Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   362 / 429
(#) gyök2 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Próbáld meg megfordítani. Nem hinném hogy be lenne ragasztva.
(#) Bakman válasza gyök2 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Kizárt, hogy egyben kijön, masszívan bele van ragasztva.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Polifoam nem felel meg a célnak?
(#) ktamas66 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 3, 2019 / 2
 
Lehet, valami szilikon hab. Bővebben: Link
(#) gyök2 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Egy ugyan ilyen kialakítású Diamond gépnél minden további nélkül meg tudtam fordítani. Nem volt beragasztva, csak be volt szorítva a fészekbe.
(#) Bakman válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Jónak tűnik, köszi!
(#) pityu009 hozzászólása Márc 3, 2019 /
 
Üdv mindenkinek

A képen bekarikázott elemet (S9; ki-bekapcsolás a funkciója gondolom) hol lehet kapni vagy mi a neve/cikkszáma vagy hogy lehet helyettesíteni, mert a jobb oldali egység (S7) helyére kellene, mely már a szétszedés előtt tönkrement.(Esetleg hol tudnak ilyet javítani?)
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) bbb válasza pityu009 hozzászólására (») Márc 3, 2019 /
 
Ez sima végálláskapcsolónak tűnik. Ha nem akarsz érte boltba menni, akkor akár egy rossz egérből is kitermelheted.
(#) pityu009 válasza bbb hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Köszönöm a (gyors) választ
(#) elektrorudi válasza pityu009 hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Le kellene olvasnod a kapcsolókról a feliratot. Talán még a típusszám is rajta van.
Ha nincs, akkor a méreteket kellene megmérned. Lehet, hogy a HESTORE-ban is kapsz. A Mikrokapcsolók között nézd meg. Ránézésre, a D2FS is jó lehet.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2019
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 6, 2019 /
 
Sziasztok

Remélem tudtok segíteni.
Egy mechanikus magasság állító kellene amit precízen tudok állítani és számlálóval van ellátva. Google nem a barátom sajna. Autólámpákhoz hoz be találatokat.
Egy lézerfej magasságát kellene szabályozni.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Márc 8, 2019 /
 
Sziasztok,

Kedvenc billentyűzetemhez keresek a képeken látható rotary encodert (remélem ez a neve). Ugyanilyen van az egeremben, az is a végét járja. Kétszer már javítottam mindkettőt de a további kezelést már nem tolerálják.
Nagyon örülnék ha valaki tudna beszerzési forrást mutatni, nekem nem sikerült találni eddig.
Ilyen fajta van itthon, kipróbáltam, nem jó hozzá.(a méreteltérés most nem számít)
(#) janigel válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
(#) lelkes amatőr válasza janigel hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Közben ezt az egyet (ötöt) találtam én is, azon töprengek, miért írja, hogy "Operating direction Horizontal"? Katalógusukban jelez függőlegest is, mi lehet a különbség?
Nekem mindkét helyre függőleges beépítés kell.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2019
(#) Bakman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Szerintem az a lábak állásához képest a tengely irányát adja meg, a többség függőleges helyzetű.
(#) lelkes amatőr válasza janigel hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Szerintem megpróbálom, nem egy eget rengető összeg.
Kösz a segítségedet.
(#) janigel válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Szívesen, nincs mit ezért vagyunk itt.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2019
(#) lelkes amatőr válasza Bakman hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Lehet benne valami.
(#) kinaino55 hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
Sziasztok!

Elromlott a SONY mdr xb600 típusú fejhallgatóm, az egyik hangszórója nem ad hangot (biztos a hangszoró a hibás, tesztelve). A kérdésem az lenne; honnan rendelhetnék eredeti hangszórót hozzá. Válaszokat elére is köszönöm.
(#) robinson hozzászólása Márc 20, 2019 /
 
Sziasztok!

Okos otthon projektem fejlesztéséhez szeretnék segítséget kérni, elakadtam az alkatrész beszerzéssel kapcsolatban. Ablakmozgató mechanika motorját szeretném csendesebbre cserélni, a mechanika és az elektronika megtartásával, így viszonylag szűk mozgásterem van elektromos és mechanikai tulajdonságok terén is.
Ez nem is lenne annyira probléma, mert találtam több olyat, ami méretben és teljesítményben is megfelelne, De... vagy a minősége, vagy az ára miatt egyik sem tűnik bevállalhatónak. Gyakorlatilag amiket találtam, az a 1-2 ezer forintos kínai gagyi, és a 20-30 ezer forintos ipari profi, mindenféle arany középút nélkül. Amit én szeretnék, az maximum 6-7 ezer forintért olyan motor, ami ha éjszaka elindul, nem ébreszt fel. Van ötletetek, hogy melyik forgalmazó vagy beszállító kínálatát lehet érdemes átrágni?

Előre is köszi a segítséget!

A jelenlegi motor paraméterei:
♦Gyártó: Johnson Electric
♦8700RPM @24V,
♦dia.: 27,5mm,
♦len. kb 46,5mm,
♦2.305mm tengely
♦valószínűleg HC385XLG-020
(#) erbe válasza robinson hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Miért csak motorban gondolkozol? Autó ablaktörlő szerkezet vagy ablakemelő nem lenne jó? ~3000.- bontóban és ablaknyitóként "örök élet+1 nap". Vannak egész lapos kivitelek is. Ráadásul nem ilyen bóvli, hogy hüvelykujj méretű ~9000 fordulattal.
(#) robinson válasza erbe hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Részben azért, mert bevásároltam sok tízezer forintért ilyen ablakmozgató motorból, és nem szívesen dobnám ki
Meg amúgy ezen kívül teljesen elégedett vagyok vele, esztétikus, univerzális, korrekt a vezérlése, van benne nyomaték korlátozás és lágy indítás, 230V-ról működik, nem kell külön táp ablakonként.
A hangja is egyedül a hálószobai ablak esetében zavaró.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) erbe válasza robinson hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Nem tudsz visszavenni a fordulatszámból vagy a tápfeszültségből, hogy ne maximumon kelljen vonyítania, hanem szép csendben vánszorogjon?
(#) robinson válasza erbe hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Gondoltam rá én is, de sajnos annyira nem tudom lassítani, hogy legyen értelme foglalkozni vele. Gyárilag úgy működik, hogy zárásnál az utolsó pár centin lelassítja a motort, szóval ad róla ízelítőt, hogy milyen a hangja. Viszont mivel közvetlenül az ablakkeretre van csavarozva nagyon elviszi a rezonanciát, és még így is elég hangos.
Ezen kívül ha a táp részt babrálnám meg, hogy alacsonyabb legyen a tápfeszültségem, akkor nyomatékot vesztek, ami zárásnál nem mindegy, hogy mekkora erővel húzza össze a tömítést.
Szóval PWM-mel kellene megoldani, de mint mondtam, az eredeti vezérlést szeretném megtartani, és nem tudom, hogyan reagálna, ha belenyúlok a H híd vezérlő jelébe.

Elsősorban a motorcsere az, ami szerintem megoldaná, a többi lehetőséggel addig nem akarok foglalkozni, amíg nem szakad minden kötél.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) erbe válasza robinson hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Ha kicseréled az egyik 8700 fordulatos motort egy másik 8700 fordulatos motorra, az nem sokat módosíthat a zajon.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) robinson válasza erbe hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Miért ne segítene? Nem az áttétel a zajos, a motor gagyi. Nincsen centrírozva a rotor, ez okozza a rezgést, ami aztán végigvezetődik egészen az ablakkeretig.
(#) 77blsoft válasza robinson hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Mikrohullámú sütő mozgató motor?
Csendes, nagy nyomatékú, 200 volt-ról üzemeltethető.
Lehet, hogy kicsit lassabban nyitja az ablakot, de legalább nem hangos.
(#) robinson válasza 77blsoft hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Gondolkodtam rajta, mielőtt megvettem a kész ablakmozgató motort, mert tényleg elég jó alternatívának tűnt, de mire köréterveztem volna, és legyártom/gyártatom hozzá a mechanikát, úgy, hogy jól is nézzen ki, a ráfordított idő és pénz összesen jóval meghaladta volna a bolti megoldás árát.
A ház amúgy elég kompakt (részben ezért is tetszik ennyire), nem lehetne belezsúfolni egy mikrosütő motorját (legalábbis olyat, amivel én találkoztam eddig, egyiket sem). Eldobni meg nem szeretném, ahhoz drága volt

Szóval térjünk vissza az eredeti kérdésre, honnan lehetne jó minőségű 24V-os, kb 8000RPM-es, Ø27,5mm x 46,5mm villanymotort venni?
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) robinson hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
(#) Pgeorge80 válasza robinson hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Szia! Én ilyenben gondolkodnék, bár nem tudom ez mennyire hangos, de azt se felejtsd el, hogy a hajtásnak visszafelé önzárónak kell maradni, hogy kézzel ne tudják kívülről kinyitni, márpedig az csak csigahajtással lehet, vagy kis menetemelkedésű orsóval. És minkettőnél, a motorfordulat sokkal nagyobb lesz, mint a líneáris mozgás sebessége, tehát visítani fog a 24 voltos motor! https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%...110090
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
Következő: »»   362 / 429
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem