Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   107 / 138
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Ne gonoszkodj!
(#) zaza99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Köszönöm!
(#) akyy87 hozzászólása Feb 2, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy Gorenje Bővebben: Link mikrosütő, mechanikus kapcsolású.
Egy napról a másikra olyat produkált, hogy nem működik az időzítő kapcsolója, tehát amilyen időpontra tekerem a kapcsolót, az ott is marad, amig le nem állítom kézzel. Ezzel párhuzamosan azt is észrevettem, hogy nem "szakaszosan" melegít a sütő, mint ahogy azt a többi mikronál megszokta az ember, értem ezalatt, hogy pár másodperc melegítést pár másodperc szünet követ, hanem folyamatosan tolja az energiát, így például egy leves is viszonylag gyorsan felforr (!).
Nem vagyok teljesen süti a villamossághoz, de ilyennel még nem volt dolgom. Kiszereltem a fokozatválasztó/időzítő kapcsolót, ez könnyen kijött, viszont hogy tudom megállapítani, hogy ez-e a hibás? Galanz TM30MU01E a nevezett alkatrész.
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza akyy87 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Szia!
Tönkrement az óramű, ezért cserélni kell az egészet.
(#) akyy87 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
üdv!
Akkor ne is méregessek rajta, biztos vagy benne?
A sütő jelen piaci ára kb 16 ezer Ft, lehet kapni hozzá gazdaságosan ilyen órát?
köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2019
(#) kadarist válasza akyy87 hozzászólására (») Feb 2, 2019 / 1
 
Az előbb mutattad, ott ötezer Ft. körüli volt az ára.
(#) muslica69 hozzászólása Márc 1, 2019 /
 
Sziasztok! Két dologban szeretnék tanácsot kérni tőletek. 1. - A szigetelő lapot fém csavarokkal fel lehet-e fogatni a mikró belsejében? Eredetileg műanyag patentokkal volt rögzítve , de ezek szétszedésnél sérültek ,nem használhatóak fel újra. 2.- A mellékelt képeken a magnetron antennáján elszíneződés látszik, ez további működésében mit befolyásol? Szigetelő lap csere után érdemes-e még visszaszerelni? Gondolom hosszú élettartamot már nem lehet várni tőle !? Véleményeteket előre is köszönöm!
(#) Epu2 válasza muslica69 hozzászólására (») Márc 1, 2019 / 1
 
A fémcsavarokat kerüld el, nem takarékosságból műanyag.
(#) mythbuster hozzászólása Márc 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy tescós tricity mikróm ami már egy éve folyamatosan azzal szivat, hogy hol működik, hol nem. Ha nem melegít akkor búg a trafó, ilyenkor ha fejbekólintom és 4x felpofozom hangulattól függően elkezdhet melegíteni. Vagyis eddig, mert anyira elment a hangulata, hogy ha falhozvágom sem hajlandó velem üzeletelni. Megfenyegettem hogy kidobom, sőt tegnap be is szereztem egy whirpool mcp 349 bl-t, bemutattam neki. De úgy sem. Nos régóta szolgál ez a mikró és nem szeretném mégse kidobni. Még.

Szóval elhatároztam, hogy megjavítom, és lepasszolom a családba ahol épp hiány van belőle. Szétbontottam, elsőre a trafóra gyanakodtam, de őszintén annyira jó állapotban van, hogy kizártnak tartom a sértettségét. Aztán jött a magnetron aminek az egyik lába, hát elszenesedett. Rögtön meg is örültem, aztán elkezdtem kiméregetni, a terminál lábain az impedancia kerek 0.00000Ohm, terminál lábak és föld között végtelen. Azt tudom, hogy a terminál lábak között 1ohm alatti impedanciát kellene mérnem, de a kerek 0 nagyon alatta van. Ebből következtetek arra, hogy a kis impedancia miatt szenesedett el a végtagja(föld felőli), de most azon gondolkodom hogy miért csak az egyik...

Van erre ötletetek? Vagy lehet mégis a trafó a hunyó? Most költöttem el 72ezret új mikróra, úgyhogy nem szeretnék trafót és magnetront is venni ebbe a hálátlanba...
(#) zolika60 válasza mythbuster hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Errefelé olvass. Hátha segít.
(#) Ge Lee válasza mythbuster hozzászólására (») Márc 4, 2019 / 1
 
Nekem van, főleg a hiba jellege miatt. Ez a hol megy hol nem dolog ismerős, a miénk is ugyanilyen volt annak idején, alig múlt 1 éves. Mivel egy magnetroncsere után is tovább csinálta, szétszedtem, és meglett a hiba, még mielőtt nagyobb baj, pl. egy ilyen szenesedés bekövetkezett volna. Ennél rosszul volt belepréselve a kábel a saruba, ezért leállt a magnetron. Nálad is valami hasonló lehetett, hibás saru, akármi miatt megnőtt az átmeneti ellenállás és az átfolyó áram hatására szépen elszenesedett.
A másik ok ami még lehet, hogy zárlatos a magnetron fűtő köre, bár szerintem annak inkább szakadni kellene de nem tudom. Adatot sem tudok mondani, hogy mekkora áramot kellene felvennie a fűtésnek. Le kellene kötni róla a nagyfeszt, és csak a fűtést megnézni hogy nincs-e ott zárlat. A fűtőfeszültség 3-4V, de hogy mekkora áramot kell felvennie azt meg nem mondom, azt egy működőn kellene megmérni.
(#) Lamprologus válasza mythbuster hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Idézet:
„a terminál lábain az impedancia kerek 0.00000Ohm,”


Ezt mivel mérted??? Mekkora frekvencián?
Ennél még a mérőzsinórnak is nagyobb ellenállása van... Jó, tudom, azt le kell vonni a mért értékből!
(#) mythbuster válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Köszönöm a tippet!

Ma volt kis időm foglalkozni ezzel a projektel. Levágtam mindkét sarut, újat forrasztottam a helyükre, lepucoltam az elszenesedett lábat majd visszaraktam a magnetront, felcsatoltam a kábeleket(jó szorosak), és betettem egy pohár vizet fél percre melegedni.

Melegít is rendesen, viszont 10 másodperc után sípolva megy tovább. A szünetmentesektől tudom, hogy ez általában valamilyen vészjelzés és nem zenei aláfestés. Mit cseszhettem el?
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) mythbuster válasza mythbuster hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Megvan, ott csesztem el, hogy egy olyan elosztóra kötöttem ami a szünetmentesből jön, valójában nem is a mikró, hanem az APC Smart 1000VA sípolt túlterhelés miatt.
(#) Lamprologus válasza mythbuster hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Idézet:
„a terminál lábain az impedancia kerek 0.00000Ohm”


Na akkor ez már biztosan nem igaz! Mert ha így lenne akkor nem működne!
Tehát jogos volt a kérdésem ... mégsem kaptam rá választ!
Azért gratulálok ahhoz, hogy sikerült életre keltened!
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) mythbuster válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Csak ironizálásképp raktam rá még 3 nullát.

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) Lamprologus válasza mythbuster hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Műszaki fórumon megadsz egy általad mért értéket, és segítséget vársz a mérési eredményed alapján ... a többiek meg próbálnak segíteni ... ja, hogy Te viccből valótlan adatot adtál meg ... Gratulálok!
A következő meg az lesz, hogy viccből valaki leírja, hogy a fázist úgy tudod megkeresni, hogy megfogod a vezetéket, és amelyik ráz az a fázis. Ja ... agyon csapott ... Bocsi! Csak vicceltem! Azért koszorút majd küldök a sírodra!
(#) vargaf válasza mythbuster hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Sok értelme nincs, mert a 0,000 sem igaz érték!
(#) Lamprologus válasza vargaf hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Idézet:
„...mert a 0,000 sem igaz érték!”

Hát ... pl. miliOhm mérőnél van annyi értelme, hogy az nullát mutat akkor lehet tudni, hogy kisebb az ellenállás mint 1mOhm...
5 nulla számomra azt jelenti, hogy az ellenállás kisebb mint 10mikroOhm...
És ugye az sem mindegy egy induktiv alkatrész mérésénél, hogy ellenállást mérünk, vagy impedanciát (azt is milyen frekvencián).
(#) mythbuster válasza vargaf hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
A digitális multiméterrel mérhető legnullább nullát mértem(Auto skálázás). Van ennek létjogosultsága 2-4KV esetén?
(#) Lamprologus válasza mythbuster hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Na akkor valószínű Te ellenállást mértél, nem induktivitást! Ezt már sejtjük!
Ha még azt is elárulod, hogy mekkora a digitális multimétered felbontása, akkor azt is tudni fogjuk hogy mennyinél kisebb az ellenállás. Mert ha pl. csak 1 Ohm a megjeleníthető legkisebb érték, akkor lehet 0.9Ohm a tekercs ellenállása (ami teljesen jó érték!), miközben a műszer nullát mutat!
(#) mythbuster válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Jogos. 0,1 Ohm - 40MOhm.
(#) Lamprologus válasza mythbuster hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
1db, 1m hosszú, 0.5mm átmérőjű mérőzsinór ellenállása 0.1Ohm körül van ... ebből általában kettőt használ az ember ... az már 0.2Ohm
(#) BorzAlom hozzászólása Márc 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek, mielőtt bármi hülyeséget csinálok. Adott egy Samsung GW71C mikró és van benne grillezős funkció is. A probléma vele, hogy együtt megy a grillezés és rendes mikrózás funkció bármilyen tekerő állásba. Egy Samsung TCM2 elektronika van benne, a potit megmértem és a tekerő nem törött, változik az ellenállása, a grill relé nincs beragadva.

Gondoltam első körben elkokat kicserélem, mégis csak 11 évesek. Található az áramkörön egy KIA78S12P és egy GC-M11P feszszabályozó.

Volt már ilyen hiba valakinek? Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Daniel1989 hozzászólása Márc 19, 2019 /
 
Sziasztok

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy van egy Daewoo mikrohullámú sütőm.
Az időzítő kapcsolója csak úgy hajlandó működni, ha be van nyomva mint ahogy a képen is látszik.
Ha ki van húzva ahogy volt akkor nem csinál sajnos semmit sem csak forog körbe.
Ilyenkor mi a teendő vele?
Esetleg valahogy javítható lenne?

Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) erbe válasza Daniel1989 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Nézd meg belül! Hátha eltörött valami.
(#) zolika60 válasza Daniel1989 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Törött a gomb.
(#) Daniel1989 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Na majd holnap meglesem mi lett vele akkor. Elég csak a burkolatot leszednem ugye?
(#) kisninja válasza Daniel1989 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Pár hónapja javítottam ilyet, a gomb félbe van repedve vagy már teljesen széttörted. Ha még menthető én megragasztottam és mivel nem törött csak repedt így tekertem rá egy kis rézkábelt ami nem engedi szétnyílni.
(#) Daniel1989 válasza kisninja hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Köszönöm szépen az infót
Következő: »»   107 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem