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Szia. Van még régebbi képem, amikor nem volt rajta kabát. Nincs horganyoztatva. Sima mezei udvaron lelt kerítéscsőből van.
(#) voodoo válasza KissAttila hozzászólására (») Feb 19, 2019 / 1
 
Szia.

Én a fogyasztást saccra csináltam, és a 60-as radiátort vettem alapul. Nyílván figyelembe kell venni, hogy jóval mérsékeltebb lenne a működése, ha volna a házon normális szigetelés, és új nyilászárók, amik nem szelelnek. Tehát az én saccolásom ami helyel-közel jó kindulási alapnak vehető 22K/60/100/1kW -tal számolni. Persze, ez függ a kifűtendő szoba méreteiből, a ház szerkezeti, szigetelési és az ablakok jósági tényezőjétől.
Például 22K, 60x120 = 1.2kW/50°C víz.
vagy 22K, 60x80 = 0,8kW/50°C víz.
így lesz 22°C a házban 1 óra alatt a 17°C-ról, kinti 0°C fokon. Ha, kint -5°C van akkor kb 70 perc kell ugyan ennyi előremenővel, ahhoz hogy elérje a 22°C-t. Utána tartja a meleget egy darabig, lemegy 20°C-ra 2 óra alatt mondjuk (amennyire be van állítva az alsó hiszterézis) de még nem hűltek ki a radiátorok szóval elindítja magát már nem 17 hanem kb 35°C előremenővel (ezt rövidebb idő alatt eléri szóval az újbóli felfűtéshez már csak kb 45 perc kell.
Vagyis 1 óra működés (felfűtés) kb:270 Ft-ba kerül. Utána a szinten tartás 200Ft-ba /óra (mert nem megy egy órát)
1 órát megy, aztán 2 órát nem, aztán megint megy 30percet, és így tovább. Viszont, ha nem vagyunk itthon, és éjszaka, hagyjuk kihűlni 17°C-ra.
Összegezve éjjszaka és délelőtt pihen 10 órát (kb 4x bekapcsol 20 percre) a maradék 14 óra a napból pedig 2/1 óra arányban megy. Vagyis egy teljes nap alatt 5-7 óra működést kell számolni ez 1300...1800Ft-ba kerül/nap, hogy megválaszoljam a kérdésed.

Az első ábrán látható, hogy kikapcsolt állapotban van, 21°C és majd csak legközelebb 3:15 kor bekapcsol 20percre, mert elérte a 18°C -t, felfűti 19-re és kikapcsol. Ez azt jelenti, hogy 18,5 C° volt állítva.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2019
(#) kalmi.kalmi válasza voodoo hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Szerintem jól átgondolt a vezérlésed, mármint ahogyan a hővel gazdálkodsz. A soha ki nem hűlő radiátor jobb összkomfort érzetet ad.
(#) CHZ válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Beépíted valahová, vagy külön külön dobozt kap?
(#) Attila86 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Nem csinálok vele innentől semmit, csak odaadom a gazdájának. Ez az elektronika megrendelésre készült.
(#) sargarigo válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Az a távirányító.. ez gyári? Vagy az is saját cucc?
(#) SALáta válasza voodoo hozzászólására (») Feb 19, 2019 / 1
 
Az állam a földön! Erre nincsennek szavak! Gratulálok!!!!!!!
(#) Kovabe válasza voodoo hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Szia

Lenne néhány kérdés, van erre topik?
(#) KissAttila válasza voodoo hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Koszonom a kimerito valaszodat.
(#) Attila86 válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
A kínaiaktól lett rendelve.
(#) voodoo válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 20, 2019 / 1
 
Szia!

Persze menjünk át.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 20, 2019 / 1
 
Gondolom itt: Elektromos fűtés.
(#) voodoo válasza SALáta hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Köszönöm szépen!
(#) voodoo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Na, egyszerre írtuk le. Itt, is ott is megtalálható vagyok azonnal kapok értesítést, ha mocorgás van a topicban.
(#) igor4122 hozzászólása Feb 21, 2019 / 2
 
Üdv mindenkinek.

Nem nagy szám, biztos mások is csináltak már ilyet, de gondoltam megosztom.
Igazából csak átdobozolás, de nekem minden pénzt megér.
A történet ott kezdődött, hogy elegem lett a Laptop előtt görnyedésből, mikor a számomra kedvenc, vagy csak érdekes sorozatok legújabb, még csak feliratos részeit nézem.
Régebben ilyenkor előre hajoltam, és amilyen gyorsan csak tudtam "püföltem" a szóköz billentyűt, hogy a gyorsan változó feliratokat el tudjam olvasni.

Mit tehettem, vettem egy vezetékes billentyűzetet, visszarajzoltam a fóliákat a nyákig, majd beépítettem egy VR-Box távirányítójának a dobozába.
A távirányítót nem használtam mert elemes, amit ki nem állhatok, ráadásul így, egy jobb célt szolgál szerintem.

A lyukba a tetején majd belefaragok egy Szelenit golyót, amit alulról megvilágítok egy színváltós leddel.
(#) igor4122 hozzászólása Feb 21, 2019 / 2
 
Majd elfelejtettem.

Nem elektronika, de bizonyos módon kapcsolódik hozzá.
Nálam véget vetett az idegtépő gubancoknak.

Anyaga Afrikai fekete fa (Blackwood).
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) Alkotó válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 / 1
 
A nélkül, hogy csorbítani akarnám az ötletedet kérdezem: Milyen előnyt ígér a mellékleten lévő "famentes" változathoz képest?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019

vezeték.jpg
    
(#) igor4122 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nem csúszik szét.
Az a hossz marad végig amit beállítottam.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) mek-elek válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nincs tévétek, hogy azzal rontod szemed, derekad?
Következő: »»   1508 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem