Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG, Orion, Videoton hangsugárzók
Lapozás: OK   5 / 6
(#) hlasznizoli válasza szamóca hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) Kispotter hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni! Elszáltak a hang(falam)sugárzómban a HK 25 dóm magasak 8Ω osak.. a tekercsek leszakadtak magáról a csévetestről.. Azt szeretném kérdezni valaki tud-e olyan céget ami foglalkozik ilyen pillékkel bele és tudok bele vásárolni.. Vagy esetleg ezeket újratekernék az is jó lenne.. Vagy házilag nem lehetne valahogy megoldani?? Rámértem sajnos az eggyik szerintem összeégett 0 ohm.. a másik meg valahogyan 4..
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) MusicMan hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Videoton HA 25/1034 és szeretnék belőle csinálni egy "mélyládát" és tudnátok nekem tulajdonságokat láda méretezéshez vagy az eredeti ládát amiben benne volt méretek szempontjából.
(#) Zsola_1 válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Szia ha UNIVOX akkor a H2000 gyárt nekik hangszórókat ,mint a mai napig is kapható HTP -30 ba is ! de ha felhivod a Nyiregyi univoxot ott adnak pontos leirást rolla ! ha csak 2 magas van egymás alatt a HOX 17 ami 110db tud 45-20Khz ig visz át s zeneibe 150w ot tud RMS-ben pedig 100w ot 8 ohm on 44 kilós súlya mellett
4Khz a keresztezési frekvenciája.
Ha pedig a nagy széles driver es s mellete 2 kis magas van az a HOX-157 AZ 127 db tud 150 w névlegessel s 200w zeneit . annak 1.2Khz ,6Khz 12db / oktáv a keresztezése. 8 ohmos ez is de ez 46 kiló.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) sznyeg hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Sziasztok!
A BEAG HTB-11 -hez valakinek megvan a gyári dokumentációja? Vagy legalábbis a hangváltóról van valakinek információja?
Van egy alapvetően gyári állapotú pár itthon, csak nincs benne a váltó. Szól így is, nem is rosszul, csak nem az igazi.
Valószínűleg nem úszom meg hogy faragjak is rajta, mert határozottan jobbá tenné a hangját egy/két jó minőségű pl ribbon magassugárzó...
De addig nem akarok irreverzibilis változtatásokba fogni, amíg nincs benne a crossover.
Majd némi méricskélés és katalógus túrás után kiderül hogy kell-e bele plusz magashang.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2016
(#) Zsola_1 válasza sznyeg hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
(#) sznyeg válasza Zsola_1 hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) haragati válasza Kispotter hozzászólására (») Júl 24, 2016 2 / 2
 
Ez a javítgatás (fal v. sugárzó.) teljesen felesleges és idegesítő.
Lehet, hogy a hivatalos definíció ez , hiszen valóban különbséget kell tenni az egyes típusok , rendszerek között.
Én viszont még embert nem hallottam azt mondani, hogy" leültem otthon a hangsugárzóim elé"


Manapság a nyelvművelők is azt mondják, hogy nincsnek merev szabályok, követi a nyelvtan a kiejtést és a gyakorlatot.

Írja ezt egy olyan ember aki 40 éve foglalkozik a hangszórókkal (is), sőt a BEAG-ban is dolgozott.
Hangsugárzó kifejezés max. a reklámanyagokban fordult elő, a gyakorlatban senki nem használta.
Azt hittem ez egy normális fórum .
(#) P_Laszlo válasza haragati hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
De ez nem nyelvtan, hanem elektroakusztika. És a magyar terminológia pontosabb is, mint az angol, nem mondjuk mindenre, hogy "(loud)speaker". (Persze náluk is lehet intelligensebben használni a szókészletet.)

Mondjuk a BEAG-ok egy részét hangsugárzó helyett uborkareszelőnek is hívhatjuk. Ez is egy opció a kültéri hangoszlopokra.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2016
(#) szamóca válasza haragati hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Elég szégyenletes, hogy egy magát szakmabelinek valló ilyet leír.
Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó? Vagy te mindegyiket késnek hívod, mer Feri aszonta?
(#) SlyChocolate hozzászólása Feb 22, 2019 /
 
Sziasztok van egy ilyen videoton hangszóróm.
Sajnos nem talátam a neten semmit róla.
Mintha nem is létező tipus lenne?
Szerintetek csak nyomtatái hiba lenne a matricán?
Pár kép róla.
(#) P_Laszlo hozzászólása Feb 22, 2019 /
 
Ugyanaz, mint a 1018, legfeljebb a porvédő lehetett más, de ki tudja a javítások után. És mivel nem eredeti állapotában van, ezért valóban nem létező típus.
(#) SlyChocolate válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Csak a hangszórószél lett cserélve.
Szerinted a 1018-al teljesen megegyező lenne?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) P_Laszlo válasza SlyChocolate hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Meg van rajta valami bevonat/festék, ami nem volt. A lengőrendszer és kosár ugyanaz, de nagyobb a porvédője. Lehet, hogy gyárilag.
(#) gyuszo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Pedig a Videoton által "Fisher" névvel készült dobozba került ilyen.
(#) SlyChocolate válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
A por védő tuti nem utólagos, az általad említett "festék" az lakk a pára, nedvesség ellen lett ráfújva anno.....
De a lényegen ez nem változtat volt ilyen típusa a vidinek?
(#) SlyChocolate válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Na csak sikerül kideríteni hol is voltak anno ilyen hangkeltők.....?
(#) gyuszo válasza SlyChocolate hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
PL: Fisher STE 186
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) P_Laszlo válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Szinte biztos, hogy nem, a Fisher 84 utáni, akkor már ezt a régi HA20-at nem gyártották, leváltották az újak, kisebb membránszéllel, és nagyobb porvédővel.
(#) P_Laszlo válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Az nem ez. Abban HA20-484 van már.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) P_Laszlo válasza SlyChocolate hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Lakk. Az jó. A lényegen, hogy hogy szól, pont változtat.

Mint látod, volt. És mint tudod, már írtam a másik fórumon is, hogy nincs benne az utolsó gyártási dokukban. És már azt is írtam, hogy a 2-es, a verziószám. Általában kisebb eltérésekre utal, pl. porvédő. És eredetileg, még a javítás előtt, így kép alapján, tényleg csak a porvédője volt nagyobb, mint a 1018-nak.
(#) gyuszo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
1982-ben is gyártották már. Ez egy szép, javításmentes kép.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019

Fisher.jpg
    
(#) P_Laszlo válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Az lehet. De nem az STE-186-ról.
(#) gyuszo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Itt van még egy kép :

STE 186.jpg
    
(#) P_Laszlo válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Jobban megnézve, ez szerintem pont nem javításmentes. Ez bizony 484-es, és kínai habszél van rajta, a membránból meg levágtak ollóval. Ránézésre ez a tippem. És a membrán nem a HA20/1028-é, bár szemből nem látszik igazán jól.
(#) gyuszo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
A 1028-ast én is arra tippeltem, hogy nagyobb a porvédő és mintha a habszél is szélesebb lenne.
(#) P_Laszlo válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Az STE-186 gyári állapotában nem ilyen. Az eleve egy zárt doboz. Ez valami utólag átalakított cucc, a VT-hez, az alapokon túl (hangszórókészlet) nincs sok köze.
(#) P_Laszlo válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
1028=1018 + 72mm pv..... Az összes Fisher egy másik korszak.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) EcoPityu hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
Sziasztok !
Van két HX512 /A hangszóróm, az egyik Eag, a másik, Beag.
Egyiken 20VA, a másikon 40VA a teljesítményhatár, most, akkor az terhelhetőbb is, avagy csak reklám volt?
(#) bugyi680 válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Elég érdekes, de elképzelhető hogy terhelhetőbb.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem